Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (285. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
151
Favori
1.029.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tabiki memnuniyetle. Bu arada miele de garanti uzatmadan bahsedilmiş ama sanırım torbalı modeller için geçerli.
  • cell@t C kullanıcısına yanıt
    Evet, onda da şartları çok ağırlaştırmışlar. Hiç yazmayayım; boşuna uğraşmaya değmeyecek maliyet artışları getiriyor.
    Zaten miele sağlam marka. Üretim kaynaklı sorunu varsa ilk başta çıkar.

Yoksa kullanıcı hatası olmadan epey çalışır diye tahmin ediyorum. 20 yıllık çalışma göz önüne alınarak dizayn ediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cell@t

Hepsiburada dan Miele Blizzard CX1 Cat&Dog model süpürgeyi 2730tl ye aldım. Bir süpürgeye bu kadar para vererek iyimi yaptık bilmiyorum artık. Umarım memnun kalırız da verdiğimiz paraya değdi deriz.
    Ürününüz geldiğinde özellikle yorum yaparsanız sevinirim. 2000TL'nin üstüne çıkmayacağım derken Hepa Filtreli model çok dikkatimi çekti. Çevremde 1-2 kişi Dyson'ı çok övüyor fakat bende nişanlımda Dyson'a sıcak bakmıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezgin_kral

Ben Electrolux espc74swt modelini geçen sene tavsiye etmeden önce teknosaya gidip kutusunu açtırıp bakmıştım.
    İçinden turbo başlık da çıkıyordu. O zaman fiyatı da çok uygundu.
    Çok tavsiye ettik; çok sattı sanırım. Alan arkadaşlar benim bildiğim turbo başlık ile almış oldular ürünlerini.

Sonra işler değişmiş;
    önce fahiş bir zam yedi.
    Demin baktım; elektrolux kutu içeriğinde turbo başlık yok diyor. sizin sorduğunuz espc7grt modelinde de turbo başlık yok görünüyor.

Eğer turbo başlık yoksa o modellerin hiç birine 400-500 TL den fazla değer biçmem.
    Aslında o paraya da almam. Turbo başlıksız süpürge halıda çok da bir işe yaramaz.
    Resmen Türk tüketicisini kazıklamaya başlamışlar.

Electrolux de güvenilirliği ile bilinirken
    Türkiye'de herkes philipse benzemeye başlıyor nedense.
    Tek dertleri fahiş karla dandik/eksik mal satmaya evriliyor.
    Yazık, çok yazık...

Alıntıları Göster
    Espc74swt modeline daha dün teknosada baktım turbo başlık çıkıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• BPG2004 kullanıcısına yanıt
    Espc74swt ten turbo başlık çıkmaya devam ediyorsa
    geriye kalan tek sorunu; aldığı fahiş zam kalır.

Espc74swt satın aldığı halde, içinden turbo başlık çıkmadı diyen var mı acaba forumda ?

ilkin soruyu soran arkadaş nerenede okumuş bulamadım.
    Ama electrolux ün kendi web sitesinde kutu içeriğinde turbo başlık artık yazmıyor.

Acaba teknosa
    başka bir kanaldan
    başka bir ülke için üretilmiş kutu içeriğini mi ithal edip getirtiyor anlamadım ?!?

Electrolux tubo başlık bilgisi verme konusunda açık ara en kötü firma.
    Ben olsam satıştaki yöneticilerini direkt kovardım.
    Bu kadar güzel markaya yakışmayan düzeydeler.
    En azından işleri bunu gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 19 Şubat 2020; 13:32:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezgin_kral

Espc74swt ten turbo başlık çıkmaya devam ediyorsa
    geriye kalan tek sorunu; aldığı fahiş zam kalır.

Espc74swt satın aldığı halde, içinden turbo başlık çıkmadı diyen var mı acaba forumda ?

ilkin soruyu soran arkadaş nerenede okumuş bulamadım.
    Ama electrolux ün kendi web sitesinde kutu içeriğinde turbo başlık artık yazmıyor.

Acaba teknosa
    başka bir kanaldan
    başka bir ülke için üretilmiş kutu içeriğini mi ithal edip getirtiyor anlamadım ?!?

