Şimdi Ara

--- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü --- (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.158
Cevap
82
Favori
382.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: srcn09

quote:

Orijinalden alıntı: FATİ1986

ya yasın bey cok fazla yukselt mıcem bıraz sonuk duruyor 1-2 oranında arttıracam

Forum içinde sanırım Yasin yazmıştı ama yine bkar yazar Ama kesinlikle TAVSİYE ETMİYORUM Stoplarınız bozulabilir güç artışı sonrası.....

tecrübe konusuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: errddm

quote:

quote:

ya yasın bey cok fazla yukselt mıcem bıraz sonuk duruyor 1-2 oranında arttıracam

Forum içinde sanırım Yasin yazmıştı ama yine bkar yazar Ama kesinlikle TAVSİYE ETMİYORUM Stoplarınız bozulabilir güç artışı sonrası.....

tecrübe konusuyor

tecrube derken neyı kastettıgınızı anlamadım ama benden tecrubelı oldugunuz kesın katılıyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: errddm

quote:

quote:

tecrübe konusuyor

tecrube derken neyı kastettıgınızı anlamadım ama benden tecrubelı oldugunuz kesın katılıyorum

Sercan arkadasımız stopları halka seklınde yaptırmıstı ve yanan kısımlarında parlaklıgını artırmıstı..Daha sonra stopları bozuldu..Garanti kapsamından değiştirildi..Ama baya korkmustu.. Tecrube dedigim bu Güç artışını o yuzden tavsiye etmiyor

• tesekkurler erdem abey benı 2 stopdan kurtardın
  • Arkadaşlar merhaba. 2008 Jetta comfortlıne TSI aracım var. Ankarada oturuyorum ve gitmediğim vw yetkili servisi kalmadı hiçbiriside vag com cihazını bilmiyor durumu anlatınca şaşırıyorlar. Şaşaırmayanlar ise sadece passatta var diyorlar. Ancak istanbuldaki Emre abi bunu Jetta 2008 aracına uygulattı. Benim tek istediğim dönüşlerde sis farlarının yanması. Bu konuda bana yardımcı olabilecek birisi varmı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jettasever

Arkadaşlar merhaba. 2008 Jetta comfortlıne TSI aracım var. Ankarada oturuyorum ve gitmediğim vw yetkili servisi kalmadı hiçbiriside vag com cihazını bilmiyor durumu anlatınca şaşırıyorlar. Şaşaırmayanlar ise sadece passatta var diyorlar. Ancak istanbuldaki Emre abi bunu Jetta 2008 aracına uygulattı. Benim tek istediğim dönüşlerde sis farlarının yanması. Bu konuda bana yardımcı olabilecek birisi varmı acaba ?

SEVE SEVE KODLARIM
    AMA SON KABLOYU SAMSUNA HDGOP ADLI FORUM ÜYESİNE SATTIM
    YENİ KABLOLAR CUMA GÜNÜ ELİMDE OLACAK
    GEL NE VAR NE YOKSA AÇALIM
    TABİ Kİ MUHABBETİNE
  • Benim double din çerçevesinin sağ alt köşesi açık duruyordu daha önceden çıkartıp takerken yapmış heralde eski sahibi.Orayı sipariş verecektim şeytan aklıma girdi söktüm çerceveyi bi baktım perçinlerden biri yok ondan dışarda duruyormuş.servisi arayıp söyledim ondan buluruz dediler.çerceveyi sökerken passanger airbag bilgisini veren lambanın kablosunuda sökmüştüm.arabayı çalıştırdığımda airbag ışıkları yandı .;Bunu vag com la risk almadan söndürebilirmiyim eğer oluyorsa nasıl yaparım.Okuduğunuz için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Egn805

Benim double din çerçevesinin sağ alt köşesi açık duruyordu daha önceden çıkartıp takerken yapmış heralde eski sahibi.Orayı sipariş verecektim şeytan aklıma girdi söktüm çerceveyi bi baktım perçinlerden biri yok ondan dışarda duruyormuş.servisi arayıp söyledim ondan buluruz dediler.çerceveyi sökerken passanger airbag bilgisini veren lambanın kablosunuda sökmüştüm.arabayı çalıştırdığımda airbag ışıkları yandı .;Bunu vag com la risk almadan söndürebilirmiyim eğer oluyorsa nasıl yaparım.Okuduğunuz için teşekkür ederim.

VAGCOM UN YAPMADIĞI ŞEY YOK
    RNS510 U ARACIMA MONTE EDERKEN BEN DE YAKMIŞTIM
    AMA VCDS SAĞOLSUN
    15 AİRBAGS, DEVAMINDA FAULT CODES, SONRA DA KODLARI SİL ŞEKLİNDE YAPILIR.
    BU ŞEKİLDE TÜM HATA KODLARINI SİLEBİLİRSİNİZ...

