Şimdi Ara

UZAK DURULMASI GEREKEN ARAÇ İLANLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
8
Favori
14.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arabayı bilen biliyor. (Kimse bilmiyor)
    60000 hasar kaydı var, sigortadan para almak için yapmışlar. (Yav he he)
    Gereksiz muhabbet yapmayın kalp kırarım. (Konuşmadan arabayı al git)
    Keyfi olarak komple boyattım. (Keyifle kazıklayacak)
    Mal benim istediğim fiyatı yazarım. (Para bizim değil sanki)
    Bilgiler cepten verilecektir. (Araba MİT te çalışıyor sanki)
    Araba sadece uzun yolda kullanıldı. (İstanbul trafiğinden çıkmadı)
    Garaj arabası. (km 300.000)
    Arabayı mahallede çizmişler, komple boyattım. (Refüje sürtmüş)
    Tavandaki düzeltmeler doludan kaynaklı. (Araç takla atmış)
    Bel altı çiziklerden dolayı boyalı. (Bel üstü neden çizilmez ?)
    20 yaşında araba sonuçta, değişen boya illa olur. (Komple değişen, full boyalı)
    15 yaşındaki arabaya boya mı soruyorsun ? (15 yaşındaki arabaya 40.000 tl istemeyi biliyorsun.)
    Tüp yüzü görmedi. (Yeni söktürmüş)
    Lpg yeni takıldı. (Araba alındığı ilk günden beri lpgli)
    Sunroof ve hız sabitleme hariç full paket, her şey var. (Araba en boş paket)
    Bel altı temizlik boyası var. (Tavan dahil komple boyalı)
    Kilometresi kesinlikle orjinal, aracıma kefilim. (Kilometre 2 sene önce 120.000 kadar düşürülmüş)
    Taksi çıkması değil, orjinal rengi sarı. (Alındığı günden beri taksi olarak kullanılıyor)
    Exper exper gezdiremem arabayı, ustanı al gel. (Araba ikiye bölünmüş, japonla yapıştırmışlar)
    Motor yüzdesi %90 çıkıyor, sorunsuz. (Tanıdık yerden exper yaptırmış, 2 haftaya conta yakar)
    Bütün ağır bakımları yapıldı. (Kardeşler oto yıkamada iç-dış yıkattı, ilana koydu)
    Dosta gider. (Dostuna sat o zaman, tabi kandırabilirsen ?)
    4000 liralık ses sistemi var. (Aynı setin sıfırı 600 lira)
    Acil paraya ihtiyacım olduğu için satıyorum, yoksa satmam. (Acil olmasa değeri 25.000 lira, acil olunca 30.000 oluyor)
    Takas fiyatım farklıdır. (Araç 15.000 ise takas dersen 25.000 olur)
    Doktordan satılıktır. (Tıp fakültesinden yeni mezun olmuş, üniversite hayatı boyunca arabanın anasını ağlatmış)
    Doğan fiyatına Alman tankı. (Ulan doğanı 9-10'a satıyolar, sen 94 model arabaya 2 katını istiyosun bi de doğan fiyatına diyosun)
    Hasar kaydı olduğu için fiyatı uygun tuttum. (Hasar kayıtsızlara göre 100 lira az istiyor)
    Yakıt cimrisi. (100 kilometreye 55 lira yakıyor)
    Kesinlikle hasar kaydı yoktur. (Plakası değiştirilmiş, motor şase numarasında hasar kaydı çıkıyor)
    Muayene yeni. (6 ay önce yapıldı)
    Ciddiyseniz arayın, mesajlara cevap verilmeyecektir. (Ses tonundan etkilenip hemen almalıyım)

Capse Kulak'tan alıntı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Değerinden düşük fiyatı olan her ilan bana göre şüphelidir.

2 ay önce aracımı sattım.
    Alıcı adam geldi arabaya baktı, yarın kompüteste götürelim dedi. Bende evallah nereye istersen götürelim dedim. Kompüteste girdi arabada dediğim gibi boya değişen çıkmadı. Adam 44 bin liralık aracıma 41 bin lira verdi. Dedim ki abi bak ben sana fiyat 44 bin dedim sen tamam kompüteste gidelim dedim. Ben sana önce fiyatı konuşalım dememe rağmen sen konuşmadın dedim.

