Şimdi Ara

Uzayda Yaşam (var mı?) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
2
Favori
12.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bencede vardır ama nerdeler? ne yer, ne içerler? bilmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: paganra

bencede vardır ama nerdeler? ne yer, ne içerler? bilmem

burger king + kola turka
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

quote:

Orijinalden alıntı: paganra

bencede vardır ama nerdeler? ne yer, ne içerler? bilmem

burger king + kola turka

olay reklama giriyor arkadaşım :)

şaka bir yana gerçekten yanıtı için çooook erken. zaten yazıdada belli olduğu gibi.
  • Bu sorunun yanıtı henüz bulunmamışken hala ufo saçmalıklarınan inanan insanlar var.
  • o saçmalık dediğin şeylere inanlardan biriside nasa astronotu armstrong kendisi aya giderken ışık yayan bir cismin kendilerini takip ettiğini hem videoya kaydetmiş ve sürekli televizyonlarda tekrarlamaktadır ararsanız youtube'da videosuda vardır gerçi nasa mekik parçası demiştir ama uzayda boş gezen mekik parçası nasıl o kadarışık saçtığı merak konusudur desenizki armstorgn para peşinde adamda kariyer var para var yaşıda gelmiş tahminim hayattan pek beklentiside kalmamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 4 Mart 2010; 17:35:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Byfe

bence dünya dışı yaşam yok.çünkü bilinen tarih m.ö 15.000 e kadar gidiyor ve bilinen kaynak,yazıt,duvar resimleri yok.genel bir klişiye göre uzaylılar bizden çok üstün bir teknolojiye sahip.buna göre bu süre içinde dünyayı ziyaret etmiş olmaları gerekirdi.
    ayrıca en extrem hayat koşullarına adapte olmuş dünyadaki yaşam formu bile ayda en fazla 1 sn dayanabilir.bu yüzden uzaylılar biyolojik yapıda ise buda uzayda yaşam olmadığını göstermekte.diyeceksinizki uzaylılar biyolojik formda olmaya bilir.
    eğer biyolojik değillerse makine olurlar.makinelerde kendi kendine üremedğine göre uzayda yaşam yoktu şahsi görüşüm budur.

mö tarihten uzaylılara ne anlamadım mö 15.000 toplumlar hakkında ne kadar detaylı bilgi biliyoruzki uzaylılar hakkında bilelim üstelik şimdi bile bu teknolojiye rağmen somut bir bilgi alamıyoruz

Benimde aklıma şöyle bir düşünce geliyor belkide uzayda bizden çok fazla başkada medeniyetler var ve bu uzaylılar ilk defa farklı medeniyetlerle karşılaşmıyorlar o yüzden temas kurma gibi bir amaçları yok sadece uzaktan araştırma amaçlı toplumları gözetleyip deneyler yapıyorlar tabi buda bir düşünce

extrem olayıda bana ilginç geldi zamanında bilim adamları oksijenin havanın olmadığı yerde yaşam olamayacağına inanıyordu ya büyük okyanus yada atlantik okyanusunun dibinde bilim adamlarının yaşam olmasının imkansız dediği yerlerde faal yanardağ ağızlarında o zehirli dumana ayak uydurmuş kendisine göre zengin yaşam kolonileri bulundu buda insanların olamaz dediği yerlerde yaşam olabileceğini kanıtladı

birde uzaylı deyince insanın aklına direk bizim gibi yapılı canlılar geliyor şunu unutmayın bakteri virüs gibi mikroskobik canlıların bulunmasıda uzaylı tezini kanıtlar

BANA SORARSANIZ BU KONUDA BENDE KANITLANMAYAN ŞEYE İNANMAM AMA İNKARDA ETMEM

• quote:

Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

o saçmalık dediğin şeylere inanlardan biriside nasa astronotu armstrong kendisi aya giderken ışık yayan bir cismin kendilerini takip ettiğini hem videoya kaydetmiş ve sürekli televizyonlarda tekrarlamaktadır ararsanız youtube'da videosuda vardır gerçi nasa mekik parçası demiştir ama uzayda boş gezen mekik parçası nasıl o kadarışık saçtığı merak konusudur desenizki armstorgn para peşinde adamda kariyer var para var yaşıda gelmiş tahminim hayattan pek beklentiside kalmamıştır.

Ne saçmalıyorsun?
    Armstrong'u sen uzay gurusu felan mı sanıyorsun? O sadece bir maymuna alternatif astronot, bilimsel çıkarımlarda bulunabilecek eğitim seviyesine sahip değildir.
    Bırakın şu gökyüzünde gördüğünüz parlak cisimlere uzaylı ufo'su demeye komik olmayın!

