Şimdi Ara

VAG Grubu yani Volkswagen Tasarımları. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
3.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Benim görüşüm VW tasarımlarının çok düz ve sade olduğu. Baktığımda hiç bir etki bırakmıyor üzerimde, dümdüz çizgilere sahip, sıradan araba işte.

Passat CC, Scirocco ve yeni Beetle'ı ayrı tutalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Orijinalden alıntı: 207m

quote:

quote:

Tasarım görecelidir her zaman. Ama Vw tasarımdan ziyade, önceliği ergonomi, konfor ve sürüş kalitesine veriyor. Tasarım daha sonra geliyor. Ama tasarımda da kullandıkları kendilerine has bir dil var, '' Timeless design '' Yani seneler geçsede tasarımı kolay kolay eskimeyen bir tasarım anlayışına sahip. Şuan hala Passat B6 ve Golf 4' ü beğenenler var. Golf 7' de bu tasarım anlayışıyla yola çıktı. Vw' nin şöylede bir avantajı var. Bütün araçları lazer teknolojili üretiliyor. Bugün 90-100 bin TL' ye satılan A Class - CLA gibi araçlar bile lazer teknolojili üretilmiyor. Bu da aracın yıllar sonra bile diri olmasını sağlıyor. Metal yorgunluğunu en aza indirgiyor.

Baydı artık senin şu reklamların.

Sinirlerimi acayip derecede zıplatıyorsun.

Benim yazılarımı okuma o halde bi tarafların zıplıyorsa. Mesela ben seninkileri hiç okumuyorum...

Okuyamazsın zaten yürek ister.

Yok, o yürekten değil iplemediğimden.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tasarım görecelidir her zaman. Ama Vw tasarımdan ziyade, önceliği ergonomi, konfor ve sürüş kalitesine veriyor. Tasarım daha sonra geliyor. Ama tasarımda da kullandıkları kendilerine has bir dil var, '' Timeless design '' Yani seneler geçsede tasarımı kolay kolay eskimeyen bir tasarım anlayışına sahip. Şuan hala Passat B6 ve Golf 4' ü beğenenler var. Golf 7' de bu tasarım anlayışıyla yola çıktı. Vw' nin şöylede bir avantajı var. Bütün araçları lazer teknolojili üretiliyor. Bugün 90-100 bin TL' ye satılan A Class - CLA gibi araçlar bile lazer teknolojili üretilmiyor. Bu da aracın yıllar sonra bile diri olmasını sağlıyor. Metal yorgunluğunu en aza indirgiyor.

Baydı artık senin şu reklamların.

Sinirlerimi acayip derecede zıplatıyorsun.

Benim yazılarımı okuma o halde bi tarafların zıplıyorsa. Mesela ben seninkileri hiç okumuyorum...

Okuyamazsın zaten yürek ister.

Yok, o yürekten değil iplemediğimden.

İplettiririz merak etme.

• Bir anti-VW'ci olarak tasarımlarını beğendiğimi asla inkar edemem. Kesinlikle ağır, oturaklı tasarım yapıyorlar. Arabalar altı üstü ayrı oynayan fransız ya da italyan arabalarına benzemiyor. Konsept işini matruşka ile bağdaştırmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Tasarım anlamında iyi yoldalar. Ama unutmayalım ki genel anlamda bu bir zevk meselesidir. NOT: Türkiye'de VW almayın, aldırtmayın.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.