• slm arkadaşlar ben hepinize teşekkür ederek başlamak istiyorum
    sayenizde öğrendiğim bilgilerle uyguladığım özellikler beni birkez daha almak için çok iyi bir karar verdiğimi düşündüğüm passat aracıma daha mutlu binmemi sağladı.
    benim aracım passat 1,6 102 bg 2010 model trendline
    bugünkü vagcom la yapdıklarım :
    arka stopları halka şeklinde yanmasını sağlamak
    amerika gündüz farı %30 ayarlamak
    parkları %15 den % 30 çıkarmak
    sinyalleri %15 oranında parklarla yanması
    camları kumandaya kapanmaya başlayana kadar basmak gersi kapanmaya devam ediyor

bunları yazdım çünkü adana da ikamet ediyorum form sayesinde bildiklerimi burdaki arkadaşlarla paylaşabilirim

yapamadıklarım
    sis farını dönüş farı olarak kullanmak
    sis farını gündüz farı olaraka ayarlamak
    sis farı yanarken uzunları yakınca sisilerin sönmesi

yanı kısaca sislerle alakalı şeylerde bişey yapamadım aracım 1,6 trendlıne sis farını sonradan serviste tüm orjinal parçalrıyla taktırdım ama yine de bunlarla alaklı şeyleri yapamadığıma göre sisler sonradan takıldığı içinmidir veya da servisin sisleri aracın beynine tanıtması mı gerekiyordu.
    lütfen bilgisi olan arkaşlar bu konuda yorum yaparlar veya yardımcı olurlarsa sevinirim.
    hepinize teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrcullu -- 7 Temmuz 2010; 0:03:18 >

• Ayhan hocam vallahi çok teşekkürler sevindirdin beni Sana ulaşabileceğim mail adresini yada telefonunu pm olarak yollarsan irtibat kurabilirim seninle. Tatail dönüşü mutlaka yanındayım Ayhan hocam Tekrar tekrar teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayhan Kaptan

quote:

Orijinalden alıntı: Egn805

Benim double din çerçevesinin sağ alt köşesi açık duruyordu daha önceden çıkartıp takerken yapmış heralde eski sahibi.Orayı sipariş verecektim şeytan aklıma girdi söktüm çerceveyi bi baktım perçinlerden biri yok ondan dışarda duruyormuş.servisi arayıp söyledim ondan buluruz dediler.çerceveyi sökerken passanger airbag bilgisini veren lambanın kablosunuda sökmüştüm.arabayı çalıştırdığımda airbag ışıkları yandı .;Bunu vag com la risk almadan söndürebilirmiyim eğer oluyorsa nasıl yaparım.Okuduğunuz için teşekkür ederim.

VAGCOM UN YAPMADIĞI ŞEY YOK
    RNS510 U ARACIMA MONTE EDERKEN BEN DE YAKMIŞTIM
    AMA VCDS SAĞOLSUN
    15 AİRBAGS, DEVAMINDA FAULT CODES, SONRA DA KODLARI SİL ŞEKLİNDE YAPILIR.
    BU ŞEKİLDE TÜM HATA KODLARINI SİLEBİLİRSİNİZ...

Yada Autoscan yaptirip oradan´da Hatalari silebilirsin ! O hata Airbag Kablosunu söktügün icin yaniyor, yani kötü bir hata degil

Saygilar Yasin

• quote:

Orijinalden alıntı: mrcullu

slm arkadaşlar ben hepinize teşekkür ederek başlamak istiyorum
    sayenizde öğrendiğim bilgilerle uyguladığım özellikler beni birkez daha almak için çok iyi bir karar verdiğimi düşündüğüm passat aracıma daha mutlu binmemi sağladı.
    benim aracım passat 1,6 102 bg 2010 model trendline
    bugünkü vagcom la yapdıklarım :
    arka stopları halka şeklinde yanmasını sağlamak
    amerika gündüz farı %30 ayarlamak
    parkları %15 den % 30 çıkarmak
    sinyalleri %15 oranında parklarla yanması
    camları kumandaya kapanmaya başlayana kadar basmak gersi kapanmaya devam ediyor

bunları yazdım çünkü adana da ikamet ediyorum form sayesinde bildiklerimi burdaki arkadaşlarla paylaşabilirim

yapamadıklarım
    sis farını dönüş farı olarak kullanmak
    sis farını gündüz farı olaraka ayarlamak
    sis farı yanarken uzunları yakınca sisilerin sönmesi

yanı kısaca sislerle alakalı şeylerde bişey yapamadım aracım 1,6 trendlıne sis farını sonradan serviste tüm orjinal parçalrıyla taktırdım ama yine de bunlarla alaklı şeyleri yapamadığıma göre sisler sonradan takıldığı içinmidir veya da servisin sisleri aracın beynine tanıtması mı gerekiyordu.
    lütfen bilgisi olan arkaşlar bu konuda yorum yaparlar veya yardımcı olurlarsa sevinirim.
    hepinize teşekkür ederim

mrcullu,

yeni Aracin ilk basta hayirli olsun, iyi günlerde kazasiz belasiz kullanirsin insallah .

