Şimdi Ara

Uzmanlar yardım. Pildeki gariplik?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1 yıldır iphone sahibiyim. Yazılım hakkında hemen her bilgiye sahibim. Anca şu pile anlam veremiyorum. Telefonun şarjı bittiğinde takıyorum şarja 5 dakika içinde %100 gösteriyor. 1 saat sonra alıyorum kurcalarken çat kapanıyor hele pil azalmışsa sistemi bile kapatamadan elektriği kesiyor yazılar renkler fln kalıyor ekranda. Pilin bittiğini düşünüyorum amerikadan pil alıcam ama başka bir problem vardır diye de korkuyorum. Bu arada 7-8 kere restore yaptım yazılımsal birşey değil. Başına gelen yorumu olan varsa yardım bekliyorum.

• restore yaptıktan sonra olmadıysa büyük olasılıkla kısa devre yapan biyeri vardır yada sizin dediğiniz gibi pilde bir sorun olabilir
  • Hocam 1 yıldır iphone'u aktif kullanmışsanız piliniz ölmüş olabilir... ki büyük ihtimalle de öyledir, çünkü restore yapmanıza rağmeb düzelmemiş ve sürekli aynı sorunla karşılaşıyorsunuz, ben pilinizin ömrü bitmiştir diyorum. yine bi teknik uzmana sor. şu sitede teknikçiler var: ingilizanahtari.com
  • Pili kendinmi takcan servisemi vercen malum arka kapağı normalde açılmıyor. Yalnız ülkemizdeki servisleri ve satıcıları düşündüğümüzde kendileri sana pil satmak isteyeceklerdir abd alıcağın pili takmamazlık edebilirler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Noctivagant

Pili kendinmi takcan servisemi vercen malum arka kapağı normalde açılmıyor. Yalnız ülkemizdeki servisleri ve satıcıları düşündüğümüzde kendileri sana pil satmak isteyeceklerdir abd alıcağın pili takmamazlık edebilirler.

Adam gibi bir yere götürürse sorun çıkaracaklarını zannetmiyorum. Sadece küçük dükkanlar falan kendi pillerini satmakta ısrar edebilir.
  • amerikadan pil getirtirip kendiniz takmayı düşünüyorsanız aşağıdaki video size yardımcı olabilir :)
    Gitti Gidiyordada yanında gerekli aletleri ile birlikte "Replacement Kit" adı ile 19.90 a satılıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
    http://www.youtube.com/watch?v=Le_QV2hO024
  • Ustalar herkese teşekkür ederim telefonu satmak için bugün götürdüm bi servise içini açtı bi baktık ki pil şişmiş balon gibi kapağı patlatacak neredeyse. Sorun pildeymiş. Amerikada tanıdığım var ama ne pil bulabilmiş ne de yeni 3g satın alabiliyor(Lanet olası şirket politikaları işte). Mecburen burdan 100 kaat verip pil alıcam. Bunu da sonuç olarak yazıyorum bilgi olsu n. :)
  • hocam gittigidiyor da 19.90 a dediğim aletin içinde pilde mevcut, bir araştırın isterseniz "Replacement Kit" adı ile.
  • Hocam gittigidiyorda öyle bit kit bulamadım acaba bir link atabilir misin pm den zahmet olmazsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lammez11 -- 16 Ocak 2009; 22:08:05 >
  • pm ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.