Şimdi Ara

uzaynet ile #heryerdehızlıinternet (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
3
Favori
63.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bırakın bu dağda bayırda zorlu kurulumu çıkın yüksek bi yere kurun vericiyi ordan radyolink le basın interneti sonra telekom melokom
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

yoksa dileğim gerçekleşti mi demiştim ama tam bir hayal kırıklığı oldu :)
    o kadar para verdikten sonra hiç beğenmediğim türkcell den paket satın alırım ve son hız kullanırım

anlamadığım diğer konu ise 41 yıllık uzaynet tecrübesi dediğiniz nedir ?
    yanlış hatırlamıyorsam bu ülkede ilk bilgisayar ve interneti Özal kullandı ,hadi tarih 1983 olsa o bile 36 yıl yapar
    bu ülkede 41 yıl önce bilgisayar ve internet vardı da biz mi bilmiyorduk ?

hatta tek kanal ve tel antenlerle zar zor tv. seyrettiğimiz yıllarda uydu sistemi ülkemizde nasıl oluyor ?
    uzaynet'in üst şirketi olan eser telekom 1978'den beri var ondan bahsediyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0537

Turkcell Superbox öneririm.

Alıntıları Göster
    bakayım hocam teşekkürler
  • Çok iyi hizmet. Senelerdir bir gün köye yerleşirsem internetsiz naparım diye düşünürdüm bu da çözülmüş sonunda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ormanda tek başıma yaşamak istiyordum insanlardan uzak bir şekilde bir tek internetim eksikti sanırım bu hayalim gerçek olucak internette var daha ne isteyeyim ki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hckr kullanıcısına yanıt
    "Savunduğun şey routerların, servis sağlayıcıların aslında herhangi bir limiti olmaması. Bak buna cevap vermeye bile utanıyorum. Fakat defalarca kez cevap verdim. İlk başta anlar gibi olup hızı 4'e çektin. Az önce yüze çıkardın."

Örnekle yazmayınca anlamayacaksın. Yaşlı amcaya anlatır gibi anlatalım.

1) 16Mbit/sn yazan varya, işte o hız
    2) 200GB download yazan var ya data büyüklüğü.

1 için zaten adamlarda 16Mbit/sn, zaten buna kimsenin bir şey dediği yok.
    2 için de AKN koymak saçmalık, adam istediği kadar indirsin. AKN mi kaldı?

Takıldığım nokta ise AKN savunması için kutu limitli yazmak, tam bir saçmalık...

Çok basit bir soru... Sana 16Mbit AKN siz uzaynet paket versem; sonsuz zamanda indirebileceğin veri büyüklüğünün limiti var mıdır? Yoksa kutu limiti mi vardır?
  • ormanda yasiyorum ve 4.5g cekiyor 129liraya kaptim zamaninda simdi sinirsizi var 10mbit 160tlye...
    temmettum dolana kadar Oneweb hizmete gircek

Oneweb coktan uydularini gondermeye basladi bile 2020de 10 dolara limitsiz ful hiz dedigi an batarsiniz
  • akn yasak değil miydi?

• quote:

Orijinalden alıntı: HayatınıYaşayamayanAdam

ormanda tek başıma yaşamak istiyordum insanlardan uzak bir şekilde bir tek internetim eksikti sanırım bu hayalim gerçek olucak internette var daha ne isteyeyim ki
    Yaşıyorsun bu hayatıı

• SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ne yazdığını sen bile anlayamıyorsun.

Yaşlı amcan da 5 yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatsın sana.

Şimdi savunduğun şey şu. Bu adamlar herhangi bir sayıdaki tekil kullanıcıya sürekli olarak ve aynı anda 16 Mbps hız sunabilir. Yani herkes aynı anda netflix, youtube videosu açtığında Full HD seyredip yanına da LigTV'sini açıp maçı takip edebilir. Ve yeni kullanıcı da eklesen bu bir sorun oluşturmaz. Sabit sayıda uydu ile bu işi götürürsün. Senin savunduğun şey bu. Bu senin hayal gücünden başka bir şey değil ne yazık ki.

