Şimdi Ara

--- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü --- (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.158
Cevap
82
Favori
382.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tspnr

Evet diyor hocam

Golftutkusu formunda ustatlar Audi için izin olmayacağı ifade edilmiş. Orjinal Ross-tech kablo olmamasından da kaynaklı olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Golf 6 aracım için sadece birkaç defalık read-write eeprom yapacağım. Birkaç defa kullanacağım için AVDI, VAG KM gibi kablolar alıp büyük meblalar ödemek istemiyorum. Yakınımda bu kablolardan kullanan yok, var mı bir tavsiyesi olan?
  • YasinDE kullanıcısına yanıt
    Güzel para var :)
  • slm
    pololarda torpıdo gozu aydınlatma olmadıgı ıcın gece karanlık oluyor..
    torpıdo gozune lamba bagladım 1 aydır sorunsuz calsıyor..orjınal led dusuk ısıklı ww lambası standart olanlardan kapagı kapatınca ısıgı kapatıyor acınca acıyor..sorun yok. (buton bagladım)
    elektırıgını muxık playere gıden kablodan aldım normal calsıyor sorun yok..

sormak ıstedıgım konfor beynınden dırek baglsam kodlama yapmak munkunmu ?
    bılgısı olan varsa..
  • Merhaba arkadaşlar, sizde vcds programı bilgisayarda ne kadar yer kaplıyor? Yaklaşık olarak söyleyebilir misiniz?
  • @sangunay Bendeki 15.7.0 sürüm VCDS programının kurulum dosyası 50 mb, kurulum sonrası bilgisayarda 80 mb yer kaplıyor. Diğer sürümlerin de sürümüne göre aşırı bir artış olmaksızın bir miktar farklı olacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rsimsek -- 6 Haziran 2017; 0:48:11 >
  • rsimsek kullanıcısına yanıt
    Ben daha yüksek boyut bekliyordum programı. ssd harddiskimi yeterli olmaz diye değiştirecektim, gerek yokmuş o zaman değiştirmeme. Teşekkürler hocam..
  • Arkadaslar merhaba, security access code ile ilgili problemim var. kablom 17.1.3 surumlu. Aracim 2016 tiguan. security access de 31347 kodunu kabul etmiyor. Bir fikri olan var mi? Aracim icin bu kod nedir?
  • Merhabalar,

Bu VagCom kablolar nerden temin edebilirim?
    Araçlarda ne gibi işlemler yapmama olanak tanır?

Ailemizde 2010 Model Golf 1.4 TSI 122Hp ve 2015 Model Polo 1.2 TSI DSG 90Hp olmak üzere iki adet Volkswagen araç var.
    Bende yıl sonuna doğru Seat Ibiza Style 1.0 ecoTSI Dsg araç almayı düşünüyorum.

Tek bir kablo ile bu araçların hepsine işlem yapılabilir mi?

Golf'ün garanti biteli çok oldu. arada birkaç şey deneyebilirim. Polo'da garanti uzatma var. Belki farlar ile ilgili bir iki şeye müdahale şansım olur diye umuyorum.
  • nohackmove kullanıcısına yanıt
    Sanal sitelerde mevcut ya da aliexpress ten getirtilebiliyor.

Bir çok gizli özellik açılabiliyor. Bendeki 15.7.1 kablo ile aşağıdaki özellikleri 2011 Yeti için açtım;
    quote:

1. Araç hareket edip 15km/sa hıza ulaştığında kapıların otomatik kilitlenmesi.
    Araç durduğunda kontak anahtarının çıkarılması ya da şoför kapısının açılması ile tüm kilitler açılır.
    2. Dönüş farı olarak dönülen taraftaki ön sis farının yanması.
    3. Geri viteste ayna joystiği R deyken sağ aynanın kaldırımı gösterecek şekilde aşağı inmesi,
    aynı zamanda farlar açıkken ön sislerin yanması. Bir süre ileri gidince aynanın eski konumuna gelmesi.
    4. Sisler açıkken selektör yapınca sislerin sönmesi.
    5. Konfor (tek tık)/otoban sinyal sayısının 3 ten 4 e çıkarılması.
    6. Kumandadan açma tuşuna tek basınca sadece şoför kapısının, ikinci basışta tüm kapıların açılması.
    7. Açma tuşuna basılı tutunca camların ve cam tavanın açılması, kapatma tuşu ile tersi.
    8. Gündüz farlarının elle açılıp kapanması; selektörde tutarken sağa sinyal ve kontağın açıldıktan sonra 3 saniye tutularak açılması. Sola sinyal ile kapatılması.
    9. El frenini çekince açık olan gündüz farlarının sönmesi/kapanması.
    (09-Cent.Elekt.->Coding->Long Coding Helper->LCode2 den Bayt 11, Bit 0 işaretlenerek)
    10. Coming Home özelliğinin park edip arabadan inerken yapılan selektör ile sis farları üzerinden elle 10 sn. geri sayım ile başlatılması/yapılması.
    11. Arka sol sis lambası ile arabanın kapısının açılması ile emniyet tedbiri olarak yanması.
    12. Belli hızlarda panik frende abs devreye girdiğinde arka dörtlülerin yanması. Denenmedi?
    13. Selamlama/Karşılama, kontağı açınca devir ve hız ibrelerinin sona gidip sıfıra inmesi.
    (17-Instruments->Adaptation->Listeden Staging/indicator_celebration Yes)
    14. Ön ve arka cam sileceklerinin ağlama/son damla modunun açılması.

gibi arabanın desteklediği özellikler açılıp kapatılabiliyor.. 2015 ve altı için 15.7.x bir kablo işinizi görecektir. Burada x araba hangi çeyrekte üretilmişse onları desteklediği anlamındadır.

