Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (287. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
151
Favori
1.029.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    torbasız modellere devam o zaman
  • Cihan kullanıcısına yanıt
    Benim için tam tersi

Torbayı veya toz haznesini temizlemekle uğraştıran bir süpürgeyi evimde istemiyorum

direkt çöpe atıyorum. Elim ve evim kirlenmiyor.

Haftada bir torbasızın temizliği ile uğraşmak yerine
    3 ayda bir; 1 dakikada torbayı değiştirip tozu görmeden eskisini atıyorum.

Torbalı kullanmak bariz biçimde rahatlık ve konfordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 4 Nisan 2020; 22:31:34 >
  • ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    ekstra masraf getiriyor ama yılda 100 tl

10 yılda ortalama 1000 tl

--
    torbasızı ne bileyim daha çok kolayıma geliyor benim cx1 mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nifirne

Yorumları okudum biraz araştırdım cx1 cat&dog sipariş ettim inşallah memnun kalırız. Dyson animal pro2 ile arasında 1000 tl gibi fark vardı.
    Süpürge geldi, kısa bir test sonucunda şunu söyleyebilirim; daha önce süpürge diye kullandıklarımız neymiş acaba merak ediyorum :) makina sessiz bir canavar resmen , turbo başlığı da denedik halılarda büyük kolaylık olacak belli ki. Fazla da uzatmadan alacaklara tavsiye ediyorum kesinlikle. Uzun kullanım sonucunda görüşlerimi tekrar paylaşırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihan

ekstra masraf getiriyor ama yılda 100 tl

10 yılda ortalama 1000 tl

--
    torbasızı ne bileyim daha çok kolayıma geliyor benim cx1 mesela
    Yılda 80 TL karşılığında;

Yılda 26 veya 52 defa toz haznesini boşaltırken solumaktan ve hazneyi temizlemekten
    ve hazneyi komple yıkama işlemlerinden kurtuluyorum. Su, deterjan, kağıt havlu v.s. harcamıyorum.

Yılda toplamda 5 veya 10 saat;
    süpürge temizleme, yıkama, kurutma, takma vs. işlemlerinin zaman kaybından kurtuluyorum.

Yılda sadece 4 defa toz torbası değiştiriyorum. Her işlem 2 dakika sürmüyor.
    Üstelik cam kırığı, porselen parçası, çivi v.s. gibi keskin kenarlı şeyleri çekerken düşünmek zorunda da kalmıyorum.

Bu paraya değer benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 4 Nisan 2020; 23:55:5 >

• merhaba, nilfisk marka süpürge hem torbalı hem torbasız model varsa tavsiye eder misiniz? miele cx1 alacaktım ama arkadaşım da süpürge alacak nilfisk i de aklıma soktu kararsız kaldık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hukihuki -- 5 Nisan 2020; 11:47:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, herkese selamlar, süpürgem bozuldu maalesef ve yenisi için tavsiyelere açığım.

aslında 150-200 liralık basit bir alet düşünüyordum ama yazılanları okudukça gaza gelip bütçeyi arttırayım dedim ama gene yazılanları okudukça bütçeli süpürgelerden bile memnuniyetsizlikler okudum.

İşin üstatlarından ricam, şçyle 300-500 e iyi bir fiyat performans ürünü tavsiye eebilir misiniz

ses hiç önemli değil,

toz torbalı veya toz torbasız ama su konulanlar değil kesinlikle
  • Philips
    FC9750/07 PowerPro Max bu cihazı kullananan yorum yapmak isteyen var mı

Philips
    Marathon Ultimate Toz Torbasız Elektrikli Süpürge XB9125/07 500-016-506-XB9125/07

Electrolux
    Espc74SWT Silent Performer 650W Elektrikli Süpürge 151910

3 cihaz arasında kaldım

ezgi-kral destek lütfen

arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim sipariş vereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shinnig -- 9 Nisan 2020; 12:19:26 >
  • shinnig kullanıcısına yanıt
    Farkları buradan detaylı inceleyebilirsiniz:

https://www.epey.com/supurge/karsilastir/91474-158463-345076/electrolux-espc74swt_philips-fc9750-07_philips-marathon-ultimate-xb9125-07/farklari/

