Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (256. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
151
Favori
1.029.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam öncelikle hayırlı olsun. Ürünü nereden aldınız? Bir arkadaş yalnızca turbo başlık çıkıyor demiş, bu doğru mudur?
  • Ürünü kendi satısından mağazadan aldım,kendi internet sitesinden bulabilirsin.Turbo başlık dışında normal o ebetlarda bir başlık daha ve ufak başlıklar çıkıyor.Üründen genel olarak memnunum ancak 2 sorunla karşılaştım bir süpürgenin boyası sağa sola çarpınca çiziliyor iki filtre tamam toz kaçırmıyor ama biraz toz kokusu oluyor bunun için filtreyi Carbon filtre yerine başka bir filtre ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Turbo başlık için konuşuyorum süper temizliyor.Diğer başlıklar zaten çok kullanışsız kalıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav bizim bosch bgl8pro nun başlığı çok yoruyor. Makinenin orjinalini bozmayı da hiç canım istemiyor.

Kullansan zulüm insana ne yapacağımızı şaşırdık.

Size sesleniyorum bosch mühendisleri daha hafif bir baslik üretin şu makineye kolumuz koptu yahu!

Arkadaşlar siz de bu makineyi alacak olursanız almadan önce bir yedek turbo bulundurun yoksa kol ağrılarınizdan uyuyamayacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Oto yedek parçacılardan bir bakın hocam. Sanayi ile biraz içli dışlı olunca

Ankarada olan varsa ostimden fln bakılabilir kesin vardır bu ayarlarda bir kayış

Edit: Kayışın kodundan buldum.http://www.ebay.com.au/itm/Electrolux-Z8870P-2G-Active-Vacuum-Floor-Tool-Drive-Belt-Part-2193794027-/142318629021

Mesela yurtdışında kendi sitelerinde bazı yedek parçalar varken türkiyede getirmemelerinin tek sebebi ÇAKALLIK.https://shop.electrolux.com.au/search?term=&product_category%5B70%5D=70&part_category_current=895

Bu arada bende elektrikli süpürge arayışındayım aklımda electrolux vardı bilemedim şimdi

Hocam Teşekkürler,

Bende Parçanın MM'sini bulup Aynısından Aliexpress üzerinden sipariş verdim... Hemde 5 Tanesi 3 dolar falan...

Çok iyi oldu, tam olarak uydu.... Parça 128*6 mm Belt diye geçiyor...

iyi oldu bu parça geldi ve taktım bile :)

• Miele, Nilfisk ve Rowenta arasında gidip geliyordum. Amacım 100 TL civarında torbalı ve güzel filtreli, en az B sınıf halı performansı olan bir makina almaktı. Çok fazla saç ile karşılaştığımız için animal ibaresi olan cihazlara da öncelik vermek istedik.

Rowentanın 3 modeli listemizdeydi. RO6481, RO6477, RO6441. Fiyatları da 950, 800, 750 TL gibi. Üçü de aynı güce (750 W, yıllık 28 kWh), aynı ses seviyesine (66 db) ve A/A/A performansa sahipler.

RO6481, HEPA13 filtre, 7 başlık
    RO6477, EPA11 filtre (eskimiyormuş), 6 başlık (uzun döşeme başlığı yok)
    RO6441. EPA11 filtre (eskimiyormuş), 4 başlık (döşeme yok ve diğer modellerdeki 2şer turbo fırça yok)

Rowenta'lardan EPA11 filtrelilere güvenemedim. Bence zamanla eskir. Değiştirmek gerekir. HEPA13 olsun ve o kaliteli turbo başlıklar olsun istedik ve aradaki 150 TL'lik farkı veririz diyerek finale bıraktık.

Nilfisk'lerin maalesef toz torba hacimleri 3 lt altında olduğu için eleyip geriye 4.5 lt hacimli Miele ve Rowenta ile devam ettik. Ayrıca yedek parça pahalı ve beğendiğim elite serisi en ucuz 1200-1300 TL idi.

Miele'de Cat Dog ve Allergy seçenekleri mevcuttu. 1200 W'lık eski seri fiyatları 990 TL ikisinin de. Cat Dog'un başlığı ve A/B/B performansları vardı. Allergy'nin performansı ise A/C/A olduğu için Allergy'i eledik. Halıda C olan makinaya 1000 TL verilmez.

Finalde Miele Cat Dog ve Rowenta RO6481 karşılaştı.
    - Miele 73 db Rowenta ise 66 db. 7 db gerçekten çok ciddi bir ses gücü farkı.
    - Miele'nin A/B/B performansı karşısında Rowenta'da A/A/A var.
    - Miele'nin torba ve filtre fiyatları Rowenta'dan daha pahalı. (RO6481 kutusunda 4 torba ile geliyor)
    - Miele süpürge Rowenta'dan 50 TL daha pahalı.

