Şimdi Ara

Uzantısı yanlış değiştirilmiş bir dosyayı eski haline getirmek mümkün müdür?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
36.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Netten indirdiğim Ape uzantılı bir müzik dosyasını o zamanlar elimde programı bulunmaması ve dosya uzantısı ile ilk defa karşılaştığımdan dolayı şaşkınlıkla sonuna .wav uzantısını ekleyerek Wav ses dosyası haline getirdim.Lakin wav gözükmesine karşın hiç bir player açmadı.Şimdi ape'yi convert eden bir programım var ve birçok ape dosyasını çevirdim fakat bunun dosya uzantısını wav yaptığım için convert edemiyorum. Bu dosyayı tekrar eski haline getiremez miyim?

• Arkadasım Ms-dos komut isteminde (başlat>tüm programlar>donatılar>komut istemi) dosyanın oldugu kalsore girecen (komutları bilmiyorsan yardımcı olurum)

rename dosyaadı.wav dosyaadı.ape

yazacan.
  • Denetim masasından klasör seçeneklerine gir. Görünüm sekmesine tıkla. Aşağıda "Bilinen dosya türleri için dosya uzantılarrını gizle" seçeneğinden işareti kaldır. Tamam de. Şimdi dosyanın isminde uzantısını da göreceksin. Yeniden adlandır de...Uzantısını değiştir. İşin bittiğinde "Bilinen dosya türleri için dosya uzantılarrını gizle" yi tekrar aktif etmeni tavsiye ederim. Şaşkınlık durumunda uzantıyı değiştiremezsin böylece...
  • (Denetim masasından klasör seçeneklerine gir. Görünüm sekmesine tıkla. Aşağıda "Bilinen dosya türleri için dosya uzantılarrını gizle" seçeneğinden işareti kaldır. Tamam de. Şimdi dosyanın isminde uzantısını da göreceksin. Yeniden adlandır de...Uzantısını değiştir. İşin bittiğinde "Bilinen dosya türleri için dosya uzantılarrını gizle" yi tekrar aktif etmeni tavsiye ederim. Şaşkınlık durumunda uzantıyı değiştiremezsin böylece... )

Çok Doğru.

• yanlıslıkla .2010 uzantılı dosyaları pdf reader.la ac komutu verdım bunu nasıl sıfırlayabılırım .2010 uzantısını hıcbır programın acmasını ıstemıyorum
  • araçlar/klasör şeçenekleri/dosya türlerinden 2010 dosya uzantısı sil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DLI -- 12 Şubat 2010; 16:59:09 >
  • herkese teşekkürler benim de işime yaradı
  • beyler bi tane oyun indirdim bin uzantılı dosyası wardı yalnıslıkla adope reader olarak iliskilendirdim eski haline getirmek istiyorum hic bir programla iliskilendirilmesin windows 7 işletim sistemim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker43

beyler bi tane oyun indirdim bin uzantılı dosyası wardı yalnıslıkla adope reader olarak iliskilendirdim eski haline getirmek istiyorum hic bir programla iliskilendirilmesin windows 7 işletim sistemim

Denetim Masası\Programlar\Varsayılan Programlar\İlişkilendirmeleri Ayarla
  • kardesim biraz daha acıklayıcı olurmusun tam anlamadım ilgin icin tesekkür ederim ayrıca
  • beyler cok gıcık oldum bi cözümü yokmudur dosyanın ilişkilendirilmesini kaldırmam lazm yardım.
  • DOSYA UZANTISINI SIFIRLAMA ESKİ HALİNE GETİRME %100 BU VİDEODAhttps://youtu.be/WNP1fsIwjlA
    Çözümünü buldum arkadaşlar
  • Winrar. İle yapabilirsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MustafaAkkoca M kullanıcısına yanıt
  • banada yardım edin!!!!! rar indirdim bu bilgisayardan hiçbir programla açılmayan işletim sistemim windows 10 yanlışlıkla not defteri ile aç şıkkını seçtim ve değiştiremiyorum!!! lütfen acil yardım edin
  • Bilgisayarda winrar yada winzip vb. yüklü ise;

Herhangi bir rar dosyasına sağa klikleyin, birlikte açı ordan da diğer programları seçin.

Winrar / Winzip ı seçip; rar dosyalarını bu uygulama ile kullanı seçin, onaylayın.

Düzelmesi lazım. :)
  • win 10 serileri için basit bir çözümü var format sız başlat/windows sistemi/çalıştır/regedit/HKEY_CLASSES_ROOT burda değiştirdiğiniz uzantıyı bulun silin sonra HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts tan gene aynı uzantıyı bul ve sil sonra reset veya görev yöneticisi ayrıntılar expoler ı sonlandır eski haline dosya uzantısı dönmüş olcak dolstum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.