Şimdi Ara

--- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü --- (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.158
Cevap
82
Favori
382.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yabancı siteler bu konuda daha cömert ve kompleksli değil. Paylaşmayacaksınız paylaşım formunda ne işiniz var? Amacınız emek ve bilginizin karşılığını maddi olarak almaksa önce kendinize bir domain alın kurun sitenizi yapın reklamınızı gelsin paralar.
    Yabancı paylaşım formlarından çaylak olarak buldum! Yaptım oldu isteyen herkese burdan berebilirim. Bu arada kodlar çok uzun ezberlemeye kalkmayın. Kadran selamlamaya benzemiyor
    --- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü ------ VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü ---

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nabaki

quote:

Orijinalden alıntı: frantic2

bu arada ww polo 2016 allstar tsi dsg 1,2 ıcın
    yagmur yagınca camları kapatma ayarlayan varmı,ayarlattııgım yer modulu okuttum yok dedıde..

yağmur yağınca camların kapanması olayını sağlayan yağmur sensörleri 2013 ten sonra kaldırıldı diye biliyorum. 2013 üstü birçok arabada denedim. sonuç hüsran. yani olmamasının sebebi tüm vw türevi araçlardaki sensör değişikliği. sizin aracınıza özel bir durum değil. 2016 comfortline passatımdada olmuyor.

2017 tiguanda yaptık oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: avmehmet

quote:

quote:

yagmur yagınca camları kapatma ayarlayan varmı,ayarlattııgım yer modulu okuttum yok dedıde..

yağmur yağınca camların kapanması olayını sağlayan yağmur sensörleri 2013 ten sonra kaldırıldı diye biliyorum. 2013 üstü birçok arabada denedim. sonuç hüsran. yani olmamasının sebebi tüm vw türevi araçlardaki sensör değişikliği. sizin aracınıza özel bir durum değil. 2016 comfortline passatımdada olmuyor.

bılgı ıcın tskler.
    yagmur yagınca camlar kapama olayını yaptırayım yada kendım ugrasayım olmsssa.
    bu arada arac park halınde sılgec outo konumda olunca kapanıyor dıyorlar..
    pekı o zaman yagmur yagınca sılgılerde calısyormu
    sadece cam kapanıyorsa guzel...

• quote:

Orijinalden alıntı: alosmanac

Yabancı siteler bu konuda daha cömert ve kompleksli değil. Paylaşmayacaksınız paylaşım formunda ne işiniz var? Amacınız emek ve bilginizin karşılığını maddi olarak almaksa önce kendinize bir domain alın kurun sitenizi yapın reklamınızı gelsin paralar.
    Yabancı paylaşım formlarından çaylak olarak buldum! Yaptım oldu isteyen herkese burdan berebilirim. Bu arada kodlar çok uzun ezberlemeye kalkmayın. Kadran selamlamaya benzemiyor
    --- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü ------ VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü ---

İsteyince bulabiliyormuş insan değilmi :)

Teşekkür edeceğine laf sokmaya çalışmak....

Balık tutmayı öğrettik ama yaranamadık. Belkide bu sebeplerden paylaşmıyoruzdur.

• avmehmet kullanıcısına yanıt
    Rica etsem kısa bir video çekip göstermeniz mümkünmü?

Yada varsa bir videosu link paylaşırsanız sevinirim

• quote:

quote:

quote:

quote:

bılgı ıcın tskler.

Yağmur sensörü zateb silecekler auto konumdayken aktif oluyor. Camların yağmur yagdiginda kapanmasi icin de sileceklerin autoda durması gerek ve kumandadan kapıların kapalı olması gerekli. Bu sekilde Yağmur yagdiginda sadece camları kapatir silecekler çalışmaz.

• nabaki kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun. Zaten bu işe işi ezbere bildiğini söyleyip aracımı ezbere bozan biri sayesinde bulaştım. Asıl büyük balık tutmayı O öğretti. Ama sen de sağ ol!..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

https://youtu.be/12fwA47uTKc

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bılgı ıcın tskler.

