Şimdi Ara

Uzun (Şehirlerarası) Yolda, Nerelerde Duruyorsunuz, Neler Yiyorsunuz? (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
768
Cevap
50
Favori
54.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yemek değil de, kahve severler için ankara - istanbul arasında hemen herkesin bildiği Berceste' nin güzel bir cafe' si var. espresso bazlı kahve severler için tavsiye etmiş olayım.
  • topaz42 kullanıcısına yanıt
    Yol durumu nasıldır? Yani çok bozuk bir yol ise genel olarak durduk yerde aracı mahvetmeyelim :)

Bu arada yolda çay - kahve severler, bir çok Shell içerisine Starbucks standları açılmış. Buralarda durup çay - kahve alıp yolunuza devam etme imkanınız mevcut.
  • Yol güzergahı soranlar ile bu tür konular en gıcık olduğum sorular. Ya kardeşim gideceğin yol zaten ortalama 7 8 saat ne yapacaksın nerede yemek yeneceğini? Lezzet turunamı çıkıyorsun? Kuzu çevirmecide, kavurmacıda yemek yiyip arabamı süreceksin? Bilinen akaryakıt istasyonlarında ver ihtiyaç molanı için kıyılırasa al bir iki bisküvi illede yicem dersen büyük dinlenme tesislerinde açlığını bastıracak kadar ye devam et. Evinden çıkmışsın vücudun dinlenik yorgunluk çökmeden motivasyonun bozulmadan bas gaza git gidebildiğin kadar. Ne gerek var sağda solda durup ney ile pişirildiği ne zaman piştiği belli olmayan yemeğe para vermeye. Her sene izmirden erzincana tek şöfor giderim 14 saat sürüyor hanımın yaptığı bir kaç gözleme ile giderim yolu. İmla hataları için kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KSKcarpediem -- 23 Mayıs 2019; 14:42:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KSKcarpediem

Yol güzergahı soranlar ile bu tür konular en gıcık olduğum sorular. Ya kardeşim gideceğin yol zaten ortalama 7 8 saat ne yapacaksın nerede yemek yeneceğini? Lezzet turunamı çıkıyorsun? Kuzu çevirmecide, kavurmacıda yemek yiyip arabamı süreceksin? Bilinen akaryakıt istasyonlarında ver ihtiyaç molanı için kıyılırasa al bir iki bisküvi illede yicem dersen büyük dinlenme tesislerinde açlığını bastıracak kadar ye devam et. Evinden çıkmışsın vücudun dinlenik yorgunluk çökmeden motivasyonun bozulmadan bas gaza git gidebildiğin kadar. Ne gerek var sağda solda durup ney ile pişirildiği ne zaman piştiği belli olmayan yemeğe para vermeye. Her sene izmirden erzincana tek şöfor giderim 14 saat sürüyor hanımın yaptığı bir kaç gözleme ile giderim yolu. İmla hataları için kusura bakmayın
    Yazdıklarınız oldukça mantıklı fakat bazıları için çok sıkıcı. İnsanların hayata bakış açıları oldukça farklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: KSKcarpediem

Yol güzergahı soranlar ile bu tür konular en gıcık olduğum sorular. Ya kardeşim gideceğin yol zaten ortalama 7 8 saat ne yapacaksın nerede yemek yeneceğini? Lezzet turunamı çıkıyorsun? Kuzu çevirmecide, kavurmacıda yemek yiyip arabamı süreceksin? Bilinen akaryakıt istasyonlarında ver ihtiyaç molanı için kıyılırasa al bir iki bisküvi illede yicem dersen büyük dinlenme tesislerinde açlığını bastıracak kadar ye devam et. Evinden çıkmışsın vücudun dinlenik yorgunluk çökmeden motivasyonun bozulmadan bas gaza git gidebildiğin kadar. Ne gerek var sağda solda durup ney ile pişirildiği ne zaman piştiği belli olmayan yemeğe para vermeye. Her sene izmirden erzincana tek şöfor giderim 14 saat sürüyor hanımın yaptığı bir kaç gözleme ile giderim yolu. İmla hataları için kusura bakmayın
    Bu yazdıklarınız bana uymaz. Ben mola vermeyi seviyorum. Bunun için bahaneler bile üretebilirim.

Evden çıkarım. yaklaşık 2 saat sonra İzmit Pause'de çay içmek için dururum. Bu tesisi seviyorum. Çok havadar bir yer. Mutlaka durmak için bahane üretirim.

Oradan hareket ederim. Boludağı Köroğlu'nda Köfte yemek için dururum.

Oradan hareket ederim. Otobanda Gerede'yi geçince Dorukkaya'da çay içmek için dururum.

Ordan hareket ederim. Kulu Makas Baran tesislerinin yanındaki tesiste dururum. Kamelyaya geçerim. Tesisten aldığım bisküi, kek, vs. çay ile birlikte götürürüm.

