Şimdi Ara

--V\/V\/\/'--Dh VoLKsWaGeN CaDdY TeAm--V\/V\/\/'-- (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.027
Cevap
59
Favori
3.106.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mehmet_0606

iyiki garati kapsamında normal dizel bir sorun yaratmamış.....yaratsaydı yakıttan deyip,garantiye sokmazlardı....çüünkü her servise gidişte eurodiesel kullanın diyebağırıyorlardı.....eurodiesel aracı rahtlatarak, yakıtta kükürt oranı normal dizele göre 6950 değer az olduğu için araç yakıtı daha iyi yakıyor...(euro 50,normal 7000 kükürt)..
    eurodiesel e takılmak lazım...niyemi?araca daha iyi yakıt yaktırmak ve bu sebeple motoru korumak varken niye 3-5 kuruş için arabaya iyi yakıt yaktırmayım...biliyorsunki 10 ykr lik ettiğin bir kar senden 10,000 ytl olarak çıkacaktır....iyi cesaret vw gibi parçası el yakan bir araca acımadan normal dizel koyman......3 senede 50,000 km yapmışsın....yani senede 16,000 km....10 ykr luk bir farkı hesaplasan kaç lira çıkacakki......ince hesaplara girmemek lazım....ben 1,5 senede vw ile 55,000 km yaptım araç çok yakıyordu buna rağmen eurodieselden vazgeçmedim....değmez çünk 10 krş luk bir farka......
    eskiden hyundaı h 100 üm vardı normal dizelle kullanıyordum...eskiden euro yoktu pek yaygın değildi...arada bir totalden gidip euro alıyordum arabanın çekişi,çalışması bir anda değişiyordu abartmıyorum...

herkesin eurodiesel almasını tavsiye ederim.....3-5 krş için hem arabaya zarar vermeye ,hemde arabaya zarar vediğinde yolda kalıp rezil olmamanıza değmez...

beni yanlış anlamayın ben illa normal kullanın demiyorum herkes içi nasıl rahat ediyorsa o şekilde davransın. isteyen euro alsın isteyen normal dizel. ben sadece tecrübemi aktardım. şuan bora arcımda euro dizel kullanıyorum arada bir normal alıyorum. boramda euro kullanmamın nedeni de chip. araç max limitlere yaklaştı ufak bir aksaklık hasara yol açabilir diye.

benim esas deyinmek istediğim şey şu gerçekten euro ile normal arasında fark varmı? işte benim tecrübem olmadığını gosteriyor. yani sanki birbirine yakın değerlere sahipmş gibi geliyo bu dizeller. ama tabi bu sadece bir düşünce benim düşüncem. dediğim gibi ben eurodizelin hiçbir artısını görmedim borada ve caddyde. ama buna rağmen borada euro dizel kullanıyorum. bakın ben 2000 yılından beri TDI kullanıcısyım. normal dizelden hiçbir zaman şikayet etmedim. yakıt temiz olunca hiçbir sorun olmuyor. 2000 model caravelle yi 66binde sattım ve onda hep normal kullandım euro yoktu ozamanlar, aracım gayet sağlıklı idi. hiçbir sorunu yoktu. performansı ve sabah çalışma durumu hep aynıydı. sonra borayı aldım ikinci el. bunda da epey bi normal dizel kullandım ve hiçbir sorun yaşamadım ve performans kaybı da olmadı. ben ara ara aracımın 0-100 testini 60-100 80-120 testini yaparım ve bu değerlerde değişme olmadığını görüyorum hep. yani böyle tecrübelere sahip olunca ister istemez euro dizelin çok da farklı olmadığını düşünüyorum. caddyde de aynı sonuca vardım. 50bin km ve hiçbir performans kaybı ve ilk çalışma zorluğu yok. ayrıca eski TDI ler ile yeniler arasında çok aşırı bir fark yok birden bire eurodizel çıkınca servislerde hemen onu tavsiye etmeye başladılar. neyse arkadaşlar siz benim dediklerime fazla takılmayın içiniz nasıl rahat edecekse o yakıtı kullanın. ben sadece konuya farklı bir yaklaşım getirmeye çalışıyorum.

