Şimdi Ara

üzerime kayıtlı hatları nasıl ögrenebilirim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
2
Favori
55.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu hatları çıkaran vatandaşı nasıl buluruz arkadaslar,,, hat bayileri şahsın kendisi olmadan açılması imkansız diyor gelde durumu gör hiçbir bilgim olmadan üzerime kayıtlı hatlar açıyorlar hemde faturalı ve bu durumdan eve gelen mahkeme kağıtından haberdar oluyorum benim üzerime olan numaralardan bi kaçı çalıntı telefona takmış sim kartı ben mahkemelerde koşturuyorum adeletmi bu şimdi lanet olsun bu sisteme ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tege -- 10 Temmuz 2009; 11:17:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tege

bu hatları çıkaran vatandaşı nasıl buluruz arkadaslar,,, hat bayileri şahsın kendisi olmadan açılması imkansız diyor gelde durumu gör hiçbir bilgim olmadan üzerime kayıtlı hatlar açıyorlar hemde faturalı ve bu durumdan eve gelen mahkeme kağıtından haberdar oluyorum benim üzerime olan numaralardan bi kaçı çalıntı telefona takmış sim kartı ben mahkemelerde koşturuyorum adeletmi bu şimdi lanet olsun bu sisteme ya

bayide iyi sallamış hangi hiç yapmamıştır
    onlara yeterki kimlik olsun adam açıyor
  • Bugun turkcelll'den aradılar ve korktuğum başıma geldi. Üzerime 4 adet hazır kartlı numara açılmış
    Hepsi aynı bayide açılmış. 3'u 2006 yılında aynı gun. 1 taneside 2008 yılında açılmış. Fakat ilginci hepsi aynı bayide açılmış. Turkcellden arayan bayan bayinin ismini verdi. Ve turkcell kayıtlarına baktı ve benim kimlik fotokopim ile açılmış. biz bu durumda birşey yapamayız çunku kimlik fotokopisindeki imzaları denetleme doğruluğunu kontrol etme imkanımız yok dedi. Ancak dananın kuyruğu kullanılan kimlik fotokopisindeki kullanılan kimliğin eski olmasında kopuyor

Ben 2005 senesinde kimliğimi yeniledim annem yıkadığı için. Yani eskisini nufus idaresine verdim ve yerine yenisini verdiler ve yenileme yazdılar veriliş sebebine. Yani kayıp değil eski kimliği nufus idaresi alıyor. Ama bayi benim 2002 yılında aldığım kimliğin fotokopisini kullanmış

Şöyle düşününün hatlar 2006 ve 2008'de açılmış kullanılan fotokopi 2002 yılındaki kimliğe ait. Ve ben yeni kimliği 2005 senesinde almışım. 2006 ve 2008 senesinde o kimliğin fotokopisini bayinin çekmesinin imkanı yokki. Ben kimliği 2005 senesinde yenilerken nufus idaresine teslim etmişim.

Neyse hatları aradım hepsi yuklu kontorlu. 100 kusur kontor vae hepsinde. Biri cevap verdi. Kontorleri transfer edin hattı kapayacam dedim. aradı sonra tamam transfer ettim dedi. Bende 4 hattı da kapadım. diğerlerindeki kontorler gitti.

Sonra bayiyi aradım biz bilmiyoruz kimlik fotokopisi var falan dediler. Bende kimlik tarihiyle ilgili imkansızlığı anlattım ve o yılda o kimliğin fotokopisi ile işlem yapamazsınız dedim. Çunku o yılda o kimlik yenilenmişti ve o fotokopisini kullandığınız kimlik 1 sene once nufus idaresine teslim edilmişti dedim. Biraz duraksadılar. bizde arastıralım falan dediler.

Sonra savcılığa gittim. evde dilekçe yazdım. Savcı okudu paraf attı. Suçustu savcısı bakıyor. Sonra savcılık kalemine onaylatıp, Once ana emniyete gidip evrak kaydettiriyorsunuz onlar da sizi ifade için bağlı olduğunuz karakola gonderiyorlar. Orada da ifade veriyorsunuz.

