Şimdi Ara

Uzun Vadeli Borsa Yatırımım(Günlüktür) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
561
Cevap
86
Favori
49.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ayrı olur çünkü ayrı şirketler.

• SASA hakkında düşünceleriniz neler?

Ben Binleri göreceğini düşünüyorum

Yoksa şişti mi?

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: f1enginesound

SASA hakkında düşünceleriniz neler?

Ben Binleri göreceğini düşünüyorum

Yoksa şişti mi?

Teşekkürler.

hocam binleri görmesi için lot sayısı çok fazla değil mi? o değerlere gelen şirketlerin dolaşımdaki senet sayısı çok düşük

• f1enginesound kullanıcısına yanıt
    Sasa evet güzel şirket. Yatırımları olan geleceği parlak şirket. Fakat güncel fiyatının 142 katı ederinde. Örnek vermek gerekirse bir elma tanesi 1 lira. Ama siz ona 142 lira veriyorsunuz. Sasa içinde bu geçerli. Şahsım adına konuşuyorum; Sasa yerine Vesbe’ye yatırım yapardım.
  • Monsieur Vincent kullanıcısına yanıt
    Hocam ben borsada yeniyim hisse çok iyi yükseldiği için böyle tahmin ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: f1enginesound

Hocam ben borsada yeniyim hisse çok iyi yükseldiği için böyle tahmin ettim

ben de yeniyim 6 aydır falan takip ediyorum borsayı :) ama bu kadar lot sayısı olan bir hissenin o değerlere çıkması imkansız gibi, yukardaki cevap veren üye çok daha deneyimliydi , kendisinin dedikleri de doğru bir noktada . Ben geçen ay tam bugün uzun vadeye başlarken sasa aldım ortalama maliyetim 24.54 birden çok aşırı yükseldi 1 yılda beklediğim fiyat 1 ayda geldi bu ay alım yapacakken korkudan sasa alamadım mesela , evet beklentileri yatırımları arazileri vs var ama borcu da yüksek ve olması gerekene göre de çok değerlendi, belki yakında bir kap gelir bu hareketin nedenini anlamdırabiliriz

• Arkadaşlar, değerli tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Almamak en mantıklısı

• Vesbe geçen hafta çok güzel alım fırsatı vermişti dünden beri yükseldi.. Bu işi bilenler boşuna kenarda kıyıda böyle fırsatlar için nakit bulundurun dememişler..
  • dsgtan D kullanıcısına yanıt
    4 gün önce Twitter hesabımda 47,92 liradan ekranıma aldığımı dile getirmiştim. Vesbe geleceğe göre gerçekten bedava.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

Arkadaşlar merhaba,

Kendi hazırladığım basit basit bir şablon linkini paylaşıyorum

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ofZnBoHak6RQg9OTwmr9UGy6-CnhT_RP61Ag58wZAN8/edit?usp=sharing

Kullanabilmek için;

Öncelikle google drive hesabınızda oturum açın, daha sonra tarayıcıya bu linki yapıştırıp dosyayı açın. Kendiniz için bir kopya oluşturmak için sol üst dosya-->kopyasını oluştur tuşuna basın. Dosyanın bir kopyası sizin drive klasörünüzde oluşturulur

Kullanım:

Portföyünüzde olan hisselerin kodlarını genel özet sekmesinde ilk kolona yazın. Benzer şekilde benim yazdığım formülleri kopyalayıp yapıştırın. Ben örnek olması için birkaç hisse yadım, siz istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bundan sonra tek yapmanız gereken portföye her hisse eklediğinizde "toplu" sekmesine hisse kodu, adet, fiyat bilgilerini doldurmak. Bilgiler otomatik olarak genel sekmesine taşınacak. Genel sekmesinde temettü düşülmüş maliyetiniz, güncel fiyat, toplam fiyat, portföy yüzdesi gibi bilgiler otomatik hesaplanır.