şunuda eklemek istiyorum. belkide euro dizelin farkı çok uzun kmlerde ortaya çıkıyordur. mesela 200bin300bin gibi. onu da görmeden bişey diyemicem. ben bu tecrübelerimde bu yüzden yanılıyor olabilirim. herneyse herkese kazasız belasız sürüşler...

• arkadaslar tekrar yazıyorum bu külübü büyütmek istiyorum sağında solunda caddycileri toplayın getirin

tekrar bi daha araçlarınız rengini modelini yazarak buraya gönderin ilk sayfada görüntüleniyor (göndermeyen arkadaslara)

• quote:

Orjinalden alıntı: babazulaua

--V\/V\/\/'--Dh VoLKsWaGeN CaDdY TeAm--V\/V\/\/'--

İŞTE BU YAAA VW FAVORİM YAPANDA BU GÖSTERGELER ÖLÜYORUM BİTİYORUM YAZMAKTA ZORLUK ÇEKİYORUM KELİMELER KİFAYETSİZ KALIYO NEFESİM KESİLDİ
    rica etsem böle gece çekilmiiş vw fotolarını koyar mısınız ? Bilhassa göstergeler size zahmet

videosunu koyabilirim istersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacklotus -- 21 Nisan 2007; 20:53:51 >

• blacklotus abicim koy koy koy video da koy resimde koy haa bi de aracını rengini belirtirsen çok iyi olur ilk sayfaya kayıt ettim ama renk belli deil tmm..arcınla ilgili herşeyi burada sorabilit paylaşabilrisin..
  • aracın yengi siyah,1.9 105hp tdi,siyah film,nikelaj kapı kolu,yanbasamak ve tavan bagajı. aslında bi sorum vardı. bu araca bazıları çok yakıyo bazılar az yakıyo diyo.bende çok yakıyo bunu bi karara bağlasak
  • kardeş sen öyle her bulduğun dizlükte 180- 190km. yaparsan tabiki su gibi içer mazotu. Ben memnunum yakıtından zira gözüm hep yol bilgisayrındaki anlık tüketimde. Hep en ekonomik gitmeye çalışıyorum. Bu yüzden her viteste 2000-2000devirlerde kullanmaya çalışırım. Böyle çok ekonomik ve bir okadar da keyfli oluyor. Kimilerinin bu TDI motordan zoru var herhalde bir başka başlıkta TDI motorlu polo alayım mı diye sormuş adamcağıza densizin biri
    boşver tdi polo yu traktör motoru gibi çalışıyor demiş. Çok ayıp ağzımı bozacaktım ama elin çoluk çoğuyla uğraşmayayım diyerek vazgeçtim..
    insanlar ne kadar kıskanç ve hasis olabiliyor.

Benden sana tavsiye yol bilgisayarına arada bir gözün ilişssin. O zaman ister istemez ekonomik moda geçersin

kazasız belasız sürüşler dileğiyle..

quote:

Orjinalden alıntı: blacklotus

slm arkadaşlar bende caddy sahibiyim.2006 model 1.9 tdi . araç çok fazla yakıyor bana göre.2 hafta önce 20 ylt lik eurodizel atmıştım su gibi içiyo anlamadım ne iş...dizeli genellikle opetin eurodizeli tercih ediyorum herkez öle tavsiye ediyo gayette memnunum.bu arada en fazla 180 yapabildim zorlasan 190-195 yapardı daha fazla kasmaya gerek yok.

• bende anlamış değilim TDI ye sesli diyenlere. yani testlerde desibel ölçümleri gayet normal. diğer dizeller gibi. ha belki dışardan brz fazla ses hissediliyordur. dışardaki ses önemli değilki önemli olan içine ses almaması.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ekirik

kardeş sen öyle her bulduğun dizlükte 180- 190km. yaparsan tabiki su gibi içer mazotu. Ben memnunum yakıtından zira gözüm hep yol bilgisayrındaki anlık tüketimde. Hep en ekonomik gitmeye çalışıyorum. Bu yüzden her viteste 2000-2000devirlerde kullanmaya çalışırım. Böyle çok ekonomik ve bir okadar da keyfli oluyor. Kimilerinin bu TDI motordan zoru var herhalde bir başka başlıkta TDI motorlu polo alayım mı diye sormuş adamcağıza densizin biri
    boşver tdi polo yu traktör motoru gibi çalışıyor demiş. Çok ayıp ağzımı bozacaktım ama elin çoluk çoğuyla uğraşmayayım diyerek vazgeçtim..

