Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
151
Favori
1.029.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eozen81

quote:

Orijinalden alıntı: onururgu

bende bu rowenta ro8221 modelinden sipariş verdim darty de görmüştüm bu modeli kağıt üstünde bayağı güzel görünüyodu hoşuma gitmişti toz torbasız sessiz az enerji harcıyan yazılanları görünce tamam demiştim ordaki fiyatı görünce (900tl) internetten bakıp alıcam dedim ve en uygun 560 tl 10 tl de kargo parasına 6 taksitle aldım, bu kadar pahalı makinanın çekiş gücünün zayıf olacağını zannetmem adamların elit modeli öyle bir hataya düşmezler zannediyorum üstelik eski süpürgemizin emiş gücü bundan daha zayıf ama çok güzel çekiyor. evde bazen şu makina az çeksede biraz daha sessiz olsa dediğim çok olmuştur bu yöndede kararımı verdim sipariş geçtim bugün kargoya vericekler yarın 1 mayıs tatil olduğundan 2 sinde alıcam ,eğer bu ürünü almasaydım philipsin ürünlerini alıcaktım onlarda çok kaliteli

Merhaba, siz aldınız mı Rowenta'nızı, bizimkisi kargo sorunlarına takıldı alamadık hala

evet kargo dün öğlen geldi bu sabah evi süpürdüm çok kaliteli bir cihaz made in france yazıyor(her ne kadar fransız mallarını sevmesemde) cihaz çok sessiz torbasız olup daha sessizi yok,parçalar kaliteli bi çok ucu var süpürgeden tek bir toz zerreciği çıkmıyor toz bölmesinde tozların döndüğünü görüyorsun emiş gücü ise bence çok yeterli ha dersenizki uzaktaki nesneleri kendime çekmek istiyorum o zaman başka kısacası süpürge bu yeterli hatta halıyı süpürmek için çok uğraş verdim sapında mandalı var çekim gücünü ayarlıyor su hava almasını saglıyan bölüm maxa getirirsen halıyı süpürmek gerçekten zor ben çok beğendim azda yakıyor ama dersenizki ben tavana ucunu tutup havada asılı kalsın onu yapmaz zannetmiyorum .Bir kaç kişi toz bölmesini çıkarınca bu tip makinalarda tozlar ucusuyor demiş ben karşılasmadım ayrıca o bölgedeki büyük parçaları tuvalete küçük tozlarıda lavaboda yıkayarak çözüm getirebilirsiniz ben öyle yaptım daha fazlada bir süpürgeden ne beklenir açıkcası bilemiyorum alacaklara yada almayı düşünenlere tavsiye ederim tabiki 560 tl lik fiyat etiketiyle alınırsa

• @onururgu, hayırlı olsun güle güle kullanın, deneyimlerinizi paylaştığınız için de teşekkür ediyorum.

Toz kaçırmama olayı güzel, umarım zaman geçse de bu konuda ilk günkü gibi çalışır Rowenta. Ben emiş gücü delisi değilim ama buna rağmen makineyi Electrowld'de test ettiğimde halıflekste zor itterebilmiştim
  • quote:

quote:

quote:

bende bu rowenta ro8221 modelinden sipariş verdim darty de görmüştüm bu modeli kağıt üstünde bayağı güzel görünüyodu hoşuma gitmişti toz torbasız sessiz az enerji harcıyan yazılanları görünce tamam demiştim ordaki fiyatı görünce (900tl) internetten bakıp alıcam dedim ve en uygun 560 tl 10 tl de kargo parasına 6 taksitle aldım, bu kadar pahalı makinanın çekiş gücünün zayıf olacağını zannetmem adamların elit modeli öyle bir hataya düşmezler zannediyorum üstelik eski süpürgemizin emiş gücü bundan daha zayıf ama çok güzel çekiyor. evde bazen şu makina az çeksede biraz daha sessiz olsa dediğim çok olmuştur bu yöndede kararımı verdim sipariş geçtim bugün kargoya vericekler yarın 1 mayıs tatil olduğundan 2 sinde alıcam ,eğer bu ürünü almasaydım philipsin ürünlerini alıcaktım onlarda çok kaliteli

