Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
151
Favori
1.029.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçen gün Media marktta birkaç süpürgeyi inceleme fırsatı bulduk fikir vermesi açısından deneyimlerimi paylaşayım.
    LG 8920, Rowenta RO8221, Philips Marathone Autoclean, Morphy Richards 71040 modellerini çalıştırıp inceledik. İlk olarak almayı en çok düşündüğümüz model olan LG yi denedik ama ne yalan söyleyeyim çekiş gücü tam bir hayal kırıklığı oldu. Rowentanın çekiş gücünün 900 Wattlık elektrik deyerine göre LG den kat kat üstün. Denediklerimiz arasında çekiş gücü en fazla olan Philips Marathone du ama onun da hem başlığı hem de boru-tutma kolu çok kalitesiz geldi. Morphy Richards çekiş gücü ve özellik olarak iyi durmasına karşın malzeme kalitesi çok kötü. Şu an en çok Rowenta RO8221 i almaya daha yakınız. Bir de son anda Delonghi Aqualanda olan modelini gördük sulu olduğu için deneyemedik ama araştırdığım kadarı ile kullananlar memnun. Bugün bizim semtteki yetkili servisine gidip onlardan fikir alacağım. Sonucu burada paylaşırım

• quote:

Orijinalden alıntı: orislevin

Arkadaşlar geçen gün Media marktta birkaç süpürgeyi inceleme fırsatı bulduk fikir vermesi açısından deneyimlerimi paylaşayım.
    LG 8920, Rowenta RO8221, Philips Marathone Autoclean, Morphy Richards 71040 modellerini çalıştırıp inceledik. İlk olarak almayı en çok düşündüğümüz model olan LG yi denedik ama ne yalan söyleyeyim çekiş gücü tam bir hayal kırıklığı oldu. Rowentanın çekiş gücünün 900 Wattlık elektrik deyerine göre LG den kat kat üstün. Denediklerimiz arasında çekiş gücü en fazla olan Philips Marathone du ama onun da hem başlığı hem de boru-tutma kolu çok kalitesiz geldi. Morphy Richards çekiş gücü ve özellik olarak iyi durmasına karşın malzeme kalitesi çok kötü. Şu an en çok Rowenta RO8221 i almaya daha yakınız. Bir de son anda Delonghi Aqualanda olan modelini gördük sulu olduğu için deneyemedik ama araştırdığım kadarı ile kullananlar memnun. Bugün bizim semtteki yetkili servisine gidip onlardan fikir alacağım. Sonucu burada paylaşırım

lg nin çekiş gücünün az olduğunu neye göre anladınız (tam da bunu almaya karar vermiştim, kafam karıştı)
    bir de benim olmazsa olmazım süpürgenin gücünün tutma sapından kontrol edilmesi (sanırım bu rowenta ve philips marathon da yok)

• quote:

Orijinalden alıntı: staroftheskies

quote:

Arkadaşlar geçen gün Media marktta birkaç süpürgeyi inceleme fırsatı bulduk fikir vermesi açısından deneyimlerimi paylaşayım.

lg nin çekiş gücünün az olduğunu neye göre anladınız (tam da bunu almaya karar vermiştim, kafam karıştı)
    bir de benim olmazsa olmazım süpürgenin gücünün tutma sapından kontrol edilmesi (sanırım bu rowenta ve philips marathon da yok)

Hocam şöyle söyleyeyim, her makinenin farklı başlıkları ile aynı zemini süpürdük. Ayrıca başlığın hava çekme kanalını tam olarak kapatacak şekilde kolumu bastırıp geri çektiğimde LG nin çekiş gücünün azlığını çok daha iyi hissettim. Rowenta'da süpürgenin kolundan güç ayarı yapma sürgüsü var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orislevin -- 14 Temmuz 2012; 12:07:17 >

• quote:

quote:

quote:

Hocam şöyle söyleyeyim, her makinenin farklı başlıkları ile aynı zemini süpürdük. Ayrıca başlığın hava çekme kanalını tam olarak kapatacak şekilde kolumu bastırıp geri çektiğimde LG nin çekiş gücünün azlığını çok daha iyi hissettim. Rowenta'da süpürgenin kolundan güç ayarı yapma sürgüsü var

