Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Uzun süre bilgisayar başında oturanlar için bir tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
3
Cevap
1
Favori
194
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Uzun süre bilgisayar başında oturanlar için bir tavsiye
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    6183 Mesaj
    Eğer uzun saatler ekran başındaysanız ve daha önce bu programı duymadıysanız sizlere bir önerim olacak.

F.lux isimli programı indirip bulunduğunuz konumu giriyorsunuz (detaya gerek yok sadece il yeterli) ve konumunuzdaki güneşin doğma ve batma saatlerine bağlı olarak ekranın renk sıcaklığını değiştiriyor. Geceleri daha sıcak ve sarı/turuncuya yakın(3500K civarı) iken gündüz ise normal görüntüde kullanıyorsunuz. (Tabii bu ayarları isteğinize göre değiştirebiliyorsunuz.) Renk değişimini güneşin batmaya başladığı son 1 saat içerisinde yavaş yavaş yaptığı için bu geçiş sırasında sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Böylece gözleriniz geceleri daha az yorulacak, daha sağlıklı gözlere sahip olacaksınız

Not: Forumun bilgisayarda çok zaman harcayan kullanıcıları ağırlıkla bu bölümde olduğu için konuyu buraya açmayı uygun gördüm.

|
    |

Intel i5 2500k @ 4.5 Ghz___Asus P8Z77-V__Asus Strix GTX970 OC___8GB DDR3 Crucial Ballistix CL8 1600Mhz___Kingston V300 60GB SSD___Seagate 7200.11 500GB___Seagate 7200.12 500GB___250GB+ 500GB 2.5" HDD___Seagate 2TB___CM HAF X 942___Zalman ZM500-LX PSU

• Teğmen
    243 Mesaj
    Teşekkürler en kısa sürede deniyicem fakat oyunlarda ambiyansa etkisi kötü olmaz umarım.

Ben alıştım. Bazı oyunlarda zaten kendiliğinden devre dışı oluyor.

Ayrıca programa sağ tıklayıp belirli bir süre devre dışı bırakabiliyorsunuz.
    |
    |
    eXteras kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Intel i5 2500k @ 4.5 Ghz___Asus P8Z77-V__Asus Strix GTX970 OC___8GB DDR3 Crucial Ballistix CL8 1600Mhz___Kingston V300 60GB SSD___Seagate 7200.11 500GB___Seagate 7200.12 500GB___250GB+ 500GB 2.5" HDD___Seagate 2TB___CM HAF X 942___Zalman ZM500-LX PSU
  • Yarbay
    5396 Mesaj
    Flux programını kullanalı 5 sene oluyor arkadaş sağolsun bana tavsiye etmişti 10 numara 5 yıldız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
1
Reklamlar
e-ticaret
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Lastik Fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,125
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.