Yakında olsaydınız yardımcı olmak isterdim. Çünkü kablo olmakla iş bitmiyor, bir-iki püf noktası daha var. Mesela bu işi yaparken yarım kontak olması ve kapıların kapalı ve kilitlenmemiş olması gibi.

• kolay gelsin, elm 327 bluetooth ile vcds yazılımı kullanılabiliyor mu bilen var mı ?
  • Kendi bluetooth adaptörü ile mobile vcds var.

• Merhaba,

2015 skoda octavia elegans modeli aldım araca sanırım tuning yapılmış gaza bastığınızda motor sesi geliyor sanki Sport viteste kullanır gibi oluyor. Bu tip bir durumun yazılımla olmuş olma ihtimali var mi? Yada bu tip bir yazılım yapıldıysa defaulta döndürebilir miyim? Servis bunu yapar mı? Yada böyle bir değişikliğin yapılıp yapılmadığını öğrenebilir miyim?

• İstanbul anadolu yakasında yardımcı olabilecek bi arkadaş var mı?
  • 15.7 kablom 2016 model öncesi araçlara elimden geldiğince Salı gününden itibaren yardımcı olmaya çalışırım, Ümraniye çarşı yakınındayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: rsimsek

15.7 kablom 2016 model öncesi araçlara elimden geldiğince Salı gününden itibaren yardımcı olmaya çalışırım, Ümraniye çarşı yakınındayım.

Seat Leon 2012 Copa Plus aracım var. Muhtemelen daha önce dokunulmuş özelliklere ama neler yapılmış ve neler yapılabilir emin değilim.

Müsait bi tarih verirsen beraber üzerinden geçersek çok iyi olur vallahi. Bende ümraniye civarındayım.
  • Bakabiliriz, Salı akşama doğru olabilir. Şu an şehir dışındayım.

Hocam bir görüşebilir miyiz. PM de attım.
  • Cevaplandı.
    @rsimsek hocam sağolsun, bizim işi hallettik. Çok teşekkür ediyorum.

Benim araç Skoda Rapid 2014 model 1.6 TDI DSG. Yani 2. nesil Rapid. Yapılan ve yapılamayan değişiklikler şöyle:

Yapılanlar:

a) Kapıların 15km/sa hıza ulaşıldıktan sonra otomatik kilitlenmesi.
    b) Kadran selamlama.
    c) Ne kadar yakıt alınacak bilgisinin lt olarak mfd de gösterilmesi.
    d) Ön cam sileceklerinin ağlama modunun açılması.
    e) Tek Dokunmayla Sinyal sayısının 3 veya 5 yapılması. (5 yaptım)
    f) Coming home özelliğinin aktif edilmesi
    j) Sert fren de stopların çakar yapması, flasorlerin yanmasi (bunu deneme imkanımız olmadı, inşallah olmaz da :)

Yapılamayanlar:

g) Kumanda dan kilitleme ve açmada korna çalması. (Ne kadar denediysek olmadı. @rsimsek'in dediğine göre alarm tertibatı olmayan araçlarda olmuyormuş zaten)
    k) Sis farları cornering (köşe dönüş) özelliğinin açılması (Bunu çok kez denedik, lamba arıza ışığını yakıyordu, o yüzden iptal ettik)
    --- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü ---

Yaptırmaya Gerek Duymadığım Değişiklikler:

s) Kontak anahtarini cikarinca tum kilitli kapilarin acilmasi ve ic aydinlatmanin yanmasi (bu özellik bende zaten aktifti)
    h) Direksiyon modu seçimi (spor, normal, yumuşak)
    ı) Fren disk kurutma.
    l) Arka cam resistansı ile aynaların aynı anda aktif olması.
    m) Gunduz fari modunda stoplardaki parkların C formunda yanmasi
    n) Driving school modu
    p) Hill hold derce ayari
    r) Fren sertlik ayari
    t) Bagaj kapagi acildiginda ic aydinlatmanin yanmasi
    u) Sis farlari açıkken selektor yapildiginda sislerin selektör yapması
    v) Sinyal verilen taraftaki gündüz farının sönmesi ve sinyal bitince geri yanması
    y) Gündüz farlarını sislere taşıma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nighty -- 6 Temmuz 2017; 5:24:14 >

• 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.