Merhaba, siz aldınız mı Rowenta'nızı, bizimkisi kargo sorunlarına takıldı alamadık hala

evet kargo dün öğlen geldi bu sabah evi süpürdüm çok kaliteli bir cihaz made in france yazıyor(her ne kadar fransız mallarını sevmesemde) cihaz çok sessiz torbasız olup daha sessizi yok,parçalar kaliteli bi çok ucu var süpürgeden tek bir toz zerreciği çıkmıyor toz bölmesinde tozların döndüğünü görüyorsun emiş gücü ise bence çok yeterli ha dersenizki uzaktaki nesneleri kendime çekmek istiyorum o zaman başka kısacası süpürge bu yeterli hatta halıyı süpürmek için çok uğraş verdim sapında mandalı var çekim gücünü ayarlıyor su hava almasını saglıyan bölüm maxa getirirsen halıyı süpürmek gerçekten zor ben çok beğendim azda yakıyor ama dersenizki ben tavana ucunu tutup havada asılı kalsın onu yapmaz zannetmiyorum .Bir kaç kişi toz bölmesini çıkarınca bu tip makinalarda tozlar ucusuyor demiş ben karşılasmadım ayrıca o bölgedeki büyük parçaları tuvalete küçük tozlarıda lavaboda yıkayarak çözüm getirebilirsiniz ben öyle yaptım daha fazlada bir süpürgeden ne beklenir açıkcası bilemiyorum alacaklara yada almayı düşünenlere tavsiye ederim tabiki 560 tl lik fiyat etiketiyle alınırsa

hayırlı olsun.acaba ürünün ana filtresinin otomatik temizlemesi var mı? yoksa nekadar sürede değiştirilebilir ve fiyatı çok pahalımıdır?ürün apartmanda gece 12'den sonra kullanılabilirmi?

• arkadaşlar bugün forum istanbula gittim.saturn mağzasında rowenta RO8221 ve Rowenta RO5921 toz torbalı 62 db ürününden daha sesiz geldi.ama forumdaki tefal mağzasına girdim rowenta RO8221 sesi çok fazla çıktı orda anlayamdımsoturn de ürün o kadar sesizdiki sadece hava akımının sesi geliyordu. hangisnin sesi doğru anlayamadım
  • arkadaşlar elektrik süpürgesinden hiç anlamam Philips 8766 power pro modelini önerirmisiniz bana 350 lira gibi bir fiyata geliyor.
  • Bu ses olayı sadece rowenta için değil diğer markalar içinde geçerli söyliyceğim bende enerji tasarrufu için saat 22 den sonra ucuz olan tarifeye geçicem o yüzden herseyi sessiz almaya çalıştım .makinenin sesi az ama sonuçta bir motor ve hava akımı var tamam halı süpürürken ses çıkmaz ama laminant taraflarda hava akımı sesi ve tıkırt tıkırt sesleri isterse makina 50 desibel olsun standart olucak şahsi görüşüm gece 12 ye kadar problem çıkmaz.Bir arkadaş sormuş filtreyi otomatik temizleme olayını bilmiyorum yok galibafiltre hepa 13 diyor fiyat konusunuda bilmiyorum ama marka farkı çokda olmaz sanıyorum, makinede birde animal care diye bi yazı var evcil hayvanınız varsa tam size göre falan diyor.Sonuçta süpürge bu belli kriterleri hiçbir marka aşamaj benim kriterlerime başka uyan yok (torbasız sessiz enerji ve kalite yönünden) aldığım internet magazasıda çok ilgilendiler ve hemen kargoya teslim ettiler 10 dk da ismini hiç duymamıştım genelde bilindik firmalardan alırdım kargodada problem çıkmadı kutuda falan ezilme olmadan getirmişler

• Merhaba,

Ben de elektrikli süpürge arayışına girdim ancak genellikle beğendiğim modeller bütçemi çok aşıyor. Torbasız, sessiz olsun istiyorum. Öyle 500 - 600'de fiyat olarak çok geliyor açıkcası. Baktıklarım hep 700 ve üstü :)

Mesela carreforda bir kampanya var şuan morphy richards 71066 modeli 399'dan 299'a düşmüş yanına da ütü hediye veriyor :) bu marka hakkında fikir verebilecek olan var mı?

