Şimdi Ara

Üzüm üreticileri isyanda. Para etmeyen üzümü yollara dökecekler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Üzümün içinde doğdum üzümün içinde öleceğim. Buraya çok şey yazardım da okuyacak insan az. Bu çiftçiler haklı çünkü emeklerinin karşılığını alamıyorlar. Kooperatifleşmeye gidemiyorlar zira önceki yıllarda kooperatifler halkı kazıkladığı yarı yolda bıraktığı için çiftçinin güveni yok. üzüm üreten çiftçiyi kurtaracak tek şey çiftçi kooperatifi ile çiftçilerin tek çatı altında birleşiğ birlikte hareket etmesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sülözışık

Üzümü de AKP ye bağladınız ya pes artık

Ülkeyi yöneten, 15 senedir tarımı bitme noktasına getiren Chp mi ?
  • İyi olmuş

-Fındıkçılar 1 Şu dayıyı da bırakayım burayahttps://www.youtube.com/watch?v=IMyV-FW9sds

-üzümcüler 2

-sıradaki üreticileri sabırsızlıkla bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRI CLICK 0.7 -- 21 Eylül 2017; 19:57:3 >
  • oy vermeden önce düşüneceklerdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 21 Eylül 2017; 21:54:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedystop

O sen olsan bari su versen bari
    Hazırım dedim dünden oh yes evet önden
    Hortumsuz itfaiye nerden
    O sen olsan bari

Oooooo

Kahkaha attım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lan kayısı para etmiyor, fındık para etmiyor, üzüm para etmiyor ne para ediyor o zaman nereye gidiyor bunlar

Malatya da kayısı ağaçlarını söküyor herkes, badem dikiyor yerine

• Ben Alaşehirliyim,başta kendi akrabalarım olmak üzere hiçbirine acımıyorum beter olsunlar.Trilyonluk zarar etseler yine de koşa koşa gidip yine Akpye oy verirler bizzat tanıdığım köylü kasablı kısmı var böyle.Adamların mantığı şu : Bundan önce üzüm kelterlerini sırtımıza yükleyip çekiyorduk şimdi bağın içine traktörle giriyoruz,çiftçi bağkurundan şu kadar maaş alıyoruz önceden 50 milyondu mayışlar (Enflasyon denen şeyden haberleri yok).
    Ayrıca köylü kurnazı denilen şey bu adamlardır işte,her sene tüccarlar tarafından tokatlanırlar ama 3-5 kuruş daha fazla alacağız diye yine bildiklerini yaparlar yine zarar ederler.Yaş üzüm satımı zordur,bağının büyük olması lazım çünkü alan adamlar kamyonlarla tırla geliyor.Sen 5 dönümlük bağdan yaş üzüm satamazsın.Ayrıca üzümlerin kalitesi de yüksek olması lazım.Yaş fiyatı da 1 lira civarından gider kilosu,yani malı çok olan adam için idealdir çünkü kurutmasıyla uğraşmaz direk satar geçer.Ama malı çok olmayanlar üzümü kurutup satarlar.Köylü kurnazlıkları da burada devreye girer,akıllarınca kar edecekler ya.Kuru üzümü toplayıp çuvallama işi bitince gidip direk satmazlar.Çünkü fiyatlar 3.5-4 liradan başlar en fazla 6 lirayı falan bulur o seneki mahsülün durumuna göre.Bunlar üzümü bekletip piyasa azaldığı zaman fiyatların artacağını düşünürler -bazen de olur bu durum ama artık eskisi gibi değil - fakat beklediği fiyatlar gelmeyince tıpış tıpış ilk fiyattan daha düşük fiyata satmak zorunda kalırlar.
    Artık bağlara çadır geriyorlar,mevsimi olan Ağustos-Eylül gibi değil de Ekim-Kasım'a kadar bekleten bile oluyor o zaman kesiyorlar.Yani kurucunun beklettiği vakitlerde yeni üzümler bile kesilebiliyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• üzüm yiyemiyorsanız mehter yiyin...
    yoksa milli irade yiyin o da yoksa milli beraberlik yiyin.
    açıkcası ne bk yerseniz yiyin de üreticinin çiftcinin köylünün besicinin halini görün
  • egemena E kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allahtan para etmiyor. Para etse demekki eti kurbandan kurbana gördüğümüz gibi yılda 1 kez tadımlık üzüm yiyeceğiz

• quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

quote:

Ülkeyi yöneten, 15 senedir tarımı bitme noktasına getiren Chp mi ?

Aklın yerinde mi birader üzümü devlet mi satın alıyor?
  • quote:

Akp’ye Bağlayabileceğimiz şeylerin bir listesi varsa ona göre konuşalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Why me???

quote:

Ekonomi,işsizlik,eğitim,kadrolaşma gibi ciddi konuları konuşacağınıza birilerinin kuyruğuna takılıp komik duruma düşüyorsunuz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Why me???

quote:

Ekonomi,işsizlik,eğitim,kadrolaşma gibi ciddi konuları konuşacağınıza birilerinin kuyruğuna takılıp komik duruma düşüyorsunuz.

Tarımı Yunanistan hükümetine soracağız yani. Hmm

• Üzüm sakat bir ürün. Şarap yapıyorlar üzümden. Zeytin daha tehlikeli Yahudi ürünü. Zeytinden şarap yapıldığını duymadım ama olsun gene de tehlikeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Kozbey

Şarap yapsınlar, recel yapsınlar, salça yapsınlar niye döküyorlar ki?

Hoşaf yapsınlar

Çünkü şarap haram bu haramı üreten de günahkar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yola dökeceğinize dağıtsanıza lan fakire fukaraya

• BekiRoRo B kullanıcısına yanıt
    Yaw ne diyeyim şimdi sana, bu kadar dar bir bakış açısı olmaz ama, yazıktır günahtır ya.

Haram sa haram üret beklet, toprağın altında mahzenle, götür sat gavura, ülkende kazansın sen de kazan, bizene gavurun adetinden, sonra gavurun ürettiği makine ile "helal kesim et" yiyorsun, gavurun ürettiği samanla hayvan besliyorsun, gavurun mandasını sarı öküz diye alıyorsun kesiyorsun! Bak onlar mal değil düşünmüyo müslüman sevap işleyecek diye üretiyor satıyor!....

Edit: Sirke yapsalar bak bunu yazmadım, kimsede yazmamış, çünkü; ŞİRK diye okuyacak anlama özürlülerden korktum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Kozbey -- 23 Eylül 2017; 22:56:22 >
  • hülooog

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.