LG VK8920HAQY yataklardan, kanepelerden döverek (dk da 3000 devir diyor) miteları vs aspire eden bir sistem var (sani punch) ve bir alerji derneğinden (British Allergy Foundation) onaylı.
    çekiş gücü de 350 watt. (rowenta da bu kaç bulamadım) ayrıca 300 tl daha verirsen lg de bir de buhar başlığı olan model (LG VK9820SCNY Steam Kompressor) daha var. kullanan arkadaşlar henüz buna cevap yazmadığı için bir de onları dinlemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi staroftheskies -- 14 Temmuz 2012; 12:25:11 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

LG VK8920HAQY yataklardan, kanepelerden döverek (dk da 3000 devir diyor) miteları vs aspire eden bir sistem var (sani punch) ve bir alerji derneğinden (British Allergy Foundation) onaylı.
    çekiş gücü de 350 watt. (rowenta da bu kaç bulamadım) ayrıca 300 tl daha verirsen lg de bir de buhar başlığı olan model (LG VK9820SCNY Steam Kompressor) daha var. kullanan arkadaşlar henüz buna cevap yazmadığı için bir de onları dinlemek lazım.

Zaten sırf sani punch özelliği için LG düşünüyordum tam aradığımız özellik ama 380 Wattlık olan modeli şu an 950-1000 Tl arasında. Süpürgeye o kadar para vermeyi göze alsam Dyson alırım, zira buhar ile temizlik hiç lazım deyil bize

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

ARKADAŞLAR BOSCH UN YENİ ÇIKARTTIĞI ÇOK SESSİZ VE DAYANIKLI TOZ TORBASIZ MAKİNELERİNİ İNCELEDİM.
    Relaxx'x 2200W : BGS52230 (700-800TL) , BGS52200 (500-600 TL)
    GERÇEKTEN ÇOK KALİTELİLER.
    BGS52230 MODELİ ÇOK AMA ÇOK SESSİZ, MİMUMUMDA İKEN ÇALIŞTIĞINI BİLE ANLAYAMIYORSUNUZ.
    SATICI MAKİNENİN ÜZERİNE BASTI - ÇIKTI - TEPİNDİ : ÇOK SAĞLAM.
    BGS52200 MODELİ 200 TL DAHA UCUZ AMA FİLTRESİ OTOMATİK TEMİZLENMİYOR.
    MANUEL ÇEVİREREK TEMİZLEMEK GEREKİYOR, AMA YİNE DE ÖMÜRLÜK.
    SES OLARAK BGS52230 KADAR OLMASADA YİNEDE ÇOK SESSİZ.
    BGS52230 MODELİNDE YUMUŞAK PARKE BAŞLIĞIDA VAR.
    BU 3 FARK İÇİN 200 TL FARK A DEĞERMİ BİLEMİYORUM. AMA HER İKİSİDE HOŞUMA GİTTİ.
    http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCn-kar%C5%9F%C4%B1la%C5%9Ft%C4%B1rma.html?ps=BGS52230,BGS52200

merhaba
    bosch un toz torbasızlarına baktım
    gerçekten çekiş gücü çok iyi ve sessiz
    yalnız 8-9 kg fazla değil mi
    bir de saptan emiş gücü kontrolü olmaması çok kötü
    bir de merak ettiğim bosch toz torbalı BSG8PRO1 modelinde turbo başlık var mı, sitesinde yeterince açıklanmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi staroftheskies -- 14 Temmuz 2012; 20:24:15 >

• habire yazıyorum ama cevap alamıyorum. herkes tatilde, ben hijyen peşindeyim anlaşılan. :)
    aşağıdaki kıyaslama listesinde siz hangisini seçerdiniz (2 si toz torbasız, 1 i toz torbalı)