ya da hepa filtreler hakkında tavsiye edilen hep 13, 10'un ne eksi özelliği var? bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elifmm -- 3 Mayıs 2012; 18:14:11 >
  • Herkese;MERHABA
    Lütfen HOOVER marka süpürgelere toz torbasız modelller için tıklayınve fiyat listesinede bakınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elifmm

Merhaba,

Ben de elektrikli süpürge arayışına girdim ancak genellikle beğendiğim modeller bütçemi çok aşıyor. Torbasız, sessiz olsun istiyorum. Öyle 500 - 600'de fiyat olarak çok geliyor açıkcası. Baktıklarım hep 700 ve üstü :)

Mesela carreforda bir kampanya var şuan morphy richards 71066 modeli 399'dan 299'a düşmüş yanına da ütü hediye veriyor :) bu marka hakkında fikir verebilecek olan var mı?

ya da hepa filtreler hakkında tavsiye edilen hep 13, 10'un ne eksi özelliği var? bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba,bende size bilinmeyen bir markaya 300 tl vermeniz yerine hooverin toztorbasız modelini öneririm..320tl anabayide belki netde daha ucuza bulabilirsiniz
    tcr4213 218tlürün görseli
    tre 1420 328tlürün görseli

• quote:

Orijinalden alıntı: emekli öğretmen 1

quote:

Merhaba,

Merhaba,bende size bilinmeyen bir markaya 300 tl vermeniz yerine hooverin toztorbasız modelini öneririm..320tl anabayide belki netde daha ucuza bulabilirsiniz

LG VC6820NHTQ var hem hepa 13 (ne demekse) emiş gücü de 380W işimi görmez mi? başka ne gibi detayları incelemem gerekir ki?

• Bizim Rowenta RO8221'de bugün geldi, bolca resim çektim sizler için.

Yorumum : Ergonomisi iyi, emiş gücü de başarılı ki zaten ben bunu Electroworld'de deneyerek karar vermiştim, aparatları zengin, her parçasının çıkarılıp temizlenebilir olması iyi. Şimdilik kısıtlı kullanıma bağlı olarak yorumlarım az ne yazık ki ama resimler bol

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)
     Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)
     Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emekli öğretmen 1

quote:

Merhaba,

LG VC6820NHTQ var hem hepa 13 (ne demekse) emiş gücü de 380W işimi görmez mi? başka ne gibi detayları incelemem gerekir ki?

AKSESUARLARININ KALİTESİmesela çoğunun hortumu kırılır.sonra süpürme başlığını ve hortumunu takarak çalıştırıp test edin emiş gücüne bakın.ses diğer faktör..siklon motorlar çok tutuldu.hepa filitreler 2-3 ayda değiştiriliyor ,fiyatlarını öğrenin.tabii ki yedek satışı bol mu..ayrıca elektrik sarfiyatı çok önemli..aklıma gelen bunlar.hoover çok eski bir üpürge markasıdır.bende 1 hafta önce gördüm internet de .süpürgemi değiştirirsem ilkiş ona bakacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emekli öğretmen 1 -- 4 Mayıs 2012; 1:15:59 >

• quote:

Bu ses olayı sadece rowenta için değil diğer markalar içinde geçerli söyliyceğim bende enerji tasarrufu için saat 22 den sonra ucuz olan tarifeye geçicem o yüzden herseyi sessiz almaya çalıştım .makinenin sesi az ama sonuçta bir motor ve hava akımı var tamam halı süpürürken ses çıkmaz ama laminant taraflarda hava akımı sesi ve tıkırt tıkırt sesleri isterse makina 50 desibel olsun standart olucak şahsi görüşüm gece 12 ye kadar problem çıkmaz.Bir arkadaş sormuş filtreyi otomatik temizleme olayını bilmiyorum yok galibafiltre hepa 13 diyor fiyat konusunuda bilmiyorum ama marka farkı çokda olmaz sanıyorum, makinede birde animal care diye bi yazı var evcil hayvanınız varsa tam size göre falan diyor.Sonuçta süpürge bu belli kriterleri hiçbir marka aşamaj benim kriterlerime başka uyan yok (torbasız sessiz enerji ve kalite yönünden) aldığım internet magazasıda çok ilgilendiler ve hemen kargoya teslim ettiler 10 dk da ismini hiç duymamıştım genelde bilindik firmalardan alırdım kargodada problem çıkmadı kutuda falan ezilme olmadan getirmişler

hayırlı olsun ürünü bugün bnde alacam siz nereden aldınız acaba

• Bimeksdeki kampanyadan yararlanarak; LG VC6820NHTQ Elektrikli Süpürge aldım. Malzeme olarak çok kalitesiz değil, ses konusunda pek de masum olduğunu söyleyemeyeceğim ama bütçeme göre iyi bir makina aldığımı düşünüyorum.

