Şimdi Ara

(uzmanlık isteyen detay :) )MS Pro Duo kayıt sorunu!?Şimdi kart mı bozuk tlf mu??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mrb arkadaşlar.Bende 256MB sony marka bi ms pro duo hafıza kartı var.Sorun şöyle ki çok ilginçtir;
    sony marka ms pro duo kartı kameraya takıp resim çekiyorum alet cayır cayır yazdırıo karta.Aynı kartı K750i ye takıorum resim çekiorum; kaydediliyor derken resim kayboluyor ve kaydedilmiyor.Ben kurcaladım kurcaladım bulamadım.Daha önce başına gelen, gelipte halleden var mı?Yardım bekliorum.

Ayrıca K750i 'nin üstünde gelen 64MB sandisk'te de K750i sorunsuz yazım işlemi yapıyor.Bilmiorm çözemedim.

Sonuç olarak sony marka tlf sony marka karta yazamıyorken sandisk marka karta yazabiliyor ???

Bazı ark.lar kart orj. değildir demişler sony marka kart, sony marka kameranın üstünde gelen kart.

Şimdiden çok teşekkürler.İyi günler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeEr -- 26 Haziran 2007; 12:11:35 >

• Valla tam bilmiyorum ama kart orjinal olmayabilir.
  • SanDisk'te yazım işlemi sorunsuz diyorsunuz, sorun telefonda değil kartta olabilir, kart sahte büyük ihtimalle.
  • K750i 'nin yazdıramadığı kartı kameraya takıorum (kamera da sony) kamera karta kayıt yapabiliyor.Aynı kartı K750i 'ye takıorum kaydedemiyor.Bu aşamada K750i sorunlu gibi, fakat sony değilde sandisk markalı ms pro duo kartı takıyorum sandisk'e kaydedebiliyor K750i. Kamera her iki kartada kayıt yapabiliyor.
    Sonuç olarak sony marka ms pro duo karta, SE K750i kayıt yapamazken sandisk markalı ms pro duo karta kayıt yapabiliyor.
    Çok uğraştım bulamadım.Bilende yok galiba.

Uzmanlık sorusu olmuş galiba

• kartlara format atıp bir daha dene bütün işlemleri
  • Sorununun cevabımı bilmiyorum ama buna benzer bir olay yaşamıştım. W900 kullanıcısıyım. Birara telefonla resim çekerken kaydediliyor diyor ama kaydetmiyordu. WINFILE isimli bir virüs bulaşmış. Kameranın sistem dosyasını silmiş(camera_smc.exe gibi bişeydi) telefonu usb ile bilgisayara bağladım. Telefonun içine girip varolan bütün dosyaları sildim ve usb yi hemen çıkarttım. Bunu yapınca sistem dosyaları falan hepsi silindi ve tel. kendi dosyalarını tekrar oluşturdu. Sonuçta problemden kurtuldum. Sistem dosyalarını oluşturması için tel. açıldığında bir resim bir video çekmen yeterli. Sonra sorunun hallolduğunu göreceksin. (Tabiki sorumluluk senin)...
  • Hafıza kartını telefon içerisinden sıfırla olmazsa
    64lük sorunsuz kartını bilgisayara tak (kartın içinde telefonda çektiğin fotolar felan olsun sıfırlama), gizli dosyaları göster seçeneği seçili olarak hafıza kartı içerisindeki bütün herşeyi pc'de bi klasöre kopyala, sonra 256lık sorunlu kartını tak bilgisayara, temiz bi format çek sonra 64lük kart bilgilerini 256lığıa kopyala.
  • kardeş telefonunda bittorent virüsü var nod32 yükle siler otomatik arattır sen düzelir aynı sorun bendede vardı meğer virüstenmiş
  • Arkadaslar sorunu çözdük beraber.NOD32 ile arattırdım bişe bulamadı.Tlf'nu USB ile bilg.a bağlayıp flash diski yedekledikten sonra bildiğmiz kara düzen şeklinde sağ tıkla biçimlendir dedim 10s bile sürmeden biçimlendirildi.Ondan sonra resmi çektim ve kart normale döndü.
    İnşallah başkalarına da yardımcı oluruz.
    Çok teşekkür ederim herkese.
  • Konuyla alakası yok ama başka başlık açmak istemedim. Bende 256MB Samsung MMC kart var karta nebilgisayardan nede fotoğraf makinesinden format ataöıyorum. Fotoğraf makinesine taktığımda "card error" yazısı geliyor. Problem ne olabilir? Acaba kart miyadını doldurdu mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.