Şimdi Ara

UZUN YOLDA UYUMAMAK İÇİN NE YAPMALI? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
3
Favori
82.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Saat 2 den 5 e kadar siestaya davet ediyorum seni. Saat 2 de mola ver yani kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş
    Saat 2 den 5 e kadar siestaya davet ediyorum seni. Saat 2 de mola ver yani kesinlikle.

Biraz daha gidelim bakalım veririm muhtemelen 1 saatlik uyku molası
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

Evet arkadaşlar an itibarıyla yoldayım.urfa-adana otobanındayım 350km yok katettim. Mardin kızıltepe den 2.085tl den lpg aldım.

Konuyu baştan sona okudum, herkesin dediği gibi şunu diyeyim yorulduğun zaman dinlen.

Gerçi şu an yoldasın, yoldayken de telefonla çok oynama.

Bu arada Mardin'de LPG ucuzmuş dikkatimi çekti.

Oralarda akaryakıt fiyatları uzak olduğu için yüksek olur normalde.

Yoksa kaçak LPG mi buldun ne yaptın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bergspyder

quote:

Evet arkadaşlar an itibarıyla yoldayım.urfa-adana otobanındayım 350km yok katettim. Mardin kızıltepe den 2.085tl den lpg aldım.

Konuyu baştan sona okudum, herkesin dediği gibi şunu diyeyim yorulduğun zaman dinlen.

Gerçi şu an yoldasın, yoldayken de telefonla çok oynama.

Bu arada Mardin'de LPG ucuzmuş dikkatimi çekti.

Oralarda akaryakıt fiyatları uzak olduğu için yüksek olur normalde.

Yoksa kaçak LPG mi buldun ne yaptın ?

Yok kacak değil kredi kartıyla aldım zaten 500m ilerde milangaz 2.05ti.

an itibarıyla konya dan çıkmış bulunmaktayım. 1050km ve 11saat 20dk oldu.

• Cuma günü öğlen 2 de yola çıkıp İstanbuldan Kayseriye ordan da Adanaya yolculuk yaptım. Cumartesi sabah 07:30 da Adanaya vardım. yolda 2 tane redbull içtim ve uyuma ihtiyacı hissetmedim. Ama 1330 km yolculuğun yorgunluğunu halen atamadım.
  • Saat 06:15 te çıktığım yolu gece saat 00:30 da bitirdim. 1600 km civarında yol yaptım. Nedense hiç uykum gelmedi
  • Benim de yolculuk planlarım değişti. 06 Temmuz günü sabaha karşı saat 03:00 te çıkamıyacam özel bir sebepten dolayı. Aynı günün öğlen vakti saat 12:30 gibi çıkacam yola. Gece 23:30 gibi Konyada olmayı planlıyorum. Hayırlısı artık.
  • Bazıları ayran iç felan demişte baya bi güldüm yahu. Ben ayranı normal gundelik hayatta içtiğimde uykum gelir şöförler içerse boyuna kaza olur. Birde insanın uykusu geldiğinde hayal felan gormeye baslar. Bende ehliyet yok ama şehir dışına işe gittiğimizde feci uykusuz oluyoduk ve yoruluyordu insan gözler açık olmasına rağmen cins cins şeyler görüp sesler duyuyordum.
  • quote:

Saat 06:15 te çıktığım yolu gece saat 00:30 da bitirdim. 1600 km civarında yol yaptım. Nedense hiç uykum gelmedi

4 Sayfa burda boşunamı dökdürdük?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ex-Diesel

quote:

Saat 06:15 te çıktığım yolu gece saat 00:30 da bitirdim. 1600 km civarında yol yaptım. Nedense hiç uykum gelmedi

• quote:

quote:

Yahu ne bileyim 1650 km elbet uykum gelir dedim ama gözüm bile kırpılmadı.

Gece 01:30 da uyudum sabah 05:30 da kalktım. Yola 4 saatlik uyku ile çıktım fakat uzun vade olarak düşünürsek vücudum dinlenmişti. Uyguladığım birkaç şeyi söyleyebilirim;

1. Yoldayken çoğunlukla sakız çiğnedim. Yaklaşık 5 saat aralıksız sakız çiğnedim ve gerçekten işe yaradı. Fakat ertesi gün kalktığımda çenemin ağrısından kahvaltı yapamadım.

