Şimdi Ara

--- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü --- (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.158
Cevap
82
Favori
382.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Ankara da kablosu ile yardımcı olabilecek birileri va mı acaba,?
  • Makyajlı kasa seat leon için geçen gün instagramda gördüm yeni renkler eklemişler hiçbir yerde bu kodları bulamadım bilen varsa makyajlı kasa leon için yeni ambiyans renkleri kodlaması olan var mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar, B6 2005 model 2.0 TDI 140BG için kablo önerir misiniz? Aliexpress den baktıgımda destekleyen bir kablo bulamadım malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertewas

Arkadaşlar Vag com 2018 araçlar için en son 18.2.0 sürümünü çıkarmıştır. Bu versiyon sadece orjinal üründe, bir de güncelleme alabilen Avrupa ürünlerde ful kullanılıyor. Orjinal Ross Tech ürüne veya güncelleme alabilen Avrupa ürünlere sahip kişiler son güncellemeyi yükleyebilirler. Verdiğimiz bu bilgileri kasıtlı siliyorlar ki insanlar farkına varmasın, büyük araç forumları dahil hiçbirinde bu bilgileri göremezsiniz, anında kaldırılıyor. çünkü hepsi çin lobisiyle reklam yada parasal başka yönden ilişkili, insanların dolandırılmasına bilerek göz yumuyorlar, çin çakması 18.2.0 aliexpreste çıkınca bunlara hiç müdahale edilmediğini görürsünüz. 18.1.0, 17.8.1 ve 17.8.0 sürümler de çin çakmalarında düzgün çalışmıyor, uzun kodlama yapamıyor ve 2018 araçları görmüyor. 17.8.1 ve daha altı versiyonları son sürüm, hatta güncellenir diyerek anlatan ve insanları aldatanlara karşı dikkatli olunuz, 2018 çıkışlı araçlarda kodlama yapabilmek için şuan ful sürüm 18.2.0. bu sürüm orjinal ross tech ve avrupa versiyon ürünlerde düzgün çalışıyor. eğer aldatılmak ve dolandırılmak istemiyorsanız Ross Tech sitesinden son sürüm VAG COM kablonun hangisi olduğunu sürekli takip etmelisiniz.
    http://www.ross-tech.com/vcds/download/current.php?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Edit: Burada verdiğim bilgileri sürekli şikayet edip sildirenler yukarıda size yardımcı olma numarası yapan dolandırıcılardır. bunlar farklı sitelerde yönetici, site reklamı yapan, elindeki çalışmayan çin mallarını pazarlamaya çabalayan, gelin yardımcı olalım deyip gittiğinizde on dakikalık işlem için 100-200 lira talep eden yüzsüzlerdir. Burada yazılanları sürekli şikayet edip sildirmeyi kendilerine görev bilen bu tayfa, 3 mesaj önce elimde şu ürün var deyip başkasını ürün pazarlamayla suçlayacak kadar da haysiyet sahibi insanlardır bunlar..
    merhaba.
    şu aşağıdaki kablolardan birini almayı düşünüyorum.
    tavsiye edermisiniz ya da hangisini tavsiye edersiniz ?

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/2018-vagcom-17-8-1-yeni-surum-vw-audi-skoda-seat-ucretsz-kargo-340803159

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-vag-com-18.2.0-vagcom-cin-mali-degil-guncellenebilir-avrupa-urun-546415325/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: akemals42

merhaba.
    şu aşağıdaki kablolardan birini almayı düşünüyorum.
    tavsiye edermisiniz ya da hangisini tavsiye edersiniz ?

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/2018-vagcom-17-8-1-yeni-surum-vw-audi-skoda-seat-ucretsz-kargo-340803159

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-vag-com-18.2.0-vagcom-cin-mali-degil-guncellenebilir-avrupa-urun-546415325/detay

Alıntıları Göster
    ikincisini yani sahibinden ilanı olanı kullanıyorum uzun zamandır. bir sıkıntı yaşamadım.

• nabaki kullanıcısına yanıt
    Ya bende onu düşünüyorum ama çok pahalı.. yeni güncellemeler vs. için değer mi ?. Bu işin ticaretini yapmayacağım sadece kullanıcı olarak.

• quote:

Ya bende onu düşünüyorum ama çok pahalı.. yeni güncellemeler vs. için değer mi ?. Bu işin ticaretini yapmayacağım sadece kullanıcı olarak.
    @nabaki cevap vermiş gerçi. Onun söylediği gibi 2 ürün pahalı ama kalitelidir. 5 yıldır ben de Avrupa ürünü kullanıyorum ve gayet memnunum. en büyük avantajı güncelleme alması. Bu ürünlerde son sürümü kullanmak her zaman gerekli. Güncelleme olmadığı zaman 3 5 ay sonra işi bitiyor, diğeri hem kendi araında hem farklı araçlarda istediğin gibi kullan. ömürlük bir ürün. İlk ürün yukarıda söylediğim gibi çin malı ve kalitesi çok düşük, her birimi görmez o ürün. 2018 araçları hiç görmez. Ve yine yukarıda söylediğim gibi satıcı yalan söylemiş. 17.8.1 versiyonu çıkan son versiyon diye tanıtıyor. son versiyon 18.2.0 ve bu güncellenen ürünlerde şuan ful kullanılıyor. yani kısaca @nabaki söylediği gibi ikinci ürün avrupa versiyon pahalı ama kalitesi iyidir. ilk ürün para vermeye değmez. 200 lira edecek bir tarafı yok. çinde 10$ satılıyor o çakma mallar...