Sanırım tüm varsayımın bu arkadaşların AKN'ye girmeden önceki dönemde herkese 16 MBit/s verebildiği. Fakat bu doğru değil. Kullanıcılar AKN'de olmasa bile eğer o sırada yoğunluk varsa 16 Mbps alamazlar. Zira "kutunun" sağlayabileceği anlık bant genişliği limiti vardır. Zira sinyaller aynı dar boğazdan geçmek zorunda. AKN'li kullanıcılar yüksek hızlı kullanıma ihtiyaç duyacağını düşünüyorlarsa İnternet kullanımlarını kontrol altında tutmaya çalışırlar. Full HD takılmak yerine 360p video izlemek gibi. Bu da talep edilen anlık bant genişliğini ay başında da düşürür. Yani AKN öncesinde yapabildiklerini neden sonra yapamıyorlar gibi bir argüman boş bir argümandır.

Mesele yukarıdaki arkadaşlardan biri, yine uydu üzerinden AKN'siz ve sınırsız hizmet veren SkyDSL'in bağlantısını paylaşmış.https://www.skydsl.eu/en-DE/Personal/Internet-via-satellite/tariff/details/318

Maksimum kelimesine dikkat ediyoruz ve sonra yorumları okuyoruz.https://www.trustpilot.com/review/skydsl.eu . Maksimum 50 Mbit/s'den 0.1 Mbps alıyor kullanıcı. Hmm acaba neden?

Hala anlamadıysan yazayım. Evet, bütün routerlar ve bu uyduların limitleri mevcut. Birazcık araştırsan zaten bulursun. Daha fazla router, daha fazla hat, daha fazla uydu vs. ve ayrıca gelişen teknolojilerle bu limitler artmaya devam ediyor. Mühendisler, bilim insanları bu işler için çalışıyor. Qualcomm, Huawei, Intel, Google... daha onlarca yüzlerce firma, üniversiteler bu işler için uğraşıyor.

Üniversite kütüphanesi gibi yerlere gittiysen, kablosuz bağlantılarında kalabalık olduğunda sürekli yavaşlama kesinti olur(du). Hem de üniversitelerde fiber döşeli olmasına rağmen. Çözüm birden fazla fiber hata, daha fazla/daha iyi WiFi Router. Hayal gücü değil.

Ayrıca kendilerini zarar uğratacak bir şeyi, kar amaçlı bir şirketin bilerek, isteyerek, ısrarla yaptığını düşünmek de çok ilginç bir düşünce tarzı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hckr -- 15 Mart 2019; 18:16:59 >

quote:

Şimdi savunduğun şey şu. Bu adamlar herhangi bir sayıdaki tekil kullanıcıya sürekli olarak ve aynı anda 16 Mbps hız sunabilir. Yani herkes aynı anda netflix, youtube videosu açtığında Full HD seyredip yanına da LigTV'sini açıp maçı takip edebilir. Ve yeni kullanıcı da eklesen bu bir sorun oluşturmaz.

Alakası bile yok...

Tamam hocam boşver sen, kutularda limit olduğu için AKN var.

Bütün firmalar "Xmbit/kotasız aknsiz sınırsız internet" derken, herkesi sınırsız kelimesi ile kandırıyorlar. Aslında hepsinin kutusu limitli, AKN koymalı.

Sonuna kadar haklısın. Kutu limiti olduğu sürece AKN olmalı.

Uzaynet'den de özür dileyelim, kutu limitlerinden dolayı AKN koyduklarını anlamamışız. Bu arada tepki gösteren herkeste ne dediğini bilmiyor.

Sağolun bizi iyi aydınlattınız.

AKN'siz kotasız internet veren tüm şirketlerde yalancı... Yoksa onlarında kutuları var.

• SultanApex S kullanıcısına yanıt
    1-) Kablonetin uydudan geldiğini sanıyorsun. Yazmadım burada ama hala öyle sanıyorsun.

2-) Uydu internet teknolojisinden bir haberin yok.

