Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Uzay haberleri ve tartışma konusu (GÜNCEL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
84
Cevap
4
Favori
989
Tıklama
Tüm Forumlar >> Kültür ve Bilim >> Bilim ve Teknoloji >> Uzay haberleri ve tartışma konusu (GÜNCEL)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      343 Mesaj
      11 Ocak 2019 15:26:59
      ışık hızının bir sınır olmadığı ve aşılabileceğine dair bir haber okumuştum, yakın zamanda...

"Sürekli savaşların yaşam kanunu olduğu bu dünyada, savaşmak istemeyen yaşam hakkına sahip değildir." Adolf HİTLER
    • Yüzbaşı
      706 Mesaj
      11 Ocak 2019 16:22:20

Kaynak verirsen bakarız. Bak olayı birde şöyle açıklıyım. Işık hızının üstünde sonuçlar sebeplerden önce görünür. Misal sen bana yakınlaşmak istersen uzaklaşırsın. Burada sebep benden uzakta olan nokta sonuçsa benim yanım. Işık hızını aşınca ilk sonuç gerçekleşir yani benim yanım, sonrada sebep gerçekleşir senin başladığın yer. Yani ışık hızının üzerinde yolculuk mümkün değil zira gideceğiniz yerden uzaklaşırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      adolf1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      11 Ocak 2019 16:37:53

"Sürekli savaşların yaşam kanunu olduğu bu dünyada, savaşmak istemeyen yaşam hakkına sahip değildir." Adolf HİTLER
    • Yüzbaşı
      706 Mesaj
      11 Ocak 2019 17:09:02

Bunlar net bilgiler değil adamlar sadece tahmin etmişler zaten kaynaklarda bilgiler yazıyor. Net bir keşif yok. Dediğim gibi bir cisim ışık hızını aşarsa size gelmez sizden uzaklaşır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      adolf1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      472 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Raul R

11 Ocak 2019 18:59:30 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: adolf1

burada bahsettiğin aslında tam olarak bir zaman yolculuğu değil.
      zaman yolculuğu demek zamanda ileri veya geri gidebilmektir.

oysa burada, kişi için zaman yavaşlıyor, kişinin dışında herşey aynı, hiç bir değişiklik yok.
      kendini yavaşlatıyor, böylece diğer herşey ileri gitmiş gibi görünüyor.

ayrıca bu tek yönlü. yani kişi kendini madde+zaman yaşlanma hızını yavaşlatıyor, ve diğerleri aynı hızda yaşlanmaya-eskimeye (madde zaman) devam ediyor. yani kendisi zamanda geri kalıyor ve diğer herşey ona göre zamanda ilerlemiş oluyor. tek yönlü demem bu yüzden. kendini hızlandırıp, diğer herşeyden daha ileri bir zamana gidebilme diye bişey yok mesela...
      Haklısın.

Demek istediğim ışık hızına ulaşmayı düşünmektense kara delikler ve solucan deliklerinin araştırılıp keşfedilmesi daha doğru olacaktır.

Çünkü insanlar için zamanın önemi büyük. Işık hızına ulaşılsa da mesela 40 ışık yılı uzaklıktaki bir gezegene 40 yılda ulaşacaksın.

40 yaşında biri olsa 80 yaşında oraya varacak yada oraya ulaşamadan yaşamını yitirecek.

Işık hızına ulaşmak çözüm değil. Kara delikler ve solucan delikleri için ileri ki yıllarda araştırmalar keşifler olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esteban C -- 11 Ocak 2019; 19:0:11 >
      |
      |

Reklamlar
nice türkiye
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
doğum sigortası, doğum paketi, çocuk sigortası
millenicom;internet;servis
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,188
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.