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCn-kar%C5%9F%C4%B1la%C5%9Ft%C4%B1rma.html?ps=BGS52230,BGS52200,BSG8PRO1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi staroftheskies -- 14 Temmuz 2012; 20:38:54 >
  • dostum mesajımda belirttiğim rowentayı tavsiye ederim boyner yada ykm varsa bulunduğun yerde yakından gör çekiş gücüne ses olaylarına bak

almayı düşünürsen darty şu an en uygun satan yer ben ek olarak indirim çeki kullandım ama forumda ücretsiz çek muhabbetleri vardı bir ara gözüme takılmıştı haberin olsun

iyi günler
  • quote:

habire yazıyorum ama cevap alamıyorum. herkes tatilde, ben hijyen peşindeyim anlaşılan. :)
    aşağıdaki kıyaslama listesinde siz hangisini seçerdiniz (2 si toz torbasız, 1 i toz torbalı)

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCn-kar%C5%9F%C4%B1la%C5%9Ft%C4%B1rma.html?ps=BGS52230,BGS52200,BSG8PRO1

hepsi de şahane.
    biz 7-8 yıldır toz torbasızın rahatlığına alıştığımız için toz torbalı kullanamayız.
    uygun fiyatıyla 52200 mantıklı gibi. 2200 motor.
    bütçeniz genişse; otomatik filtre temizliği olan modeli de alabilirsiniz.

• Karar Vermeden Önce İyice Düşünün Ve Araştırın Bu Konuyada Dikkat Çekmek İsterim...

Yaygın Servis Yedek Parça Ertesi Gün Muhattap Bulma Konularını İyi Düşünün...!

http://forum.donanimhaber.com/m_63244494/mpage_1/f_/key_Aura+cleanmax//tm.htm#63244494

Daha Güncel ve Hızlı Yanıt İçin BU KONUYA Bakmalısınız..!

• quote:

Orijinalden alıntı: Aura-Cleanmax

Karar Vermeden Önce İyice Düşünün Ve Araştırın Bu Konuyada Dikkat Çekmek İsterim...

Yaygın Servis Yedek Parça Ertesi Gün Muhattap Bulma Konularını İyi Düşünün...!

http://forum.donanimhaber.com/m_63244494/mpage_1/f_/key_Aura+cleanmax//tm.htm#63244494

Daha Güncel ve Hızlı Yanıt İçin BU KONUYA Bakmalısınız..!

Önce şikayetlere bakalım hımmm birisi hiç çekmiyor demiş
    birisi de 6 Ayda Bir Defa Bakım Yapacağız" Dediler Yapmadılar demiş.

• 1.si hiç çekmese bir makine 96 yılından belli nasıl satış yapabilir ve hemde refarans sistemiyle yani memnun kalan müşteri başka birine öneriyor.
    2.si 6 ayda bi bakım yapmak için verdiği numara yanlış olabilir çünkü 2010 yılından belli sistematik bir şekilde müşteriler sürekli bakım için geri aranıyor. söyleyen arkadaşa ilk önerim 444 49 49 dan randevu talep edip adres ve iletişimini güncellemesi olacaktır
  • quote:

1.si hiç çekmese bir makine 96 yılından belli nasıl satış yapabilir ve hemde refarans sistemiyle yani memnun kalan müşteri başka birine öneriyor.
    2.si 6 ayda bi bakım yapmak için verdiği numara yanlış olabilir çünkü 2010 yılından belli sistematik bir şekilde müşteriler sürekli bakım için geri aranıyor. söyleyen arkadaşa ilk önerim 444 49 49 dan randevu talep edip adres ve iletişimini güncellemesi olacaktır

Önce şikayetleri cevaplayın sonra forumda reklamını yapın. Şikayet linkleri ile ilgilenmiyorsunuz. şikayetvar.com takmıyor olabilirsiniz.

edit:
    ben takıyorum

son yorumum imzanız hakkında. imzanız firmanızı anlatıyor bence:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 906 -- 15 Temmuz 2012; 15:11:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 906

quote:

1.si hiç çekmese bir makine 96 yılından belli nasıl satış yapabilir ve hemde refarans sistemiyle yani memnun kalan müşteri başka birine öneriyor.

