Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
151
Favori
1.029.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mediamarkt da şu anda kampanya var 1 alana 2. ürün yarı fiyatına bu şekilde bir alışveriş yapacak ankaradan ikinci bir kişi varsa %25 indirimle alma şansımız olur diyorum bu şekilde almak isteyen varsa ben almak isterim bir arkadaşımla parayı nakit olarak gönderirim. ankaradaki 1 kişi kendi kredi kartı ile alacak indirimi bölüşeceğiz. bana oradan gönderecek. 610 tl ye gelir kişi başı :D

muadil model derken miele in içindeki modellerden bahsediyorum. yani aynımotor aynı aksesuarlar sadece sensör ayak nedeni ile daha pahalıya geliyor gibime geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hebelup -- 31 Ekim 2012; 14:37:41 >
  • Yalnız telefon açıp sorarsanız iyi olur; çünkü kampanyaya Bosch-Siemens-Beko-Miele beyaz eşyalar dahil değil diye biliyorum. Belki marka listesi daha uzundur, belki süpürge buna dahil değildir, emin değilim. Telefon açıp sormakta fayda var.
  • Miele dahil değil kampanyaya. Pahalı olma sebebi sadece sensör ayak ve hepa filtreli oluşu, 5211 modelini esas alırsak tabiki o en baz olan model.Nerdesiniz bilmiyorum ama bulunduğunuz yerde media markt var ise gidip pazarlık yapın 650 lira civarına inebilirler istediğiniz ürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventsr -- 31 Ekim 2012; 16:03:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende annem için süpürge alacağım. Fakat alacağımız ürün 250 - 300 tl civarı olmalı. sizce ne almalıyım bu fiyata?

Birde Ankara da olan arfkadaşlarla beraber mediamarketten 2 ürün birden alabilirz . En azından % 25 gibi bi karımız olur.

saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: süpürge_uzmanı

Nilfisk extreme eco geleceğin ürünü Ford diyo ya yeni focus reklamında gelecek ggeldi diye buda öyle birşey ECARF (Avrupa alerji derneği ödülü) ve Fransa alerji derneği ödüllüdür. Bu ürün üzerine kimse bişey söyleyemez 500 watt emiş gücü ve Hepa 14 filtre Her firmanın yapacağı bişey değildir üstelik 1250 watt motor gücündeki bir ürüne.

Hepa 14 kullanılan bir süpürge normal Hepa 12 ve Hepa 13 kullanılan süpürgelere göre 2 kat güçlü olmalıdır sebebi ise ürünün hava başaltma ünitesidir.Süpürgeden çıkan hava süpürgenin motoruna direnç göstermektedir bunuda 1250 wattlık bir motorla başarabiliyorsa o firmanın süpürge teknolojisi Ar-ge departmanı iyi çalışıyor demektir .Ben bu konularda ve süpürgelerde Nilfiski gerçekten tebrik ediyorum bana eleştirecek bir konu bırakmıyor.

Ayrıca bu ürün 71 desibel olarak belirlenenen ve tesbit edilen sesi çalıştırılıp halı aparatı halının üzerine konulduğunda yani ev temizleme modunda 61.7 desibel verimlilik ses düzeyinde çalışıyor satıcısı belki söylemeyebilir.Yapısı ise ABS denilen Nilfiskin endüstriyel gurubu süpürgelerinin dış yapısı ile aynı kırılmaz darbe absorbe eden bir gövdeye sahip .

Fazla lafa gerek yok 2012 Türkiyesinde 25- 30 yıl belkide fazla zaman kullanacağın bir ürün (Küçük ve özel süpürge motorların ömrü ortala 30 yıl civarıdır.)

Nilfisk Power Eco Elektrik Spürgesini 30 Ekimde Media Markt. den 649 dan satıyorlardı..599 TL ye indirim yaptılar..Küçük ev aletleri kampanyasında 2.ürün %50 indirimli olması sebebiyle Philips Ronda aldım 90 TL ye %50 indirimli 45 Tl ye geldi.. Nilfisk Power Eco+Philips Rondo=643 TL ye geldi..word kart ile 3 Ay ileri ödemeli 3 takside ayrıca..

Şuan eşim çok memnun..Umarım uzun vadede memnun kalırız..Burada sizlerin görüşlerinden faydalanarak tercih ettim..O sebeple size ve diğer arkadaşlara da teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ensfb -- 1 Kasım 2012; 18:54:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ensfb

quote:

Orijinalden alıntı: süpürge_uzmanı

Nilfisk extreme eco geleceğin ürünü Ford diyo ya yeni focus reklamında gelecek ggeldi diye buda öyle birşey ECARF (Avrupa alerji derneği ödülü) ve Fransa alerji derneği ödüllüdür. Bu ürün üzerine kimse bişey söyleyemez 500 watt emiş gücü ve Hepa 14 filtre Her firmanın yapacağı bişey değildir üstelik 1250 watt motor gücündeki bir ürüne.