Umarım işinize yarar,

Sıkıntı olur ise yazın, çözmeye çalışalım.

hocam sizin yaptığın bu excelli kurcalayarak , fonlar ve döviz için tablo yaptım ben de, bir tek altının anlık verisini almayı beceremedim. Her neyse bunlar şimdi ayrı ayrı olarak duruyorlar bir tane de genel takip için yapmak istedim oradaki hisse fon ve dövizin toplam maliyet ve güncel maliyet kutucuklarındaki bilgiyi (sadece genel toplamdaki veriyi çekmek istiyordum detayına gerek yok ) yeni excelle çekmesini beceremedim. formül olarak ne yazmam gerek acaba

• vesbe perşembe günü kap'a gönderdiği 3 yıllık yatırım planından sonra cuma günü tavan kapattı.

• Monsieur Vincent kullanıcısına yanıt

aynı dosyaya farklı "sheet" olarak eklerseniz tek dosyada tüm verileri tutmuş olursunuz. sayfalar arası ref vererek tek bir dosyada toplayabilirisiniz

Örnek kod aşağıdaki gibi olabilir

='referans verilen sheet ismi'!A1

• Arkadaşlar malumunuz borsa oldukça düştü.

Düşük fiyatlardan alım yaparak maliyetimi düşürmek istiyorum ama daha da düşecek mi emin olmak istiyorum.

Öngörüleriniz neler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f1enginesound -- 23 Şubat 2021; 13:35:6 >
    Uzun vadeli yatırımcı iseniz bu tarz düşüşler sizi panikletmemeli. Yaslanın arkanıza ve hali hazırda nakitiniz varsa hem lot sayınızı arttırmak için hem de maliyetinizi (yüksekse şayet) düşürmek için verimli dönemler bunlar.

Endeks arka arkaya rekor kırdı herkes memnundu, ama her çıkışın bir inişi elbette olacaktır. Biraz salması karşı atak manasında olumlu olur her zaman.

Kâr’ınız bol olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerakinnn

Uzun vadeli yatırımcı iseniz bu tarz düşüşler sizi panikletmemeli. Yaslanın arkanıza ve hali hazırda nakitiniz varsa hem lot sayınızı arttırmak için hem de maliyetinizi (yüksekse şayet) düşürmek için verimli dönemler bunlar.

Endeks arka arkaya rekor kırdı herkes memnundu, ama her çıkışın bir inişi elbette olacaktır. Biraz salması karşı atak manasında olumlu olur her zaman.

Kâr’ınız bol olsun.

Hocam ben de uzun vadeli yatırımcıyım, dediğiniz gibi yapacağım. Umarım VESBE gibi hisseler daha da düşer de alım yapabilirim. Teşekkür ederim.

Bugün 53₺ pahalı dediğimiz Vesbe, yarın keşke 53₺‘den alsaydık dediğimiz rakama gelecektir.
  • Piyasa düşüş eğilimindeyken yüksekten maliyetlenmek gereksiz.

50'ye düşmeden almayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f1enginesound -- 24 Şubat 2021; 11:7:51 >
    Umarım düşer. Ama artık çok ötede o rakamlara düşmesi. İleride sizi bu konuda tekrar alıntılayacağım.

Kâr’ınız bol olsun.
  • Gerçekten ülkemizin borsasi tam bir hayatta kalma mücadelesi. Bu kadar oynak, bu kadar belirsizlik başka hangi ülkenin borsasında vardır acaba?
    Ne teknik, ne bilgi ne de öngörü.. Hepsi boş bana göre.
    Sasaya ne oldu mesela üç dört gün tavan gitti? Ve ne oldu da üç gün tavan oldu.. Ve bugünkü hareketin anlamı?
  • Benimde kenarda 3-5 param var. Altında şu anda. Bende borsaya girmek istiyorum ama anlamıyorum arkadaşlar.

Garantiden hesap açıp oradan hisse alsam sıkıntı olur mu ?
    Hisse açarken ve hisse alırken bilmem gereken bişey var mı ?
    Yoksa altından hisseye geçmek saçma mi ? Bilmeyen birisi olarak soruyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.