Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

uzaktaki şifresiz wireless'a bağlanabilmek için?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
10
Cevap
0
Favori
479
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> uzaktaki şifresiz wireless'a bağlanabilmek için?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    430 Mesaj
    arkadaşlar, bu wireless network ürünlerine pek hakim değilim, o yüzden sizden yardım bekliyorum. benim amacım; laptoptaki dahili wireless alıcının göremediği wireless ağlarını görebilecek ve bu ağlara bağlanabilecek bir wireless aleti istiyorum. bu access point mi router mi yada baska bir şey mi olacak?

teşekkürler

|
    |
    Notebookun göremediği uzaktaki ağları görmek için notebooktaki alıcıdan daha iyi bir wireless adaptör alman gerekiyor, tabii karar vermek için de kendi adaptörünün özelliklerini bilmen lazım. Bağlanmak istediğin ağ dışarıda veya duvar vb. engeller varsa dış ortam (outdoor) anten almanı öneririm.

Orijinalden alıntı: S

Notebookun göremediği uzaktaki ağları görmek için notebooktaki alıcıdan daha iyi bir wireless adaptör alman gerekiyor, tabii karar vermek için de kendi adaptörünün özelliklerini bilmen lazım. Bağlanmak istediğin ağ dışarıda veya duvar vb. engeller varsa dış ortam (outdoor) anten almanı öneririm.

dostum bu "wireless adaptör" dediğin şunlar mı?

http://www.electroworld.com.tr/c/wireless-adaptorler/

bu linkte antensiz olan var antenli olan var farkeder mi?

bu arada benim amacım; yakın zamanda gemiye cıkacağım için sahile yakın yerlerdeki şifresiz wirelesslara bağlanabilmek

++http://www.hizlial.com/u30.024.9250.0028/tp-link-tl-mr3020-150mbps-3g-kablosuz-n-tasinabilir-mini-router bu linkteki ne iş yapar?
    |
    |

• Yarbay
    4839 Mesaj
    Evet, ilk verdiğin linktekiler wireless adaptör dediğim araçlar. Sana lazım olan da bu.

İkinci verdiğin linkteki ise bir router, mevcut interneti paylaşmana yarıyor ve 3G mobil modemlerle uyumlu olduğu için 3G çekim alanlarında kullanılabiliyor.

Eğer bütçeni söylersen çekimi arttırmak için ihtiyacın olan donanımlar konusunda yardımcı olabilirim.

Orijinalden alıntı: S

Evet, ilk verdiğin linktekiler wireless adaptör dediğim araçlar. Sana lazım olan da bu.

İkinci verdiğin linkteki ise bir router, mevcut interneti paylaşmana yarıyor ve 3G mobil modemlerle uyumlu olduğu için 3G çekim alanlarında kullanılabiliyor.

Eğer bütçeni söylersen çekimi arttırmak için ihtiyacın olan donanımlar konusunda yardımcı olabilirim.

dostum bütçem 60-70 liraya kadar çıkabilir, benim için çekim gücünden ziyade çekim uzaklığı daha önemli
    |
    |
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: kelmiker

tp link 5110 indoor. ama sen onu açıkta konumla, antende sahile baksın, işlem tamam.

dostum hatam varsa düzelt ama bu access point cihazların mantığı; ethernet'le gelen interneti kablosuz olarak güçlendirerek dağıtmak değil mi?

Orijinalden alıntı: Say Goodbye

ebay'de Alfa AWUS036H epey tutulmuş, yurtdışından getirteyim sen iyisi, gümrükte sorun cıkmaz heralde

Alfa'nın ürünleri gayet iyidir, söylediğin modelin 5Dbi anteni var.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Say Goodbye

quote:

Orijinalden alıntı: kelmiker

tp link 5110 indoor. ama sen onu açıkta konumla, antende sahile baksın, işlem tamam.

dostum hatam varsa düzelt ama bu access point cihazların mantığı; ethernet'le gelen interneti kablosuz olarak güçlendirerek dağıtmak değil mi?

hem evet hem hayır. bütün amaçlara uygun ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
1
Reklamlar
Masal
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.