Şimdi Ara

Uzun Soluklu Kilo Verme Maceram 15.Hafta(15 haftada 21.9 kg) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
28
Favori
25.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yabancı forumalrad baktığım akdarı ile bi çok kişi yemek olarka brokoli yiyor.brokoli malafata güç veriyor testoryu artırıyor.ben yemeği sevmediğim için kapsülü var mı diye bakmıştım.harbiden varmış.sende yemeyi sevmiyorsa bu şekidle kullanaiblirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

yabancı forumalrad baktığım akdarı ile bi çok kişi yemek olarka brokoli yiyor.brokoli malafata güç veriyor testoryu artırıyor.ben yemeği sevmediğim için kapsülü var mı diye bakmıştım.harbiden varmış.sende yemeyi sevmiyorsa bu şekidle kullanaiblirsin.

Hmm yurtta çıkmıyor brokili.Dediğin gibi aktardan alıcam bende.
  • işimiz zor sadece diyetle olacak gibi de değil ilk aylar çok güzel gidiyor :)

Başlangıç 10.11.13
    Kilo 134

12.12.13=130.8
    24.12.13=128
    24.12.13=127.6
    26.12.13=127.2
    05.01.14=127.5
    07.01.14=126.7
    10.01.14=126.2
    11.01.14=126.4
    13.01.14=126.6
    15.01.14=124,5
    17.01.14=125,4
    21,01,14=125.2
    23,01,14=124.4
    25.01.14=124
    27.01.14=123.6
    02.02.14=123
    06.02.14=123.6
    09.02.14=122
    11.02.14=123
    20.02.14=122.6
    01.03.14=120.6
    11.03.14=119

"diyete devam ama kaç aydır kilo sabitlendi :) o yuzden yürüyüşlere başladım eliptik bisiklet aldım kullanmaya başlıcam :) yaptığım bütün araştırmalarda sporsuz ayıflamanın sonu hep hüsranla bitiyo :)
  • asitli içecekler ne yazıkki kabızlık sorununuzu tetikleyecek
    kabızlıga care yeşillik olarak bildiğim tere var
    bide günde 10-15 tane kurutulmus kayısı yemekte buyk fayda var

azminiz takdiri hakediyor
  • Hocam gercekten iyi noktaya gelmisiniz.
    bende 90 Kgyim boy 1,78 falan. verebildigim kadar kilo vermeyi planliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalori hesaplama için verdiğin site çok iyi. Teşekkürler.
    Bende dün başladım diyete. Verdiğin siteden bilgileri ve hedefi girdim.
    Ne yersem yazıyorum. Telefonada kaydettim.
    Bakalım nasıl olacak. Senin diyetide takip ediyorum. Güzel gidiyorsun.
    Hadi bakalım inşallah istediğin gibi olur.
  • merhaba arkadşalar bende 26 nisanda başladım yaşım 27 kilo 92 oy 176cm

diyetle beraber koşu bandında koşuyorum şuanlık ama bikaç günden sonra platesede başlayacağım onunla kalmayıp bisiklet alıp açık hafada turlayacağım nasipse ama şuanlık sadece diyet ve koşu bandı ile takılıyorum
    fakat bende şöyle bir sorun var bilemiyorum sorunmu yada eksiklikmi koşu bandında terlediğimde bel sırt omuz kısmında yoğun ter akışı var ama göbek kısmında az bir terleme var neden acaba yanlışmı yapıyorum

konuyu açan arkadaş gibi benimde günlük almam gereken kalori 2700 kcal ama 4 gündür 1500 kcal alıyorum koşu bandında günde 400kcal veriyorum yani 1100kcal . standart 55 dk koşuyorum 400kcal yakıyorum ve 4.5km koşuyorum ve burda gün gün izninizle paylaşacağım

2700kcal-1100kcal =1600kcal

15kg * 7000kcal = 105bin kcal vermem lazım oda 66 gün demek oluyor eğer bu tempoyla gidecek olursak tabiki . benim yaklaşık 120 günüm var bu hedefe ulaşmak için amacım kilo vermek ve tabiki yağlardan kurtulmak sadece kilo vermek değil

26.04.2014 kilo 92.7 yakılan kcal 345 koşulan yol 4.50km
    27.04.2014 kilo 92.3 yakılan kcal 420 koşulan yol 4.75km
    28.04.2014 kilo 91.9 yakılan kcal 400 koşulan yol 4.60km
    29.04.2014 kilo 91.6 yakılan kcal 380 koşulan yol 4.30km

