Şimdi Ara

Uzun Yol Otobüs Yolculuklarında Uyku Getirecek Yöntemler.... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
29.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende hic uyuyamam hatta bir ilden diger ile tasınma durumunmda tam 1 haftam otobus tepelerinde ve benzinliklerde yemek yiyerek gecti o zaman bile uyuyamadım is bitti deniz kenarında gittim mileet denize bara giderken be nhep uyumusum :(
  • ben bir aralar sürekli 850 km'lik fethiye-istanbul yolculuğu yapıyordum, gına gelmişti...binmeden önce 2 tane kas yumuşatıcı kuiflex alıyordum. adapazarına kadar o uykuyla geliyordum...ondan sonrası zaten istanbul sayılır..
  • en mantıklı olan gece yolculuğu yapıp sabah erken kalkmak. ister istemez yerinizi (koltuğu) yadırgıyacağınız için yorgun ve uykusuz olmalısınız.
  • kaç saat olursa olsun uyumam, şoforle birlikte otobüsü kullanırım. kontrol edemezsem deli oluyorum.
  • Ben uzun seyehatlarde uyuyorum nasıl olduğunu bilmiyorum ama bi bakıyorum sabah olmuş
  • ya ben hiç uyuyamam onun yerine muavini çağırırm film isterm bi keresinde 10 saatlik yolda 4 tane film izlmiştim:D
    muavin usta film tak film tak adam deli olduydu ya:D
    adam artık bitince otomatik taktı son filmi:D
  • uyumak icin en onemli unsur suspansiyon ve ses yalitimi iyi bi arabaya binmelisin ve mumkun oldukca orta koltuklara oturmalisin gozunu yumduktan sonra otobusun sallanmasi uykunu getirecektir
  • yaw bu sorunu çeken bi tek ben varım sanıyodum. Demekki baya kişi muzdaripmiş. Beni uyutmayan psikoloji o daracık koltukta 3-5 saat esir olduğum gerçeği. Oysa şehir içi yolculuklarda uyuyabiliyorum, nasılsa bunalırsam aşağı inerim rahatlığı var.
  • uyumak için o koltuğu asla geri yatırmayın. yani nedense ben ozaman uyuyamıyorum kesinlike :D en iyi yöntem araçta az kişi varsa en arka 5liğe geçip uzanmak
  • bende genelde bulantı içi bir hap alırım,hap yan etki olarak uyku yapıyor,bir güzel uyuyorum yolculuk sonuna kadar..
  • bende yolculuklarda hiç uyuyamam aslında uyumakda istemem ...

kas gevşetici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi droll -- 4 Kasım 2007; 0:24:00 >
  • Valla ben akşam üstü çıkarım yola inat ederim gece 4, 5 civarı dayanırım sonra vur kafayı köyde seslerler :

galh geldiq

Hee bu arada önerim mp3 çalar kalite bide kulaklık varsa içinede slov bişeler attınmı ikinci müzikte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KeNaN-24 -- 3 Kasım 2007; 0:46:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: commonwealth

kaç saat olursa olsun uyumam, şoforle birlikte otobüsü kullanırım. kontrol edemezsem deli oluyorum.

Aynen. Sana katılıyorum commonwealth.

Yahu hem otobüs yolculuğunu sevdiğinizi söylersiniz. Otobüs topiclerine yazarsınız. Hemde uyumak için akla gelmeyen yöntemler kullanırsınız. Ne adamsınız yaa. Gerçekten otobüs yolculuklarını seviyorsanız uyumazsınız. Hele hele en önde oturuyorsanız commonwealth arkadaş gibi şoförle birlikte otobüsü kullanır gibi olursunuz. İşin zevki burda. Ben de öyle yapıyorum. En önde oturmak için biletimi 1 hafta önceden alıyorum. İstanbuldan Konyaya kadar şoförün hareketlerini takip ediyorum.

Uyuyorlarmış. Peeehhhh.

@edit: zırt pırt uzun yol seyahati yapanlara sözüm yok. Bir yerden sonra devamlı aynı yol bıkkınlık verebilir.

• ben bi keresinde izmire gidiyordum bulgaristandan aslında istanbulluyum tatile gittim bulagaristana akrabam izmiree çalışıyordu onla gideyim dedim sadece 2 saat uyudum heycandan hiiç uykum gelmedii
  • iyi çözümler bulşmuşsunuz ama bunların hepsi tamam olsada bne genede uyuyamıyorum. 19 saat yolculuk yapıyorum. ve benim sorunum. uykumun gelmesinde değil. uykum geliyo deli gibi uykumm oluyo. gözlerim hep kapalı duruyo ama biturlü uyuyamıyorum. nedenide. otobusleri turk mühendislerinin tasarlamamış olması, gerçi günümüzde türk mühendisleri de tasarlasa farklılığa izin vereceklerini sanmıyorum ya..
    tasarımdankastım, elin amerikalısı almanı 1,90 boyunda 90 kilo ağırlıgında. ona göre bir koltuk tasarlarlar, bide garanti olsun obezlerde rahat edebilsin diye daha bi büyük tutarlar ölçüleri.
    hiç düşünmezler, 1,70 boyunda 60 kg ağırlığında biri, bırak nasıl uyumayı nasıl oturur.
    benim şikayetim budur kardeşim. vucudum hiç rahat edemez, sürekli dönüp dururum. boynumuz herşeye karşı kıldan incedir. boyun mu kaldı ince olacak tabii. bizim otobus koltukları sayesinde boyun felcinden gideceğiz allah korusun.