3-) Örneği özellikle "sınırsız" UYDU interneti sağlayan yabancı başka bir firmadan verdim. Ama anlamamakta ısrar ediyorsun. Zira hayal gücü önemli.

4-) Sen bir örnek bul da göster aynı fiyata hız düşmeyen sınırsız 16 mbit sağlayan bir UYDU İNTERNET firması. Satın alacak kişilere yardımcı olmuş olursun. Ama neden bulmuyorsun? Yurt dışında bul madem.

5-) Her şeyin sınırsız olduğunu zannediyorsun.

6-) Evet, AKN'siz olanlarda dahi yoğun trafik saatlerinde eğer servis sağlayıcı talep edilen bant genişliğini sağlayamıyorsa hız mecburen düşüyor. AKN zorunlu olarak kalktıktan sonra bu mesele üzerine forumda birçok konu açıldı.

Bilkent'te 1 Gbps bağlantılar mevcut. Tüm öğrenciler asıldığında birden 100 Mbit civarlarına düşüyordu. Boş saatlerde 960 MBit ise hız almışlığım vardı.

Bu işler internet servis sağlayıcılarını fiyat politikasında tamamen serbest bıraksan dahi hesap kitapla yürüyor. Analizler yapılıyor. Trafikler inceleniyor. Herkesin aynı anda maksimum ne kadar internet kullanabileceği düşünülüyor. Ona göre farklı tarifelere, farklı fiyatlar belirleniyor. Bu konuda birçok yöntem/makale mevcut.

Yoğun bölgelerde klasik kotalı 4G'nin dahi yavaşlaması... İstersen yurt dışında da duruma bakabilirsin.

Bunlar kar amaçlı firmalar sınırsız yapıp daha çok müşteri çekip daha fazla para kazanabilir. Hala diyorsun ki bunlar zararına böyle yapıyor. Cevabın var mı? Yok.

Zamanla yapılan yatırımlarla daha fazla bant genişliği sağlayan sınırsız uydu internetler görebiliriz. Bu demek değil ki onlar da gerçek manada "limitsiz" olacak.

Hayal gücünü kullanmaya devam. Hayal ettiğin her şey aslında gerçek.

1) Tabi kablonet uydudan geliyor, bizim sitede kocaman çanak var. WAN ayarlarını bizim görevli yapıyor.

2) Ay mesela dünyanın uydusu

3) Tabi canım dünyada her yer kotalı, akn'li ... google AKN yi ilk bulan.

4) Uzaynet dünyada bir numara zaten bunu kabul ettik.

5) Herşeyi bir sınırı vardır. Küresel ısınma böyle devam ederse dünyada Terabayt kaynakları bitecek.

6) AKN gereklidir bunu kabul ettik zaten...

Woww ben Bilkent'teyken. OK ;) Ahh siz bilkentliler...

"Bu işler internet servis sağlayıcılarını fiyat politikasında tamamen serbest bıraksan dahi hesap kitapla yürüyor. Analizler yapılıyor. Trafikler inceleniyor. Herkesin aynı anda maksimum ne kadar internet kullanabileceği düşünülüyor. Ona göre farklı tarifelere, farklı fiyatlar belirleniyor. Bu konuda birçok yöntem/makale mevcut.

Yürü be... Makalede okuyorsun. Size okuyunca article olur hocam o.

Sen yazmaya devam et, güzel eğlendirdin.

Uzaynet'e de kutu limitli AKN'si ile başarılar dilerim. İlerde büyük kutu gelince AKN'ler yükselir heralde :D

Geniş bant internete ulaşımı olmayana güzel haber, gerisi kesinlikle almaz.

Ama kutular büyürse düşünürüz :D

• quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

1) Tabi kablonet uydudan geliyor, bizim sitede kocaman çanak var. WAN ayarlarını bizim görevli yapıyor.

2) Ay mesela dünyanın uydusu

3) Tabi canım dünyada her yer kotalı, akn'li ... google AKN yi ilk bulan.

4) Uzaynet dünyada bir numara zaten bunu kabul ettik.