- Miele'nin malzeme kalitesi daha iyi sanırım.
    - Miele'nin filtresi HEPA, EPA değil belki ama en az HEPA kadar iyidir diye düşünüyorum.
    - Rowenta'nın başlıklarının ileri geri sürükleme konusunda problemi var deniyor. Bunu deneyeceğim.

Sonuçları değerlendirdiğimde 950 TL verip Rowenta RO6481 aldık. Dün akşam geldi, yorgunluktan kullanamadık. Bu akşam evi pırıl pırıl yapmayı planlıyorum. Hayırlı olsun. Umarım bu makinalarla ilgilenen arkadaşlara da yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi triaxis -- 3 Kasım 2017; 11:10:9 >

• Arkadaşlar Arnica Terra Plus önerir misiniz ? Birçok özellikleri Terra Premium ile aynı ama daha düşük fiyatı farkı bilen var mı aranızda ?
  • Çekiş gücü düşük, birde elde kumanda yok cihazın üstünden açıp kapamak ve güç ayarı yapmak gerekiyor
  • auzdil A kullanıcısına yanıt
    Terra Premium 450W Emiş gücü
    Terra Plus 380W Emiş gücü kullanımda gözle görülür bir fark oluşur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nopanick -- 9 Kasım 2017; 8:19:51 >
  • Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir f/p ürünü elektrik süpürgesi araştırıyorum anneme alacağım. 600 tl ye kadar bütçem var. Araştırmalar sonucunda Arnica Terra Premium(torbalı) ile Arnica Tesla Premium(torbasız) arasında kaldım. Arnica Tesla Premium süpürgelerin 3-4 aydan sonra emiş gücünün düştüğüne dair çok şikayet okudum. Yalnız Teslaya ilgi çok fazla nedenini bilmiyorum.Özellikleri hemen hemen aynı farklarına gelirsek;
    Terra =Enerji sınıfı D Halı-Sert Zemin-Toz tutma A. Siklon filtre yok.Torbalı.
    Tesla= Enerji sınıfı A Halı B Sert zemin-Toz tutma A. Siklon filtre var.Torbasız.

Sizce Terra süpürgesi Teslaya göre torbalı olduğundan uzun ömürlü olur mu almalımıyım ?
    Uzun ömürlü ama enerji sınıfı D . Elektrik faturalarını kabartır mı bilemedim.
    Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler şimdiden.
    Ayrıca sizin değerli önerilerinize de açığım 500-600 civarı ürünlere kadar. Teşekkürler...

• arkadaşlar ben baya araştırdımda toz kapasitesi yüksek hemde performans fiyat olarakda uygun fiyat denk gelmesi için bunu aldım rowenta marka olarak nasıldır benim bilidğim kaliteli sağlam bi marka tefal ürünleri gibi bide bu hepa filtre 12- 13 arasındaki farklar nelerdir bu süpürge hepa 13 filtre ananem için aldımda süpürebilirmi geçenki arzum hepa filtreli almıştım çok ağır diyordu anlamadım inş buda ağır çıkmaz süpürürken

https://urun.n11.com/elektrikli-supurge/rowenta-ro6921-xtrem-power-cyclonic-ii-elektrikli-supurge-P215171080

• user321 U kullanıcısına yanıt
    Merhaba, forumda göremedim, hoover atos at70 toz torbalı modeli de göz önüne alabilirsiniz. Ürün 4A sınıfında, sesi 61 desibel, 5Lt torba hacmi var. Ben kullanıyorum gayet sessiz ve iyi çekiyor.
    http://www.hoover.com.tr/tr_TR/elektrikli-supurgeler/-/catalog/2155237/at70_at65011
    http://m.akakce.com/p/?p=8478081
    Vatan bilgisayar mağazada 479 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhmtylc -- 19 Kasım 2017; 10:52:9 >

• user321 U kullanıcısına yanıt
    Evde astım, solunum vb. rahatsızlığı olanlar için malum bu işin çok çok iyi markalar var ve fiyatları epeyce yükseklerde. Evde vs. yapılacak rutin temizlikse aman aman fiyatlar vermek, marka bağımlısı olmak bana pek mantıklı gelmiyor.

Terra aldık genel olarak memnunuz. şahsen bizim için iki istisnası var. ilki standart başlığındaki gere çekerken kullanılan tekerler kırıldı (malzeme olarak kaliteli olmadığı belliydi). Diğeri de toz torbası az bir küçük kalmış. Tabi bunlar bize göre...

artılara gelince, garantisi 3 yıl, yerli üretim, hepa13, kablosu uzun, turbo fırça, ses şiddeti düşük olarak ayarlanınca neredeyse duyulmuyor, koldan kontol öz. var kullanmıyoruz çünkü fişi takıp çıkartma haricinde tüm fonksiyonlar ayakla rahatça kullanılabiliyor, toz torbaları uygun fiyatlı, fayda/fiyat oranı bence uygun, vs. vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: miskiab

Evde astım, solunum vb. rahatsızlığı olanlar için malum bu işin çok çok iyi markalar var ve fiyatları epeyce yükseklerde. Evde vs. yapılacak rutin temizlikse aman aman fiyatlar vermek, marka bağımlısı olmak bana pek mantıklı gelmiyor.