• quote:

Orjinalden alıntı: easyway

iyi çözümler bulşmuşsunuz ama bunların hepsi tamam olsada bne genede uyuyamıyorum. 19 saat yolculuk yapıyorum. ve benim sorunum. uykumun gelmesinde değil. uykum geliyo deli gibi uykumm oluyo. gözlerim hep kapalı duruyo ama biturlü uyuyamıyorum. nedenide. otobusleri turk mühendislerinin tasarlamamış olması, gerçi günümüzde türk mühendisleri de tasarlasa farklılığa izin vereceklerini sanmıyorum ya..
    tasarımdankastım, elin amerikalısı almanı 1,90 boyunda 90 kilo ağırlıgında. ona göre bir koltuk tasarlarlar, bide garanti olsun obezlerde rahat edebilsin diye daha bi büyük tutarlar ölçüleri.
    hiç düşünmezler, 1,70 boyunda 60 kg ağırlığında biri, bırak nasıl uyumayı nasıl oturur.
    benim şikayetim budur kardeşim. vucudum hiç rahat edemez, sürekli dönüp dururum. boynumuz herşeye karşı kıldan incedir. boyun mu kaldı ince olacak tabii. bizim otobus koltukları sayesinde boyun felcinden gideceğiz allah korusun.

Tam olarak şikayetin nedir. Koltuklar otobüs zemininden fazla mı yüksek?

• zeminden yüksek olmasının yanı sıra koltuk arkaları fazla yüksek,ne yaparsan yap,duvar dibinde oturuyormuş gibi,baston yutmuş gibi oturmak zorundasın
  • Size değişik bir uyuma yöntemi. Tecrübeyle sabittir. Test edilmiştir ve onaylanmıştır.

Otogara gidiyorsunuz. Bir tane gazete alıyorsunuz. Ne gazetesi olduğunun hiç önemi yok. Bir tane de ayran içiyorsunuz. Otobüse biniyorsunuz. Hareket ettikten ve ikram servisi bitip ışıklar söndükten sonra gazeteyi koltuğun önüne, yani yere seriyorsunuz. gazetenin üzerine diz çöküyorsunuz. Başınızı koltuğa koyuyorsunuz. Mışıl mışıl uyuyorsunuz.

@edit: İkram sırasında kahve içmeyin. Uykunuzun katili olur.

Bu yöntem benim gibi uykuyu sevmeyen birini bile saatlerce uyuttu otobüste. Bilginiz olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: topaz42

Size değişik bir uyuma yöntemi. Tecrübeyle sabittir. Test edilmiştir ve onaylanmıştır.

Otogara gidiyorsunuz. Bir tane gazete alıyorsunuz. Ne gazetesi olduğunun hiç önemi yok. Bir tane de ayran içiyorsunuz. Otobüse biniyorsunuz. Hareket ettikten ve ikram servisi bitip ışıklar söndükten sonra gazeteyi koltuğun önüne, yani yere seriyorsunuz. gazetenin üzerine diz çöküyorsunuz. Başınızı koltuğa koyuyorsunuz. Mışıl mışıl uyuyorsunuz.

Bu yöntem benim gibi uykuyu sevmeyen birini bile saatlerce uyuttu otobüste. Bilginiz olsun.

bu biraz yanınızdakiylede alakalı bir yöntem,yanda kılın teki varsa olmaz...
    daha garanti bir yol söyleyim,
    paraya kıyıyorsunuz çift koltuk alıyorsunuz

• quote:

Orjinalden alıntı: Emerald Dolphin

quote:

Orjinalden alıntı: topaz42

Size değişik bir uyuma yöntemi. Tecrübeyle sabittir. Test edilmiştir ve onaylanmıştır.

bu biraz yanınızdakiylede alakalı bir yöntem,yanda kılın teki varsa olmaz...
    daha garanti bir yol söyleyim,
    paraya kıyıyorsunuz çift koltuk alıyorsunuz

Valla eğer dolmuş misali gidiyorsan eğer, paraya kıyıp çift koltuk alsanız bile boş koltuğu size yedirmezler. Alırlar yoldan ihtiyar bir amca veya teyze. Sevaptır oğlum. Gitsin bu koltukta derler. Üstelik senin koltuk üzerinden birde para kazanırlar. Sen istediğin kadar cıngar çıkar.

Yaşanmış bir olaydır. Biliyorum.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.