Şimdi Ara

V-sync Sorunu Fifa 17

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Fifa 17'de Vysnc kapalıyken Ultrada 150-220fps arası alıyorum fakat ekranda kırılmalar meydana geliyor ama oyun çok akıcı oynanıyor. Fps yi 60 a kilitlediğimde bu sefer oyun biraz hantallaşıyor gibi bu sorunu nasıl çözebilirim? Teşekkürler

• Hocam monitörün maksimum kaç hz destekliyor? Ayrıca ekran kartın nvidia mı ati mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoRaCe -- 5 Aralık 2016; 15:32:45 >
  • Aynı sorun bende de var. Özellikle WL de o hantallik hiç çekiliyor. Sorunun cevabı var mı bende merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartım R9 280x, Monitorüm en fazla 60hz destekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fifalordu

Ekran kartım R9 280x, Monitorüm en fazla 60hz destekliyor.

Nvidia olsa daha net açıklardım ati'nin ayarlarını bilmiyorum. Ekran kartı sürücü ayarlarına girdiğinde oyuna özel ayarlar olması lazım. Orada fifa'yı bulup ati'de adaptive'in dengi ne bilmiyorum v-sync'te adaptive'in muadili bi ayar olmalı. Bir de triple buffering vardır, onu da açarsan düzelmesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoRaCe

quote:

Orijinalden alıntı: fifalordu

Ekran kartım R9 280x, Monitorüm en fazla 60hz destekliyor.

Nvidia olsa daha net açıklardım ati'nin ayarlarını bilmiyorum. Ekran kartı sürücü ayarlarına girdiğinde oyuna özel ayarlar olması lazım. Orada fifa'yı bulup ati'de adaptive'in dengi ne bilmiyorum v-sync'te adaptive'in muadili bi ayar olmalı. Bir de triple buffering vardır, onu da açarsan düzelmesi lazım.

Hocam selamun aleyküm, ben nvidia kullanıyorum da dediğin ayarı yapmayı detaylıca anlatır mısınız rica etsem

• Tam olarak aynı durumdan muzdaribim.Son güncellemeden sonra oyunun online modu oynanmaz hale geldi resmen.Arkadaşın dediği gibi hele FUT Champions tam işkence.Katılma hakkı elde etmeme rağmen o işkenceyi çekmiyorum artık!
  • Schi20phrene kullanıcısına yanıt
    Düşey senkronizasyon ayarı var onu kapalı durumdan açık duruma getirince dalgalanma azaliyor ama bu sefer oyun yine 60sabitteki gibi ağırlığa devam ediyor. Değişen birşey olmuyor yani böyle devam.
  • Bu sorunla alakalı herhangi bir çözümü olan var mı?
  • nvidia için v-sync ayarı
    ilk önce oyun ayarlarından kare hızı fps sınırı yok işaretliyoruz.
    daha sonra masaüstünden nvidia denetim masasına giriyoruz.
    3D ayarları
    görüntü ayarlarını önayarla yap a tıklıyoruz.
    ordan gelişmiş 3D görüntü ayarlarını kullan a tıklıyoruz ve uygula diyoruz.yanında beni oraya götür var ona tıklıyoruz.
    kullanmak istediğim 3D ayarlarından program ayarlarına tıklıyoruz.
    FİFA 17(fifa17.exe) den düşey senkronizasyon u Açık yapıyoruz.eğer fifa 17.exe yoksa ekle butonundan ekleyin.

ben ayarları böyle kullanıyorum.sabit 60 fps de çalısıyor.gollerdeki tekrarlarda,kaleci vuruşlarında hep 60 fps oluyor.

inş işinize yarar.
  • ultraslan91 U kullanıcısına yanıt
    Hocam konuyu hortlatıyorum ama umarım yardım edebilirsiniz. Yeni oyun laptopu aldım dell 7577 1060 q-max ekran kartlı. Benim sorunum ise ekrandaki hareket bulanıklığı buna benzer birise yaşamış eski sürümündehttps://m.youtube.com/watch?v=uLBbYUSizRE bu sorunu nasıl aşacağım.

Birde şöyle bir sorunum var örnek fifa ayarında no fps limite tıklayıp ardından nvidia ayarlardan vsyncyi açtığımda ise vsync aktif olmuyormuş gibi fps değeri 150lere çıkıyor. Mağlum monitörde 60hz olduğu için ufak kasmalar oluyor bu seferde bu sorunu nasıl çözeceğim? Yardım edebilir misiniz?

• Hakan00133 kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı sorunu bende şuan Fifa 19 da yaşıyoru. Oyuna girerken fps sabitlemeden vsync aktif etsem de fps yüz küsürlere çıkıyor. Oyuna girerken sabitleyip v sync açık yaparsam 60 a sabitliyor ama oyun hantallaşıyor. Sorunu çözebildiniz mi?
  • hodrimeydantnr H kullanıcısına yanıt
    Hocam bende fifa 18de oldu ama kendi kendiliğinden geçmişti herhalde windows update vs ile geçti.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.