Benden sana tavsiye yol bilgisayarına arada bir gözün ilişssin. O zaman ister istemez ekonomik moda geçersin

quote:

slm arkadaşlar bende caddy sahibiyim.2006 model 1.9 tdi . araç çok fazla yakıyor bana göre.2 hafta önce 20 ylt lik eurodizel atmıştım su gibi içiyo anlamadım ne iş...dizeli genellikle opetin eurodizeli tercih ediyorum herkez öle tavsiye ediyo gayette memnunum.bu arada en fazla 180 yapabildim zorlasan 190-195 yapardı daha fazla kasmaya gerek yok.

.
    20 ylt lik benzinle 180 yapmadım yalnız.normalda aracı 90-100 arasında kullanırım,hıza karşıyım.20 ylt lik eurodizel lik mazotla şehir içinde 90-100 arası gittim bayağı yedi mazotu.ama şunu fark ettim 4. vitesde düz yolda baya az yakıyo

• yaw arkadaşlar benim caddy nin ruhsatında ağırlık olarak 1581kğ. yazıyor. geçenlerde arabayı yıkatırken DSG şanzımanlı bir caddy geldi onun ruhsatına baktım 1.452kğ. yazıyor. Sonra kaputunu açtık benimkiyle yanyana koyduk onun motor bölümü sade ve boşken benimkinin motor bölümü daha karışık ve daha fazla parça dolu. DSG li caddy de motor üst kapağı bile farklı
    Ama imrenmedim değil. Alan kişi yağına bile baktırdı beni. Araba hakkında fazla bir bilgisi de yoktu. Epey sohbet ettik Çok şey anlattım ona nasıl çalıştırması nasıl stop etmesi hakkında. Sık sık manuel a aldığından bahsetti. bende aman 5.000km. ye kadar otomatikten çıkarma hep otomatik kullan sonra manuel kullanırsın. motorun biraz devirli kullanıma alışssın dedim.
    Çok memnunmuş otomatik vitesden bir dahakine bende DSG li caddy alırım herhalde.Trabzon bahadır oto 41.000ytl den aşağı düşmemiş adam Samsun'dan 39.000YTl ye almış DSG li caddy yi. Ama kredi ile kaça patladığını söylemedi bana arabanın fiyatından düşmüşler kredinden kaptırmışlar gibi geldi.

Bende rahatlık bakımından özellikle şehir içlerinde otomatik vites'e geçmeyi düşünenlerdenim. En azından şehir içlerinde araba kullanmak eziyet değil keyf e dönüşür diye düşünüyorum...

• ekirik abimin dediği doğru arkadaslar bende hıza karşıyım ev ile çarşı arası 10 km var benim ana asfalt zaten takıyorum 4.vitese 2000 devire alıyorum 1 2 km gittikten sonra belki inanmazsınız ama yalan sölüyosam iki gözüm kör olsun yol bilg. 3.2/100 de takılıp kalıyo ayagımı ayarlıyorum 2000 devire oooohh paşalar gibi gidiyo araba yakıtta ekonomik oluyo 3.2 3.4 değişiyo öle gidiyom bi 7 8 km sonra şehir içi dur kalk dur kalk yapıyoz biraz kaçamak oluyo...

otomatik vites bende düşünmüştüm ama babam dedi boşverrr o kadın arabası kadınlar sürer oğlum otomatikl vites arabayı dedi ( kendisi yaklaşık 25 yıldır uzun araç şoförü) almadı gitti manuel aldı.olsun buda güzell..ayrıca caddylerin bazılarında motorda beyaz bi kapak var bizimkinde yok yavv öle bişi geçen baktımda niye kii....bu adamların bize bi garezi mi vardıı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlker Yıldız -- 21 Nisan 2007; 22:43:42 >