Yağmur sensörü zateb silecekler auto konumdayken aktif oluyor. Camların yağmur yagdiginda kapanmasi icin de sileceklerin autoda durması gerek ve kumandadan kapıların kapalı olması gerekli. Bu sekilde Yağmur yagdiginda sadece camları kapatir silecekler çalışmaz.

TAMAM dır tskler bılgı ıcın
    laptop bulup deneyım olmassa bır ara kablom var..
    2 tane yerden acılıyor galıba netten baktıgımda
    polo ıcın uyarmı denemek lazım 2016 allstar ıcın 1,2 tsi dsg
    --- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü ---

• quote:

quote:

Jettaları ve 2013 öncesi araçları biliyoruz zaten. 2017 tiguan dediniz ya ben onun videosunu sormuştum mümkünse.

• quote:

quote:

quote:

Jettaları ve 2013 öncesi araçları biliyoruz zaten. 2017 tiguan dediniz ya ben onun videosunu sormuştum mümkünse.

Vakit bulursam çekerim videoyu...

• Merhabalar. Pazartesi günü kısmetse bir Passat B5 alıyorum. 1999 Model Comfortline. Araçta anahtar kapıya takıldığında camları kontrol ediyor fakat kumanda sisteminde işlemiyor o sistem. Birkaç kişi kodlama ile düzeltildiğini söyledi. Önceki araç Vectra ve 406’larda Obd2’ye takılan modüllerle çalıştırmıştık. Konu hakkında bilgisi olan var mı? Ankara’da ikamet etmekteyim. Eğer elinden gelen varsa ücreti mukabilinde yardım almak isterim.

• Herkese merhabalar. Bugün 2012 model 6R kasa 1.4 atmosferik motor ikinci el bir Polo alarak Vag grubu kullanıcılardından birisi oldum. Hali hazırda bir de Renault Scenic aracım var. Bu biraz hanım için gibi oldu. Ankarada kablosu olan ve destek verebilecek olan forumdaşlardan bir kaç özellik açtırmak için yardım rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler... Herkese iyi forumlar..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese merhaba. Audi A3 8V 2015 model aracım var. Aracımın daha önce gizli özelliklerini açtırmıştım ama sinyallerin hündüz farklarıyla senkronlu yanmasından dolayı aracım şu an muayneden geçemiyor. Anadolu yakasında yardımcı olabilecek arkadaş var mı ya da bir yer? Sadece bu özelliği devre dışı bırakmak istiyorum. Teşekkürler.

• Arkadaşlar Vag com 2018 araçlar için en son 18.2.0 sürümünü çıkarmıştır. Bu versiyon sadece orjinal üründe, bir de güncelleme alabilen Avrupa ürünlerde ful kullanılıyor. Orjinal Ross Tech ürüne veya güncelleme alabilen Avrupa ürünlere sahip kişiler son güncellemeyi yükleyebilirler. Verdiğimiz bu bilgileri kasıtlı siliyorlar ki insanlar farkına varmasın, büyük araç forumları dahil hiçbirinde bu bilgileri göremezsiniz, anında kaldırılıyor. çünkü hepsi çin lobisiyle reklam yada parasal başka yönden ilişkili, insanların dolandırılmasına bilerek göz yumuyorlar, çin çakması 18.2.0 aliexpreste çıkınca bunlara hiç müdahale edilmediğini görürsünüz. 18.1.0, 17.8.1 ve 17.8.0 sürümler de çin çakmalarında düzgün çalışmıyor, uzun kodlama yapamıyor ve 2018 araçları görmüyor. 17.8.1 ve daha altı versiyonları son sürüm, hatta güncellenir diyerek anlatan ve insanları aldatanlara karşı dikkatli olunuz, 2018 çıkışlı araçlarda kodlama yapabilmek için şuan ful sürüm 18.2.0. bu sürüm orjinal ross tech ve avrupa versiyon ürünlerde düzgün çalışıyor. eğer aldatılmak ve dolandırılmak istemiyorsanız Ross Tech sitesinden son sürüm VAG COM kablonun hangisi olduğunu sürekli takip etmelisiniz.
    http://www.ross-tech.com/vcds/download/current.php?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Edit: Burada verdiğim bilgileri sürekli şikayet edip sildirenler yukarıda size yardımcı olma numarası yapan dolandırıcılardır. bunlar farklı sitelerde yönetici, site reklamı yapan, elindeki çalışmayan çin mallarını pazarlamaya çabalayan, gelin yardımcı olalım deyip gittiğinizde on dakikalık işlem için 100-200 lira talep eden yüzsüzlerdir. Burada yazılanları sürekli şikayet edip sildirmeyi kendilerine görev bilen bu tayfa, 3 mesaj önce elimde şu ürün var deyip başkasını ürün pazarlamayla suçlayacak kadar da haysiyet sahibi insanlardır bunlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertewas -- 5 Mart 2018; 16:14:59 >