Sonra tekrar turkcelli aradım ve bayi hakkında işlem yapamayız demişlerdi sabah kimlik fotokopisi olduğu için. Yeni şikayet formu duzenlettim. Kmlikteki ince noktayı anlattım ve kimlik aslını gormeden sadece kimlik fotokopisiyle işlem yapıldığını bunun yasalara aykırı olduğunu belirttim.

Sonra telekominikasyon kurumunu aradım. siteden şikayet bolumunde bilgilerinizle ayrıntılı yazın dediler. Oraya da yazdım.

Butun bunları niye bu kadar kastım şimdiye kadar bu hatlar nerede kullanıldı bilmiyorum. kimbilir nerelerde kullandılar. Sonra kotu ruya gormemek için savcılık başvurumu yaptım.

• adıma kayıtlı tanımadığım 2 kontörlü 1 faturalı 3 adet turkcell hat çıktı. Bu hatların kapanması için nasıl bi işlem yapmalıyım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrk_1905

adıma kayıtlı tanımadığım 2 kontörlü 1 faturalı 3 adet turkcell hat çıktı. Bu hatların kapanması için nasıl bi işlem yapmalıyım?

Once çağrı merkezinden gelen ve giden aramalara kapatın. Sonra kapatma dilekçesi verin abone merkezine. Ancak araştırın bu iş nasıl olmuş. Yukarıda yazdıklarımı okuyun
  • quote:

Orjinalden alıntı: cezmi33

Bugun turkcelll'den aradılar ve korktuğum başıma geldi. Üzerime 4 adet hazır kartlı numara açılmış
    Hepsi aynı bayide açılmış. 3'u 2006 yılında aynı gun. 1 taneside 2008 yılında açılmış. Fakat ilginci hepsi aynı bayide açılmış. Turkcellden arayan bayan bayinin ismini verdi. Ve turkcell kayıtlarına baktı ve benim kimlik fotokopim ile açılmış. biz bu durumda birşey yapamayız çunku kimlik fotokopisindeki imzaları denetleme doğruluğunu kontrol etme imkanımız yok dedi. Ancak dananın kuyruğu kullanılan kimlik fotokopisindeki kullanılan kimliğin eski olmasında kopuyor

Ben 2005 senesinde kimliğimi yeniledim annem yıkadığı için. Yani eskisini nufus idaresine verdim ve yerine yenisini verdiler ve yenileme yazdılar veriliş sebebine. Yani kayıp değil eski kimliği nufus idaresi alıyor. Ama bayi benim 2002 yılında aldığım kimliğin fotokopisini kullanmış

Şöyle düşününün hatlar 2006 ve 2008'de açılmış kullanılan fotokopi 2002 yılındaki kimliğe ait. Ve ben yeni kimliği 2005 senesinde almışım. 2006 ve 2008 senesinde o kimliğin fotokopisini bayinin çekmesinin imkanı yokki. Ben kimliği 2005 senesinde yenilerken nufus idaresine teslim etmişim.

Neyse hatları aradım hepsi yuklu kontorlu. 100 kusur kontor vae hepsinde. Biri cevap verdi. Kontorleri transfer edin hattı kapayacam dedim. aradı sonra tamam transfer ettim dedi. Bende 4 hattı da kapadım. diğerlerindeki kontorler gitti.

Sonra bayiyi aradım biz bilmiyoruz kimlik fotokopisi var falan dediler. Bende kimlik tarihiyle ilgili imkansızlığı anlattım ve o yılda o kimliğin fotokopisi ile işlem yapamazsınız dedim. Çunku o yılda o kimlik yenilenmişti ve o fotokopisini kullandığınız kimlik 1 sene once nufus idaresine teslim edilmişti dedim. Biraz duraksadılar. bizde arastıralım falan dediler.

Sonra savcılığa gittim. evde dilekçe yazdım. Savcı okudu paraf attı. Suçustu savcısı bakıyor. Sonra savcılık kalemine onaylatıp, Once ana emniyete gidip evrak kaydettiriyorsunuz onlar da sizi ifade için bağlı olduğunuz karakola gonderiyorlar. Orada da ifade veriyorsunuz.