2. Sabah yolda bir yerde mola verip çok küçük birkaç şey atıştırdım. Ağırlık çöküp uykum gelmesin diye varana kadar su ve sakız ile idare ettim.

3. Çoğunlukla hız sınırlarına uygun gittim. Otobanda 130 u bölünmüş yolda 120 yi geçmedim.

4.Sadece LPG alımları için durdum. hiç mola vermedim. 2 istasyonda sağ olsunlar çay ikram ettiler öyle dinlenmiş oldum 5-10 dk.

• quote:

quote:

quote:

4.Sadece LPG alımları için durdum. hiç mola vermedim. 2 istasyonda sağ olsunlar çay ikram ettiler öyle dinlenmiş oldum 5-10 dk.

Abicim. Seyahati zevke dönüştürün biraz. Mola verin. Molaları geniş tutun. Aceleniz var ise bir şey diyemem ama, ben sizin 18 saat 15 dakikada gittiğiniz 1600 km yolu heralde 24 saatte giderdim. 6 temmuzda 720 km'lik İstanbul-Konya seyahati yapacam inşallah. Yaklaşık 12 saat sürmesini bekliyorum. Daha önce aynı mesafeyi 14 saatte gitmiştim. Tadını çıkara çıkara.

• quote:

sayın hocam seni tebrik ederim çok azimlisin ama dönüşte daha dikkatli ol şimdiden hayırlı yolculuklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Abicim. Seyahati zevke dönüştürün biraz. Mola verin. Molaları geniş tutun. Aceleniz var ise bir şey diyemem ama, ben sizin 18 saat 15 dakikada gittiğiniz 1600 km yolu heralde 24 saatte giderdim. 6 temmuzda 720 km'lik İstanbul-Konya seyahati yapacam inşallah. Yaklaşık 12 saat sürmesini bekliyorum. Daha önce aynı mesafeyi 14 saatte gitmiştim. Tadını çıkara çıkara.

Yolun tadını tek başıma olunca pek çıkaramıyorum. Sevdiklerimin yanına gideceğim için biraz da öyle gittim. Fakat netice olarak dediğinizde haklısınız yanımda yol arkadaşı olarak bu yolu gitsem kesin dura dura giderdim.

quote:

Orijinalden alıntı: asbaskan

sayın hocam seni tebrik ederim çok azimlisin ama dönüşte daha dikkatli ol şimdiden hayırlı yolculuklar

Teşekkürler Dönüşü muhtemelen uçakla yapıcam aracı burada bırakmayı düşünüyorum. Çünkü 1-2 ay sonra tekrar gelicem...

• forumu baştan sona okumayın sakın. ben bu hatayı yaptım ve felaket uykum geldi. bu ne ya... uyku uyku uyku... insan psikolojik olarak acayip etkileniyor.
  • 2 saatte bir mola verilmeli bence de. daha önceden pek durmazdım son kmlerde ve akşam saatlerinde yorgunluktan hızımın 60-70 lere düştüğünü bilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: architron
    2 saatte bir mola verilmeli bence de. daha önceden pek durmazdım son kmlerde ve akşam saatlerinde yorgunluktan hızımın 60-70 lere düştüğünü bilirim.

2 Saat çok az olmuş sanki. bence mola verilecekse bu kadar uzun yolda en az 300-400 km gitmek gerek. yoksa yol bitmez cidden.
  • bahsettiğim mola ortalama 10dklık bir sigara içimi kadar. yorulup yavaşlamaktan sa 1 saat geç giderim
  • bir kere(gençken)

gece 11 sabah 06 ankara-izmir aynı günün devamında öğlen 12 akşam 19 izmir-ankara ve yine devamında akşam 22 gece 03 ankara-denizli yapmıştım ama denizliye varmadan 1 saat önce bir benzinlikte 30dk kadar uyumuştum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dozaj Filesi

bir kere(gençken)

gece 11 sabah 06 ankara-izmir aynı günün devamında öğlen 12 akşam 19 izmir-ankara ve yine devamında akşam 22 gece 03 ankara-denizli yapmıştım ama denizliye varmadan 1 saat önce bir benzinlikte 30dk kadar uyumuştum

Araba neydi peki ?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.