Electrolux tubo başlık bilgisi verme konusunda açık ara en kötü firma.
    Ben olsam satıştaki yöneticilerini direkt kovardım.
    Bu kadar güzel markaya yakışmayan düzeydeler.
    En azından işleri bunu gösteriyor.
    Az evvel baktım da internette satanlar da bilmiyor. Ama çıkmıyor diyenler de olmuş.
    Bugün veya yarın başka bir teknosaya gidecegim. Orda da turbo başlık varsa mağazadan alacagım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• BPG2004 kullanıcısına yanıt
    İsterseniz internette en ucuz olan yerden alın yine;
    turbo başlık çıkmazsa koşulsuz hemen iade edebilirsiniz diye düşünüyorum.
    Zaten gereksiz zam yemiş üründe
    bir de Teknosadaki yüksek fiyattan ( yaklaşık 180 TL daha pahalı) ödeme yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 19 Şubat 2020; 13:40:13 >
  • 2 aydır bir süpürge alamadık Espc74swt için bekliyoruz ama fiyatlar daha da yükseliyor.
  • Merhabalar miele cx1 Cat&dog süpürge bugün teslim edildi. Malzeme kalitesi gayet güzel sağlam duruyor. Salondaki iki halıyı gelişi güzel süpürdüm sonuç resimdeki gibi. Turbo başlık çok iyi içerisindeki tirbün sayesinde fırça mekanizması çok hızlı bir şekilde dönüyor. İlk izlenimlerim olumlu. 2500tl ye maraton alacak iken forumda bu süpürgeyi görüp bunu aldım.
    Kullanan arkadaşlar var ise toz haznesinin içindeki küçük tozların toplandığı cep gibi yer nasıl temizleniyor?

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)
     Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cell@t -- 19 Şubat 2020; 20:31:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Kullanma klavuzuna baktınız mı?
    Bende torbalı miele var.
    youtube da aratınca şöyle videolardan var:

https://www.youtube.com/watch?v=fnfCXJuyylY
    Kullanma klavuzuna baktınız mı?
    Bende torbalı miele var.
    youtube da aratınca şöyle videolardan var:

https://www.youtube.com/watch?v=fnfCXJuyylY
  • Mehmet3435 M kullanıcısına yanıt
    Evet videoda gösterdiği şekilde cikariliyormus.

• quote:

Orijinalden alıntı: cell@t

Merhabalar miele cx1 Cat&dog süpürge bugün teslim edildi. Malzeme kalitesi gayet güzel sağlam duruyor. Salondaki iki halıyı gelişi güzel süpürdüm sonuç resimdeki gibi. Turbo başlık çok iyi içerisindeki tirbün sayesinde fırça mekanizması çok hızlı bir şekilde dönüyor. İlk izlenimlerim olumlu. 2500tl ye maraton alacak iken forumda bu süpürgeyi görüp bunu aldım.
    Kullanan arkadaşlar var ise toz haznesinin içindeki küçük tozların toplandığı cep gibi yer nasıl temizleniyor?

Antalya Terracity MediaMarkt'ta bir çalışan var. Çalışana başka modeller sordukça kendisi Philips Marathon'u övüp duruyor. Hanımefendiye küçük ev aletlerinde ne sorsam Philips öneriyor. Philips çalışanı mısınız diye sorduğumda hayır diyor. Miele'i kötüleye kötüleye bir hal oldu. Kullandığı filtre Philips'in 9 yıl önce kullandığı filtreymiş, tozları ufaltma teknolojisi yokmuş. Halı çekiş gücü B'imiş. Filtre kötüleştikçe C'ye D'ye kadar gidermiş. Ne denli doğru söylüyor gerçekten merak ediyorum...

• Ramualda kullanıcısına yanıt
    Mediamarkta bende aynı şeyi yaşadım çalışana Dyson soruyoruz o bize Philips maraton anlatıyor. Onlar sonuçta alacakları primin peşindeler. O yüzden kendiniz araştırıp karar vermeniz lazım. Filtre olayına gelince mielenin torbasız olanında otoclean tuşu var bu tus filtrenin tıkanan gözeneklerini açıyor. Bunuda şu şekilde yapıyor filtrenin içinde çark sistemi var çark dönerek filtrenin gözeneklerini temizliyor sonra siz temiz su ile filtreyi ve kabını yıkıyorsunuz.

• Ramualda kullanıcısına yanıt
    Miele ve nilfisk'in kullandığı filtreleri
    philips
    hayatı boyunca kullanmadı.
    Philips'in hepa filtreleri bile 20 TL lik Çin üretimi universal hepalardır.

