Şimdi Ara

VAE Altyapısına Geçirin Beni

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar,9 aylık abonenizim son iki haftadır max olarak 20ms 18mbit download ve 1 mbit upload değerlerini hız testinden almaktayım. Sizede 4 kez destek kaydı bıraktım. Üç hafta önce sabit olarak hız testinde hep 3ms ping ve 33mbit dowload ve 3.4 mbit upload(yanlış hatırlamıyosam upload hızını) alıyordum. Daha sonra bana YAPA altyapısına geçtiğimi sözlemişsiniz fakat benim bu durumdan hiçbir haberim yok ve beni YAPA altyapısına geçirirken kimse sormadı. Beni Türk Telekomun VAE altyapısına geçirin. Size daha öncede bu konuyla ilgili konu açan olmuş ve onlarıda habersiz geçirmişsiniz. Üstüne tekrar YAPA geri geçirmişsiniz. Kimseden habersiz beni ve diğer müşterilerinizi habersiz istekleri dışında daha düşük hız alacakları YAPA altyapısına geçirmeyin. Bende 3 hafta önceye kadar VAE altyapısını kullanıyormuşum ve siz beni YAPA altyapısına geçirmişsiniz. LÜtfen beni Türk Telekomun VAE altyapısına geçirin ve bir dahada altyapımı değiştirmeyin. YAPA hat değerlerim ekteki resimdedir. VAE Altyapısına Geçirin Beni

• ADSL , Interleaved mod , Interleave Depth 128. Of kabus gibi
  • hızın yüksek sanırım geçirmezler
  • Yönetim kısmında dsl modülasyonunu vdsl2 olarak değiştirdiğinde internete bağlanabiliyor musun? Yoksa internet kesiliyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    İnternete bağlanabiliyorum. Hız testi sonuçlarıda aynı Auto Sync-Up ile.
  • TiqReGo kullanıcısına yanıt
    Bu 2 hafta önce oldu. Ondann önceleri hızımda düşüş yaşadığımda(ki 3 kez olduğunu çok net hatırlıyorum) hemen destek kaydı oluşturuyordum ertesi güne düzeliyordu. O sıralar haftada tahminen 3 kez olmak üzere sabah 01-02 arası internetimde yarım saati geçik kesintiler meydana geliyordu. Muhtemelen benim altyapımı kurcalıyorlardı.
  • Anladım. Mesafe fazla olduğundan adsl ile aynı hızı veriyor demek ki. Umarım VAE'ye geçirirler.

Şöyleki, şimdi mapsden baktım telekom kabinine 130m ve Türk Telekom Beyoğlu Müdürlüğü Şişli Santral Binası'na 350m mesafedeyim.
  • Çok da uzak değilmiş aslında. Dsl modülasyonunu vdsl2 ile değiştirdikten sonra sistem günlüğü kısmının ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Bakalım orda da modülasyon vdsl2'ye değişiyor mu, hat değerleri değişiyor mu görelim.

DSL günlüğü şöyle vdsl2ye aldıktan sonra:VAE Altyapısına Geçirin Beni
  • dsl modülasyonu: (ADSL2PLUS) yazıyor. Anlaşılan yönetim kısmından vdsl2'ye değiştirsek de yine de adsl sinyali gidiyor size. Modemi sıfırlayıp baştan kurmayı deneyebilir misiniz? Yapa'da sistem adsl ve vdsl sinyali bir arada gönderiyor. Modem nasıl kurulum yapılmışsa (adsl/vdsl) o şekilde sinyal alıyor. Asus otomatik olarak adsl kuruyor olabilir. Sıfırdan kurulum yapıp vdsl olarak kurmayı deneyebilir misiniz, bakalım bir değişiklik olacak mı?

Modeme reset atmadım ama tekrar kurulum yaptım. Kurulum yapılırken Ülke ve ISP seçenekleri var ordan Turkey'i seçtiğimde ISPlerde Türknet otomatik olarak çıkıyor. Onu seçtim. Daha ayrıntılı PVC ayarlarıda yapılabiliyor fakat Türknet bana spesifik olarak her ayarı vermedi. VPI=8 VCI=35 olduğunu biliyorum çünkü modeme firmware update yapmadan(update yapıldıktan sonra ISP'de TurkNet seçeneği çıkıyor) bu ayarları girmek gerekiyordu. Bunların dışında DSL ayarları şu şekilde değiştirdim fakat bir değişiklik olmadı halen DSL modülasyon ADSL2PLUS :( Modeme reset atmayıda sabah deneyeceğim.VAE Altyapısına Geçirin Beni

• Forumda asus modemde buna benzer sorun yaşayan birkaç kullanıcı vardı. Onlarda vdsl olarak kurulum yaptığında sinyal gelmiyormuş. Adsl olarak kurulum yaptığında geliyormuş. Ancak vdsl destekli başka bir modem bağladığında ise vdsl olarak bağlantı kurabiliyormuş:

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/133736124

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/133811271

Sizde vdsl de kursanız adsl sinyali geliyor. Sanki modem otomatik adsl'e yönlendiriyor gibi. Vdsl2 seçtikten sonra WAN sekmesinden transfer modu farklıysa VDSL WAN(PTM) olarak ayarlayın. Sıfırdan kurulum da olmazsa farklı bir modemle deneyebilirseniz deneyin. Aklıma başka bir çözüm gelmiyor.