• srcn09 kullanıcısına yanıt
    O sürüm tarih kitaplarında yerini çoktan aldı sercancığım. milleti satıcı olmakla suçlayıp da tarihte kalmış çalışmayan sürümü insanlara satmaya çalışmak gibi erdemli bir davranışı ancak sizin gibiler sergiler. bunlar her mesajımızı şikayet edip sildirmeye çabalayan passarturkiye, jettaturkiye gibi sitelerde yöneticilik yapıp arkadaşlarıyla milleti işletmeye çalışan bir güruhdur. yukardaki mesajı reklam yapıyor diye sürekli çetesiyle şikayet ederek sildiriyor. 2018 yılında çıkmış son sürüm orjinal ürünü anlatmak reklam oluyor, bunun ve ekibinin pazarladığı 2015 yılından kalma çalışmayan çin çakması pazarlamak reklam olmuyor. Bu tiplerin Allah birdir sözü dışında hiçbir sözüne itibar etmeyin. çıkarları neyse ona göre konuşan, kaliteli avrupa ürünleri kalitesiz, kalitesiz çin çakmasını orjinal ross tech ürün ile aynı diye anlatacak kadar da dürüst kişiliklerdir bunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertewas -- 9 Şubat 2018; 21:9:15 >

• Merhaba arkadaşlar

2008 Audi A3 aracımda AUX girişi yoktu.
    Bir kablo aldım ve ses sistemine bağladım ancak çalıştıramadım.
    Yabancı sitelerde VAGCOM ile AUX'u aktif hale getirme ile ilgili yazılar okudum.
    Ancak emin olamadım.
    Bu konuda bilgisi veya tecrubesi olan arkadaş varmıdır?

Aktivasyonu yaparak AUX'u aktif hale getirebiliyormuyuz?

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: RUSHAK

Merhaba arkadaşlar

2008 Audi A3 aracımda AUX girişi yoktu.
    Bir kablo aldım ve ses sistemine bağladım ancak çalıştıramadım.
    Yabancı sitelerde VAGCOM ile AUX'u aktif hale getirme ile ilgili yazılar okudum.
    Ancak emin olamadım.
    Bu konuda bilgisi veya tecrubesi olan arkadaş varmıdır?

Aktivasyonu yaparak AUX'u aktif hale getirebiliyormuyuz?

Teşekkürler

Tabi getirebilirsiniz ancak kablodanmidir neden bilinmez bu sonradan yapilan 2010 model once araclarda ses kalitesi dusuk gelmekte. Ayni kablo 2010 uzerinde cok net sekilde ses vermekte

• Teşekkür ederim. Haftasonu Bostancı sanayide VAGCOM ile aktif hale getirttim.

Ancak söylediğiniz gibi ses kalitesi daha doğrusu müziklerde baslar hiç yok :(

Acaba kablodanmıdır?

Bazı kablolarda ekstra şase var gibi görünüyor ve aracın gövdesine bağlanıyor.

Benim kabloda ekstra şase yok acaba basların olmaması ondanmıdır?

Bu konuda bir fikri olan var mı?--- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü ---

• Merhaba arkadaslar,

Yeni bir arac alma arefesindeyim lakin malum km dusurme olayi canimi pek cok sıkıyor.

Birkac kisi vagcom ile bunun anlasilabilecegini soylediler.

Bu dogru mudur?

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.