5) Herşeyi bir sınırı vardır. Küresel ısınma böyle devam ederse dünyada Terabayt kaynakları bitecek.

6) AKN gereklidir bunu kabul ettik zaten...

Woww ben Bilkent'teyken. OK ;) Ahh siz bilkentliler...

"Bu işler internet servis sağlayıcılarını fiyat politikasında tamamen serbest bıraksan dahi hesap kitapla yürüyor. Analizler yapılıyor. Trafikler inceleniyor. Herkesin aynı anda maksimum ne kadar internet kullanabileceği düşünülüyor. Ona göre farklı tarifelere, farklı fiyatlar belirleniyor. Bu konuda birçok yöntem/makale mevcut.

Yürü be... Makalede okuyorsun. Size okuyunca article olur hocam o.

Sen yazmaya devam et, güzel eğlendirdin.

Uzaynet'e de kutu limitli AKN'si ile başarılar dilerim. İlerde büyük kutu gelince AKN'ler yükselir heralde :D

Geniş bant internete ulaşımı olmayana güzel haber, gerisi kesinlikle almaz.

Ama kutular büyürse düşünürüz :D
    Söz oyunları yapmana gerek yok.

Bul bir tane bu fiyatlara sınırsız hizmet veren uydu internet firması. Boş yapmaya gerek yok.

Kabloneti uydudan geliyor zannediyordun. Onunla karşılaştırdın kablonetin kutularında limit yok mu vs. diye.

Her yazdığının cevabını verdim.

Yazdığım sorulara tek bir cevabı yok.

Dünyada her yer AKN'li diye bir şey yazmadım. Kendi hayal gücün burada da devreye giriyor. Ya da her bağlantıda AKN var diye yazmadım. Eğer yoğunluk olursa bantgenişliğinin yetmediği noktada hızın düşer kotalı tarifede dahi. AKN olmasa bile. Test edilmesi mümkün. Ama teste gerek yok. Hayal gücün çok iyi çalışıyor.

Uzaynet uydu sahibi falan değil. Git görüş uyduların sahipleriyle sen dağıt burada interneti. Alt yapı ihtiyacı falan yok. İstediğin gibi sınırsız ver. 1 Tbps ver. Hayal edersen gerçek olur. Gerçekler bize sınır koymaz hayallerimiz koyar. Konu telekomunikasyonsa hayal ettiğin her şey aslında doğrudur.

Temel matematikten anlamadan nasıl mezun oldun merak konusu. Gerçi internetin büyüyle çalıştığı bir dünyada matematiğe ne gerek var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hckr -- 15 Mart 2019; 19:28:43 >

• Aldığım hızın 4'te 1'ini ödediğim ücretin 10 katına satan, üzerine kota koyan firma olarak kalacaksınız aklımda (:

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatlar uygun olsa zaten direk bir uydu yasası çıkar. Çatilardaki tüm uydu antenleri toplattirilir. Btk uydu internet lisanslarıni katakulli ile iptal eder. İlave vergi getirir. Ekstra düzenleme yapar falan filan.

Bu ülkede belediyeler fiber kablo döşeme işinden nasıl para kazanırımin hesabını yapıyor. Kazı izni ücreti adı altında. Hatta zamanında fiber optik kabloları zorla söken belediyeler görmüştük.

İkincisi airfiber diye bir şey gelişince Btk önünü kapamak için sermaye yasası çıkarıp 1 milyon TL sermayesi olmayan bu işi yapamaz deyip bir çok iss nin lisansını iptal etmişti.

• uzaynet ile #heryerdehızlıinternet

Uzaynet için anca hiç çekmeyen bi yerde olacaksınız ki çoğu yerde artık baz istasyonuyla internet veriliyor. Öyle yerlerde olanda 10.000 de 1 kişidir belki ayrıca fiyatlar çok uçuk ben şehir merkezindeyim burda superonline FTTH mevcut fakat çekmeyen bir yerde olunsa bile uzaynet e bu kimsenin bu kadar para vereceğini sanmıyorum. Özellikle bu sitedekiler. Anca teknolojiden hızdan kotadan anlamayan kişiler belki bir nebze alabilir bunun dışında işiniz çok zor yinede başarılar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

https://uzaynet.com.tr/konnect-home/

Valla uydu internetin pahali fiyatlarina ragmen hic fena gozukmuyor ancak siz TIB ve BTK`ya bagli misiniz, yoksa EUTELSAT reselleri misiniz ?

