Şimdi Ara

Uzay Kuvvetleri 2911 (3D)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
3.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'nin ilk üç boyutlu (Real D) animasyon filmi olma parolasıyla yola çıkan film, sızan bilgilere göre kaos ortamındaki evreni kurtarmak için göreve çıkan Türk yapımı bir uzay aracını ve maceralarını işleyecek.

Yapımcı firma Animaj'ın verdiği bilgiye göre ise yönetmen koltuğunda Şahin Derun yer alacak.

• ''Uzay Kuvvetleri 2911'' Türkiye'nin ilk 3D Animasyon filmidir. 2911 Yılında bir görev için yola çıkan ''TCG Savarona'' Adlı uzay gemisi ve mürettabatının yaşadığı büyük serüven konu almıştır. Konusu kısaca şöyledir; Uzayın dokuzuncu sektör adıyla bilinen tehlikeli ve henüz keşfedilmemiş kısmında bulunan bir nebulanın içinde gaz ve partikül örnekleri toplamak üzere Murat Kaptan komutasındaki bilim adamlarından oluşan dört kişilik küçük bir mürettabat albatros uzay istasyonundan savarona uzay gemisiyle ayrılarak yola çıkarlar. Bu basit gibi görünen yolculukları onların yaşamla ölüm arasında kalacakları bir savaşın tam ortasına götürecektir. Bu savaşı kazanamazlarsa tüm güneş sistemi ve insan soyu da yok olucaktır. İşte bu savaşın kaderini Murat Kaptan ve Mürettabatının amansız mücadelesi belirleyecektir.

Uzay Kuvvetleri 2911 (3D)  Uzay Kuvvetleri 2911 (3D)  Uzay Kuvvetleri 2911 (3D)  Uzay Kuvvetleri 2911 (3D)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Tyrk -- 1 Mayıs 2014; 13:39:25 >

• Ne oldu bu çıktı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zUbE

Ne oldu bu çıktı mı?

16 mayıs'ta gösterime girecek.
  • Bu bir film değil, bilgisayar oyunudur arkadaşlar. Buna ''animation'' veyahut film demek saçmalamak olur. Facebook sayfalarına eleştirel bir yorum yazdığınızda anında engelliyorlar sayfadan.

Bu da ''oyun ekibi''ne aşırı gaz verenlerin sâyesinde. Keşke film iddiasıyla değil de, oyun iddiasıyla girişseydiniz bu işe. Olmamış.
  • ne garip insanlarsınız bence çok güzel olmuş hemen üst düzey birşey olacak diye bir kaide yok siz gidin sağ salimi medceziri izleyin
  • Al işte, kraldan çok kralcı arkadaşlar yine toplanmışlar.

Arkadaşım, yalan mı söyleyeceğiz? Olmamış işte. Üzerinde 3 yıl uğraşıldığı söylenen ''animation'' iddiasındaki bir film böyle olmaz, olamaz.

Film bile diyemiyorum, çünkü oyun. Cry Engine 2 kalitesi bile yok bu oyunda. Ayrıca bu oyunu ortaya çıkaran adamın Facebook'ta yaptığı aşırı egoist yorumları da aynen yapıştırıyorum buraya:

''UK-2911 bir sinema filmidir. Sinema için tasarlanmıştır ve sinemada izlenmelidir. Bu filmi ne DVD ne de Televizyona satmayı düşünmüyorum. Her şey yerinde güzel.''

''Yoo öyle birşey düşünmüyorum. Sadece bu ülkede bazı şeyler değişmeli. Bu bir sinema filmi, kimse evde kıçının üstünde benim 3 yıllık çalışmamın ayağına gelmesini beklemesin. Bulgur ayıklayan kadın için film yapmadım ben. Mutfaktan da filmi anlar mı mantığı beni aşar.''

''Yok öyle birşey. 20 metrelik ekran için tasarlanmış işe avuç içinden ufak telefonlarında bakıp yorum yapacaklar. Ben bu filmi 3-5 kuruş fazla kazanmak için kimsenin ayaklarının altına atmam. Bu ülke bazı insanların bazı işleri sadece para için yapmadıklarını anlamalı.''

Bu da Facebook hesâbı, alın kendiniz okuyun:https://www.facebook.com/sahin.derun

Gördüğünüz gibi, adam kendi reklâmını yapma peşinde ve bu uğurda belki de bedavaya çalıştırdığı, sözde ''gönüllü'' gençleri de peşinden sürükleyerek uyutuyor.

