Şimdi Ara

uzaynet ile #heryerdehızlıinternet (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
3
Favori
63.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayrıca gönderdikleri iptal formunda iptal nedenini müşteri memnuniyetsizliği olarak belirttim ve bir allahın kuluda arayıp hemşerim senin sorunun ne demedi...
  • Wanker kullanıcısına yanıt
    800₺ faturayı ödediniz mi? Tüketici hakem heyetine başvurmadı iseniz başvurmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: k8s

800₺ faturayı ödediniz mi? Tüketici hakem heyetine başvurmadı iseniz başvurmanızı tavsiye ederim.
    Teşekkürler, başvuralım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sokme ve takma bedeli oldugundan pnu aliyor. Yani cayma degil. Basvuramazsin. Odersin...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar merhaba,
    yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. sorularınız varsa yardımcı olmak isterim.
    ayrıca yaşanan sorunları da beraberce çözmek üzere tüm dh üyesi aboneleri konuda aktif olmaya davet ediyorum.

yaşadığım yerde adsl dışında altyapı yok. yakınımda kongre merkezi var bu sebeple superbox'ı tercih etmemiştim bağlatırken. vf'da da henüz superbox aboneliği başlamamıştı.

2 aydır tecrübelerim doğrultusunda bilgi vermek isterim:
    paketim 20mbit dl 3 mbit upload paketi.
    ilk yaşadığım sorun, twitter videolarının oynamamasıydı.
    daha sonra dns değiştirerek bu sıkıntının aşılabildiğini keşfettim. acilen eser telekom dnslerini değiştirmenizi tavsiye ederim.

netflix, youtube, iptv, vpn bağlantıları sorunsuz çalışıyor.
    diğer bağlantılarla karşılaştırdığınızda tıklama ve sitenin gelmesi süresi nispeten uzun bunun sebebi ping süresi.
    siteler 4 5 saniyede adım adım değil şak diye açılıyor.
    bir de çözemediğim download yavaşlık sorunu var onu da internet download manager ile çözdüm.

faturalandırmaya gelince kurulum ücreti ödeyeceğimi biliyordum fakat istanbul'un göbeğindeki adrese 85 lira yol parası fatura etmişler, hiç bir şey masraf değil ama o biraz dokundu.(kendimi enayi hissettim. şile, ağva, beykoz, sarıyer köyleri olsa anlarım ama bahsi geçen beyoğlu ilçesi)
    benden bir kullanıcı olarak şimdilik bu kadar. merak ettiğiniz bir şey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

• lazzeus kullanıcısına yanıt
    Merhaba hayırlı olsun. Bende 1 hafta önce 10mbit olan paketten aldım. Size 85 TL yol parası iyi çıkarmışlar bize Bursa'dan geldiler (Yalova).

DNS ayarlarını nasıl değiştirdiniz ve hangisini kullandınız? Ben Twitter hesabıma PC'den bağlanıyorum ama açılmıyor. Telefondan girdiğimde bir sorun yok. Gerçi Twitter benim için çok önemli değil.
    Download sorunu bende de var 1.2mbit üzerine çıkamadım henüz. IDM ile denedim yine aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: icedmartini

Merhaba hayırlı olsun. Bende 1 hafta önce 10mbit olan paketten aldım. Size 85 TL yol parası iyi çıkarmışlar bize Bursa'dan geldiler (Yalova).

DNS ayarlarını nasıl değiştirdiniz ve hangisini kullandınız? Ben Twitter hesabıma PC'den bağlanıyorum ama açılmıyor. Telefondan girdiğimde bir sorun yok. Gerçi Twitter benim için çok önemli değil.
    Download sorunu bende de var 1.2mbit üzerine çıkamadım henüz. IDM ile denedim yine aynı.
    dns lokalde değiştirmek dışında bir çözüm bulamadım maalesef. routerda dns cloudflare(1.1.1.1) fakat bağlantı dnsimi kontrol ettiğimde ( çalışırsahttp://www.whatsmydnsserver.com/ adresinden kontrol edebilirsiniz) hep uzaynet dnsi çıkıyordu.
    bilgisayarlarda tvde ve telefonda dnsleri manuel değiştirdim sorun çözüldü. telefonum galaxy note 8, cloudflare'i private dns olarak tanımladım(1dot1dot1dot1.cloudflare-dns.com) giriyorsunuz private dns ayarına. sonrasında sıkıntı kalmadı.