Bu arada bu neil armstrong'da nasıl bir adammış, yok uzayda ezan sesi duyar, yok ufo görür.
    Ufo dedikleri yoksa şu şekerleme markası olan mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: castorpollux

quote:

Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

o saçmalık dediğin şeylere inanlardan biriside nasa astronotu armstrong kendisi aya giderken ışık yayan bir cismin kendilerini takip ettiğini hem videoya kaydetmiş ve sürekli televizyonlarda tekrarlamaktadır ararsanız youtube'da videosuda vardır gerçi nasa mekik parçası demiştir ama uzayda boş gezen mekik parçası nasıl o kadarışık saçtığı merak konusudur desenizki armstorgn para peşinde adamda kariyer var para var yaşıda gelmiş tahminim hayattan pek beklentiside kalmamıştır.

Ne saçmalıyorsun?
    Armstrong'u sen uzay gurusu felan mı sanıyorsun? O sadece bir maymuna alternatif astronot, bilimsel çıkarımlarda bulunabilecek eğitim seviyesine sahip değildir.
    Bırakın şu gökyüzünde gördüğünüz parlak cisimlere uzaylı ufo'su demeye komik olmayın!

Bu arada bu neil armstrong'da nasıl bir adammış, yok uzayda ezan sesi duyar, yok ufo görür.
    Ufo dedikleri yoksa şu şekerleme markası olan mı?

Önce insanlarla diyalog kurmasını ÖĞREN cümleyede hakaret ederek başlamışsın ifadelerine dikkat et eğer yazılar sana saçma geliyorsa SAÇMA şeylere cevap yazmazsın

1-Armstron dediğin kişi Pilotluğun yanında Uzay Mühendisidir (Armstrong 1971 yılında NASA'dan ayrılarak Cincinnati Üniversitesi'nde çalışmaya başladı. 1979 yılına kadar uzay mühendisliği bölümünde profesör olarak çalışmıştır. 1985'ten 1986'ya kadar Uluslararası Uzay Komisyonu'nda hizmet vermiştir.)

Ben böyle Eğitimli Deney Maymunu görmedim

2-Sen=Armstrong'u sen uzay gurusu felan mı sanıyorsun? O sadece bir maymuna alternatif astronot, bilimsel çıkarımlarda bulunabilecek eğitim seviyesine sahip değildir.

Senin bilimsel açıklama yapabilecek dediğin adamlardan hiç biri daha AY'a gidememiştir zaten Armstrong ben araştırma yaptım bilimsel bir açıklama yapıyorum uzayda hayat var DEMEMİŞTİR aya giderken karşılaştığı olayları anlatmıştır ki videoyada çekmiştir ara youtube'da bul kendisi ayın yüzeyinde karşılaştığı olaylarıda anlatmıştır bunun videosu'da vardır ara youtube'da belki vardır.

3-Sen=Bırakın şu gökyüzünde gördüğünüz parlak cisimlere uzaylı ufo'su demeye komik olmayın!

Benim ufolarla ilgili düşüncelerim 2 yazımın sonunda yazıyor okumadığın için böyle gereksiz yazılar yazmışsın okuyan kişi bunu yazmazdı

Aklıma birden Dünya Yuvarlaktır deyip Papa tarafından Afaroz edilme korkusuyla tövbe eden Galileo geldi.

burada armstrongun bir röportajından çok kısa bir kesit yapıştırıyorum isteyen sonradan uydurma der isteyen ilgiyle okur

http://www.bilinmeyen.com/node/247

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 4 Mart 2010; 21:37:00 >

• Çok özür dilerim sizin gibi değerli bir insana yanlış ithamda bulunmuşum.

Yorumunuzu değil de, asıl profilinizi okumam gerekiyormuş. Sizin gibi aklı başında insanlar az rastlanır.

Fakat şu UFO ve Armstrong olayına sıcak bakmıyorum hala. Armstrong nasıl bir sentetik kullanıyor bilmiyorum ama uzayda ezan duyuyor, ufo görüyor yani pek tekin bir tip değil be.
  • Işık yılı ile ölçülmeyecek kadar yakınlarda yaşam olmadığını biliyoruz. Daha uzaklarda ise bizden gelişmiş canlılar olsun olmasın şuan aksi ispatlanmadığına göre ışık hızına çıkılamaz, çıkılamaması teknolojik imkansızlık değil, fizik limitin bu olduğunu söylüyor. Yani gelişmiş canlılar varsa bile yüzlerce ışık yılı uzakta olduğundan göremiycez.. Belki ışıkla haber iletebilirler, 100 ışık yılı olsa ve o canlıların ortalama ömürleri 1000 yıl olsa, bu sefer biz cevap vericez, sonradan gelen cevaba torunumuzun torunu falan cevap verecek. Çünkü iletim hızı yine en fazla ışık hızı olacak. Çok uzak mesafelere kolonileşmede bu sebepten imkansız, andromedalı amcaoğulları falan hayal yani. Yine kolonileşme olsa olsa güneş sistemimiz içindeki gezegenlerin uydularında olur.