Önce şikayetleri cevaplayın sonra forumda reklamını yapın. Şikayet linkleri ile ilgilenmiyorsunuz. şikayetvar.com takmıyor olabilirsiniz.

edit:
    ben takıyorum

son yorumum imzanız hakkında. imzanız firmanızı anlatıyor bence:

Neyi Anlatmasını Önerirsin ?

• quote:

Neyi Anlatmasını Önerirsin ?

Belli ki amacınız reklam yapmak. Reklamın iyisi kötüsü olmaz demeyin. Yaptığınız reklam kötü reklama giriyor, sizi kazancınızdan ediyor. Reklam işini bence çok daha fazla özenerek yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

habire yazıyorum ama cevap alamıyorum. herkes tatilde, ben hijyen peşindeyim anlaşılan. :)

hepsi de şahane.
    biz 7-8 yıldır toz torbasızın rahatlığına alıştığımız için toz torbalı kullanamayız.
    uygun fiyatıyla 52200 mantıklı gibi. 2200 motor.
    bütçeniz genişse; otomatik filtre temizliği olan modeli de alabilirsiniz.

teşekkür ederim.
    siz bosch marka mı kullanıyorsunuz
    toz torbasızda toz boşaltırken ekstra pislik çok oluyor mu

• staroftheskies,
    toz torbasız modellerde hazneyi boşaltırken her yerin battığını, tozların uçuştugunu ve memnun kalmadığını söyleyen kullanıcılar vardı.
    her toz torbasız makine alınmaz .
    kaliteli cyclonic ve chamber sistemlerde tozları top yumağı şeklinde toparlamakta ve bu sorun ortadan kalkmaktadır. bk. samsung sc8581 ve sc9580.
    toz torbalı modellerde torba değişim esnasında nekadar tozlanıyorsanız emin olun ondan kat kat daha az toza maruz kalıyorsunuz.
    , samsungdan önce yerli bir firmanın torbasız modelini kullanıyordum,bahsettiğiniz toz olayı o makine için doğrudur.
    samsung '' sc8581 '' modelini 5 yıldan fazladır kullanıyoruz. çok memnunduk. indirimdeyken en üst model samsung sc9580 modelini aldık.
    eskisini annemlerin evinde kullanıyoruz.
    ..........
    yine de ne alırsanız alın mağazada deneyip almanız da fayda var.
    http://www.akakce.com/elektrikli-supurge/en-ucuz-samsung-sc9580-fiyati,129940.html

• çok teşekkür ederim

aşağıdaki linkteki siteden, yine linkteki ürünü almaya karar verdim.
    umarım site ve ürün sorunsuz çıkar.

http://www.tekcarsi.com/Store/ProductDetails.aspx?productid=92401
  • Arkadaşlar tanıtımları tamamen ücretsiz olan bir sistemi test etmek ve yakından görmekte fayda var diye düşünüyorum. Sadece resimle kullanıcı yorumuyla makine almayın derim kendiniz görün kendiniz karar verin memnuniyetsizlik neticesinde iade sanşınızda var aynı ay içerisinde
  • quote:

çok teşekkür ederim

aşağıdaki linkteki siteden, yine linkteki ürünü almaya karar verdim.
    umarım site ve ürün sorunsuz çıkar.

http://www.tekcarsi.com/Store/ProductDetails.aspx?productid=92401

Merhaba,
    Umarız üründen memnun kalırsınız. Toz torbası ve HEPA filtreye ihtiyaç duymanız durumunda aşağıdaki linklerden ürüne ulaşıp sipariş verebilirsiniz.

Silence force serisi için uygun torba
    http://www.supurgemarket.com/rowenta-silence-force-p-2379.html

Toz torbası için kampanyalı satış seçenekleri
    http://www.supurgemarket.com/rowenta-kampanyali-ros1-toz-torbasi-adet-koku-p-3951.html
    http://www.supurgemarket.com/rowenta-kampanyali-ros1-toz-torbasi-adet-p-3950.html

Silence force HEPA filtre
    http://www.supurgemarket.com/rowenta-silence-force-hepa-filtre-p-5000.html

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.