Hepa 14 kullanılan bir süpürge normal Hepa 12 ve Hepa 13 kullanılan süpürgelere göre 2 kat güçlü olmalıdır sebebi ise ürünün hava başaltma ünitesidir.Süpürgeden çıkan hava süpürgenin motoruna direnç göstermektedir bunuda 1250 wattlık bir motorla başarabiliyorsa o firmanın süpürge teknolojisi Ar-ge departmanı iyi çalışıyor demektir .Ben bu konularda ve süpürgelerde Nilfiski gerçekten tebrik ediyorum bana eleştirecek bir konu bırakmıyor.

Ayrıca bu ürün 71 desibel olarak belirlenenen ve tesbit edilen sesi çalıştırılıp halı aparatı halının üzerine konulduğunda yani ev temizleme modunda 61.7 desibel verimlilik ses düzeyinde çalışıyor satıcısı belki söylemeyebilir.Yapısı ise ABS denilen Nilfiskin endüstriyel gurubu süpürgelerinin dış yapısı ile aynı kırılmaz darbe absorbe eden bir gövdeye sahip .

Fazla lafa gerek yok 2012 Türkiyesinde 25- 30 yıl belkide fazla zaman kullanacağın bir ürün (Küçük ve özel süpürge motorların ömrü ortala 30 yıl civarıdır.)

Nilfisk Power Eco Elektrik Spürgesini 30 Ekimde Media Markt. den 649 dan satıyorlardı..599 TL ye indirim yaptılar..Küçük ev aletleri kampanyasında 2.ürün %50 indirimli olması sebebiyle Philips Ronda aldım 90 TL ye %50 indirimli 45 Tl ye geldi.. Nilfisk Power Eco+Philips Rondo=643 TL ye geldi..word kart ile 3 Ay ileri ödemeli 3 takside ayrıca..

Şuan eşim çok memnun..Umarım uzun vadede memnun kalırız..Burada sizlerin görüşlerinden faydalanarak tercih ettim..O sebeple size ve diğer arkadaşlara da teşekkür ederim..

Hocam cihazla ilgili biraz bilgi verirmisiniz.kac basligi var.filtre omru neymis.filtre ve torbanin dolu oldugu ile ilgili gostergeleri varmis galiba bunlar nasil dijital mi.bikac resimle bir inceleme yaparasaniz sewinirim.malum bu cihazi cok kullanan yada bilen yok

• Arkadaşlar şu iki makine arasında sizce hangisi alınır?

Homend Dustbreak 1202

yada

Hoover TAV-1610 Xarion
  • Herkese iyi okumalar (:

elektrik süpürgesi alacak olanlara tavsiyem toz torbalı almayın. toz torbalı elektrik süpürgeleri elektrik süpürgesinin işlevlerini yerine getirmediği için elektrik süpürgesi sayılmadığı gibi sağlığınıza da zararlı. erkekler size sesleniyorum biricik eşlerimizi evimizi sağlıklı bi alana çevirmeye çalışırken erken yaşta astım ve alerjik hastası yapmayın (:

tavsiyem sulu sistemdir. ama sulu sistemi alırken devir çok önemlidir devrine bakın makinanın. 20000 devirden aşağısını almayın yoksa paranızı çöpe atarsınız (: sakıp ağa bile bi kuruşunu çöpe atmamış siz ondan zengin değilsiniz dimi (:

elektrik süpürgesi alcaksanız ve sağlığınız önemliyse mesaj atın gerekli bilgilendirmeyi yaparım size. bugünlük bu kadar (:

iyi araştırmalar (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: pretty34

Hocam cihazla ilgili biraz bilgi verirmisiniz.kac basligi var.filtre omru neymis.filtre ve torbanin dolu oldugu ile ilgili gostergeleri varmis galiba bunlar nasil dijital mi.bikac resimle bir inceleme yaparasaniz sewinirim.malum bu cihazi cok kullanan yada bilen yok

Hocam Nilfisk'te 5-6 tane başlık var. Filtre ömrü, süpürme sıklığınıza ve evin toz almasına göre değişir. Ama ortalama süre 1,5-2 yıl kadar. Filtre ve torbaya dair bir gösterge Nilfisk Extreme Eco modelinde yok malesef.