Sonra tekrar turkcelli aradım ve bayi hakkında işlem yapamayız demişlerdi sabah kimlik fotokopisi olduğu için. Yeni şikayet formu duzenlettim. Kmlikteki ince noktayı anlattım ve kimlik aslını gormeden sadece kimlik fotokopisiyle işlem yapıldığını bunun yasalara aykırı olduğunu belirttim.

Sonra telekominikasyon kurumunu aradım. siteden şikayet bolumunde bilgilerinizle ayrıntılı yazın dediler. Oraya da yazdım.

Butun bunları niye bu kadar kastım şimdiye kadar bu hatlar nerede kullanıldı bilmiyorum. kimbilir nerelerde kullandılar. Sonra kotu ruya gormemek için savcılık başvurumu yaptım.

gerçekten hakkını aramışsın tebrik ederim

• şu bölümü anlamadım ben

( Sonra bayiyi aradım biz bilmiyoruz kimlik fotokopisi var falan dediler. Bende kimlik tarihiyle ilgili imkansızlığı anlattım ve o yılda o kimliğin fotokopisi ile işlem yapamazsınız dedim. Çunku o yılda o kimlik yenilenmişti ve o fotokopisini kullandığınız kimlik 1 sene once nufus idaresine teslim edilmişti dedim. Biraz duraksadılar. bizde arastıralım falan dediler )

böyle bişey olamazki bu suç bayiye çataçagına niçin benim kimligimle hat cıkarıyorsun diye sormuyorsun
    birde bayiyi nasıl buldun benimde bulmam lazım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tege -- 13 Temmuz 2009; 13:31:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tege

şu bölümü anlamadım ben

( Sonra bayiyi aradım biz bilmiyoruz kimlik fotokopisi var falan dediler. Bende kimlik tarihiyle ilgili imkansızlığı anlattım ve o yılda o kimliğin fotokopisi ile işlem yapamazsınız dedim. Çunku o yılda o kimlik yenilenmişti ve o fotokopisini kullandığınız kimlik 1 sene once nufus idaresine teslim edilmişti dedim. Biraz duraksadılar. bizde arastıralım falan dediler )

böyle bişey olamazki bu suç bayiye çataçagına niçin benim kimligimle hat cıkarıyorsun diye sormuyorsun
    birde bayiyi nasıl buldun benimde bulmam lazım ?

Şöyle ki hocam. Bayiye çatmamın sebebi eğer bayii bu hatları kendi açmamışsa, Başkasının açtırdığını iddaa ediyorsa yine bayii suçlu. Duşunun ben 2005'te kimliği nufus idaresine teslim edip yenisini almışım. 2006'da o benim nufus idaresine teslim ettiiğim kimlik ile hat açılabilir mi. Açılamaz çunku o kimlik 2005 te nufus idaresine verilmiş. Bayii derseki ben fotokopiyle açtım o da onun suçu çunku kimlik aslında fotokopiyi ya o çekecek yada çekilmiş fotokopiyi aslı ile karşılaştıracak.

Bugun bir bilgi daha aldım. Sozleşmedeki anne kızlık soyadını sallamışlar tamamen.

Bayii bulmanız için once kimlik fotokopisini turkcelle fakslayıp hat dokumunuzu isteyeceksiniz. Onlar 2 gun sonra sizi verdiğiniz irtibat numarasından aradıklarında hatları bildirmek için, o kişi çok yetkili bir kişi. Butun ekranlara ulaşabiliyor. Kimlik fotokopinizi ve sozleşmenizi dahi ekranında gorebiliyor. O anda o hatları soyleyen kişiye hatların hangi bayiden açıldığını sorun. Yoksa yeni baştan faks çekeceksiniz bu bilgi için kimlik fotokopisiyle

• SENDEN RİCA ETSEM SAVCILIGA YAZDIGIN DİLEKCE ORNEGİNİ YAZARMISIN ÜZERİME KAYITLI OKADAR COK NUMARA VARKİ BÜTÜN OPERATORLERDEN
  • .................. CUMHURİYET SAVCLIĞINA

MÜŞTEKİ : BURAYA ADINIZ SOYADINIZ TC NO: ......................