Teşekkür ederim zaman ayırdığınız için. TürkNetten mesaj geldi. Altyapımı yeni gelen müşterilere bandwith vermek için değiştirmişler benim anladığım. VAE Altyapısına Geçirin Beni Az önce Millenicom ile whatsappda görüştüm 100mbitlik hız kampanyalarına geçiş için ve altyapıma baktılar destekliyormu diye. Cevap: VAE Altyapısına Geçirin Beni

• Türknet yapadan vae geçişini yapamıyorsa türkneti kapatmaktan başka yapabileceğiniz bir şey yok. Yapa hatlar diğer operatörlere taşınamıyor. Diğer operatörler sadece vae hatları taşıyabiliyor ya da sıfırdan hat açabiliyorlar. Türknet'i kapatıp millenicom'dan yeni hat açıp 100 mbps tanımlamalarını isteyebilirsiniz. (Altyapınız 83 destekliyor, 100 desteklemiyor, o yüzden 50 mbps tanımlayalım diye ısrar edeceklerdir. Ben 100 istiyorum, daha önce kullandım, sorun çıkmadı, 100 tanımlayın deyin.)

Onun dışında netspeed ya da oris de düşünebilirsiniz. Millenicom'da sıfırdan hat açılışında 105 tl kurulum ücreti var. Oris ve netspeed'te bu ücret yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 18 Kasım 2018; 12:30:32 >
    Evet aynen öyle dediler. 50 mbit yapalım dediler. Ben daha sonra 100mbite başvurucam dedim onlarda "Ben sizlere alt yapınız 83 Mbps'e olduğundan kaynaklı kopma ve sorun yaşamamanız için 50 Mbps'e kadar tarifeyi sundum. Hızınızı 79'a kadar sabitleriz." dediler daha sonra "Evet sabitlemeyi yaparız, sistem kendini güncellediğinde hızınız yine 100 Mbps'e çıkar hızınız, sorun yaşamanız durumunda bizlere bilgilendirme sağlarsanız tekrar hızınızı sabitleriz." dediler. Şu an halen görüşmekteyim.
  • Türknet E vdsl geçiş iste, sen de vdsl çalışır ve upload da iyi olur vae ye geçmene gerek yok yapa da kal. Yapa üzerinden tahmini 90 down 35 upload alman mümkün o mesafede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 18 Kasım 2018; 14:50:37 >
  • nomadio N kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi VDSL'e geçiş isteyeceğim fakat tarifem 35mbite kadar. YAPA için ÖZgür İletişim paketine geçiş için ticket atacağım. Şuan YAPA altyapısında İnternet Paketi: (Z) 35 Mb e Kadar Limitsiz - Taahhütsüz - 64,99 TL/Ay (VAE) kullanıyorum. Yani YAPA'da VAE p0aketi kullanıyorum. Başka bir konuda @nomadio YAPAdaki tarife olaylarından bahsediyor. Bende ticketta internet paketimi Özgür İletişim 100mbite kadar olan (YAPA) paketine geçmeyi isteyeceğim. Bakalım ne olacak.
  • Bu arada Millenicoma geçmeyi düşünüyorum. Eğer Türknet 100mbite kadar yapmazsa internet paketimi Millenicom'un Prestij Kampanyasına katılmayı planlıyorum. Bugün onlarla konuştuğumda VDSL(geçebileceğim boştaki portun) altyapımın 83mbit desteklediğini söylediler. Millenicom Prestij Kampanyası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egetoru -- 18 Kasım 2018; 19:58:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Egetoru

Dediğiniz gibi VDSL'e geçiş isteyeceğim fakat tarifem 35mbite kadar. YAPA için ÖZgür İletişim paketine geçiş için ticket atacağım. Şuan YAPA altyapısında İnternet Paketi: (Z) 35 Mb e Kadar Limitsiz - Taahhütsüz - 64,99 TL/Ay (VAE) kullanıyorum. Yani YAPA'da VAE p0aketi kullanıyorum. Başka bir konuda @nomadio YAPAdaki tarife olaylarından bahsediyor. Bende ticketta internet paketimi Özgür İletişim 100mbite kadar olan (YAPA) paketine geçmeyi isteyeceğim. Bakalım ne olacak.
    YAPA da VAE diye bir şey yok, ya YAPA dır ya VAE dir. YAPA olursa 100 Mbps e kadar aynı fiyat, VAE ise 35 e kadar aynı fiyat, üzeri için ekstra ücreti var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.