özellikle dikkat ediyorum hergün şaşmaz bir şekilde 400gr gidiyor ilk etapta hızlı kilo vermeler olacak ödemdi suydu vs ama diyetle beraber sporla bunun üstesinden geleceğim

sizden ricam eğer gerçekten karar veren arkadaşlar varsa birbirimize destek olalım böylece daha verimli olur . yarış içerisinde olalım düğüne 4 ay kaldı 15 kilo vermem lazım :) varmısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FloryaMercedes -- 30 Nisan 2014; 8:49:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FloryaMercedes

merhaba arkadşalar bende 26 nisanda başladım yaşım 27 kilo 92 oy 176cm

diyetle beraber koşu bandında koşuyorum şuanlık ama bikaç günden sonra platesede başlayacağım onunla kalmayıp bisiklet alıp açık hafada turlayacağım nasipse ama şuanlık sadece diyet ve koşu bandı ile takılıyorum
    fakat bende şöyle bir sorun var bilemiyorum sorunmu yada eksiklikmi koşu bandında terlediğimde bel sırt omuz kısmında yoğun ter akışı var ama göbek kısmında az bir terleme var neden acaba yanlışmı yapıyorum

konuyu açan arkadaş gibi benimde günlük almam gereken kalori 2700 kcal ama 4 gündür 1500 kcal alıyorum koşu bandında günde 400kcal veriyorum yani 1100kcal . standart 55 dk koşuyorum 400kcal yakıyorum ve 4.5km koşuyorum ve burda gün gün izninizle paylaşacağım

15kg * 7000kcal = 105bin kcal vermem lazım oda 66 gün demek oluyor eğer bu tempoyla gidecek olursak tabiki . benim yaklaşık 120 günüm var bu hedefe ulaşmak için amacım kilo vermek ve tabiki yağlardan kurtulmak sadece kilo vermek değil

özellikle dikkat ediyorum hergün şaşmaz bir şekilde 400gr gidiyor ilk etapta hızlı kilo vermeler olacak ödemdi suydu vs ama diyetle beraber sporla bunun üstesinden geleceğim

sizden ricam eğer gerçekten karar veren arkadaşlar varsa birbirimize destek olalım böylece daha verimli olur . yarış içerisinde olalım düğüne 4 ay kaldı 15 kilo vermem lazım :) varmısınız

Öncelikle diyet kararın için seni tebrik ederim.İnşallah istediğin kiloya ulaşırsın.
    4.günündesin.Biraz sabretmen gerekecek.Çünkü ilk 2 hafta çok zor geçiyor.İlk 2 haftayı atlattıktan sonra aldığın kaloriyi azaltabilirsin.

93 kiloda diyete başlamışsın.Ben 102.5 da baslamıştım.Şuan sana imrendim.Çünkü senin kilonda diyete baslasaydim suan 75 kg dim:(
    Başarılar

• Günde 2 lt su için arkadaşlar çok etkisini göreceksiniz , birde kesinlikle öğün atlamayın metabolizma çalışma hızınız düşer hatta öğün aralarında vücudunuza takviye olarak iyi yağlara sahip badem ve ceviz (2-3-4) tane yemeyi ihmal etmeyin. Diyetteyken şeker ve hamur işini gerçekten kesin derim. Kolay gelsin.
  • Adımsayar baya işe yarıyor kaliteli birşey alın ama .
  • Abi her şey var her gün spor yapıyorum ama su içmediğimden kilo gitmiyo sanırım günde yarım litre bile belki zor içiyorumdur..
  • belli bi süre sonra kilo vermen durduysa ilk yapman gereken şey uyguladığın diyetini değiştirmek ve günlük içtiğin suyu arttırmak olmalı. ondan önce bir gün diyetine ara ver sonra başka bir diyetle devam et. vücut direnç kazandığı için aynı şeyleri yapmamalısın uzun süre. atıyorum yemekten yarım saat sonra mı spor yapıyosun yeni diyetten sonra yemekten 2 saat sonra sporunu yap. tam söylemek istediğim bu değil ama bu tarz şeylerde değişiklik yaparak devam et. hergün 11 de mi yatıyosun mesela 12de yat. 10 da kalkıyorsan 9 da kalk gibi değişiklikler yap. yemek saatlerini biraz değiştir. en önemlisi uyguladığın dieti değiştir ve tükettiğin su miktarını arttır. tabi uyguladığın sporun da tarzını değiştir. umarım anlatabilmişimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AshtonKutcher

quote:

Orijinalden alıntı: FloryaMercedes

merhaba arkadşalar bende 26 nisanda başladım yaşım 27 kilo 92 oy 176cm

Öncelikle diyet kararın için seni tebrik ederim.İnşallah istediğin kiloya ulaşırsın.
    4.günündesin.Biraz sabretmen gerekecek.Çünkü ilk 2 hafta çok zor geçiyor.İlk 2 haftayı atlattıktan sonra aldığın kaloriyi azaltabilirsin.