Eutelsat ka-sat 9a 9 derece dogu uydusu sanirim ?

Ka band lnb ile internet icin transmitter ve modem koyacaksiniz, peki uydu uzerindeki TV yayinlarini mesela irlanda`nin RTE kanalini seyredebilecek miyiz uydu alicimizla ? Hem internet hem tv yani ? Koyacaginiz uydunun capi kac cm olacak ? Hava sartlari malum cogu sirket 90 cm alti uyduruk canaklar kullanmakta, kullandiginiz canagin capi, markasi ve ureticisi kimdir ?

Yillik odeme yapilirsa indirime gidiyor musunuz ?

Canagi motorize hale getirip, hem ka hem de ku band iletisim icin ayarlayabiliyor musunuz ? (hem tv hem de internet, kullanici ne isterse onu alabilecek sekilde) Merkezi sistem kullanan apartmanlarda nasil uyguluyorsunuz malum kablolama vs... biraz daha farkli ve imkanlar kisitli.
    Akp li misin niye RTE kanalı?

• o fiyatlara o paketlerı alacak adam salaktır net. akn sonrası 256kb diyo şaka gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugia -- 15 Mart 2019; 22:57:25 >
  • bir zamanlar skystar hd2 tv kartım vardı pc imde , tv kartlarının popüler olduğu hd yayınların yeni yeni başladığı ama türkiye de hd yayının bile çok nadir olduğu zamanlar işte.sene 2008-2009 gibi sanırım neyse efendim gördüğümüz her bilgiye deli gibi saldırıyoruz bir de yeniyiz bu işlerde , tv yayınını uydudan almayı zorla öğrenirken bir de download yapabildiğimizi öğrenmiştim.ama istedğinizi değil gerekli ayarları yaptıktan sonra uydudan ne geliyorsa onları alabildiğiniz bir indirmeydi bu.düşünün ki o zamanlar hızım azami 75-100 kbps , ayarları bir tutturdum aman aman o ne nasıl bir hızla dosyalar iniyor 500 gb hd mi neredeyse doldurmuştum gün sonunda.eagle eye (kartal göz) filmini ilk burdan tesadüfen indirip izlemiştim.dediğim gibi ne geliyorsa onu alıyordunuz.aklım gitmişti o zaman inen dosyaların hızına.ne ararsan vardı inenlerin içinde.

bunları niye yazdım ben de bilmiyorum.ama uzaynetten daha faydalı bilgiler verdiğim kesin , yani sözün özü sayın uzaynet yetkilileri öyle bir şey yapın ki (fiyatını bir kenara koyuyorum ) aklımız gitsin vaay be adamlar yapmış hizmet veriyorlar diyelim.burada hitap etmek istediğiniz kitleyi ben çözemedim vesselam.

biz sadece kurumsal hizmet veriyoruz diyorsanız anlarım da , yoo hayır biz bireysel hizmet de veriyoruz kırsal kesim de , dağda yada bayır da internete ulaşamayanlara int. sağlamaksa amaç fiyatınız ve koymuş olduğunuz kota ile bunu hangi kırsal kesim de dağda bayır da yaşayan kişi alır.bunlar orada yaşıyor ise ve de paraları çok ise bilemem , böyle kişiler varsa bile bunlar sizin portfeyinizi doldurup gerekli kar marjınızı nasıl sağlar.20 gb kota ve sonrasın da hız 250kbps

saçmalamış da olabilirim yarın c.tesi ve ben sabah 6 gece 1 çalışacağım .... onun stresi de kabus gibi çökmüş üstüme sanırım...çalışmak lazım yoksa verdiğiniz hizmeti nasıl alalım ,

saygılar

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.