Şimdi Ara

V9 değil Portalsepeti İstilası (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
4
Favori
64.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nacakliarda

Denemediğim yol, etmediğim küfür kalmadı arkadaşlar ve son olarak sistemi 1 gün geriye aldım sadece şunu söyleyebilirim kesinlikle olay çözüldü

hep yardım amaçlı buraya yazıyordum başıma gelmemişti. bugün mahalledeki bakkal dedi bi bak google gelmiyor bide ne göreyim PORTALSEPETİ. hemen ilk işim geri yüklemek oldu ve sorun çözüldü
  • bilgisayar yeni, bende sistem geri yükleme noktası oluşturdum diyebiliyordum ama yok. Bu şerefsizlerin yaptığı işin ta!!!

• Allah'a şükür sonunda hallettim.

Sistem geri yükleyemiyorsanız bilgisayarı fabrika ayarlarına döndürün. ben fabrika ayarlarına döndürdüm (win8 deçok kolay fabrika ayarlarına döndürmek).

Ama dosyalarınıza filan dikkat edin silinmesin.

Son olarak portalsepeti Ağzınıza ....! Dünden beri kafayı yiyecektim!!!

• Resmen kabus gibiydi,
    özelliklerden hedef bölümünü değiştirmek geçici bir çözüm.
    Kaç kere değiştirdim bilmiyorum,
    her seferinde masaüstüne yine kısayol oluşturuyordu.
    bilgisayarı kapatıp açınca tekrar geliyorlar.

sistem geri yükleme ile çözülüyormuş ama ben sistem geri yüklemeden önce,

C: de portalsepeti, iyi123, navegaki, diye tek tek taratıp hepsini sildim.

Navegaki yazınca metin begesi içinde otamatik download yapmasını sağlayan kodlar vardı,
    onları da sildim. birde OCsoft gibi bir klasörde vardı, onun içi de navegaki ile ilgili şeyler vardı.
    kayıt defterindekileri silmek işe yaramıyor, anlaşılan.

Nerden indirdiğimi bilmiyorum umarım bir daha bulaşmaz, delirtti..
  • ARKADASLAR bende gunlerdır bu sorunu cozmeye ugrasıyorum sonunda cozdum ilk once bu virüsvari seyın 3 ismi var navegaki iyi123 portalsepeti öncelikle bilgisayarda c ve d yı bu ısımlerı yazıp taratın bende D de cıkmıstı cıkan herseyı sılın sonra bıldıgınız gıbı kayıt defterındende aynı ıslemı yapın son olarak tarayıcı sılıp bastan yukleyın işlem tmm bu lanet illet pıslık seyden kurtulmuz olacaz
    ohh beee

• regeditten kesin çözülür arkadaslarında bahsettigi gibi portalsepeti arması yapın sildikten sonra F3 e basın portalsepeti cıktıkca silin sonunda cıkmaz sonra da crome mozilla vs. özellliklerine girin crome.exe den sonrasını silin uygulayın sorun çözülür..
  • Pff... Bizim özel sitemizde bir arkadaş bana Kaspersky öneriyor. Kaspersky bu illeti yok eder mi? Bir - iki gün değil, her gün bu illetle savaşıyorum. Acilen yardım ederseniz sevinirim. Ben de portalsepeti'ne sinir oldum zaten.

Regedit işini tamamladım.
    Yandex ykledim, portalsepeti bulaşmıyordu ama uzun süre açıldığı için sildim
    Sistem dosyalarına saklanmış portalsepeti'ne ait setup dosyalarını kalıcı olarak sildim. Portalsepeti' nin çoğalmasını durdurdum.
    Pc'den portalsepeti kısayolunu sildim.
    Tarayıcı kısayollarının hedef ayarını değiştirdim.

Bizim atarioyna.net forumumuza "portalsepeti Virüs" adlı bir konu açtım, herkes bana danıışıyor. Orada bir arkadaş bana Kaspersky ativirüs programı öneriyor. Bu, işe yarar mı?

Doğrusu Kaspersky, Security Essentials, ve benzeri antivirüsler, Combofix, CClener, Demirsoft Anasayfa Değiştirici, Regedit (kayıt defteri düzenleyici), Revo Uninstaller, MalwareBytes ve daha binlercesi işe yaramıyor. Yoksa tek çare format mı? Walla benim başım belâda, portalsepeti'ni bir an önce silmek istiyorum.

Her gün portalsepeti yüzünden sinirliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahayigit -- 29 Ocak 2013; 12:40:50 >

