Şimdi Ara

Uzaya gidecek ilk Türk: İstanbul’da yaşamak daha tehlikeli (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
1.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Arkadaş doğru demiş ama ufak bir düzeltme: Türkiye'de yaşamak daha teklikeli

Şort giydiniz diye birisi ağzınıza tekme atabilir, bıçakla yolunuzu kesebilir, trafik kurallarına uymayan biri yaşamınızı elinizden alabilir, sizden yaşça büyük baba-dede diyebileceğiniz birisi tacizde bulunabilir ya da sudan bir sebepten kalkıp birisi sizi bıçaklayabilir.

Her an bomba patlama tehlikesi olduğunu da unutmamak gerekiyor tabi. Arkadaşlarınızla buluşmak için çıktığınız eve, hain bir saldırı ile geri dönemeyebilirsiniz.

Ama her şeye rağmen "köprülerimiz var bizim!"

yanına arkadaş arıyormuş, seni gönderek mi

• quote:

Orijinalden alıntı: shimoda

****Uçuştan korkmadığını belirten genç Türk, İstanbul’da yaşamanın daha tehlikeli olduğunu, eve giderken daha fazla tedirgin olduğunu dile getirdi***

Çocuk yapacağı YOLCULUĞA atfen İstanbul trafiği bu uzay yolculuğundan daha az tehlikeli değil demek istemiş, millet beyinsizlikten tut vatan hainliğine kadar yaftalamış. Belki tek hatası İstanbul'dan değil de İstanbul trafiği dememekten ibaret hayret ya.
    Değişik haber sitelerinde okuyucu yorumlarına baktım inanılır gibi değil yazılanlar. Küfrün hakaretin bini bir para.

Evet başlıktada istanbul trafiği yazıyor ,istanbulda yaşamak değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DH Misafiri çok güzel bir mesaj atmış, ona gelen tepkileri anlamak pek mümkün değil. Tabi ki kanunun olmadığı, herkesin istediğini yapabildiği bir ülkede yaşamıyoruz ama o kanunlar bazen kimisine işlemediği oluyor ve arkadaşın yazdıkları filmlerden gördükleri ya da uydurma senaryolar değil hepsi gerçekleşmiş ve gerçekleşen şeyler. Tepki verenleri anlıyorum birkaç insanın yaptığı hareketler tüm ülkeye yıkılamaz bu zaten yanlış bir genelleme olur ve diğer ülkelerde de benzer şeyler yaşanıyor ama biz daha fazla yaşıyoruz ve suçlular son örnekte olduğu gibi toplumun tepkisini olmadan serbets bırakılıyor.

Beğenmiyorsan çek git yazmak kolay ama bunun yerine hep birlikte bunları düzeltmeye çalışmak daha iyi bireyler yetiştirmek bizim elimizde. O zaman tecavüz edilip yakılan kızın ailesine de yaz beğenmiyorsan çek git diye.
  • Uzay yürüyüşü yapacak mı?

Orada bir deney yapacak mı?

Bilimsel herhangi bir çalışma yapacak mı?

Cevap hayırsa bu kuru kuruya bir turistik seyahattir ve benim için hiçbir anlam ifade etmez parayı veren herkes gidebilir bu durumda haber değeri olduğunu düşünmüyorum.
  • Hep birlikte Türkiyeyi daha yaşanabilir daha özgürlükçü daha adaletli bir yer haline getireceğimize, bazı yanlışlara dikkat çekenlere saldırmak daha kolay oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanxml

Uzay yürüyüşü yapacak mı?

Cevap hayırsa bu kuru kuruya bir turistik seyahattir ve benim için hiçbir anlam ifade etmez parayı veren herkes gidebilir bu durumda haber değeri olduğunu düşünmüyorum.