Her üçü de 650 watt.
    Sadece Electrolux ESPC74SWT de turbo başlık var ve daha sessiz.

philipslerde hepa13 var. Electrolux ESPC74SWT de hepa için 35 TL daha vermeniz gerekir:
    https://www.amazon.com.tr/Electrolux-Allergy-Elektrikli-Süpürge-Filtresi/dp/B0000DIJ85/ref=asc_df_B0000DIJ85/?tag=donanimtr01-21&linkCode=df0&hvadid=346501014361&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=6122927896027907299&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1012763&hvtargid=pla-422722376395&psc=1&ie=UTF8&language=tr_TR

Philipsler 1-2 kilo daha hafif. Philipslerin fiyatını her zaman abartılı bulmuşumdur.

Bence bu daha iyi bir karşılaştırma listesi olurdu:

(Yazılanlar yanıltmıyorsa her 3 modelde de Turbo başlık olması lazım.)

https://www.epey.com/supurge/karsilastir/91474-156362-203731/electrolux-espc74swt_philips-fc9751-07_nilfisk-meteor-deluxe/

Orada da en iyisi nilfisk meteor deluxe

Yazılana göre (doğruysa) boru ucunda 350 AW hava çekişi var ki muhteşem.

https://www.nilfisk.com/tr-tr/products/Pages/product.aspx?pid=128390136#opentab-tab-TechnicalSpecifications

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 9 Nisan 2020; 13:13:39 >

• ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    NILFISK METEOR DELUXE modeli iyi incelemek lazım. Aksesuar olarak neler veriyor ?...
  • Arkadaşlar merhaba iyi akşamlar. dikey şarjlı süpürge arayışımda sona geldim ama bir konuda desteğinize ihtiyacım var. Biliyorum burası farklı forum ama bilgisi olanlar yorumlarsa çok memnun olurum.

Electrolux Eer7allrgy ve eer7anml arasında bariz bir fark var mı? Tek bildiğim fark (yanlış öğrenmediysem) anımal serisinde turbo başlık gövdede ayrılan el aparatınada takılabiliyor ama allergy modelinde takılamıyor. Doğru mu biliyorum onun dışında herşey leri aynı değil mi? Anımal alıcağım bu bilgiler ışığında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, tavsiyeye ihtiyacım var
    400-500 lira bütçeyle evde astım hastasına en az etkileyecek bir süpürge önerebilir misiniz?

• pdrdurdu P kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/ 142974982

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan Turkoglu -- 29 Nisan 2020; 11:24:54 >
  • Okan Turkoglu O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler..

• Arnica turbo başlık hakkında görüşlerimi paylaşmak istiyorum.Üreticilere teşekkürlerimi iletiyorum burdan,kullanmaya başladığımda işte bu! dedim. Süpürgesi halıya yapışan,ileri geri götürmekte zorlananlar için özellikle tavsiye ederim.
    Arnica tasarımcıları Dyson üreticilerine ders versinler bence:)Ürün;
    1-Halıyı vantuzlamadan,fırçalayarak süpürüyor.
    2-kılları dysonınki gibi yumuşak değil bu yüzden daha iyi fırçaladığını düşünüyorum
    3-fiyatı sadece 60₺ :)))
    Electrolux epf62ist toz torbalı 700w modeline 550₺,Arnica turbo başlığa 60₺ vererek toplamda 610₺ ye elektrikli süpürge ihtiyacımı bitirdim. Fıkra gibi bir süpürge macerası yaşadım,dyson dan electrolux e geçtim,maddi zarar ettim ama sonunda mutlu şekilde,gönlüme göre sonlandırmış bulunmaktayım.

• Atomkarınca2 A kullanıcısına yanıt
    Arnica turbo başlığı bende kullanıyorum yalnız ses biraz fazla çıkıyor. Siz turbo başlığa geçince ses değişimi nasıl oldu ?

• Ben torbasızın çöpünü temizlerken çıkacak olan pislik ve tozdan dolayı torbasızı aklımdan çıkardım. O yüzden torbalı ve hepa filtreli 1500 tl civarında bosch marka buldum. Siz önerir misiniz ?

• PRODJ kullanıcısına yanıt
    Evet sesli çalışıyor. Ama ben rahatsızlık duymuyorum kullanırken

• 
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.