Terra aldık genel olarak memnunuz. şahsen bizim için iki istisnası var. ilki standart başlığındaki gere çekerken kullanılan tekerler kırıldı (malzeme olarak kaliteli olmadığı belliydi). Diğeri de toz torbası az bir küçük kalmış. Tabi bunlar bize göre...

artılara gelince, garantisi 3 yıl, yerli üretim, hepa13, kablosu uzun, turbo fırça, ses şiddeti düşük olarak ayarlanınca neredeyse duyulmuyor, koldan kontol öz. var kullanmıyoruz çünkü fişi takıp çıkartma haricinde tüm fonksiyonlar ayakla rahatça kullanılabiliyor, toz torbaları uygun fiyatlı, fayda/fiyat oranı bence uygun, vs. vs.

Katılıyorum. Bende kullanmaya başladığımdan beri memnunum. Normalde toz kokusundan rahatsız olurum ama şimdi o sorun kalmadı. Ayrıca torbalı olması da büyük avantaj mesela eski süpürge ile evdeki inşaat tozlarını temizlemek eziyet olmuştu. ince tozlar hemen tıkıyordu filtreyi her seferinde temizle

• quote:

Orijinalden alıntı: mhmtylc

Merhaba, forumda göremedim, hoover atos at70 toz torbalı modeli de göz önüne alabilirsiniz. Ürün 4A sınıfında, sesi 61 desibel, 5Lt torba hacmi var. Ben kullanıyorum gayet sessiz ve iyi çekiyor.

http://www.hoover.com.tr/tr_TR/elektrikli-supurgeler/-/catalog/2155237/at70_at65011

http://m.akakce.com/p/?8478081

Vatan bilgisayar mağazada 479 tl.

torba fiyatları naıl hocam kolay bulunabılırmı

• Orjinal torbayı servis haricinde bulamadım, belki ileride gelir çünkü hooverın diğer modellerinin orjinal torbaları internet üzerinden satışta. Servisler kargo ile de gönderiyorlar. Orjinal torba serviste 4 tanesi 35 tl, yan sanayi n11de 16 adet 30 tl, yanlız şöyle bir durum var torba hacmi 5 lt olduğu için 3-4 aydan evvel değiştireceğimi sanmıyorum. Orjinal torbada hepa filtreleme özelliği var, yan sanayiyi bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhmtylc -- 19 Kasım 2017; 10:37:23 >
  • cawrash C kullanıcısına yanıt
    Philips MFC9932/07 değil mi hocam modeli çok iyi fiyata almışınız.Şu anda süpürge alma arifesindeyim bende bu marathonların bir sürü modeli var 9932 ye o kadar para vermeğe değer mi şu anda 1400 tl civarında.piyasadaki en iyi makine bu mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyz35

Philips MFC9932/07 değil mi hocam modeli çok iyi fiyata almışınız.Şu anda süpürge alma arifesindeyim bende bu marathonların bir sürü modeli var 9932 ye o kadar para vermeğe değer mi şu anda 1400 tl civarında.piyasadaki en iyi makine bu mudur?

valla hocam kesinlikle değer. fark olarak ledli triactive başlık var ki ne var bunda demeyin. inanılmaz işe yarıyor ve temiz diye yüzeysel geçtiğiniz yerlerden önündeki ledleri sayesınde inanılmaz tozlar olduğunu görüyorsunuz. dolap altı kanepe altı vs gibi yerler için birebir.
  • cawrash C kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam verdiğin bilgiler için led olayı iyimiş biraz araştırdım ben alayım 9932 den o zaman
  • Süpürgenizden memnun kaldınız mı acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: composmentis

Bir de benim almayı düşündüğüm model "complete c3 cat and dog powerline". Mielenin kendi sitesinde bu model şu anda SGEF3 koduyla satılıyor ve 890 watt. Diğer bütün sitelerde SGEE1 kodlu 1200 wattlık modeli var. Ayrıca SGEF3 kodlu olanda turbo fırçalı başlık hariç çok yönlü bir başlık daha var; diğerindeyse sadece turbo başlık var (bu bilgiyi yetkili satıcıyı arayarak da teyit ettirdim). Mielenin bu modelini kullanan arkadaşlarda da sadece turbo başlık varsa yeterli mi diye merak ediyorum.

Şuan bende araştırıyorum ama 1200 lük eski seride turbo başlığın yanında bi büyük başlık daha var yeni çıkan halı performansı c olanda 890 watt ürün sadece turbo başlık ile geliyor.. Ufak başlıklar ikisinde de sabit.. Siz aldınız MI?

• 
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.