• evet özelilkle 2.000 devirde 4.viteste 75km. hızla 4.6lt anlık tüketim yazıyor bende hem bi o kadar da sessiz o devirde motor sesi gelmiyor gelen sadece benim sol taraftaki aynanın ıslık sesi. Sağ ayna da ıslık sesi yok sol aynada var
    enteresan aynanın duruşundan kaynaklanıyor diye düşünüyorum..

ben sadece bir kaç yerde 3.2lt ye düştüğünü farkettim o da biraz rampa aşağı idi. genelde 4.2 ile 4.6 arası görüyorum yalnız şehir içinde bizim baya bi çukur ve kasis olduğu için ön lastik havalrım 33 arkalar da 34 e ayarlı. Bu şekilde aracın ön takımlarını korumuş oluyorum. Daha iyi esniyor. Bu yüzden sürtünme arttığı için anlık tüketimim biraz farklı olabilir seninkinden...

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ekirik

kardeş sen öyle her bulduğun dizlükte 180- 190km. yaparsan tabiki su gibi içer mazotu. Ben memnunum yakıtından zira gözüm hep yol bilgisayrındaki anlık tüketimde. Hep en ekonomik gitmeye çalışıyorum. Bu yüzden her viteste 2000-2000devirlerde kullanmaya çalışırım. Böyle çok ekonomik ve bir okadar da keyfli oluyor. Kimilerinin bu TDI motordan zoru var herhalde bir başka başlıkta TDI motorlu polo alayım mı diye sormuş adamcağıza densizin biri

quote:

.
    20 ylt lik benzinle 180 yapmadım yalnız.normalda aracı 90-100 arasında kullanırım,hıza karşıyım.20 ylt lik eurodizel lik mazotla şehir içinde 90-100 arası gittim bayağı yedi mazotu.ama şunu fark ettim 4. vitesde düz yolda baya az yakıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi müMKÜNsüz -- 21 Nisan 2007; 22:45:12 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ==>KAPADOKYALI<==

ekirik abimin dediği doğru arkadaslar bende hıza karşıyım ev ile çarşı arası 10 km var benim ana asfalt zaten takıyorum 4.vitese 2000 devire alıyorum 1 2 km gittikten sonra belki inanmazsınız ama yalan sölüyosam iki gözüm kör olsun yol bilg. 3.2/100 de takılıp kalıyo ayagımı ayarlıyorum 2000 devire oooohh paşalar gibi gidiyo araba yakıtta ekonomik oluyo 3.2 3.4 değişiyo öle gidiyom bi 7 8 km sonra şehir içi dur kalk dur kalk yapıyoz biraz kaçamak oluyo...

hıza karşıyım ben demiştim ama.geçenlerde 1. vitede sert bi kalkış yaptım yol bilg. bi baktım araç 114 yakıyoaştı olayı

• araba yokuş aşağı vitesle inerken 0 ,boşta inerken 0.5 yakıyo bunuda yeni farkettimo yüzden ayağımı çekiyom bazen gazdan ,az yaksın diye
  • aynen abicim valla bende 4.viteste gidiyorum tık yok paşalar gibi gidiyorum..arada sorada çılgın doblocularla karşılaşıyorum canım sıklıyo bi silme geçiyom adam arkadam basıyo sellektörü sonra hadi lenn dedim geçen birine gaza dokundum adamın sellektörünü göremedim vallasonra tabii yol bilg.bi baktım ki 10.5 lerde ucuyoo aman dedim sakin ol...haaaa bi de şöle bi durum varr viteste arabaya gaz vermiyom yol bilg. 0.0 / 100 km yazıyo bunu daha önce duymuştum viteste gaza basmayınca yakmıyo araba demişlerdi denedim olduu rampada takıyom 5'e kendi hen iniyo hemde mazot yakmıyo

blacklotus kardeş farketmedim özür olabilri böel şeyler yavv..aynısını benim enişte yaptı bizim arabada dedi sen bunun yakıtını 100 litre yapabilirmisin dedi bende dedim nasıl yapım en son basıyom 45 falan geliyo dedim kendi 1'e taktı bi irkti arabayı sonra baktım 105.4 / 100 km yazıyo bi anlık oldu tabi aman dedim dur batıracan mı biziii..