LG bayide LG VC6820NHTQ 399 TL iken, bimeksden world kartıma pişin fiyatına 6 taksit ile 239,01 TL ödedim.
    Toz sıkıştırma ve multi siklon filtre sistemli, toz haznesi 2,2lt ve biraz daha aksesuarlısını (başlık olarak) alsaydım, 799 tl ödeyecektim LG bayiye.

Akıllı bir iş yaptığımı düşünüp kendimi tebrik ediyorum

Temmuz ayı itibari ile de makineyi aktif olarak kullanacağımdan, kullandıkça daha aydınlatıcı bilgiler verebilirim sanırım...
  • arkadaşlar Rowenta RO8221 560 tl nereden aldınız acaba ve ürünün GROUPE SEB garantilimi eğer değilse garanti kapsamına girmiyormuş.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet5534

arkadaşlar Rowenta RO8221 560 tl nereden aldınız acaba ve ürünün GROUPE SEB garantilimi eğer değilse garanti kapsamına girmiyormuş.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Deveyuku.com'dan aldım ben. Kutusu üzerinde Garanti Belgesi var ve evet tabii ki GROUPE SEB logolu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet5534

arkadaşlar Rowenta RO8221 560 tl nereden aldınız acaba ve ürünün GROUPE SEB garantilimi eğer değilse garanti kapsamına girmiyormuş.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Deveyuku.com'dan aldım ben. Kutusu üzerinde Garanti Belgesi var ve evet tabii ki GROUPE SEB logolu.

Kutu ilk geldiğinde ne durumda idi yani açılma ezilme yada tam kapalı mı geldi bu çok önemli benim için. Bu siteden bende alışveriş düşünüyorum da.
  • Hiçbir şekilde ezilme, kırık çıkık yoktu. Ben deveyuku'nden daha önce de alışveriş yaptım, sıkıntı yaşamadım.

Kaldı ki kırık, çıkık mevzuları biliyorsunuz daha çok kargo ile alakalı, o nedenle gelen kargodaki adam gitmeden yanında kutuyu incelemek
    gerek, böylece varsa bir durum hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekiyor, bu noktada kargo elemanları çok istekli olmayabiliyor o yüzden
    bastırmanızda yarar var bu durumlarda.
  • quote:

Hiçbir şekilde ezilme, kırık çıkık yoktu. Ben deveyuku'nden daha önce de alışveriş yaptım, sıkıntı yaşamadım.

Kaldı ki kırık, çıkık mevzuları biliyorsunuz daha çok kargo ile alakalı, o nedenle gelen kargodaki adam gitmeden yanında kutuyu incelemek
    gerek, böylece varsa bir durum hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekiyor, bu noktada kargo elemanları çok istekli olmayabiliyor o yüzden
    bastırmanızda yarar var bu durumlarda.

Anladım ama ben anlatamadım sanırım yani kutuyu ilk defa sizmi açtınız bende kapalı kutu düşüncesi var yani kutu daha önce hiç açılmışmı anlamında sormak istemiştim yoksa HB den çok fazla tecrübem var kargo anlamında gçnderdim gitti teslim almadım bile öyle kötü geleni.

• merhabalar önce genel fikrimi söyleyeyim, kötü süpürge yoktur, ihtiyaca uygun süpürge vardır.
    benim kullanım amacımı yazayım;
    1. oğlumda astım şüphesi var
    2. süpürme aparatının kesinlikle motorlu sistem olmasını istiyorum (adını hatırlayamadım sistemin ihlasın cihazında görmüştüm)
    3. halı yıkamam sadece koltuk silerim( koltuktada sadece elle fırçalayıp suyunu çektirme özelliğinden yararlanacağım)
    bana ürün tavsiyesi yapabilir misiniz.

vereceğim rakam max 1100 gibi olur
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.