Şimdi Ara

Uzun zaman sonra ilk kez günlük vaka sayısı açıklandı: 28 bin 351

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
1
Favori
12.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan günlük koronavirüs tablosunda tüm pozitif vakalara yer verilmiyor. Semptomu bulunan pozitif vakalar, “hasta sayısı” olarak açıklanıyor. Yani koronavirüse yakalanan ancak ateş, öksürük, boğaz ağrısı, kas ağrısı, karın ağrısı, ishal, koku alamama gibi semptomları olmayan koronavirüslü kişilerin sayısı açıklanmıyordu. Bakan Koca bugünkü vaka sayısını resmen açıkladı. Bugün 28 bin 351 vaka tespit edildi. Bunlardan 6814 kişi semptom gösteriyor. Günlük yeni pozitif sayısı (hastalar dahil) 28351, yeni hasta sayısı 6814.

Türkiye’de günlük pozitif vaka sayısı açıklanmadığı için vatandaşların tedbirlere uyum konusunda gevşediği görüldü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün yaptığı açıklamada artık vaka sayılarının da açıklanacağını söyledi.

Bakan Koca şunları söyledi:

“Önümüzdeki günlerde kapasitemizi 200 binli rakamların üzerine çıkaracağız. Test kapasitemiz ve test politikamızın revizyonu Bilim Kurulu'nda gündem oldu. Artık açık test politikasına geçtiğimiz kabul edilebilir. Semptom göstermeyen pozitif vakaları da günlük tabloda vermeyi planlıyoruz. Bugünkü yeni vaka sayısı 28 bin 351. Buna hasta sayıları da dahil.”

25 Kasım 2020 tarihli vaka tablosu

Bugün düne göre hasta sayısında düşüş var. Dün 7381 yeni hasta tespit edilmişti. Vefat sayısında ise artış var. Dün 161 kişi vefat etmişti.

Kaynak:https://twitter.com/drfahrettinkoca/status/1331640994626940931

• Hekim misin, hastalık hakkında bilgin var mı ? Ben hekimim. Hastalığı da atlattım. Testim pozitif çıktığında da semptomum yoktu sana göre günlük vakaya eklenmemeliydi. Pozitif çıktıktan bir gün sonra bütün semptomları birer birer geçirmeye başladım. Aynı şekilde testi negatif çıkıp semptomları olup tedavisine başladığımız tedaviye başladıktan sonra alınan 4. Testi pozitif çıkan hekim arkadaşlarım da var. Testin yanlış negatiflik oranı yüksek ancak yanlış pozitiftik oranı %4 civarında o da alan kişinin kontamine etme ihtimali. Bulaştırıcılık da semptomlar başlamadan 1-3 gün önce başlar ilk semptomdan sonra da 7-14 gün devam eder. Bir konu hakkında yorum yapabilecek bilgin yoksa laf kalabalığı yapma. Bu şekilde salgın hastalığın önüne geçilmesi mümkün değil.

• Tövbe estağfurullah vaka sayısımı
  • Klikbeyitimsi
  • 1 ay öncesi rakamı olabilir
  • Yine inandırıcı gelmedi maalesef başka bir yöntem ile gelsinler
  • Ne zaman pandemiden etkilenen ülkelere yardım paketi açıklandı
    bizde vaka sayıları artıyor :XD Tam şaklaban bunlar

• İyi Uykular Türkiyem
  • 2-3 ile çarpın
  • Namık Kemal
  • Sonunda gerçekler i söylediniz sayın Fahrettin koca işte şimdi millet daha bilinçli tedbirler alır bu çok iyi olud
  • Uzun zaman sonra ilk kez günlük vaka sayısı açıklandı: 28 bin 351

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygulbahar -- 25 Kasım 2020; 20:29:28 >
  • imamoglu aciklamasa bunu imkansiz soylemezlerdi. aylardir yalan soylediklerini itiraf ettiler resmen. peki bu sayi %100 gercek mi? nasil emin olacagiz?

tam bir yalanci coban hikayesi icindeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 25 Kasım 2020; 20:33:29 >
  • Doğruları söylediği için Türk Tabipler Birliği'ne terörist diyenlerden açıklama bekliyoruz.
  • Muhalefet bastırdıkca bunlar bir tık daha realistik açıklamalar yapıyor.
  • Şimdi bu sayıyı bugüne kadar açıklama yapılan gün sayısıyla çarpın. 😁
    Kabaca hesaplarsak, tahmini 7,5 milyon vaka eder. Tabi açıklanan bu sayı da gerçekse...

• Nasıl bir işin içindeyiz ben anlamadık niye bu güne kadar vaka sayısı açıklanmadı acaba 🤔
  • Önce güven kazandılar.

Sonra hasta, vaka diyerek güveni kötüye kullandılar.

Şimdi söylediklerine kuşku ile bakıyoruz.
  • TV de sürekli Alt sabit yazı oşatak görüntülenmesi lazım
  • Yani günlük testi pozitif çıkan sayısı.

Eskiden sadece belirtileri gösteren hasta olanları veriyorlardı şimdi pozitif çıkıp semptom göstermeyenleri de eklemişler.

Çoğu insan hafif ve hatta hiç neredeyse etkilenmeden atlatıyor.

Şöyle bir örnek vereyim.

Geçen işyerinde çalışan çocuğun kuzeni geldi bizim oraya

Bir gün hastaneye gitmiş bir şekilde test yapmışlar artık sebebini unuttum, kendisi merak edip parasını ödeyip yaptırmış yanılmıyorsam.

Neyse testi pozitif çıkmış ama çocuk turp gibi. Doktorlar sen 6 ay önce falan geçirmişsin demişler. çocuğa. Farkında bile değil yani.

• Temaslıları test yapmıyorlar, ordan bir X daha koymanızı rica edeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.