• ertewas E kullanıcısına yanıt
    Ya bayadır araştırıyorum. 2015 Audi a3 için belirli gizli özellikler var açıyorsun ve bitiyor.
    Güncelleme gelmesi kaliteli olması için 450 verilir mi bilmiyorum.
    10 dolarlık ürün bulsam direk alır geçerdim

• quote:

Ya bayadır araştırıyorum. 2015 Audi a3 için belirli gizli özellikler var açıyorsun ve bitiyor.
    Güncelleme gelmesi kaliteli olması için 450 verilir mi bilmiyorum.
    10 dolarlık ürün bulsam direk alır geçerdim
    sadece özellik açıp daha sonra kullanmayacaksanız bir yerde açtırın. 50 liraya açarlar her özelliği. niye kalitesiz kabloya 200 lira verip sonra uğraşıp duracaksın. onu yapmadı bunu açmadı. çin kblolarında uzun kodlamalarr hep problemli. Alıp kullanacaksan Avrupayı al. 200 lira vereceğin ürünü 20-30 dolara çin sitelerinde bulursun zaten. Audi gibi bir araca şahsen ben o kabloyu takmam. Özellik açtıracaksanız orjinal ross tech kablo ile açan yerler var. Alacaksanız Avrupa üründen aşağısını almayın. elinizde kalır, pişman olursunuz. zamanında biz çok tecrübe ettik...

• ertewas E kullanıcısına yanıt
    Çok doğru söylüyorsunuz.
    Ucuz kabloyu arabaya bağlamak da sorunlu olur.
    Şunu sorabilirmiyim peki, 2015 model araba için yeni güncellemeler özellik olarak bişeyler getiriyor mu ?.eğer sadece yeni araçlar için ise 50 lira verip gizli özellikleri açtırıp gececeğim..
    Bu konularda özel firmalara çok güvenmediğim için kendim yapmayı istiyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-teknik-elektronik-test-olcum-cihazi-vag-com-18.2.0-2018-vag-grubu-ozellik-acma-guncellenebilir-cihaz-552555619/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akemals42 -- 13 Nisan 2018; 21:44:56 >

• quote:

Çok doğru söylüyorsunuz.
    Ucuz kabloyu arabaya bağlamak da sorunlu olur.
    Şunu sorabilirmiyim peki, 2015 model araba için yeni güncellemeler özellik olarak bişeyler getiriyor mu ?.eğer sadece yeni araçlar için ise 50 lira verip gizli özellikleri açtırıp gececeğim..
    Bu konularda özel firmalara çok güvenmediğim için kendim yapmayı istiyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-teknik-elektronik-test-olcum-cihazi-vag-com-18.2.0-2018-vag-grubu-ozellik-acma-guncellenebilir-cihaz-552555619/detay
    Güncellemeler araca göre farklılık gösterebiliyor. yeni model araçlarda güncel sürüm olmazsa olmaz. eski sürümler aracı hiç görmez. eski araçlarda ise önceden kodlayamadığın bir özelliği güncelleme ile beraber yapabilme imkanı doğabiliyor ama bu durum her araç için farklı. 2015 öncesi araçlarda genelde farkeden bi durum pek olmaz. 2015 sonrası için marka ve modele göre farklı kodlamalar farklı sürümlerde yapılabiliyor.

son verdiğiniz kablo da kalitesi tartışılır. güncellenir demiş ama arkadaş o kablolar aslında güncellemeden daha çok programlanabiliyor. Çinliler orjinal ross tech kablonun seriali kopyalamış ve ross tech siteden indirdiğinde programı görüyor. ross tech seriali iptal edene kadar kablonun çip kalitesine göre programı tam olmasa da kullanırsın. Bu kablo da çin kablosu ve 200 liralık üründen tek farkı ross tech (vcds) programı indirip kullanabilmen. ama bu kabloda da her çin kablosu gibi program yine full kullanılmıyor. blok ölçümlerinde denedik bu ürünü. Avrupa kablo ile yaptığımızı yapamıyor. Ross tech serialin birden fazla üründe kullanıldığını farkedip seriali iptal edince kablo kullanılmaz duruma düşer. yeni serial kopyalayarak devam ettirmek için aldığınız yere göndermeniz gerekir. Avrupa ürün güncellemeleri kendi programı üzerinden otamatik yapıyor. ross tech sitesinden indirme ve zamanla çökme riski yok. o sebeple de programı fula yakın kullanabiliyorsun. zamanında çok çin kablosu yaktık ve tecrübe ettik. şahsen vag com alacaksanız bu iki ürün dışında verilen her para çöpe giden paradır...
    https://store.ross-tech.com/shop/cat/VCDS

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-teknik-elektronik-test-olcum-cihazi-garantili-vag-com-18.2-vagcom-2018-guncellenebilir-avrupa-urun-552952563/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertewas -- 13 Nisan 2018; 22:42:28 >

• Kodlamalar ile ilgili pdf veya video kaynakları bulunuyor mu

• quote:

Kodlamalar ile ilgili pdf veya video kaynakları bulunuyor mu
    stemei.de
  • nabaki kullanıcısına yanıt
    Çok iyimiş kardeş. Sağolasın..
    Millet devlet sırrı gibi gizliyordu bu kodları..