• @Lazzeus, görüntülü konuşma programlarındaki performansı nasıl? Herhangi bir gecikme, yavaşlık vs. mevcut mu?
  • barmenx kullanıcısına yanıt
    MS Teams ve skype ta denedim. Hiç sıkıntı yaşamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazzeus

MS Teams ve skype ta denedim. Hiç sıkıntı yaşamadım.
    skype'ta ses gecikmesi oluyor mu?
  • Hayir olmuyor

• Merhaba,

Bende mi bir sorun var yoksa oluru bu mu bilemedim. Siz hangi hızda download yapabiliyorsunuz? Yani hız testini sormuyorum. Bir şey indirdiğinizde aldığınız hız nedir. Benim paket 10 mbitlik paket. Nereden bir şey indirirsem indireyim hız 1.3 mb'ı geçmedi. Birde ben bir şey indirdiğimde dosya inene kadar diğer bilgisayarda internet kesiliyor. Bende de sayfalar açılmıyor dosya inene kadar. Bu kesilme olayı her zaman olmuyor. Ben bu konularda bayağı bir cahilim sanırım. 10mbit diye 10 mb indirmesini bekliyoruz sanırım.
  • icedmartini İ kullanıcısına yanıt
    1.3 10Mbps için normal, diğer sorunuzda darboğaz olabilir. İndirme hızını 960 kbps ye sabitlerseniz çözülecektir diye düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mbps ile mbitleri karıştırıyorsunuz... zaten 10mbps için alabileceğiniz max download hızı 1.3 mb

35mbps lik internette download max 3.5 mb falan oluyor

dosya indirirken sistem önceliği dosya indirmeye veiryorsa sayfa açılmaları vs sorun olur ;) torrentte hız sınırlanırsa sorun çözülür.

uydu internet için şuan kota var mı ben göremedim tarifelerinde 🤔

30mbps hız alınabiliyor mu? bazı sitelerde aynı uydu için max 22mbps falan diyor? acaba boyutları falan mı farklı?

uzaynet ile #heryerdehızlıinternet

• quote:

Orijinalden alıntı: uzaynet yetkili

Merhaba. Çok şiddetli fırtınalı havalar dışında kullanıcılarımız herhangi bir sorunla karşılaşmamaktadır. Böyle durumlarda ise 7/24 teknik desteğimiz bulunmaktadır.

11-12-13 tarihlerinde izmirde dehşet bir yağmur vardı. internetimiz yoktu. teleofndan wifi hattı kurduk evin içinde. ama UZAY netimiz var. sorna geldi internet.. bu haftasonuna giridğimiz rakamlar aşağıdaki gibi.. ha internetimzi sağolsun 30mbit bu arada. buna itirazı olan olursa hani neden oradan kontrol ettiniz bizim kendi sitemiz var oradan kontrol etmeniz lazım hız testini derseniz eğer, bunu sizin teknik servis müdürünüz sayın xxx bey tavsiye ettiğinden, onun itirazı olursa email ve teleofn kayıtlarımız mevcuttur. ayrıca şunu diyeyim, sizin kendi sisteminizde yapılan hız testinde zaten aynı sistem içerisinde bulunan 2 bilgisayarın birbirine olan bağlantı hızını test ediyrouz, bu normal standartta zaten max huzu verir. neyi tartışıyrouz ki... neyse buyrun veriye gelin...