..kunu çıkarmayalım türkiye için büyük bir adam üstelik bu kadar genç bir arkadaşımız.

yuh diyorum bu mesajınıza.daha çok yolumuz var bizim.
  • Yazık. Şu forumda bile o kadar cahil insan dolu ki... Adam İstanbul daha tehlikeli demiş. Aksini iddia edecek varsa gelsin buyursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: bykrm

quote:

Orijinalden alıntı: shimoda

****Uçuştan korkmadığını belirten genç Türk, İstanbul’da yaşamanın daha tehlikeli olduğunu, eve giderken daha fazla tedirgin olduğunu dile getirdi***

Çocuk yapacağı YOLCULUĞA atfen İstanbul trafiği bu uzay yolculuğundan daha az tehlikeli değil demek istemiş, millet beyinsizlikten tut vatan hainliğine kadar yaftalamış. Belki tek hatası İstanbul'dan değil de İstanbul trafiği dememekten ibaret hayret ya.
    Değişik haber sitelerinde okuyucu yorumlarına baktım inanılır gibi değil yazılanlar. Küfrün hakaretin bini bir para.

Evet başlıktada istanbul trafiği yazıyor ,istanbulda yaşamak değil.

Başlığın veya haberin neresinde trafik yazıyor ? Atarınız nedendir muhterem, Dövecek misiniz acep beni?

• Şunu ölüm riskli Mars'a gönderirlerse görürüm hangisi daha tehlikeli, hem ekmeğini yerler hem ilk fırsatta vururlar bu nasıl bir kan. Aslında söyledikleri doğru bir yere gidebilirdi ancak direk bu zorluk Türkiye nin kendisinden kaynaklanıyor izlenimi veriyor, bu memlekette olup biten de en masum taraf bu ülkedir ama içindekiler değil hain,cahil,çakal,psikopat ve manda-himaye sevdalısı kaynıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: profecco

Bu arkadaş bir gün uzaya gidebilirse,uzaya giden Türk için Türkçe bir kelime kullanmak lazım "Gökadamı" veya "Gökinsanı" gibi. Nasıl Amerika astronot, Rusya kozmonot ya da Çin Taykonot diyorsa bizim de Türkçe bir kelime kullanmamız gerek selfie-özçekim gibi.

Gökteyürüyen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanxml

Uzay yürüyüşü yapacak mı?

hadi o zaman co-pilotluğu sen yapta görek
  • Evet İstanbul Uzay'dan daha tehlikeli kimsenin buna itiraz edeceğini sanmıyorum. Burada bela sizi her yerde bulabilir. Markette, otobüste, trafikte her yer manyak dolu.

• Katillerin diktatorlerin sapiklarin hirsizlarin ruya ve firsatlar ulkesidir Istanbul veya Turkiye ! ....

• Bazeb birine laf sokarsın ama o kişi bunu algılayamaz. Sonra kendi kendine ben neden bununla muhattab oldumki dersin.

• Ulkenizin kiymetini bilin ve iyi seyler yapmaya calisin
    Dunyanin her yerinde kriminal hadiseler oluyor
    Bakmayin siz bu adama
    Tamam hersey Turkiyede gulluk gulustanlik degil ama sevin ulkenizi kisacasi,

• İstanbul belalı bir şehirdir.

• Bişey yapan illa ülkesine bişey atacak. O bişeyi siz biliyorsunuz. Sanki başka bir yerde yaşamak çok tehlikesiz. Arkadaş bu ne aşağılık kompleksidir ? Size atanız ananız hep aşağılayarak mı yetiştirdi? Amerikada her yıl 10 binlerce kişi silahla vurularak öldürülüyor. Polis sizi yargılamadan vuruyor. Bu neyin kafası ya.

• Türkiye değil dünya da yaşamak daha tehlikeli bomba patlamasından veya araba kazasında ölmekten daha iyidir bence uzay da ölmek.

• Dakka bir gol bir, kendi ülkeni kötülemek denir ya? Sorunlar olabilir ama bunu kendi içinde tartışırsın. Çözüm üretebilirsin ama yurtdışına gidipte bizim ülke böyledir demek tam bir aymazlık ve cahilliktir. Senin ülkenin durumunun yabancıların umurunda olduğunu mu sanıyorsun? Onların ülkemizle ilgili saçma ön yargılarını beslemekten başka bir işe yaramayacak gereksiz ve ezikçe bir açıklama olmuş. Aferin, çok iyi bir halt etmişsin diyoruz kendisine...

• quote:

Böylelikle Türkiye'nin en genç astronotu ünvanını elde edecek olan genç mühendis adayı, 2017 yılı içerisinde uzaya çıkacak.

Başka astronot mu vardı?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.