• quote:

Çok iyimiş kardeş. Sağolasın..
    Millet devlet sırrı gibi gizliyordu bu kodları..
    estağfurullah
    ayrıca golftutkusu.com ve vwvortex.com forum sitelerindede paylaşılmış detayları görebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: nabaki

estağfurullah
    ayrıca golftutkusu.com ve vwvortex.com forum sitelerindede paylaşılmış detayları görebilirsin

Alıntıları Göster
    http://ankk-vagcom.com
    fransızca ama google translate ile ingilizce ve türkçe anlaşıır hale geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: nabaki

stemei.de

Alıntıları Göster
    sternei da cok hata var kodlamada.
    Kodlama ararsaniz kullandiginiz arac icin arayin.
    Mesal bu siteden ögrenbilirsiniz Funksionlarihttp://vagdata.de/1p-seat-leon/zentralelektrik-1p/

Kabloya gelince yeni yazilimlarla sadece yeni modeller ekleniyor, yeni funksionlar gelmiyor.
    Yani 2012 Modell 15.7 Kablosuyla isi görür sorun olmaz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekzen -- 26 Nisan 2018; 18:42:0 >

• Hayırlı akşamlar değerli form ahalisi. 3 hafta önce 2014 model polo trendline 1.2 tdi bir araç aldım ve şuan eksikliğini hissettiğim 2 konu var.

1. si aux çıkışı yok İstanbul Ender Elektronik ile görüştüm orjinal gibi olsun isterseniz 220 TL de bana biraz yüksek gibi geldi daha uyguna orjinal gibi yatırabileceğim bir yer var mıdır ya da kendim nasıl yaparım ama teypte aux yazısı yok yazılım ile açmak gerekiyor galiba.

2. si ise ne kadar yakıt yaktım ne ettim vs bilgisi ekranda yok nasıl açabilirim ve maliyet çok olur mu ? Aynı zamanda ne gibi gizli özellikleri açabilirim tam anlamıyla yazan yer yok. Olmadı kablo alıp ben mi uğraşsam daha mi mantıklı olur ? Bu konularda bilgisi olan arkadaşlar yardım ederseniz sevirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aliexpress den 25 usd ye 18.2.1 destekli kablo buldum.almayı da düşünüyorum yalnız gelmesi 1 ayı bulacak.
    http://s.aliexpress.com/eABJNvMn

Eğer elinde 17 versiyon kablosu olan var ve kullanmayı düşünmeyen varsa satın alabilirim.

Bir de bu kabloların orjinal ve yeni versiyon destekleyip desteklemediğini kabloyu yakmadan nasıl öğrenebiliriz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akemals42 -- 29 Nisan 2018; 22:14:24 >
  • Merhaba arkadaşlar

Golf 5 1.6 fsı tour 2008 model araç sahibiyim forumu baştan sona okudum ara ara benim aracımın modeli ile ilgili sorular cevaplar var ama tam olarak ne olduğu anlaşılmıyor

Ben araca kapı altı aydınlatma yaptım çalışmakta

Daha sonra ayak aydınlatma yaptırdım kime sorsam ekrana gelmez ama çalışır demişsede vagcom la açıldı. takıldığı yerde ve ekrana geldi kapılar açıldığında yanıyor ışığı ekrandan kısılıp açılıyor ama ben yolda giderkende ambiyans olarak yansın istiyorum farlarla birlikte muhtemelen oluncada gösterge ışıkları kısıp açtığımız yerden ayarlanacak ama nasıl yapıcaz bu konuyla ilgili yardım rica ediyorum.

İkinci konu bu aracımda alarm yada buna benzer neler açılabilir.

Araçta bosch rcd 510 marka teyp var optik park sensörü var görsel olarak ekrana gelebilir mi.

Sis lambaları dönüşlerde açılabiliyor sanırım açtığımızda hangi hızlarda çalışması gerektiği açılabiliyormu.

Leaving home ve coming home vagcomla ekrana geldi kapatılıp açılabiliyor süresi menüden ayarlanabiliyor. Biz leaving home kumandadan direkt açtığımızda değil de ikinci basışta yanacak şekilde ayarlayabilir miyiz. Coming home da kapı açıldığında yanacak şekilde olabilir mi

Arka cam yıkandığında bir süre sonra ağlama modu denilen bir kere daha çalışıyor ön cam içinde geçerli sanırım nasıl yapabilirim bunu.

Yada açılabilecek başka özellikler var ise bilgi berirseniz çok memnun olurum

Teşekkür ederim kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.