çiçeği, burnunda tarihi üzerinde.

https://ttnet.speedtestcustom.com/result/a4997dc0-40ab-11eb-9ccc-ff9524d1a9f8

• quote:

Orijinalden alıntı: sentiere

11-12-13 tarihlerinde izmirde dehşet bir yağmur vardı. internetimiz yoktu. teleofndan wifi hattı kurduk evin içinde. ama UZAY netimiz var. sorna geldi internet.. bu haftasonuna giridğimiz rakamlar aşağıdaki gibi.. ha internetimzi sağolsun 30mbit bu arada. buna itirazı olan olursa hani neden oradan kontrol ettiniz bizim kendi sitemiz var oradan kontrol etmeniz lazım hız testini derseniz eğer, bunu sizin teknik servis müdürünüz sayın xxx bey tavsiye ettiğinden, onun itirazı olursa email ve teleofn kayıtlarımız mevcuttur. ayrıca şunu diyeyim, sizin kendi sisteminizde yapılan hız testinde zaten aynı sistem içerisinde bulunan 2 bilgisayarın birbirine olan bağlantı hızını test ediyrouz, bu normal standartta zaten max huzu verir. neyi tartışıyrouz ki... neyse buyrun veriye gelin...

çiçeği, burnunda tarihi üzerinde.

https://ttnet.speedtestcustom.com/result/a4997dc0-40ab-11eb-9ccc-ff9524d1a9f8

Alıntıları Göster

Bu yağmurlu gün dışında bir sorununuz oldu mu acaba ?

Ben de almayı düşünüyorum ve sizin bu şikayetinizi görünce biraz korktum açıkçası.

O kadar para verip bir de sıkıntı çekmek çok hoş olmaz sonuçta.

• Yağmurlu ve fırtınalı günlerde randıman nasıl onu merak ediyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak73

Bu yağmurlu gün dışında bir sorununuz oldu mu acaba ?

Ben de almayı düşünüyorum ve sizin bu şikayetinizi görünce biraz korktum açıkçası.

O kadar para verip bir de sıkıntı çekmek çok hoş olmaz sonuçta.

Alıntıları Göster

farketmiyor, yine akşamları yapacağını yapıyor, bu konu altında bir çok yerde bunu belirttim. önümüzdeki hafta ise tüketici hakem heyetine gideceğim.geri alsınla rbunu. buradan da belgesini yayımlayacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sentiere

farketmiyor, yine akşamları yapacağını yapıyor, bu konu altında bir çok yerde bunu belirttim. önümüzdeki hafta ise tüketici hakem heyetine gideceğim.geri alsınla rbunu. buradan da belgesini yayımlayacağım.

Alıntıları Göster

Anladım,teşekkürler cevabınız için size de hayırlısı olsun.

• İstanbul/Arnavutköy'de yazlığımız var, uzaynet'i araştırdım ama çok pahalı geldi. Daha önce superbox kullanmıştım (Sınırsız 10 Mbs paketi) ve rezaletti genelde 1-2 mb falan aldım. Uzaynet kullanan arkadaşlar bunu önerirler mi ?

10 Mbs'e kadar Download, 3 Mbs'e kadar Upload 159 TL diyor

Ayrıca "Kampanya kapsamında, uzaynet uydu sistemi montaj ve demontaj bedeli iki taksitte aboneden tahsil edilir. Birinci taksit bedeli 295,00 ₺ aboneliğin başlangıcında, ikinci taksiti olan 295,00 ₺ ise aboneliğin sonunda faturalandırılır." demiş. Kimi arkadaşlarda bunların yanında extra olarak, yol parası aldıklarını ve tahattüt süresi dolduktan sonrada uydu ve cihaz için sökme parası aldıklarını söyledi. Tüm bunlara baktıktan sonra bana hiç mantıklı gelmedi ki çoğu kişide sorun yaşamış. Genede danışma amaçlı gelip sormak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiyahPapyon -- 19 Ocak 2021; 13:27:52 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.