Şimdi Ara

uzman sorusu -5400 - 7200 rpm arasında okuma hızı farkı olurmu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2,5 harici disk almayı düşünüyorum ps4 veya xboxta erişim hızı olarak hangi rpm olmalı?
    fark varmıdır?
    harici olarakta kullanılacaktır.

• 2.5 inç olanlar 5400 ile döner.
    masaüstü için olanlar 7200 ile döner.

Alacağın 5400 olacaktır.
  • birisileri kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilgi vermeyin 2.5 inç 7200rpm harddisklerde mevcut ama pek ülkemizde bulunmadıgı için sallamayın amazonda var 7200 Rpm 2.5 inç hdd ler. daha hızlı çalışcaktır ama 5400 e göre biraz daha sesli olacaktır
    bende öyle biliyordum ama bu disk 7200 rpm ve harici.. kafam karıştı yaw:((

http://www.hepsiburada.com/seagate-xbox-2tb-2-5-tasinabilir-disk-stea2000403-pm-bd804122
  • Fiyat ve tuketim degerleri ayni ose 7200rpm almakta fayda var..

Ucurum varsa 5400 alabilirsiniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E ülkemizde olmadığı için zaten öyle dedim sallamak neresinde?

Asıl sen boş konuşma sırf konuşmak için.

Lafın çok ise boş konuşacağına yardımcı ol soran arkadaşa, kasıntı olmanın ne alemi var:)

Ayrıca hdd cady ile kullanacaksa 7200 olsa ne farkeder, alacağı yazma okuma değeri pek farketmez.

hdd cady nedir ?
    ps4 one ve pc için düşünüyorum
  • laptopta ikincil olarak kullanacaksan dvd-rom yerine takılması gereken kızak,(2.5 inch hdd onun içine yerleştiriliyor) dvd sürücü boyutunda bir donanım. 20 lira civarındadır 90lara satılanlar aynı üründür haberiniz olsun.
  • Ayrıca hepsiburada gibi düzensiz ve artık ipin ucunu kaçırmış(***arızalı ürünü "sıfır" diye satan ve kargosu berbat olan) bir firma yerine n11 veya gittigidiyordaki küçük çapta şirketlerden almanı öneririm. Muhatap buluyorsun ve sıfır ürün garantisi veriyorsa sıfırdır kafan rahat olur.

uzman sorusu -5400 - 7200 rpm arasında okuma hızı farkı  olurmu?

***arızalı ürün kutusu açılmış ve sonradan tekrar paketlenerek satılıyor, başıma geldi.

• Neden SSD almıyorsunuz ?

• yilmaz976 kullanıcısına yanıt
    2 tb ssdyi nasıl alayım;))
    3*2 = 6 tb disk alıcam o yüzden öncelikle hem laptopta hemde ps4 te kullanayım ama xbox one da uysun istiyorum
    Ülkemizde var bi kere ama heryerde yok yine sallamışssınız kıvırtmayın lütfen
  • Yav kardeş sen kafana göre takıl. Dediklerimi boşver inanmıyorsan daha iyi biliyorsan bol şans.

• quote:

Orijinalden alıntı: birisileri

2.5 inç olanlar 5400 ile döner.
    masaüstü için olanlar 7200 ile döner.

Alacağın 5400 olacaktır.

bu 5900rpm ne ayak hocam bende 5900 rpm var galiba . normal kullanımda sorun yok ama kopyalama hızı ve arşivleme hızı kötü. laptop 7200rpm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 20 Mart 2017; 15:15:17 >
  • jimhendrix kullanıcısına yanıt
    5900 hiç duymadım görmedim:)

Hız kötüyse sata 2 olabilir sendeki. Eski ise dediğim yöntemi uygulayabilirsin dvd roma hdd cady takıp 2.5 inch olan hdd veya ssd kurabilirsin formata gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: birisileri

5900 hiç duymadım görmedim:)

Hız kötüyse sata 2 olabilir sendeki. Eski ise dediğim yöntemi uygulayabilirsin dvd roma hdd cady takıp 2.5 inch olan hdd veya ssd kurabilirsin formata gerek yok.

Sata 2 evet masaustu cop. Bir de win7 yavas kopyaliyor sanirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.