Şimdi Ara

Uzaktan eğitimin aslında daha verimli olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hoca karşında ders anlatıyor, uzaklık yakınlık derdi yok, ordan tıklıyorsun hop soru soruyorsun. Tahtayı göremedin vs olmuyor. Çoğu derste gayet iyi hatta yakında olmasından daha iyi. En azından yoldan tasarruf ediyorsun okula gitme derdin yok. 2 saat okula git gel zamanın gidiyor. Ben o 2 saatte oturur kahve içerim keyif yaparım aw.

Bazı hocalar da cidden çok pro bu konuda, uzaktan eğitimle mat 2 görüp geçmişliğim var yani düşünün. Hatta difi de kısmen öyle geçtim. Ama hocanın muhabbeti güzeldi, arada yine de gittim derslere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 6 Nisan 2020; 17:5:24 >

• uzaktan egıtım dedıklerı sey maalesef sadece uniler için faydalı. hiç bi liseli ergenusların televizyon karsısına gecıp egıtım alacaklarını zannetmem. 10 kısıden 1 tanesı ızlıyosa sukur. ıstedıklerı gıbı ızle veya ızleme sart yok. sınav bu donemden cıkmayacak. sınavlar ertelendı. ohh valla mıs.

unılerde ıse sıteye gırıp adone connect programı ıle ızlıyosun. yok ebaymıs oymus buymus sacma sapan seyler yok. hocanla yuz yuzesın ve orada hocan dersı ızleyıp ızlemedıgını goruyor. ıyı kı de bu sıstem ıcerısındeyım. lıselılerın bu tv den ders dınleyeceklerını zanneden varsa
  • uzaktan egıtım dedıklerı sey maalesef sadece uniler için faydalı. hiç bi liseli ergenusların televizyon karsısına gecıp egıtım alacaklarını zannetmem. 10 kısıden 1 tanesı ızlıyosa sukur. ıstedıklerı gıbı ızle veya ızleme sart yok. sınav bu donemden cıkmayacak. sınavlar ertelendı. ohh valla mıs.

unılerde ıse sıteye gırıp adone connect programı ıle ızlıyosun. yok ebaymıs oymus buymus sacma sapan seyler yok. hocanla yuz yuzesın ve orada hocan dersı ızleyıp ızlemedıgını goruyor. ıyı kı de bu sıstem ıcerısındeyım. lıselılerın bu tv den ders dınleyeceklerını zanneden varsa
  • aga ben youtube'dan üniversite kazandım internet kolaylıktır okula falan gitmeye gerek yoooook
  • Daha üniversiteye geçmedim orayı bilemem ama ortaokul ve lise için %100 sanal eğitim daha faydalı.

Okullar artık gereksiz, bunu Corona sayesinde tüm dünya gördü.

Şimdiki aklım olsa 9. sınıfta direkt açık liseye geçerdim. (Antalya'nın en iyi anadolu liselerinden birinde okudum ama eğitimi vasattı)

Youtube'daki hocalarla, okulda alabileceğin eğitimin en az 6 katını alırsın. Okullar, eski çağın ürünleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevengeRain -- 6 Nisan 2020; 20:57:32 >
  • Türkiye için çok daha iyi bir durum bu uzaktan eğitim. Doğuya okul açmakla uğraşacağına öğretmen atamakla uğraşacağına fiber internet çek ve her evde bilgisayar olmasını sağla okumak isteyen çocuk her türlü okur. Batı için zaten hayli hayli daha iyi. Hem aileler ekstra masraflardan kurtulmuş olur (servis,yemek vs) hem de zamandan tasarruf edilmiş olur.
  • Altyapıyı düzgün kurmuş olsalar hocalar neyse de kimisi çizdiği tablet lag yapıyor kimisi kamera lag yapıyor bunlar çözülse güzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üniversiteli olarak verim almıyorum, faydalı bulmuyorum. Akademi dediğimiz ortamın bir iç disiplini fiziksel yapısı olması bence şart.
  • Üni hazırlıktayım ama benim için farketmiyor. Mal olduktan sonra ister uzaktan olsun ister yakından
  • o üniye göre değişiyor. benim bildiğim bazı üniler ( milletin kek diye dalga geçtiği ) uyduruktan sallamasyon işler yapıyor, vize yerinede proje verilecekmiş. bazı ünilerde ise hocalar uzaktan eğitim diye bildiğin köklüyor, 5 sayfa makale vs isteniyor. bu dönem 6-7 dersi olan biri yandı zaten, her derse 5 sayfa makale yazmakta kolay değil.
  • valla öyle. hoca uzaktan eğitim yaptı. hocaya soru sordum lan üni hayatımda ilk defa. gerçi bu ilk senem ama olsun
  • Kesinlikle yüzyüzeden daha verimli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yav yok arkadaş bi ben verim alamıyorum galiba

bir de daha hazırlıktayım

hoca karşımda anlatsa 2 saat dinlerim ama pc karşısında 15 dkda sıkılıyorum odak filan kalmıyor zaten kendi kendime disiplinli de olamıyorum

0 verimle devam ediyor şu an, bir de bölümde filan olsak ağır bölüm olsa yandım demek ki

vakitten yana kazancı var o doğru ama ben hiç verim alamıyorum valla
  • Kimin ne almak istediği ile alakalı herkes için faydalı aslında eğitilmek istemeyeni eğitmek için hoca uğraşmıyor. Eğitilmek isteyen kişiler eğitilmek istemeyenin dersi sabote etme çabasına maruz kalmıyor. İnternet altyapısı ve ekonomik olarak yeterliliği olmayanlar desteklendiği durumda müthiş sistem.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.