Soruna gelince, benim Kodladigim araclarin hepsi simdiye kadar Sis Farliydi. Senin aracta o tür Fonksiyonlarin cikmamasinin sebebi Aracin Santral Elektroniki Sis farini tanimamasi. Sanirim Servis bunu Far Anahtarina baglamis sadece ve Anahtari cevirince yaniyor (Servisin hedefi o saten).

Saygilar Yasin

• Teşekkürler Ayhan ve Yasin Hocam
  • teşekkür ederim yasin bey ilginiz için ve bizimle paylaştıklarınız için

bu sabah farkettim arka sis lambası yanınca gösterge panosunda alakalı ışığı yanıyor ama ön sis yanınca ön sis için göstegede alakalı ışığı yanmıyor. buda demek oluyorki dediğiniz gibi sanırım sis lambaları tanıtılmamış. pekala sizce tanıtma işlemi nasıl yapılıyordur hani servis vas la yapmassa kendim vag com la nasıl yapabilirim acaba.

sizden bir bilgi daha rica edeceğim ben gündüz farları için amerikayı seçtim ve kısalar gündüz farı oldu. uzun farları gündüz farı olarak nasıl yapacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrcullu

teşekkür ederim yasin bey ilginiz için ve bizimle paylaştıklarınız için

bu sabah farkettim arka sis lambası yanınca gösterge panosunda alakalı ışığı yanıyor ama ön sis yanınca ön sis için göstegede alakalı ışığı yanmıyor. buda demek oluyorki dediğiniz gibi sanırım sis lambaları tanıtılmamış. pekala sizce tanıtma işlemi nasıl yapılıyordur hani servis vas la yapmassa kendim vag com la nasıl yapabilirim acaba.

sizden bir bilgi daha rica edeceğim ben gündüz farları için amerikayı seçtim ve kısalar gündüz farı oldu. uzun farları gündüz farı olarak nasıl yapacağım.

mrcullu,

aslinda Servis taktiysa onu Servis acmasi lazim, ama VAG COM´da Adres 09 [Santral Elektronik] -> Fonksiyon 07 [uzun Kodlama] -> Byte 0 Bit 0´i (Bit 0 = Sis Farlari takili) aktif ettinmi islem tamamdir .

Adres 09 [Santral Elektronik] -> Fonksiyon 07 [uzun Kodlama] -> Byte 0 Bit 0´i (Bit 0 = Sis Farlari takili)
    --- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü ---

Bunlari yaptiktan sonra Uzunlar Yaninca Sisleri Kodla ve calisiyorsa Sislerin dogru düzgün tanitilmis demektir

2. Soruna cevap;

Uzun Farlari nasil Gündüz fari yapiyoruz bilgim yok! Bende Bi-Xenon Farlar oldugu icin ve Uzun Fari Bi-Xenon´da entegre oldugu icin Kodlama yapamiyorum Uzunlari . Bunu biraz kendiniz kurcalayacaksiniz artik.

NOT: Sis Farlarini aktif ettiginiz zaman VAG COM üzerinden, Hatalari okutturun Adres 09´da Sis Fari hatasi verdimi Servise gidin cünkü Servis birseyleri dogru düzgün yapmamis olabilir.

Saygilar Yasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 7 Temmuz 2010; 12:29:07 >

• YASİN BEY
    teşekür ederim

hatırladığım kadarı ile byte 0 da bit0 ve bit1 yoktu. bu normalmi olmaması...

ben servise gideyim bunu aktifleştirin diyeyim sonrada vagcomla istediklerimi yaparım.

sizi yoracağım ama bir sorum daha olacak ;
    kapılar otomatik kitlendikten sonra araka kapılar içeriden açılmamasını istiyorum diebilirsiniz çocuk kilitini kullan die ama ozaman da arkaya başkaları oturuncada benim araçtan inip kapılarını açmam gerekiyor ben kapıları açma butonu ile açabileceğim arka kapılara içeriden açılmamasını sağlayacak birşey yapabilirmiyim
  • istanbulda ikamet ediyorum, MEZ'e çok yakınım. passatımın sinyallerini %15 kodlayabilecek bir arkadaşm varmıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErdincD -- 7 Temmuz 2010; 14:35:39 >
  • slm arkadaşlar

bu vag-com u araca bağlamadan çalıştırabilirmiyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErdincD

istanbulda ikamet ediyorum, MEZ'e çok yakınım. passatımın sinyallerini %15 kodlayabilecek bir arkadaşm varmıdır ?

Erdinç abim ben kodlayamam ama benim okul da MEZ'e yakın görüşebiliriz bir ara Florya Final
  • sis farının tesisatı önemli ve ışık yanmıyorsa muhtemelen standart bağlantı ile bağlanmıştır sis anahatarı aldığımda bende kodlamayla çalışan orjinal olsun istedim ama anahtara gelen kablolara kadar bir çok değişiklik ve sökülmesi gereken yerler var. servisin o kadar uğraşacağını sanmıyorum bende far anahtarına ön sis farlarını yerine ayrı bir kablo ile bağlattım ve o sevdadan vazgeçtim şu an sorunsuz ama aracın beyniyle hiç bir bağlantısı yok
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.