Şimdi Ara

Uzun Yıllar Sonra Pentium :)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar.Malum elimde olan AMD sistemden İntel'e geçme planlarım vardı.Anakartım ve işlemcimi satıp Gigabyte Z97X G1.Sniper aldım ama işlemci alacak param yoktu fazla.Yaklaşık 2 haftadır laptop kullanıyordum ve sıkıldım.Nette biraz geziyordum baktım Pentium G3220 var.Biraz araştırayım dedim 160TL'ye alınabilecek en iyi işlemci başlıkları felan hoşumada gitti açıkcası beni 3-4 ay idare eder diye düşündüm ve gittim aldım Valla ilk izlenimlerim masaüstünde bir eksisini göremedim eski AMD sistemime göre.Çok uygulama açan biri değilim gerçi.Müzik,video,oyun takılırım.İşlemciden daha çok dikkatimi çeken anakart oldu.Alırken baya bir şüphem vardı ama şuan kullandıktan sonra mest etti beni.Eski sistemde mesela boot süresi 22 sn'lere ulaşır iken SSD le birlikte.Şuan 10 sn bile sürmüyor.SSD hızları çok iyi aynı şekilde Raid'de yaptım.SSD'de 470MB okuma gördüm Raid'de ise 370 küsür.Oyun testi olarak sadece FarCry3 oynadım.Anlık takılmalar mı desem donukluk mu desem çözemedim.FPS olarak 40-50-60 gidiyorum.Çözünürlük Full HD ayarlar Ultra-High arası işlemciden dolayı kıstım.Detaylı bir inceleme yapmayı düşünüyorum aslında.

Sistem

İntel Pentium G3220(Gülmeyin 2-3 aya 4690k inşallah,idarelik bu )
    Gigabyte Z97X G1.Sniper
    MSi 2GB GTX760 Tf
    G-Skill 2X4GB DDR3 1600Mhz
    Samsung 840 Evo 120 GB SSD
    WD Caviar Black 2X500GB RAİD0
    Xigmatek Centauro 700W Modüler

Vsvs

Test isteyen arkadaşlar buradan öneri ve istekte bulunurlarsa hem anakart hemde işlemci için iyi olur arkadaşlar.Saygılar,iyi forumlar.

• Hahah keske g3258 alsaydin ama yaaa overclock yapardin 5ghz e falan h100i ile aratmazdi 4690i valla iade edebiliyosan edip 3258 alsana 30tl fark var :D

Oyun testi degilde unigine heaven ve unigine valley aliriz bir dal :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam hayırlı olsun, 3258'de olsa güzel olurdu cidden, board'la kasabilirdin onu da
  • Euheuehueheh hocam valla olsa alacaktım onu Bu G3220 de ellerinde tek kalmış zaten.Vatandaki çocuklar AMD yetmedi şimdi İntel'e mi kırbacı vurucan diyorlar baya bir güldüm Şimdi dediğim gibi 4690k alıcam H100i hala kutusunda duruyor gel beni aç gel beni aç diye ama G3220 fan takmasanda ısınmıyor zaten Herşeyi geçtim kart mükemmel alıp nazarlık takacam.İnceleme yapıcam bu aralar.Ama işlemciden ötürü potansiyelini göremeyecez o sıkıntı.
  • Anakart geride kalmaz guzelce resimlerini cekip ozelliklerinden bahsedebilirsn dostm :) hos olur anakart cok begendigim bir board fiyatinca inanilmaz guzel ozellikleri var ihs modla ugrasirsa. 5ghz e ucar o islemci takoz degilse :)

Hayirli olsun g3220de uzmezde grafik ayarlarini kisacaksn bayagi bi :) rahatlasn diye vysnc acacaksn darbogaz olsa bile akicilik kaybetmeyeceksn ama multide hic sansin yok valla ^^

Yinede uzuldm ama g3258 e saglam kirbac vurulurdu cidden

• Artık yeni işlemcin gelince o zaman biraz kurcalarsın anakartı hocam bu sayede fikirlerini de almış oluruz, gayet güzel bir kart aldın
  • Jeezy kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun gule gule kullan

Fifa 15,far cry 4,ac unity testi isteruk
  • Anakart çöp emesay geming beş al

sonuçları benimle paylaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkke -- 22 Kasım 2014; 11:11:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkke

Anakart çöp emesay geming beş al

sonuçları benimle paylaş

Ahahahaha dogru soyluyorsun hocam emesay geyming bej i unutttum suan isteyim valla kardesime soyledim oyunlari yukluyor eve gidince paylasacagim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.