Şimdi Ara

Uzun (Şehirlerarası) Yolda, Nerelerde Duruyorsunuz, Neler Yiyorsunuz? (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
768
Cevap
50
Favori
54.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Burası eski varan tesisi değil mi? İlk tesis o çünkü tepede yer alan.

Sizin yazınızı okumuştum dün gelirken dağa döndüm fakat eski varan tesisinden sonraki ilk tesis diye kalmış aklımda. 365 TL hesap geldi 5 kişi için. Lezzeti güzeldi beğendik. 4 kişilik kuzu biftek ve pirzola + sucuk + salata söyledik.

Ama sizin dediğiniz tesis değil bir sonraki tesisti.

Burası Varan tesisi değil. Varan tesisi daha aşağıda kalıyor. Burası benim çocukluğumda bile Köroğlu Tesisi idi. Bolu Tüneli açılınca bahsettiğim tesis yıkıldı. Yıkılmadan önce en son 1998 Eylül ayında orada köfte yemiştik. Sonra yıkıldı. Kapandı. Fakat bir kaç sene önce yeniden hizmet vermeye başladı. Yine Köroğlu olarak.

• İstanbuldan Antalya’ya gitme niyetimiz var. Tecrübeli arkadaşlardan yardım rica edebilir miyiz ? Trafik yoğunluğu açısından en doğrusu ne zaman çıkmak olur ? Pazartesi sabah çıkmayı düşünüyorum. Haftasonu bitince yoğunluk da sona erer diye düşündük ama doğru karar mi bilemedik. İlk defa bir bayramda bu rotayı kullanacağız.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhaba. Bugün bir çok kişi yola çıkmış olur. Pazartesi günü çalışanlar da Pazartesi akşama doğu çıkar zaten. Yarın ve pazartesi sabah yola çıkmak için uygun bir zaman olacaktır.

Ben de yarın yola çıkıyorum (kaç gündür 15 temmuz günü dahil nefes almadan çalıştım, şu dakikalarda hala şirketteyim ve işlerimi anca toparlayabiliyorum). Yarın Bolu, Pazartesi sabah İzmir'e gideceğim. Yeni otobanı kullanmayı planlıyorum. Umarım o kadar para verdiğimize değer süreyi kısaltır.

Herkese iyi bayramlar ve keyifli seyahatler dilerim. Kazasız belasız kırımsız sürüşler dilerim.

• Merhaba

An itibari ile şirketteyim. Saat 13:00 gibi çıkacağım. Bankaların kapanma saatinde yani.

14:30-15:00 arasında da inşallah Konya'ya hareket edeceğim. Bekle beni eski Boludağı yolundaki Köroğlu Zirve köftecisi. İnşallah 18:30-19:00 gibi orada olacağım. 

• Ağrı'dan Antalya'ya gitmek istiyorum eşim ve 15 aylık kızımla birlikte. 1 gece konaklamalı olarak gitmeyi planlıyorum çocuktan dolayı. Öğleden sonra Antalya'da olacak şekilde nerede konaklayabilirim bu güzergahta? Kayseri, Nevşehir, Aksaray civarı uygun gibi geldi mesafe olarak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aksaray'da en düzgün yer Ağaçlı. İçinde farklı alternatifler var. kendi lokantası da çok güzel.

Bolu - Ankara arasında, Cankurtaran mevkiinde Karayolları Bakım İşletme'nin olduğu yerde küçük bir total benzinlik vardı eskiden. Pek durulası bir yer değildi. Şimdi orası kocaman bir tesis olmuş. Benzinlik BP olmuş ve içerisinde bir çok imkan var . Ankara - İstanbul arası seyahat eden dostlara duyrulur.

• Afyon köfteci Yusuftayım ,WC ler paralı olmuş çok şaşırdım hepsi böylemi oldu yahu bu nedir üstelik temiz değil🤔🤔🤔

• Bozüyük yusuftayım personel çok az nedense ,hizmet sıfır üstelik saat10 a kadar köfte ızgara hamburger yokmuş kahvaltı tabağına kaldık😥😥

• İstanbuldan ankaraya yaklaşırken otoyolda çeltikçi kocalar tesis var,2 peynirli gözleme için 50 lira aldı herşey nekadar pahalanmış.kıytırık yerler daha pahalı bildik yerlerden şaşmamak lazım.