Miele C3; 890 wattdır. Bütün philpslerden çekiş olarak 2-3 gümlek üstündür.

Torbasız CX1 Cat&Dog'taki yeni tip başlık; yürürlükten kaldırılan AB etiket sisteminden "dürüstçe" B almıştı.
    Cat&Dog lar ile gelen Turbo başlık ise AB testlerine girmezdi. Girseydi A ++ alırdı.

tozları ufaltma teknolojisi yalan zaten.

Torbasızda ve torbalıda tozla çekişi en az düşen süpürgeler sıralaması:
    1) Dysonlar ve Miele torbasız Cx1 890 watt
    2) Miele torbalı C3 890 watt

Çok kaliteli torbasızlarda; torba dolunca çekiş çok az düşer. 890 wattlık Miele torbsız Cx1 deki düşüş; 600-750 wattlık Philipslerden çok çok daha az olur.
    Hatta toz haznesi veya torbası dolmuş 890 wattlık mielelerin hepsi;
    toz haznesi veya torbası bomboş 600-750 wattlık philipslerin tüm modellerinden daha güçlü çeker.

Torbalı Miele 890 watt C3 Cat&Dog'a gelince; çekiş torbasızdan daha çok düşer ama bu oran %10 civarında olur. Ve bu torbalılarda Mieleye ait bir rekordur denebilir. Nedenleri ise;
    1) 4,5 lt lik kocaman toz torbası
    2) Toz torbası içerisinde tozu dağıtan elastik şeritler; tozun hava akımı yönüde yığılmasını önler
    3) Toz torbası 11 katmanlıdır ve tozun %99,9 unu daha torbada tutar.

https://www.youtube.com/watch?v=PmfxcQE2Vi8

Toz torbalı Mielede güç kaybı %10 olur ama toz torbalıların; toz haznesi boşaltma derdi olmaz. Bence en hijyenik ve konforlu süpürge deneyimi torbalı süpürgedir. 3 ayda bir toz torbasını direkt çöpe atarsınız. Toz ile cebelleşmessiniz. Toz haznesini temizleme derdiniz olmaz. Karşılığında yılda 70-80 TL torba masrafınız olur. Bence buna değer.

Zaten Dyson davası ile AB süpürge etiket sistemi 2019 ocak ayından beri geriye dönük verilmiş etiketleri de yürürlükten kaldırarak iptal edildi
    Çünkü testin hatalı olduğu Dyson tarafından ispatlandı

Yani satıcının söylediği her şey %100 yalan.

Miele torbalı model C3 için
    torba boş/dolu çekiş testi videosunun olduğu mesaj :

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/141678887

Philpste böyle şeyler göremezsiniz, çünkü aynı siklette değiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet3435 -- 20 Şubat 2020; 2:48:1 >

• Hepsiburada dan espc74swt modelini aldık artık turbo başlıkta çıktı 800 tlye

• _Khal Drogo_ kullanıcısına yanıt
    Tecrübelerinizi yazarsanız seviniriz hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali2733

Tecrübelerinizi yazarsanız seviniriz hocam
    Valla ben anlamam ama nişsanlım çok begendi turbo başlık efsane kandi başlığı çok yapışıyor yere sert halıda hiç iş yapmadı yapıştı kaldı hareket etmesi çok zor oluyor onun hariinder sessiz diyebilirim
  • beyler s.a ben de bir süpürge alma peşindeyim , v11 lere v10 lara fln baktım da en ucuz v10 absoulute alsak 3500

kablolu modeller allergy 2 var dyson 3000, absolute 2 var 4000 parquet 2 var 4900,

miele cx1 diyorlar önceki sayfalarda o da 2800 civarı, onu almak yerine allergy 2 daha mantıklı değil mi ? sonuçta dyson

bu allergy 2 absolute 2 parquet 2 aralarında ne farklar var ? absoulute 2 de allergy 2 den daha fazla başlık var ama parquet 2 nin ne farkı var ?

sizce 1000 lira vermeye değer mi absolute 2 için ?
  • arkadaşlar artan fiyat sıralamasına uygun süpürge tavsiye listesi vardı bazı sayfalarda .en son ve güncel olan hangi sayfada acaba bilgi verebilecek olan var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihatxy1 -- 14 Mart 2020; 18:45:46 >
  • 
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.