Yakın zamanda satın aldık ve evi yalnızca bir kez süpürdük. Halılar da yeni olduğundan "hav" atıyor henüz. Belki çok doğru bir değerlendirme olmayabilir ancak hanım çekiş gücünün oldukça iyi olduğunu söyledi. Malzeme kalitesine gelince; her ne kadar plastikler basit bir görüntü verse de oldukça sağlam olduğunu söyleyebilirim. Hele ki ev ortamında kullanılacak bir süpürge için...

Daha detaylı bilgiyi daha sonra vermeye çalışacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Healer

quote:

Orijinalden alıntı: mors

Thomas sulu sisteme 4 sene katlandıktan sonra (Her süpürmeden sonraki temizleme rezilliği ve kütük gibi bir alet olması ayrıca 4 sene sonra tozdan rulman bozması, 6 ayda bir 140 lira filtre setine para vermek birde üstüne üstlük bulamamak gibi sorunlar) bu gün rowenta 5921 silence force aldık. İlk deneme olarak inanılmaz sessiz ve süper bir emiş gücü diyebilirim. Gece 2 de çalıştır anca vakum sesi duyulur o derece. Malzeme kaliteside hiç fena değil. Bir iki yerde okuduğum çin malına da denk gelmedik. Cihazın her yerinde madde in france yazıyor. Özellikle torbalı olsun süpürge sesine de alerjim var ayrıca iyide çeksin diyenler için biçilmiş kaftan. Sağlamlık olarak zamanla göreceğiz. Almandır taş gibidir dediğimiz 780 liralık (4 sene önceki rakkam) sulu thomas 4 sene de uçak gibi çalışmaya başladı. Umarım rowenta daha uzun ömürlü olur.

Sonuç olarak gayet başarılı buldum. Her saat her dakika rahatça kullanılabilecek bir alet. Fiyatı da piyasaya göre uygundu.
    Not: Bilmeyenler için ekliyeyim hepa 13 filtreleme var.

Öncelikle yeni süpürgeniz hayırlı olsun. İhtiyaç durumunda süpürgeniz için uygun toz torbası ve hepa filtreye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

http://www.supurgemarket.com/rowenta-5921-silence-force-extreme-p-5156.html
    http://www.supurgemarket.com/rowenta-kampanyali-ros1-toz-torbasi-adet-koku-p-3951.html
    http://www.supurgemarket.com/rowenta-kampanyali-ros1-toz-torbasi-adet-p-3950.html
    http://www.supurgemarket.com/rowenta-5921-silence-force-extreme-hepa-filtre-p-5157.html

tşk
  • Samsung SC8690 ya da Samsung SC8850 kullanan var mı? bunların Airwattları birinin 360 birinin 400. hepa 13 filtreli (yıkanabilir), siklon sistemli vs. aynı özellikteki makineler 600-700tl ye iken, bunlar 320 TL ye internetten alınabiliyor. diğer makinaları ben denedim mediamarkta, ama süpürgeye de 600tl veresim gelmiyor. Samsung SC8690 ya da Samsung SC8850 kullanan var mı? ya da bunlar hakkında ne düşünürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cupidx -- 2 Kasım 2012; 13:56:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akinzet

Herkese iyi okumalar (:

elektrik süpürgesi alacak olanlara tavsiyem toz torbalı almayın. toz torbalı elektrik süpürgeleri elektrik süpürgesinin işlevlerini yerine getirmediği için elektrik süpürgesi sayılmadığı gibi sağlığınıza da zararlı. erkekler size sesleniyorum biricik eşlerimizi evimizi sağlıklı bi alana çevirmeye çalışırken erken yaşta astım ve alerjik hastası yapmayın (:

tavsiyem sulu sistemdir. ama sulu sistemi alırken devir çok önemlidir devrine bakın makinanın. 20000 devirden aşağısını almayın yoksa paranızı çöpe atarsınız (: sakıp ağa bile bi kuruşunu çöpe atmamış siz ondan zengin değilsiniz dimi (:

elektrik süpürgesi alcaksanız ve sağlığınız önemliyse mesaj atın gerekli bilgilendirmeyi yaparım size. bugünlük bu kadar (:

iyi araştırmalar (:

sulu süpürgemi Allah korusun

seni bilmem ama ben kesinlikle tavsiye etmem

sulu süpürge süpürürken sağlıklı olabilir ama ya sonrası?

içindeki suyu her süpürmede değiştirmeniz gerekiyor, filtreleri yıkamanız gerekiyor

ne var bunda diyebilirsiniz ama o içindeki su kokusuyla içeriğiyle lağımdan farksız oluyor

ben sulu süpürge kullanıpta memnun kalan görmedim herkes şikayetçi

su haznesindeki sudan nem kaparak bozulan motormu iyi yoksa arada kalan o pis sularmı

yoksa her temizlikten sonra birde su haznesinin yıkanmasımı

toz torbalı olupta sağlam filtresi varsa bence en iyisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: seckinty

quote:

