Şimdi Ara

UZAKTAKİ MASAÜSTÜNÜ SUNUCU OLARAK KULLANMAK..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Direk konuya girecem, beni bilgilendirirseniz çok minnettar kalıcam..
    Yapmak istediğim bir web sitesinden kullanıcı adı ve şifre ile uzaktaki masaüstünde bulunan veritabanındaki verilere ulaşmak, güncelleme v.s işlemlerini gerçekleştirmek.. Kısacası uzaktaki masaüstünü sunucu olarak kullanabilmek..

Bunu gerçekleştirebilmem için uzaktaki masaüstünün statik bir IP numarası mı olmalı? Yapmam gerekenleri aşamalarıyla açıklarsanız sevinirim..

Şimdiden teşekkürler, saygılarımla..

• Bunun en free yolu remote desktop'tur modemden 3389 portu bağlanılmak istenilen bilgisayara yönlendirilir.

başlat çalıştır mstsc yazılıp uzak masaüstü programı çalıştırılır ve bağlanılmak istenilen makinanın ip adresi girilmelidir. Statik olması gereklidir. yoksa her modem kapanıp açılmada ip adresi değişiceğinden bir dahaki sefere bağlanamassınız.

yok ben başka çözümler arıyorum diyorsanız portla mortla uğraşmadan team viewer programı mevcut buda işinizi görür ücretlidir free olanı dk kısıtlaması vardır.

Radmin programıda geniş kapsamlıdır oda ücretlidir . ilgili programlara google amcadan ulaşılabilir.

kolay gelsin

Not : Statik ip yi olmadığı durumlarda ip adresini statikleştiren siteler mevcuttur ne kadar sağlıklıdır bilemiyorum. ( no ip )
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonball

Not : Statik ip yi olmadığı durumlarda ip adresini statikleştiren siteler mevcuttur ne kadar sağlıklıdır bilemiyorum. ( no ip )

Tüm bunlara ek olarak,
    bazı internet siteleri var.Ya da bazı programlar şu mantıkla çalışıyor.İp'niz static olmasa bile, bilgisayara daha önce kurulmuş yazılım bilgisayar açık olduğunda devamlı ip sorgulaması yapıyor ve bu ipyi serverına bildiriyor. Tabi program aynı zamanda uzaktan erişilecek bilgisayara bir kod veriyor,tanımlayıcı bir bilgi..O bilgiyi girerek ipniz static olmasa bile o anki güncel ipsini SİSTEM bildiği için bağlanabiliyorsunuz.

Yani statik ip mecbur değil..
  • Doğrudur mesut bey arkadaşın aklını pek karıştırmamak için detayına girmedim olayın not düştüm sadece :)

Açıklamanız için teşekkürler .
  • quote:

Bunun en free yolu remote desktop'tur modemden 3389 portu bağlanılmak istenilen bilgisayara yönlendirilir.

başlat çalıştır mstsc yazılıp uzak masaüstü programı çalıştırılır ve bağlanılmak istenilen makinanın ip adresi girilmelidir. Statik olması gereklidir. yoksa her modem kapanıp açılmada ip adresi değişiceğinden bir dahaki sefere bağlanamassınız.

yok ben başka çözümler arıyorum diyorsanız portla mortla uğraşmadan team viewer programı mevcut buda işinizi görür ücretlidir free olanı dk kısıtlaması vardır.

Radmin programıda geniş kapsamlıdır oda ücretlidir . ilgili programlara google amcadan ulaşılabilir.

kolay gelsin

Dostum verdiğin yararlı bilgiler için teşekkür ediyorum..Yalnız servera bağlanma işini web sayfasından link vererek yapmak istiyorum..
    Bu durumda mstsc diyorsunuz (açılımını bilmiyorum) penceresini açıp ip'nin yazılmasına gerek kalmayacak..
    Su sekilde bağlantı gerçekleştirilir mi ya da nasıl yapabiliriz ?
    Hyperlink kontrolündenn yapmak istediğimde server için almış olduğumuz ip numarasını yazdığımızda bağlantı gerçekleştirilir mi?

Bir diğer sorum server makinada bu port açma olayını yapıcaz, peki servere bağlanan makinede de 3389 portunu açmak gerekir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

quote:

Tüm bunlara ek olarak,
    bazı internet siteleri var.Ya da bazı programlar şu mantıkla çalışıyor.İp'niz static olmasa bile, bilgisayara daha önce kurulmuş yazılım bilgisayar açık olduğunda devamlı ip sorgulaması yapıyor ve bu ipyi serverına bildiriyor. Tabi program aynı zamanda uzaktan erişilecek bilgisayara bir kod veriyor,tanımlayıcı bir bilgi..O bilgiyi girerek ipniz static olmasa bile o anki güncel ipsini SİSTEM bildiği için bağlanabiliyorsunuz.

Yani statik ip mecbur değil..

Vermiş olduğun ayrıntı bilgi ve ilgin için teşekkürler hocam..
  • Yardımlarınızı halen bekliyorum dostlar, projem için gerekli ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.