• yolu burdur'a düşenler için:

burdur organize sanayiden bir önceki ya da sonraki (istikametinize göre) kavşakta sanayi sitesi levhası var.. klasik sanayi yani.. zaten küçük bir yer ve hemen yol üstü sayılabilecek kadar yakın.. çok hızlı gitmezseniz levhayı görürsünüz.. yoldan çıkıp sanayiye girince hemen 100 -150 metre altta...

şişçi hasan..

1,5 şiş köfte 25 tl.. on numara... (tavsiye vermekle iyi mi ettim bilmem)

• kayseriye gitmeyi düşünüyorum ankara otoyolunu çıkınca gölbaşı Bala kırşehir yönünden gidersem nerelerde mola verilebilir ,hiç gitmediğim için tavsiyeye ihtiyacım var🤔

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

kayseriye gitmeyi düşünüyorum ankara otoyolunu çıkınca gölbaşı Bala kırşehir yönünden gidersem nerelerde mola verilebilir ,hiç gitmediğim için tavsiyeye ihtiyacım var🤔

bi değişiklik olsun deniliyorsa bala yolu kullanılabilir elbet.. köprüköy'de kızılırmak üzerinden geçeceksiniz.. o kadar... kırıkkale yolu sıkıcı geliyorsa buradan da gidersiniz.. lakin her iki yol üzerinde de pek bi numara yok.. belki köylü yol üstünde domates, biber, üzüm neyim satıyordur.. hızlı gideyim diyorsan kırıkkale üzeri.. doğal olsun diyorsan bala üzeri..

• turizmpsikoloğu T kullanıcısına yanıt
    sahiden Kırıkkale daha mantıklı gogle hep gölbaşı yönünden götürüyor.kırıkkale köfteci yusuftada yemek yerim 2 gün önce oradaydım mis gibi yer 5 kişi tıka basa yedik 130 ödedim.çok teşekkürler

• Karapınar da mola verecekseniz çorba diyarı var hayatımda böyle bı çorba yemedim 20 çeşit çorba var ama tandır çorbası mukemmelllll kesinlikle için bana tsk edeceksiniz  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Burdurdan geçerken toros lokantasına uğrarım. Bence orası da aşırı makul fiyatlı ve lezzetli. 1 porsiyon şiş köfte 18 tl, bir porsiyon döner 20 tl. 2021 için çok iyi fiyatlar. Lezzet de bence gayet güzel.

• dün balıkesire gittim ,osmangazi köprüsünü kullandım yolu biraz kısatıyor ama müthiş pahalı,yemek olayıda yol üstü lokantalar müthiş pahalı olduğu için yine gidiş geliş gemlik civarındaki yusuflarda yedik.balıkesire sık sık gidicez artık körfezi dolaşıcaz mecburen.

• haftasonu izmir ankara gidip geldim

giderken her zamanki gibi cumhuriyette sucuk ekmek yedik

dönerken değişiklik yapalım dedil. hep tabelalarını görürüm. zavallı kurufasulyeciye gidelim dedik. tam uşak civarı yorumlara baktım çok kötüydü ve vezgeçtik. köfteci samiye bakalım dedim yorumları 1.5 puandı kaç kaç dedim :D

o arada gözlemedi bacı/ köfte tabelasını gördüm girelim dedik. küçük açık havada 4-5 masa olan bi yer. kadın kendi açıyo gözlemeleri. çok da lezzetliydi. köfteyi de ateşte pişiriyo baya iyiydi. 2 gözleme 1 köfte 2 ayran 2 çay 70 verdim.

geniş bi alanı var köşk denilen o çardaklarıdan da var

çocuklar oyalanır benim gibi çocuklu aileler için ideal

tek olumsuz yanı izmirden giderken biraz erken kalıyo tabi afyona civarı olsa tam molalık yer.

fakat bundan sonra uğrarım her geçişimde.

kalbalık değil, açık havada mekan.

tavsiye ederim.

istanbuldan kayseriye gidip geldim Kırıkkale üzerinden,köfteci yusuflara güvendim ama gece hepsi kapalıydı rasgele yerlerede girmek istemedim ve aç kaldım

• yarın körfezi dolaşarak balıkesire gidicem, geçen sefer bursanın merkezine kadar girmiştim gidiş dönüşte bayaa trafiğe takıldım,siz nasıl gidiyorsunuz bursaya gelmeden hayvanat bahçesi yönündenmi gitmem lazım daha geriden dar bi yol daha var navigasyon oradan gösteriyor🤔

• Akhenatonnn kullanıcısına yanıt

İsabet olmuş, Ankara'dan sonra adamakıllı bir yer yok. En fazla mecbur kalınırsa çorba içilir herhangi bir yerde.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.