Bu arada saçma sapan bir fizik sorusu sorucam, utanıyorum, fizikçi kim vardı, birileri vardı diye hatırlıyorum??
  • quote:

Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB

Işık yılı ile ölçülmeyecek kadar yakınlarda yaşam olmadığını biliyoruz. Daha uzaklarda ise bizden gelişmiş canlılar olsun olmasın şuan aksi ispatlanmadığına göre ışık hızına çıkılamaz, çıkılamaması teknolojik imkansızlık değil, fizik limitin bu olduğunu söylüyor. Yani gelişmiş canlılar varsa bile yüzlerce ışık yılı uzakta olduğundan göremiycez.. Belki ışıkla haber iletebilirler, 100 ışık yılı olsa ve o canlıların ortalama ömürleri 1000 yıl olsa, bu sefer biz cevap vericez, sonradan gelen cevaba torunumuzun torunu falan cevap verecek. Çünkü iletim hızı yine en fazla ışık hızı olacak. Çok uzak mesafelere kolonileşmede bu sebepten imkansız, andromedalı amcaoğulları falan hayal yani. Yine kolonileşme olsa olsa güneş sistemimiz içindeki gezegenlerin uydularında olur.

Bu arada saçma sapan bir fizik sorusu sorucam, utanıyorum, fizikçi kim vardı, birileri vardı diye hatırlıyorum??

Haberleşmek bile bu derece zorken, UFO'ların mevcut olduğunu söylemek çok uçuk.

• armstrong türkmüş arkadaşlar hatta babasıda müslüman afrikalıymış
  • hadi hadi konu biraz daha kızışsın yeni bir başlık açıcam bakalım kim ne diycek
  • quote:

Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB

Işık yılı ile ölçülmeyecek kadar yakınlarda yaşam olmadığını biliyoruz.

yeni keşfedilen aydaki kutuplarda buzların içinde bakteri boyutunda yaşam olup olmadığı konuşuluyor varsa eğer bu uzaylı tezini destekler ki marsta ve jupiterin uydusu europada donmuş haldeki suda bakteri hayatının olduğu düşünülmektedir. ama bizim gibi insan formatında yaşam olmadığı doğrudur şuda gerçek daha o gezegenlere gidemedik gidersek kim bilir nelerle karşılaşacağız bizim ömrümüzün galaksiler arası seyahate yetmeyeceğinide malesef biliyoruz
  • armstrongun videosunun türkçesini buldum alın belki hoşunuza gider ingilizcesi olanlar diğer bölümlerinide izleyebilir

http://www.youtube.com/watch?v=ii3NKOQIPZE&feature=player_embedded
  • Birisi Çıkıp lspatlayana Kadar , Uzayda Yaşam Yoktur .
  • Vazgeçtim ayrı bir konu açıp sorucam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ex1983Pax -- 6 Mart 2010; 13:49:29 >
  • uçsuz bucaksız bir evrende sırf "dünya dışı varlıklarla" sırf sıcak temas kurulmadığı için onların varlığını inkar etmek hangi mantığa uyar çok merak ediyorum...
    bir düşünün bu kadar uçsuz bucaksız bir evrende yalnız olmak gerçekten çok tuhaf olmazmıydı ?....
  • Samanyolu galaksisindeki milyarlarca yıldız, uzaydaki milyarlarca galaksi(bilinen kısmı sadece)...
    milyar x milyar tane güneş sistemi benzeri sistem. Bunların içinde sadece dünyada yaşam olması ne kadar mantıklı?
    Ayrıca yaşam için gerekli şartlar sadece dünya şartları olmayabilir. Dünyada suda yaşayan canlılar olması gibi, başka gezegenlerde 1000-2000°C belki çok daha fazla sıcaklıkta yaşayan bambaşka yaşam formları olabilir. Onlar için bu sıcaklıklar yaşam şartı olabilir. Hatta bunun altındaki sıcaklıklarda dayanamayıp ölebilirler belkide.
    Dünyada bile çok zor yaşam şartlarına adapte olmuş canlılar var(bkz:ekstremofil bakteriler). Başka gezegenlerde de çok daha zor yaşam şartlarında(bize göre) yaşayan canlılar olması gayet mantıklıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolvérine

uçsuz bucaksız bir evrende sırf "dünya dışı varlıklarla" sırf sıcak temas kurulmadığı için onların varlığını inkar etmek hangi mantığa uyar çok merak ediyorum...
    bir düşünün bu kadar uçsuz bucaksız bir evrende yalnız olmak gerçekten çok tuhaf olmazmıydı ?....

Arkadaşlar yani mışlarla konuşacak olursak, ''evrenin en ucunda pempe fillerin uçtuğu gezegenler var'' desem bunun aksini kim ispatlayabilir ki?

Kesin bir hükme varmak için çok çok erken henüz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.