Şimdi Ara

Uzun Yola Çıkacağım Ve Araç Bakımı Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uzun yola çıkacağım memlekete gideceğim ve gitmeden önce aracı bakıma sokturmak istiyorum sizce ağır bakım gerekir mi ? hangi aksamları değiştirtmeliyim

• Aracın bakım zamanı gelmediyse öyle detaylı bakıma gerek yok. Yağına suyuna bakın, frenlere falan bakın yeterli olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracın markası kmsi en son kaç binde bakım yapıldı bilgi yazarsan daha iyi olur

• Ağır bakım km ye göre değişir.

Rutin bakım ise; yağ filtreler, balata, suyuna bakın vs.

• Kaç km yol yapacağınızı,bakımınıza kaç km kaldığını ve en son bakımda neler yapıldığını yazsaydınız daha iyi yardımcı olurduk.
  • Araç vw lupo en son 15000 km önce bakım yapıldı
  • 10.000 km bakımlarını yapın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun yoldan kastınız nedir kaç kilometre mesafe gitmeyi planladığınızı da söylerseniz daha sağlıklı cevaplar alabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ağır hafif bakım yoktur. Ustaya verirsiniz gerekli olan bakımı yapar

• Toplam 2000 km yol yapacağım
  • Ben İzmir samsun van yolculuğu yaptım yaklaşık 2200 km falan. Aracın bakımımına 9 bin km vardı herhangi birşeyine bakmadım. Son bakımı yapıldıysa pek gerek yok ama içiniz rahat etsin istiyorsanız göstermekte fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ccestr

Araç vw lupo en son 15000 km önce bakım yapıldı

10 bin bakımına sokmanız lazım ayrıca frenlere baktırın mutlaka. Lastiklere falan da baktırın. Uzun yolda en önemli 2 şey lastik-fren derim.
  • bir sonraki bakımına daha varsa yola çıkmadan en azından yağına suyuna bakın, cam suyunu ve silecekleri farları kontrol edin, tabi fren ve lastik durumu da önemli
  • en son 15 bin km önce yapıldı diyorsunuz.o aracın bakım zamanı zaten gelmiş,kaç bin kmde olduğunu da yazmamışsınız belki ağır bakımı geldi nerden bilelim biz ? az yol gitmeyecekmişsiniz,yetkili servise gitmenizde fayda var.

• Aracımın kmsi 157000de
  • Periyodik bakım için 800 lira fiyat çektiler nasıl sizce ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.