Kaldı ki, bunlar daha hiçbir şey. Akşam gazetesine ve 24 TV'ye verdiği röportajlara bakınca; ''adam şizofren falan herhâlde...'' diyorsunuz.

Bu oyun, uluslararası plâtformlara bir çıksın da, asıl hâddini aşan yorumları o zaman görün siz. Dost acı söylermiş. İllâ şakşakçılık yapmak için, ''muhteşem olmuş ağabey yaaa!'' kafası bizi bir yere götürmez.

Oyun kategorisinde belki, bir nebze başarılı olabilir; ama bunun için de önce Crysis'i geçmesi gerek ki, o potansiyel bile yok bu oyunda.

• https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=35969853&p=1#35969853

Aynı filmi daha önce de vizyona sokmuşlar :(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M..T

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=35969853&p=1#35969853

Aynı filmi daha önce de vizyona sokmuşlar :(

Oha be arkadaş! Bunu yeni görüyorum. Resmen halkla dalga geçmek bu.

Üzerinden 4 yıl geçmiş hiçbir gelişme de yok üstelik

Ayrıca şunlara da bir bakın derim. Adama biri aşırı gaz veriyor:

Uzay Kuvvetleri 2911 (3D) Uzay Kuvvetleri 2911 (3D) Uzay Kuvvetleri 2911 (3D)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonofrhye -- 17 Mayıs 2014; 21:04:56 >

• Türk sinemasında bir ilk

3D animasyon filmi “Uzay Kuvvetleri 2911”, yarın vizyona giriyor.

“Türkiye’nin ilk 3D animasyon filmi” olarak lanse edilen ve yapımı üç yıl süren “Uzay Kuvvetleri 2911”, seyirciyle buluşuyor. Yarın vizyona girecek filmin basın gösterimi, önceki gün Ortaköy Feriye Sineması’nda yapıldı. 3 milyon liraya mâl olan filmin yönetmeni Michael Şahin Derun, gösterimin ardından yaptığı konuşmada “Çocukluk hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Bu, Türkiye’de bilimkurgu türünde yapılan ilk çalışma” dedi. Derun, 2911 yılında görev için yola çıkan Savanora adlı bir Türk uzay gemisi mürettebatının yaşadığı macerayı anlatan filmin Türkiye’den sonra Amerika’da da gösterime gireceğini söyledi.

Eleştirmenler ne dedi?
    Alper Turgut: Tahminimden iyiydi. Tabii bazı amatör yerler vardı. Yurtdışında çekilmiş muadilleriyle karşılaştırınca eğlendiğimi düşünüyorum ama diğer yandan bir amatörlük de var. Özellikle espriler kötüydü. Ama zaten felaket filmlerinde genelde kötü espriler olur. “Uzay Kuvvetleri 2911”, ilk olduğu için önemli.
    Serdar Akbıyık: Türk sinemasında ilk uzun metrajlı animasyon denemesi. O anlamda önemli. Fakat animeye merakınız varsa ve bu kültürden anlıyorsanız, bu film size biraz hafif gelecektir. Senaryo ve diyalog bazında konuşursam; konuyu Türkleştirmek adına biraz fazla baskı altına girmiş yönetmen. Sürekli kokoreçten bahsediliyor, oysa bu bir uzay animesi. Bu tür kendini ciddiye alır, ciddiye aldığı kadar vardır. İlk olması önemli, çok başarısız bulmuyorum. Kesinlikle bu tür filmlerde iyi senaristle çalışılmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Anderson

Türk sinemasında bir ilk

3D animasyon filmi “Uzay Kuvvetleri 2911”, yarın vizyona giriyor.

“Türkiye’nin ilk 3D animasyon filmi” olarak lanse edilen ve yapımı üç yıl süren “Uzay Kuvvetleri 2911”, seyirciyle buluşuyor. Yarın vizyona girecek filmin basın gösterimi, önceki gün Ortaköy Feriye Sineması’nda yapıldı. 3 milyon liraya mâl olan filmin yönetmeni Michael Şahin Derun, gösterimin ardından yaptığı konuşmada “Çocukluk hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Bu, Türkiye’de bilimkurgu türünde yapılan ilk çalışma” dedi. Derun, 2911 yılında görev için yola çıkan Savanora adlı bir Türk uzay gemisi mürettebatının yaşadığı macerayı anlatan filmin Türkiye’den sonra Amerika’da da gösterime gireceğini söyledi.

