Şimdi Ara

(VA-503+)+ (amd k6 350) hata!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
3.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu soruyu biri sordu fakat cevaplamakta baya sıkıntı çektim ne olabilir.

soru:________________________________________
    Benim bir anakartım var(VA-503+) ve amd k6 350,(Ultra DMA 33)
    Simdi, bilgisayarim'ın button'una basıyorum, ve göruntü yok..nedeni nerdir?
    anakarta elektirik var, cunku chip'i dönüyor, ve chip anakarta bagli..

• yaw hersey olabilir cok az bilgi var..once ekran kartını degiştirip ac olmazsa rami degiştir olmazsa cpu yu en son anakartı..ne diyim
  • Hakikaten bilgisayar bozuldu ne yapacğım der gibi olmuş.
  • Sorunun çözümüne gelirsek;
    Eğer system speaker ini sökmemişsen sesten sorunu anlayabilirsin.
    Eğer 3 defa uzun uzun ötüyorsa sorun ekran kartındadır. Bu durumda öncelikle ekran kartını söküp tekrar tak. Taşıma sırasında temassızlıklar oluşabiliyor. Takılı gibi duruyor ama söküp takmak çoğunlukla sorunu çözüyor.
    Eğer 3 uzun ötmüyorsa sorun ya RAM yada işlemcidedir. Öncelikle Ramlerin tam oturup oturmadığını kontrol et. Ram ler pek yerinden oynamaz ama sen yine de bir söküp tak. Yine olmuyorsa Sorun işlemcidedir. RAM olmadığında system speaker i ritmini hatırlamadığım bir şekilde öter ancak işlemci de sorun varsa tam dediğin gibi hiçbir hareket olmaz. Yine çoğu zaman söküp takmak işe yarar. Ama yaramıyorsa bu parçalar büyük ihtimalle fiziksel olarak hasarlanmıştır. System speaker ının sesine göre hangi parçanın sorunlu olduğunu anlayıp onu çalışan birisi ile değiştirmeyi dene. Ses kartı vb kartlar, hdd cdrom gibi aygıtlar böyle sorunlar vermezler. Dolayısıyla onlardan şüphelenme. Son olarak anakarttan şüphelenebilirsin. Öncelikle bilgisayar açıkken yanan yeşil ısığın yanıp yanmadığını kontrol et. Yanmıyorsa ya anakartta sorun vardır, yada güç kaynağı çalıştığı halde gücü iletemiyordur. Bu durumda bağlantıları kontrol et. Gene olmazsa artık bir bilgisayar tamircisine götür. Anakartı değiştirip dene gibi irrealistik çözümler sunmak istemiyorum. Ha bu arada çok yüksek bir frekansa (% 50 artış gibi) overclock yapılmış ise bu şartlarda ne CPU nede anakart ve bios çalışır ve dediğin durum oluşur. Böyle ise güç fişini çıkar. Bios pilinide çıkarıp bir iki dakika sonra tekrar tak. Bios default a dönecek sorun çözülecektir.Ama bence sorun CPU nun oynamasından kaynaklanıyor. Bir kaç defa bu sorunla karşılaştım hepsinde de söküp takmak işe yaradı.
    Umarım yardımcı olmuşumdur.

• Merhaba,
    yardımlarınızdan dolayı teşekkürler..
    benim düşünceme görede haralde ekran kartından ve sürücülerindende kaynaklanabilir. birde sanırım amd nin sitesinde regedit eklentisi falan vardı athlon cpu lar için bunun da işine yararmı acaba.
    tekrar teşekkürler
    iyi çalışmalar...
    selamlar,sevgiler...
  • Bios dakiler hariç hiçbir yazılım hatası bilgisayarın hiç açılmamasına sebep olamaz. Açılıp tıkanabilir ama ekranda birşeyler gözükür. Ayrıca açılamayan bir bilgisayara sürücü yenileme, update lerle uğraşma gibi önerilerde bulunmak saçma olur.
  • tritium herşeyi söylemiş dahaa ne diyimm

gölge
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birlik001 -- 23 Eylül 2007; 12:31:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Altair Ibn-La'Ahad

Öylesine bakınıyordum görünce gülmekten öldüm yemin ederim
  • şeref duyarım bu konuda bulunmaktan
  • horçular sizi... forumun ilk konularından birini hortlatmışsınız.
  • Adimizi yazdiralim bir ilke

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne çabuk geçio zaman yaşlanıyoruz...
  • Konu kilitlenmeden takılayım şuralarda.
    Bu arada umarım çözmüşsündür sorunu Düzgün
  • niye kilitlensin ki :D not ilk konu bu olması gerek :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JusTiMe -- 11 Nisan 2014; 23:04:34 >
  • hmm
  • Forumun ilk konusu olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.