ADRES : BURAYA ADRES BİLGİNİZ

Olaylar:

1. 01.01.2009 tarihinde Türkcell Cep telefonu operatöründen adıma kayıtlı hatların tarafıma bildirilmesini talep ettim. 03.01.2009 tarihinde operatör firmadan arandım. Bildirilen hatlardan 4 adedi benim bilgim dışında kimlik fotokopim kullanılarak alınmıştır. Yapılan kontrolde kimlik fotokopimin kullanıldığı operatör firmada mevcut olduğu ancak imza hakkında belirgin bilgi vermelerinin mümkün olmadığı beyan edilmiştir.

Adıma kimlik bilgilerim kullanılarak alınan hatlar:

0 538 ...............
    0 539 ...............
    0 539 ..............
    0 539 ................

2. Operatör firmadan aldığım bilgide 4 numaranın da aynı bayii tarafından kullanıma açıldığını öğrendim. Firma ismi: BURAYA FİRMA İSMİ Adres: BURAYA FİRMA ADRESİ VE TELEFON
    3. Adıma açılan hatları Operatör Türkcell firmasını arayarak 03.01.2009 tarihinde kullanıma kapattım.

4. Kimlik bilgilerim kullanılarak yapılan eylem suç teşkil etmektedir. Kimlik fotokopim kullanılmıştır. İmzalar kesinlikle tarafıma ait değildir. Kimlik fotokopim ile bana ait olmayan imzalar ile sözleşme düzenlenerek hatlar kullanıma açılmıştır

5. Sorumlulardan şikayetçiyim. Eylemin kimler tarafından gerçekleştirildiğinin belirlenmesini ve hatları adıma düzenleyerek açan ve kullanan kişilerin belirlenerek cezalandırılmasını talep ediyorum. Hatlar kullanılarak herhangi bir suç teşkil eden eylem gerçekleştirilmişse belirlenmesini ve sorumluların cezalandırılmasını talep ediyorum.

Saygılarımla
    01.01 2009
    BURAYA ADINIZI YAZIN
    BURAYA İMZA

• Hocam bu dilekçeyi ben kendim yazdım ve savcı okudu kabul etti. Siz biraz kendinize gore uyarlama yapın ve olayı sade ve açıkça yazın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezmi33 -- 13 Temmuz 2009; 21:39:37 >
  • çok teşekkur ederim yardımların için
  • Turkcell tarafından telefonla mı rayıp bildirdiler. neden yazılı istemedin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: harunoda

Turkcell tarafından telefonla mı rayıp bildirdiler. neden yazılı istemedin.

Hocam ben yazılı veya sozlu dememiştim sadece tarafıma bildirilsin dedim. Sadece turkcell değil 3 operator de beni arayarark numaraları soyledi
  • Bu şekilde hırsızlık yapanlara içinde küfür olmadan lanet okumuştum.Mesajım silinmiş. O zaman şöye diyorum. Tebrik ederim.İnsanların kimliklerini aynen kullanmaya devam edin sevgili arkadaşlar. Bu mesaj nasıl?Büyük ihtimal bunu da silersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harunoda -- 15 Temmuz 2009; 2:21:28 >
  • Teşekkürler.. Bilmem iyi oldu..
    quote:

Orjinalden alıntı: piri.reis

müşteri hizmetlerini ara. şu numaraya kimlik fotokopinizle beraber dilekçenizi fakslayın diyecekler.
    numaralar tespit edildikten sonra adresine mektup gönderecekler.
  • 3 hat dışında bütün hatları kapadım üstümden büyük yük kalktı savcılıgada suç durusundan bulundum dolandırılıcığa giriyormuş ayrıca, bütün gün uğraş git gel stres yaşa para harca bu krizde bunca şeye rahmet büyük süpriz oldu benim için inşallah o kötü rüyayı görmeyiz kardeşim
  • En iyisini yaptık hocam hiç olmazsa ileride doğabilecek olumsuz şeylere karşı adli makamlara sunabileceğimiz adli evraklar oldu elimizde
  • teşekurler
  • adıma kayıtlı numaraları öğrenmek istiyorum teşekurler
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.