93 kiloda diyete başlamışsın.Ben 102.5 da baslamıştım.Şuan sana imrendim.Çünkü senin kilonda diyete baslasaydim suan 75 kg dim:(
    Başarılar

teşekkür ederim kardeşim çok sağol haftalık paylaşıcaktım ama günlük paylaşınca daha motive oluyorum inşallah hedeflediğimiz noktaya varırız ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: 0110engin

belli bi süre sonra kilo vermen durduysa ilk yapman gereken şey uyguladığın diyetini değiştirmek ve günlük içtiğin suyu arttırmak olmalı. ondan önce bir gün diyetine ara ver sonra başka bir diyetle devam et. vücut direnç kazandığı için aynı şeyleri yapmamalısın uzun süre. atıyorum yemekten yarım saat sonra mı spor yapıyosun yeni diyetten sonra yemekten 2 saat sonra sporunu yap. tam söylemek istediğim bu değil ama bu tarz şeylerde değişiklik yaparak devam et. hergün 11 de mi yatıyosun mesela 12de yat. 10 da kalkıyorsan 9 da kalk gibi değişiklikler yap. yemek saatlerini biraz değiştir. en önemlisi uyguladığın dieti değiştir ve tükettiğin su miktarını arttır. tabi uyguladığın sporun da tarzını değiştir. umarım anlatabilmişimdir.

Dediğiniz durumu araştırdım.Plato evresi deniyor.Vücut diyete bağışıklık kazanıyor gibi birşey.Yalnız bu durumda kişi hiç kilo veremiyor.

Ben ise haftalık max 1kg veriyorum.Mesela bu hafta 0.9kg verdim.17 kg verdikten sonra haftada 0.9kg vermek herhalde normaldir.Bana öyle geliyor ama araştırmaya devam edicem

17 kg verdikten sonra haftalık 2kg vermeye devam eden birisi var midir ki:(

• 26.04.2014 kilo 92.7 yakılan kcal 345 koşulan yol 4.50km
    30.04.2014 kilo 91.3 yakılan kcal 405 koşulan yol 4.40km
    01.05.2014 kilo 90.9 yakılan kcal 390 koşulan yol 4.20km
    02.05.2014 kilo 91.1 yakılan kcal 400 koşulan yol 4.30km
    03.05.2014 kilo 90.7 yakılan kcal 370 koşulan yol 4km
    04.05.2014 kilo 90.7 yakılan kcal 400 koşulan yol 4.20km

10.günümdeyim şuanlık 2kg gitti ama dahada dikkat edeceğim tatil zamanı biraz saldım durmak yok yağ yakmalıyım :)
  • quote:

quote:

belli bi süre sonra kilo vermen durduysa ilk yapman gereken şey uyguladığın diyetini değiştirmek ve günlük içtiğin suyu arttırmak olmalı. ondan önce bir gün diyetine ara ver sonra başka bir diyetle devam et. vücut direnç kazandığı için aynı şeyleri yapmamalısın uzun süre. atıyorum yemekten yarım saat sonra mı spor yapıyosun yeni diyetten sonra yemekten 2 saat sonra sporunu yap. tam söylemek istediğim bu değil ama bu tarz şeylerde değişiklik yaparak devam et. hergün 11 de mi yatıyosun mesela 12de yat. 10 da kalkıyorsan 9 da kalk gibi değişiklikler yap. yemek saatlerini biraz değiştir. en önemlisi uyguladığın dieti değiştir ve tükettiğin su miktarını arttır. tabi uyguladığın sporun da tarzını değiştir. umarım anlatabilmişimdir.

Dediğiniz durumu araştırdım.Plato evresi deniyor.Vücut diyete bağışıklık kazanıyor gibi birşey.Yalnız bu durumda kişi hiç kilo veremiyor.

Ben ise haftalık max 1kg veriyorum.Mesela bu hafta 0.9kg verdim.17 kg verdikten sonra haftada 0.9kg vermek herhalde normaldir.Bana öyle geliyor ama araştırmaya devam edicem

şöle söyliyim. direk kendimden örnek vereyim. ben ayağım kırıldıktan sonra 3 ay hareketsiz alçılı vaziyette yattım ve baya kilo almıştım. evde kendi çabamla spor diyet uygulamaya başladım. haftada ne kadar verdiğimi hiç hesaplamadım ama 1,5 ay sonunda toplam 11 kilo verdim. sonra vermem durdu.1 haftaya yakın aynı kiloda seyrettim. sonra dieti bıraktım ara verdim. tabiri caizse abur cabur yedim 2 gün. 3. günü dieti değiştirerek tekrar başladım. yaptığım spor şeklini tarzını değiştirdim. sonraki 4haftada 8 kilo daha verdim.
    tabi verdiğim kilolar çok mu az mı bilmiyorum ama bunlar benim yağ oranımın veya metobolizma hızımın yüksek olmasından dolayı olabilir. ben çünkü diet yaptığım zaman 1 ayda rahat 6-8 kilo verebiliyorum bu yöntemle. 3 hafta boyunca uyguladığıma 2-3 gün ara verip başka türlü devam ediyordum hep