• 100km. de 105lt. ha. bir düşünün böyle 100km. gittiğinizi. Eurodizel 2.41ytl. x 100km. = 241YTL bu da yaklaşık 100lt. mazot eder.

Hehalde yeni bir dünya rekoru olurdu. 100lt. mazotla 100km. yol aldı diye başlık atardı gazeteler..
  • Son tespitlerimize göre BP'nin eurodizeli yaklaşık 50 km daha az götürüyor. Onun kükürt oranı daha yüksek sanırım. Opetten şaşmamak lazım. Shell'den de Ferrari'ler için alıyoduk zaten, çok şükür seriyi tamamladım, vitrinde dizili hepsi. Hatta 3-4 tane fazla geldi, onları da kuzene yolladık.

Babam hep koltuğu en alçalkta tutarak kullanırdı arabayı. Ben de öyle alışmıştım ama burnunu göremiyodum arabanın. 2 kademe yükselttim de, şu anda süper, tam kıvamında. Minibüs kullanır gibi kullanıyorum rahatça.

"Evet, ücretini uzatamayan varsa yollayalım bi zahmet"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coşkun -- 22 Nisan 2007; 3:45:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Son tespitlerimize göre BP'nin eurodizeli yaklaşık 50 km daha az götürüyor. Onun kükürt oranı daha yüksek sanırım. Opetten şaşmamak lazım. Shell'den de Ferrari'ler için alıyoduk zaten, çok şükür seriyi tamamladım, vitrinde dizili hepsi. Hatta 3-4 tane fazla geldi, onları da kuzene yolladık.

Babam hep koltuğu en alçalkta tutarak kullanırdı arabayı. Ben de öyle alışmıştım ama burnunu göremiyodum arabanın. 2 kademe yükselttim de, şu anda süper, tam kıvamında. Minibüs kullanır gibi kullanıyorum rahatça.

bu caddylerin önüne kıl oluyorum.arabanın önü gözükmüyo.bizde daha önceden partner vardı onun bile daha rahat gözüküyordu ama bu caddylerin önünü özellikle sağ önünü görmek imkansız gibi bişiy.o yüzden park ederken veya ışıklarda dururken falan korkuyorum bazen ve akıl hesabı duruyorum.koltuğu ne kadar yükseltiysemde olmadı hatta ayağa kalktımda baktım !!yok!! gözükmüyo sağ taraf

• merhabalar arkadaşlar bende koyu bir caddy ciyim ama ne zamandır foruma bakamıyorum o yüzden klübün kurulduğunu yeni öğrendim ve de üye olmaya geldim...daha önceki postlarda benim arabanın resimlerini gören olmuuştur belki..2006 model 10.000 km de.
    herkese iyi forumlar

• tmm abicim ekledim sen de artık bizim üyemizsin burayı boş bırakmazsan sevinirim....her türlü şey konuslabilir arbalar hakkında...arabanda pek dehşetmiş ben modifiye sitesinde görmüştüm bu arbayı ALLAH kaza bela vermsin..
  • şoför olana arabanın burnu lazım değildir. Önünü rahat görebiliyormusun o önemlidir. Caddy nin ön camından görüş olarak hiç bir sorun yok. Arabanın önünün nerde bittiğini eğer bir caddy kullanıyorsan 10dk. sonra anlarsın. Anlamıyorsan soför değilsin....

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Son tespitlerimize göre BP'nin eurodizeli yaklaşık 50 km daha az götürüyor. Onun kükürt oranı daha yüksek sanırım. Opetten şaşmamak lazım. Shell'den de Ferrari'ler için alıyoduk zaten, çok şükür seriyi tamamladım, vitrinde dizili hepsi. Hatta 3-4 tane fazla geldi, onları da kuzene yolladık.

bu caddylerin önüne kıl oluyorum.arabanın önü gözükmüyo.bizde daha önceden partner vardı onun bile daha rahat gözüküyordu ama bu caddylerin önünü özellikle sağ önünü görmek imkansız gibi bişiy.o yüzden park ederken veya ışıklarda dururken falan korkuyorum bazen ve akıl hesabı duruyorum.koltuğu ne kadar yükseltiysemde olmadı hatta ayağa kalktımda baktım !!yok!! gözükmüyo sağ taraf

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.