Şimdi Ara

Üzerinde 2400 mhz yazan ram daha yüksek frekansta çalışır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar böyle bir şey duydum da gerçekten 2400 mhz ram i 2800 2900 frekansına çıkartabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ramin üstünde sogutucu plaka varsa vede anakart destekliyorsa çıkarabilirsin
  • Gecikme değerleri ve voltajını doğru ayarlarsan o.c. yapabilirsin. Ramden rame değişir o.c. değerleri. Ben mesela imzamdaki rami stock cl değerleriyle 2666mhz de 1.21v ile kullanabiliyorum. Fakat bir diğer kişi daha düşük cl değerleriyle 2666mhz'i görebilir ya da tam tersi 2666'ya ulaşabilmesi için cl değerini çok yükseltmesi gerekir. Ek olarak asko56'nın dediği gibi raminde pasif bir soğutucu varsa ve anakartın ram o.c. destekliyorsa yapabilirsin. Bu konuda acemiysen yapmanı önermiyorum.
  • Soğutucu plakası olduğu takdirde ufak oynamalar yapabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: AwerlawK

Gecikme değerleri ve voltajını doğru ayarlarsan o.c. yapabilirsin. Ramden rame değişir o.c. değerleri. Ben mesela imzamdaki rami stock cl değerleriyle 2666mhz de 1.21v ile kullanabiliyorum. Fakat bir diğer kişi daha düşük cl değerleriyle 2666mhz'i görebilir ya da tam tersi 2666'ya ulaşabilmesi için cl değerini çok yükseltmesi gerekir. Ek olarak asko56'nın dediği gibi raminde pasif bir soğutucu varsa ve anakartın ram o.c. destekliyorsa yapabilirsin. Bu konuda acemiysen yapmanı önermiyorum.
    2133 mhz gskill aegis var 2400mhz yaptım auto yaptım voltajı suan calısıyor herhangi bir sıkıntı yok gibi
  • Kesinlikle evet. RAM OC'sinin işlemci OC'sinden çok da bir farkı yok. O kitlerin üzerinde yazan frekanslar çalışması garanti edilen frekanslar. Tıpkı işlemcilerin stok hızları gibi. Örneğin 8700K maksimum 4,7 Ghz görüyor stok ayarlarda ama 5,2 Ghz'ye kadar zorlanabiliyor. Ben 3000 Mhz CL15 Ram'ımı 3200 Mhz CL15 ve çok daha düşük alt zamanlama değerleriyle 3200 CL14'lerden dahi daha performanslı bir biçimde kullanabiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnergyHill

2133 mhz gskill aegis var 2400mhz yaptım auto yaptım voltajı suan calısıyor herhangi bir sıkıntı yok gibi

Alıntıları Göster
    2133MHz RAM'in stok voltajı 1.2v diye tahmin ediyorum. Voltajı 1.2 olarak ayarlayabilirsin. Ben imzamdaki 2400MHz rami stok 1.2 voltajla ve orijinalden daha düşük cl değeriyle(14 veya 13 olması lazım) 2666MHz'de kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnergyHill

Alıntıları Göster
    Timing'leri ayarlamazsan anakart kendi kafasına göre CL20 bile yapar kârdan zarar edersin. Timing'leri kendin elle gir. Rami 1.4V'ye kadar sorunsuz çıkarabilirsin. Üstüne çıkma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2400 mhz 15-15-15 1.2v rami 3000 mhz 14-16-16 1.335v şeklinde kullanıyorum. Düşük mhz ramler genelde 1.2v olduğundan 1.35v a çıkana kadar ciddi bir overclock payına sahipler. Söylendiği gibi pasif soğutma varsa ve anakart oc destekliyorsa 1.35v a kadar overclocklayabilirsiniz. Zaten piyasadaki 3000+ mhz ramlerin neredeyse hepsi 1.35v olarak geliyor yani yüksek bir voltaj değil.

• b450m gaming msi anakartım var.gskill jipsaw 8 gb ddr4 3400mhz lik ram aldım ve bios üzerinden sadece 3600mhz lere çektim.Şuan görünürde böyle çalışıyor görünüyor ancak voltaj ile oynamadım yada herhangi bir ayar ile...Mantıklı bir hareket mi yoksa 3200 değerine geri mi çekeyim arkadaşlar ? voltajsız nasıl mhz yükselir bilmiyorum ama yükseldi gibi görünüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.