Herkese iyi okumalar (:

iyi araştırmalar (:

içindeki suyu her süpürmede değiştirmeniz gerekiyor, filtreleri yıkamanız gerekiyor

ne var bunda diyebilirsiniz ama o içindeki su kokusuyla içeriğiyle lağımdan farksız oluyor

su haznesindeki sudan nem kaparak bozulan motormu iyi yoksa arada kalan o pis sularmı

Vatandaş pazarlama derdinde. Saçma sapan yazmış bir şeyler, aklı sıra duygu sömürüsü de yapmış. Başka yerlere de döşemiş reklamlarını. Dört mesajı var dördüde pazarlama üzerine. Sulu süpürgeyi kullananlara soracaksınız. Yada mümkünse thomas gibi temizlemesi işkence olan süpürgeyi kullanacaksınız 3-5 kez. Sonra karar vereceksiniz sulu mu, torbalı mı, torbasız mı. Reklamcı vatandaşın tabiriyle thomas amca bile sulu süpürgelerine kuru toz torbalı bagaj çıkardı en sonunda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mors

quote:

Orijinalden alıntı: seckinty

quote:

Herkese iyi okumalar (:

iyi araştırmalar (:

Vatandaş pazarlama derdinde. Saçma sapan yazmış bir şeyler, aklı sıra duygu sömürüsü de yapmış. Başka yerlere de döşemiş reklamlarını. Dört mesajı var dördüde pazarlama üzerine. Sulu süpürgeyi kullananlara soracaksınız. Yada mümkünse thomas gibi temizlemesi işkence olan süpürgeyi kullanacaksınız 3-5 kez. Sonra karar vereceksiniz sulu mu, torbalı mı, torbasız mı. Reklamcı vatandaşın tabiriyle thomas amca bile sulu süpürgelerine kuru toz torbalı bagaj çıkardı en sonunda...

zaten bu 3-5 mesajdan başka birşey yazmamış olupta avatarı bile olmayan tipler genelde pazarlama peşinde oluyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: since999

arkadaşlar bosch modelleri nasıl?
    mesela 62200 modeli için yorumunuz nedir?

Bosh Roxx 62200 güzel, süper çekiş gücü var. otomatik filtre temizleme vesaire. ama makine çok ağır, 10Kg ben çalıştırdım kullandım media marktta. hakkaten çok ağır bir makina.bence her gün katlanılmaz o
  • philips 9225 mi yoksa rowenta 8120 miydi mavi olan hangisi sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

philips 9225 mi yoksa rowenta 8120 miydi mavi olan hangisi sizce

Bende iki marka arasinda kaldim ya.rowenanin koldan kumandali olmasi beni cekiyor.ama philipsin de cekisi cok iyi.benimde aklimda philips 9170 yada 9225 var.rowenta da 8123 ve 8221 var.rowentanin cekisi nasil bilmedigim kararsizim.ama koldan kumandali olmasi ckk buyuk kolaylik

• Philips in çekim gücü çok iyi birde en önemli noktalardan biride hepa 13 filtresi 4 kere yıkanıyor ayrıca fiyatıda diğerlerine göre uygn filtrelerin
  • Philips Marathon FC9225'i aldık. İlk izlenimlerimize göre çok süper süpürge. Alacak olan arkadaşlar hiç düşünmeden alsın. Başka bir şey akıllarına takılmasın. Kaç senedir evi süpürüyoruz zannediyormuşuz ama süpürmüyormuşuz meğer :S
  • quote:

Herkese iyi okumalar (:

iyi araştırmalar (:

Kardeş ,
    Evde ikiz bebekler var. Sürekli ellerinde yiyecek birşeylerle dolaşıp, yiyeceği yere düşürüp, halıdan alıp yiyorlar. Bazen yetişip ellerinden alıyorum. Bazen yetişemiyorum yada göremediğimde olmuştur . Arçelik Halı Yıkama Makinem vardı. Ancak ev : mutfak dahil her yer parke olduğu için kullana madım ve sattım birine. Geçici olarak ucuz makine kullanıyorum. Ancak sizin gibi düşünen arkadaşların yazılarını okuyunca yine sulu sistem almak zorunda olduğumu anladım. Bana ne tavsiye edersiniz. Her yer halı. Saçları çok dökülen biri olduğum içinde aynı zamanda halılarda saç kılları da var. Sürekli fırçayla temizliyorum saç kıllarını. Bana öyle bir makina tavsiye edin ki halıyı süpürdüğüm de üzerinde ne bir saç kılı, ne bir toz, ne byte myte hiç biri kalma sın hepsini içine çeksin, geri vermesin. Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. ALLAH RAZI OLSUN cevaplayanlardan.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.