Eleştirmenler ne dedi?
    Alper Turgut: Tahminimden iyiydi. Tabii bazı amatör yerler vardı. Yurtdışında çekilmiş muadilleriyle karşılaştırınca eğlendiğimi düşünüyorum ama diğer yandan bir amatörlük de var. Özellikle espriler kötüydü. Ama zaten felaket filmlerinde genelde kötü espriler olur. “Uzay Kuvvetleri 2911”, ilk olduğu için önemli.
    Serdar Akbıyık: Türk sinemasında ilk uzun metrajlı animasyon denemesi. O anlamda önemli. Fakat animeye merakınız varsa ve bu kültürden anlıyorsanız, bu film size biraz hafif gelecektir. Senaryo ve diyalog bazında konuşursam; konuyu Türkleştirmek adına biraz fazla baskı altına girmiş yönetmen. Sürekli kokoreçten bahsediliyor, oysa bu bir uzay animesi. Bu tür kendini ciddiye alır, ciddiye aldığı kadar vardır. İlk olması önemli, çok başarısız bulmuyorum. Kesinlikle bu tür filmlerde iyi senaristle çalışılmalı.
    Filmden Görüntüler
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1784021/ed9749f2-0730-49dd-b79b-099f7440b091.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1784021/b1e0ba30-6f06-4252-a068-a76dd2f562d9.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1784021/145a0dd3-939d-4ccc-a39c-b89d28a36683.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1784021/a12553ea-a768-4101-a85e-c1a31eb823e7.jpg
    https://store.donanimhaber.com/3d/95/76/3d9576effbf6681e9ad0e3a07f5e44d6.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1784021/ab255b56-0c55-49e7-ac0d-dee0d9cc98d1.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1784021/603d8787-14e9-484e-b471-38f3e444cd69.jpg

Performanslar Two Steps From Hell .

Uzay Kuvvetleri 2911 Seslendirme Kadrosu
    Umut Tabak ... Murat Kaptan
    Zeynep Önen ... Tuğba Kaptan
    Murat Şen ... Martin
    Mustafa Oral ... Kenji
    Zeynep Ateşer ... Maria
    Aydoğan Temel ... Deeran
    Nur Subaşı ... Tramelit
    Fatih Özacun ... Komutan
    Mesud Uz ... Yauri
    Naci Taşdöğen ... Bruxa
    S.Yönetmeni: Aydoğan Temel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Tyrk -- 17 Mayıs 2014; 19:58:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Tyrk

.

Animaj tayfası gelmiş, burada ''oyunu'' övüyor. Aşırı komiksiniz
  • 'Yoo öyle birşey düşünmüyorum. Sadece bu ülkede bazı şeyler değişmeli. Bu bir sinema filmi, kimse evde kıçının üstünde benim 3 yıllık çalışmamın ayağına gelmesini beklemesin. Bulgur ayıklayan kadın için film yapmadım ben. Mutfaktan da filmi anlar mı mantığı beni aşar......

bu lafın üzerine

izlemiyecem.............

• quote:

Orijinalden alıntı: MertMeteAlp

'Yoo öyle birşey düşünmüyorum. Sadece bu ülkede bazı şeyler değişmeli. Bu bir sinema filmi, kimse evde kıçının üstünde benim 3 yıllık çalışmamın ayağına gelmesini beklemesin. Bulgur ayıklayan kadın için film yapmadım ben. Mutfaktan da filmi anlar mı mantığı beni aşar......

bu lafın üzerine

izlemiyecem.............

Adam kendini ilâh falan sanıyor.

Akşam Gazetesi ve Kanal 24'e verdiği röportajlara da bir bakın derim. Röportajlarda, Hollywood'u ben var ettim diyor özetle.

Bu SS'ler de yukarıda yazdığım yorumun belgeleri, buyrun:
     Uzay Kuvvetleri 2911 (3D) Uzay Kuvvetleri 2911 (3D)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonofrhye -- 17 Mayıs 2014; 21:12:12 >

• İlginç bir adammış. filmi bulgur ayıklayan kadın için yapmadım diyor, bulgur ayıklayan kadın ne anlayacakta izleyecek zaten bu filmi.
  • Aman ne orijinal konuymuş.
  • 1 kişi de değildir canım (: Kapalı gişe falan demiş yönetmenimiz kendi Facebook hesabında.
  • Hadi bakalım. Pek sanmıyorum iyi olacağını ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

•  Uzay Kuvvetleri 2911 (3D) Uzay Kuvvetleri 2911 (3D)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.