Bu son duruşum olur. Daha sonra soluğu evde alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kursattokko1907

Yol durumu nasıldır? Yani çok bozuk bir yol ise genel olarak durduk yerde aracı mahvetmeyelim :)

Bu arada yolda çay - kahve severler, bir çok Shell içerisine Starbucks standları açılmış. Buralarda durup çay - kahve alıp yolunuza devam etme imkanınız mevcut.
    Ankara'dan Nallıhan'a kadar iyi sayılır. Duble yol. Nallıhan'a yaklaşınca yol teke düşüyor. Nallıhan'dan sonra bu tarafa doğru yol hep tek. Bir gidiş, bir geliş. Asfalt ama yer yer yamalar var.
  • KSKcarpediem kullanıcısına yanıt
    Herkesin kendi düşüncesi. Saygı gösterilmelidir. Ancak, konu sevmediğiniz ve ilgi duymadığınız bir konu ise, ilgilenmezseniz ve konuya girmezseniz, sizi hiç rahatsız etmemiş oluruz.
  • bayramda istanbul _antalya arası mola yeri tavsiyeleriniz varmı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denizli-Antalya yolundan geçiyorsanız, akşam saatlerinde Cankurtaran'dan Denizli yönüne giderken sağda Şahin tepesinde kokoreççi vardır minibüsüyle.
    Kesinlikle denemeniz lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s700

Yolu Burdur'dan geçenler için sanayi içerisinde Şişçi Hasan var. Çok güzel Burdur şişi var bu yaz geçerken yedik herkes bayıldı. Sanayi içi dediğime bakmayın dükkan sanayi işi değil, aileler var hep.
    sahiden güzelmi uğrayabilirim ,burada gezilecek görülmesi gereken yerlerde tavsiyeniz varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

bayramda istanbul _antalya arası mola yeri tavsiyeleriniz varmı
    ısparta'yı geçerken karacaören vb. gibi barajların orada alabalık
  • quote:

sahiden güzelmi uğrayabilirim ,burada gezilecek görülmesi gereken yerlerde tavsiyeniz varmı

Alıntıları Göster
    Bu yaz da uğramayı düşünüyoruz biz hocam. O bölgeden yolunuz geçerse mutlaka deneyin. Damak zevki değişebilir tabi ama tavsiye ettiğim bir arkadaşımda çok beğendi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: s700

Bu yaz da uğramayı düşünüyoruz biz hocam. O bölgeden yolunuz geçerse mutlaka deneyin. Damak zevki değişebilir tabi ama tavsiye ettiğim bir arkadaşımda çok beğendi..

Alıntıları Göster
    burdura hiç girmiyordum bu sefer kesin uğrarım teşekkürler.

• quote:

bayramda istanbul _antalya arası mola yeri tavsiyeleriniz varmı
    Bilecik-Bozüyük arası bir kaç güzel yer var. Hepsi de gidiş yolu üzerinde, sağda. Sırasıyla: Cennet Vadisi. Şelale Restaurant. Demirköy girişinde Cingıllı, Akçaabat köftecisi.

Bir de Kütahya yolu üzerinde Porsuk çayı civarında, yolun solunda 2 katlı bir otobüs var. Restaurant olarak hizmet veriyor.
  • selimy34 kullanıcısına yanıt
    Tüm yolların kesiştiği bir bölgede, bu kadar verimsiz, beğenilmeyen işletmeler. Ben Özdilekte durup çorba içiyorum veya şehir içine girip, kahvaltı yapıyorum... Uşakta bir tane çorbacı var, namı var ama, eh işte idare eder.. Salihli-Turgutlu arasında köfteci var, güzel ama, 1 saatlik yolda da acıkılmaz ki...
  • Afyona yolu üzerinden uzun süredir gitmiyorum , ama bu sene gideceğim Ankara - Afyon - Antalya arası güzel yemeklerin olduğu iyi bir dinlenme tesisi tavsiyelerinizi bekliyorum
  • Çıkış saatine göre değişir. Saat müsait ise afyon içerisine girin. Gamze Döner ve Aşçı Bacaksız (sırası ile döner ve tandır için sevilen yerler)

Sabah ise Afium Mado öneririm kahvaltıya. önceki mesajlarda da bahsetmiştim. Öte yandan Köroğlu Beli'ni çıkarken sağda dağ manzaralı Izgara - Kahvaltı veren yerler var. Ancak dediğim gibi saati önemli.

Ben genelde gece yolculuk seviyorum. Ankara - İzmir arası ya da sabaha karşı. Afium bile yeni yeni açılmış oluyor.

Ben de bayramda Ankara - İstanbul - İzmir yapacağım. İstanbul İzmir arasında otoban yerine feribot kullanacağım. Yalovada da bir turlar öyle İzmir'e devam ederiz sanırım :)

Herkese iyi yolculuklar.
  • bursa-ordu yapacağım, ankara ya gelmeden veya ankarayı geçtikten sonra iftar açılabilecek tavsiyeniz var mı hocam? yoksa ankara içine mi girsek
  • quote:

Orijinalden alıntı: bericdondarrion

bursa-ordu yapacağım, ankara ya gelmeden veya ankarayı geçtikten sonra iftar açılabilecek tavsiyeniz var mı hocam? yoksa ankara içine mi girsek
    Otobandan çıkıp Boludağı'na sarın. Tepeye ulaşınca solda Köroğlu tesisi var. Uçurum kenarında. Mükemmel doğa manzarası eşliğinde yemek yiyebilirsiniz.

Buraya gelebilmek için tesisi 1 km geçiyorsunuz. İlerden U dönüşü yapıp geliyorsunuz. Yemekten sonra Boludağı'nı aşağı iner gibi gidiyorsunuz. Yaklaşık 1 km sonra tekrar Ankara yönüne dönüyorsunuz.

Bu da iş mi demeyin. Ben hep öyle yapıyorum. Değiyor. 900-1000 km yolda 2 km'nin ne önemi var ki.
  • topaz42 kullanıcısına yanıt
    bolu dan gidersem uğrayayım hocam. istanbul-karadeniz arası bayram trafiğine yakalanmadan ankara üzerinden giderim belki de
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.