Şimdi Ara

uzman çavuş olmak istiyorum nasıl olabilirim? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
30.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • anladım dostum sağol.askerlik şubesindeki görevlilerden başladılar seni komando yaparlar diye.geçen gün de sınavda dedi yüzbaşı komando olursun diye.ne yalan söyleyim yavaş yavaş korkmaya başlıyorum.vatan sağolsun yine de.biz de diğer uzmanlar ve erler gibi yapacağız görevimizi.
  • şans işi birazdan ısparta,manisa/kırkağaç ve izmir/focaya düşenler genelde hatta hemen hemen hepsi içgüvenlik bölgelerine düşüyor kaderde varsa yapacak bişey yok önemli olan Tek parça halinde tekrar geriye sağ salim dönmek
  • hadi geçmiş olsun sana da.sağol ülkemize hizmet ettiğin için.çok zor bir iş yaptın teşekkür ederiz.
  • ama korkmayada gerek yok ama ilk 2 ay tabi tedirgin oluyorsun çok farklı bir yer ne benzin istasyonu var ne bi doğru dürüst dükkan bişey insanları desen malum! dağdan ibaret biryer hergün bi patlama çatışma olur ama sonradan öyle bir alışıyosunki yanında bombada patlasa terörist görsende çatışmaya girsen robot moduna geçiyosun korkusuzlaşıyorsun psikolojin değişiyor bozuluyor zaten bakın asker intiharlarına arttı bu adamlar niye intihar ediyor bakıyosun adam subay işi parası imkanı ailesi var borcu yok harcı yok niye intihar ediyor psikolojileri bozuluyor o yüzden
  • quote:

Orijinalden alıntı: taci-333

hadi geçmiş olsun sana da.sağol ülkemize hizmet ettiğin için.çok zor bir iş yaptın teşekkür ederiz.

sağol kardeşim
  • vlallaha anlattıklarınız gibi zor degil bana göre istesinler 24 saat dagda sırtımda çanta sıcak soguk demeden dagları gezerim en sevdigim şey bu hergün olay çatısma bombalar ölüm kalım dagda taşta senelerce dagdan inmeden yaşamak senelerce dagdan inmeden çatısmak ne yedigin belli olmayacak toz toprak kar yagmur çamur demeden gezerim dagları hergün olay çatışma olacak ne güzel en sevdigim iş bu
  • ah bende uzman çavuş olabilsem ama imkansız gibi bana deseler gel hemen ol koşarak giderim ben hayatımda 24 saat çalısıyorum koşarak fabrikada tatil bile yok senelerce çalış çalış aylık 500 ytl beni doguya gönderseler uzman çavuş olsam 1 milyar maaş alsam uçarak çalışmazsam en adi adamım 1 bucuk bile istemiyorum 1 milyar alsam çok bana hiç yoktan sıkıcı olmaz şimdiki işimde çalış çalış koşarak çalış hiç durma yok senelerce 500 ytl
  • Ahmet son 2 mesajini okudum da gercekten sok icindeyim aklin yerinde mi dostum senin bunlari yazarken ne ictin bana da ver ben de iciyim sen bu kafayla daha ilk daga cikisinda kici kirik terorist mimler seni,bomba catisma daglar en cok sevdigi seymismismismis ya sen burdaki insanlar saglam t...s.. k geciyosun ya da Allah sana akil fikir versin.
  • Sana bir ağabey tavsiyesi eğer şu anda meslek yükseokuluna gidiyorsan sakın okulu bırakma başını sonra bu bir heves ile yaptığın şey için taşlara vurursun.Haa illada ben uzman cavuş olacağım diyorsan o ayrı bende askerliğimi komando olarak yaptım gezici taburdu git her gün operasyona çık yanında tertiplerin vurulup şehit düşsün bak bakalım burdan klavye başından yazması gibi kolaymı önce bir askerliğini yap bakalım ne oluyor .Şunlarıda söylemem gerekirse sana her önüne gelen uzman olamaz ben komando olarak yaptım saplık durumum iyiyidi imkanımda vardı sınava girmeden alıyorlardı benim zamanımda doğrudur ama her önüne gelen ben uzman olacağım derse ancak demesi ile kalır seni sağlık testinden geçirecekler ankaraya yollayacaklar sağlam çıkarsan kuruldan evraklarına bakacaklar sicil durumun filan zaten araştırıyorlar eğer bir ailenden filan yada senden araştırma sonucu bir istenmeyen durum sonucu zaten uslubu ile bildişriyorlar hastalık bahane edilir veya da tayinin çıkmaz çağırılmazsın .Ama sana tavsiyem dediğim gibi oku oku oku

• herşeyi göze aldım arkadaşlar uzmançavuş olabilmek için elimden ne gelirse yapacağım.
  • slm bende uzman çavuş olmaya niyetim var bana bundan bilgi verirmisin.
  • dostum sen şu kendi suratını yakan çocuk değilmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: TornadQ

quote:

batılı şehir çocuklarına göre değil
    aielen olmiyacak
    hayattan birbeklentin olmayacak
    kaybedecek bişeyin olmayacak ölümü göze alarak gideceksin peşinden ağliyacak olmiyacak

bu kadar varmı gerçekten sonuçta yıllık iznin felanda oluyor severek yapmayacağım zaten kendimi kurtarmak amacı ile gitmek istiyorum,sabah 8 akşam 5 diye biliyordum

ben 20 gün önce filan tunceliden terhis oldum, evet normalde sabah 8 akşam 5'dir amaaa

ya gece çıkış olursa?
    ya başındaki astğm. çıkmaz, işi varsa? (sende ister istemez hala mesaidesin)

sen askerliğini nerede yaptın bilmiyorum bir fikrim yok ama bu söylediklerin peri masalındaki cindy'nin hikayesi bende uzman olmayı düşünmüyor değilim aynı dert bendede olacak 400tl'ye sigortasız çalışacaz mı diyorum yine boşver doğru yoldasın ne diyim mecbur kalıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

dostum sen şu kendi suratını yakan çocuk değilmisin

konuyla ne alakası var arkadaşım ?
    biz onu konu dışında dalgasına yapıyoruz,
    çocukluk çağını geçtim, 21 yaşındayım..
  • quote:

quote:

yanlış anlama bişey ima etmeye çalışmadım, seni o konu haricinde hiç görmemiştim de şaşırdım görünce sorayım dedim

• quote:

quote:

quote:

yanlış anlama bişey ima etmeye çalışmadım, seni o konu haricinde hiç görmemiştim de şaşırdım görünce sorayım dedim

Estafurullah,
    bendim ama tamamen dalgasına yapılmıştı
    teşekkürler.

• Şu konudan uzman olabilen çıktı mı çok merak ettim arkadaşlar :)

4.sınıf işletme okuyorum bu sene bitiyor okul inşallah ve askere gidip uzman olarak kalmayı düşündüm bir an. Sizlerin de fikirlerini almak isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Black Hawk. kullanıcısına yanıt
    hayır olmadım fakat olsaydımda heralde pişman olmazdım o yılları özlediğimi inkar edemem
  • vay be kaç senenin konusu deniz kuvvetlerine başvuru yaptım sınav mülakatlarını geçtim 15 Ocağı bekliyorum sonuç için.
  • ben astım hastasıyım koşamıyorum askere gidiyomuyum ilaç kullandım ama geçmiyo
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.