• kasper de bi işe yaramaz virüs olarak gözükmüyor o programlarda pek işe yaramaz kayıtdefteri işe yaramıyorsa crome kullanmayacaksın ya da format :) ben de de olmustu kayıt defterinden hallettim ama demekki herkesde aynı tepkiyi vermiyor bu progamı kur seriali de var bi denehttp://uploaded.net/file/3nqk4ue3/Regclean.Pro.v6.21.65.2420.zip bakalım bu programı calıstır gir yine varsa portal sepeti regeditten sil crome hedefinide degiştir bakalım olacak mı ..
  • crome araçlardan uzantılarda flash player varsa onu kaldırın sorun düzelecektir oto yönlendirme gibi bir şey yapıyor
  • Sorun çözüldü. Ben bayram yapıyorum.
    Portalsepet Silindi Bayramı
  • ARKADAŞLAR DONANIM HABERİ YAKLAŞIK 5 YILDIR (SANIRIM OLMUŞTUR) TAKİP EDİYORUM. ŞİMDİYE KADAR HEP ÖĞRENİYORDUM:)
    ÖNCELİKLE REGEDİT KOMUTUNDA CTRL+F TUŞ YARDIMIYLA BULDUĞUMUZ TÜM PORTAL SEPETİ , İYİ123, NAVEGAKİ VE BU DA VAR HTTP\\:İYİ123.COM (SANIRIM DOĞRU)
    BUNLARI VE UZANTILARINI SİLİYORUZ DETAYLI TARİFİ DAHA ÖNCE ARKADAŞLAR YAZMIŞTI. SONRA TÜM KISAYOLLARI SİLİYORUZ, VE C:\SYSTEM32\NAVEGAKİ.EXE DOSYASINI BULUP SİLİYORUZ , YENİDEN MASAÜSTÜNE VE GEREKEN YERLERE KISA YOL OLUŞTURUYORUZ
  • BU YAZDIĞIM KESİN ÇÖZÜMDÜR (UMARIM YARIN ÇIKMAZ)
  • hakikaten çok pislik birşey bu portal sepeti yapmadığım birşey kalmamıştı başlangıç yöneticisi regedit kısayol daki linklerin kaldırımı manuel olarak halldemedigim tek zararlı buydu çünkü arkasinda hic iz bırakmıyordu zamanlanmis bi gorev gibi çalışıyor du sanki bi turlu kaynak dosyasını bulamamıştım . . . format attırdı bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar chrome için basit bir çözüm var araçlar--------uzantılar-----flash player chromeden kaldıra basın sorun kalkıcaktır arkadaşlar bu çerez ya da virüs her ne haltsa kendini flash player moduyla gizlemektedir en kolay çözüm budur
  • Herkes benim bloguma gelsin!

Blogu açmak için tıklayın

Not: Blogumuz zamanla geliştirilecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahayigit -- 22 Şubat 2013; 14:08:04 >
  • Portalsepeti çok tehlikeli. Özel trojan yayıyor. Antivirüsler bulamıyor.
    Sakın sıradan sitelerden program indirmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

quote:

Orijinalden alıntı: wacd

Kullandığınız internet tarayıcısına sağ tıklayarak özelliklere girin, orada Misal Chrome için C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe gibi yol olması gerekiyor, bu satırda chrome.exe den sonraki değerleri silip uygulayın, düzelecektir.

Bütün tarayıcı kısayollarına aynı şeyi uygularsanız problem ortadan kalkar.

İşe yaradı başlat menüsündeki kısa yollardada vardı onlarıda sildim şuan sorunsuz inşallah tekrar etmez çok irenç bi illet

Bunu Kulanın Daha Kolay :)
  • Bir başka konuda da belirttiğim gibi ben de bu illetten baya çektim ama en kapsamlı çözüm yolunu şu sitede buldum videolu anlatım baya işime yaradı.

İnceleyin bence >> Portalsepeti kaldırma
  • Program Name: CheckRun22find_uninstaller

http://www.zzsearch.net
    http://www.22find.com/?utm_source=b&utm_medium=kts&from=kts&uid=WDCXWD3200AAJS-00L7A0_WD-WMAV2871277512775&ts=1362503817

HKU\S-1-5-21-1113169368-773892333-4181398871-1001\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\UFH\SHC

daha sonra ie sağ kilikle eklentisiz çalıştır ie açılışını kontrol et bakalım başlangıçta aynı sayfa geliyormu?
    sonra yeniden normal olarak ie çalıştır dallama bakalım ne yapacak ..:(((

çok farklı isimlerle bölünerek çoğalıyorlar , aman tirbülansa dikkat ordan siliyorsun başkayerden kendini kopyalıyor,karadelik gibi bir şey ama işlerini bitirdim heryerden saldırdım onlara nefes aldırmadım onlar çok akıllıysa biz daha deliyiz bakalım kim Türk kim sömürgeci çıkacak ortaya.!!!!!!! MESAJIMI ALMIŞLARDIR HERHALDE.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgaycil

Arkadaşlar bende de v9 değil ancak portalsepeti diye birşey geldi internetten yüklediğim bi siteden otomatik yüklendi chrome firefox ve ie ye bulaştı arama motoru ve anasayfayı ele geçirdi 5 gündür bu problemi çözmeye çalışıyorum ancak hiçbir şey kafi gelmedi kayıt defterlerini sildim 3 tarayıcıyıda kaldırdım , kısayollarını değiştirdim sildim , ancak yeniden yüklediğimde hemen geri geliyor ancak birtürlü olmadı format atmaktan başka ne yapabilirim ?

Ben de de benzeri oldu simgeye sağ tık yap üstte hedef yazar hedefte link oluyor anasayfa linki o linki sil atıyorumwww.donanımhaber.com sil düzeliyor denedim çalıştı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.