• quote:

quote:

quote:

şöle söyliyim. direk kendimden örnek vereyim. ben ayağım kırıldıktan sonra 3 ay hareketsiz alçılı vaziyette yattım ve baya kilo almıştım. evde kendi çabamla spor diyet uygulamaya başladım. haftada ne kadar verdiğimi hiç hesaplamadım ama 1,5 ay sonunda toplam 11 kilo verdim. sonra vermem durdu.1 haftaya yakın aynı kiloda seyrettim. sonra dieti bıraktım ara verdim. tabiri caizse abur cabur yedim 2 gün. 3. günü dieti değiştirerek tekrar başladım. yaptığım spor şeklini tarzını değiştirdim. sonraki 4haftada 8 kilo daha verdim.
    tabi verdiğim kilolar çok mu az mı bilmiyorum ama bunlar benim yağ oranımın veya metobolizma hızımın yüksek olmasından dolayı olabilir. ben çünkü diet yaptığım zaman 1 ayda rahat 6-8 kilo verebiliyorum bu yöntemle. 3 hafta boyunca uyguladığıma 2-3 gün ara verip başka türlü devam ediyordum hep

Peki 2,3 günlük abur cubur serüveninde çoook fazla mı yiyorsun yoksa normal insanlar gibi mi?yani 3000 kaloriyi aşıyormusun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Peki 2,3 günlük abur cubur serüveninde çoook fazla mı yiyorsun yoksa normal insanlar gibi mi?yani 3000 kaloriyi aşıyormusun.

birşey söyliyeyim mi? ben hayatımın hiç bir döneminde o dediğin hesaplamayı yapmadım biliyor musun. yok o kaç kalori yok bu kaç kalori. ha yaptığım oldu ama proteinlerine bakıyordum yediklerimin. o da az olmasın yediğim boşa gitmesin diye. onun dışında kaç kalori kaç karbonhidrat bakmak hesap yapmam ben. atıyorum bi gün makarna mı yaptım kendime. bu standart bir porsiyon falan değildir. ama tahminim 150gr falandır. çünkü az yemeğe alıştıktan sonra daha fazlasını yiyemiyordum. bol lor peyniri, çökelet domates yeşillikle harmanlayıp yediğim için gayet doyurucu oluyodu. neyse konuyu dağıttım galiba biraz. soruna cevap vermem gerekirse en son yaptığım diette verdiğim o arada neler yediğimi yazayım. normalde kahvaltıda ben iki yumurta, bir çay bardağı yulaf ezmesi iki tane mantarı çırpıp pişirip yerdim. kaçamak günümde kahvaltıda 3 tane krep yedim. arasına domates çökelek falan koydum gene. yanında da normal şekerli çay içtim. aylardır şekerli içmediğimden merak ettim tadı nasıl diye :D
    öğlen dışarda olduğumdan tavuk dönerciden dürüm ayran. akşama da maç vardı arkadaşlarla toplanıp dominostan pizza falan söyledik. önceleri çok rahat iki tane orta boy yerken o gün bi tane orta boyu bitiremedim. yanında kola içmedim. ertesi gün kahvaltı yapmadan işe gittim. yolda boyoz falan aldım iki tane onu yedim. öğlen gene dışarda hazır yemek. bu sefer kokoreç yedim.bi de gün içinde üç tane maximus yedim :D akşam evde yaprak sarması vardı. oturdum tencerenin başına çatlayana kadar yedim :D
    şimdi kalori hesabı yapsak ne kadar olur ben de merak ettim. hesaplayabilirsen sevinirim valla :)

• ben dukan diyeti yaptığımda 1 ayda 7 kg vermiştim bol proteinli zorlanmadım açıkcası hızlı kilo verdikten sonra duzene sokup bol bol spor yapmak çok mantıklı
  • sporla yapılmayan diyet başarısız olur.Çünkü siz şok diyet ile vücudunuzu "kıtlık" moduna sokuyorsunuz.Yavaşlayan metobolizma yediğiniz her şeyi hatta içtiğiniz suyu bile depolamaya gidecektir.Muhtemelen büyük oranda kasta kaybetmişsinizdir bu sürede.Tavsiyem body ile desteklemeniz.İşte o zaman hem kalıcı başarıya hemde fit&kaslı yapıya kavuşursunuz
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.