Tabiki benim kafamda 43.500 den aşağıya düşmek yoktu ve adamada gıcık oldum 44 bin lirada direttim. Adam en yüksek 42 veriyorum sık elimi dedi. Bende imkansız dedim. Bu sefer pişkin pişkin tamam kompütestin parasını ver almayacam dedi. Banane ya dedim. Adamla aramız gerildi. Arabayı 44 bin liraya aldı ve gitti. Ancak satarken sinirimden sana 43.999 a bile düşmem haberin olsun alıyorsan bu fiyata al dedim.
  • Yani hepimiz yalancı ve dolandırıcıyız bu durumda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gül gül öldük

• Bazı maddeler hariç katılıyorum.
  • -Sahibinden bir ilanda "ARACIMIZ" kelimesi geçiyorsa,

-Soyadı olarak bilmem kim "BEY" yazıyorsa,

-Fotoğraflarda ön koltuklar tamamen arkaya yatırılmış vaziyette ise,

-"Detaylar telefonda verilecektir." ifadesi varsa,

-Bir de açıklamalar kısmında dini istismar eden kelimeler mevcut ise,

o araçlardan uzak duruyorum.
  • Sıfır kokusu içinde (150 bin kilometrede 3 parça boyalı)
  • Çok güzel yazmışsınız. Birde uzak durulması gereken alıcıları yazmak lazım.

Allah nazardan saklasın aracınızı beğendim, ..... işi yapmaktayız (genelde demir yada inşaat olur). Yakın tarihli çekim var ( gel dolandırayım seni, beni icraya ver alabilirsen al paranı)

Selamın aleyküm, aracınıza talibim ancak işlerim dolaysıyla gelemiyorum. Rica etsem yol masrafınızı versem aracınızı siz yada başkası getirebilirmi ( gel arabana bir şekilde çökücez, ...den kan alırız para da vermeyiz)

Şu fiyata ... olurmu (bayağı ölü bir fiyat) ama nakit vericem. (sanki biz arabayı önden lastik arkadan motoru veriyoruz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 20 Temmuz 2017; 9:3:17 >
  • ilandaki resimlerde plaka takılı olmaz.

açıklama kısmında aracın plakası şudur vs derler.

yoksa sorgulatmak istediğimiz hasarsız plakayı açıklama kısmına yazmışlar olmasın ?
  • babamın 2005 astrası gerçekten doludan dolayı tavanı düzeltildi ve boyatıldı. tramer de de gözüküyor.
  • Çizik,boya yok ama ağır hasar kayıtlı.

Erkan Can'ın gemide filmi geliyor aklıma Bakire araba nasıl ağır hasar kayıtlı olur anlamadım gitti :)
  • Değerinden düşük fiyatı olan her ilan bana göre şüphelidir.

2 ay önce aracımı sattım.
    Alıcı adam geldi arabaya baktı, yarın kompüteste götürelim dedi. Bende evallah nereye istersen götürelim dedim. Kompüteste girdi arabada dediğim gibi boya değişen çıkmadı. Adam 44 bin liralık aracıma 41 bin lira verdi. Dedim ki abi bak ben sana fiyat 44 bin dedim sen tamam kompüteste gidelim dedim. Ben sana önce fiyatı konuşalım dememe rağmen sen konuşmadın dedim.

Tabiki benim kafamda 43.500 den aşağıya düşmek yoktu ve adamada gıcık oldum 44 bin lirada direttim. Adam en yüksek 42 veriyorum sık elimi dedi. Bende imkansız dedim. Bu sefer pişkin pişkin tamam kompütestin parasını ver almayacam dedi. Banane ya dedim. Adamla aramız gerildi. Arabayı 44 bin liraya aldı ve gitti. Ancak satarken sinirimden sana 43.999 a bile düşmem haberin olsun alıyorsan bu fiyata al dedim.
  • Selamın aleyküm rabbim herkez(S)in gönlüne göre versin.Hayırlı satışlar.

%95 dinin arkasına saklanıp üçkağıt yapan esnaf ağzı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hetşat

Çizik,boya yok ama ağır hasar kayıtlı.

Erkan Can'ın gemide filmi geliyor aklıma Bakire araba nasıl ağır hasar kayıtlı olur anlamadım gitti :)

Arabayı en az 3 kişi çiz... nerden.baksan Çizicilik.. of kamil of...

• Facebook ilanlarında da fiyat yazmama modası var. İlla fiyat için mesaj atılacak. Ben de alakam olmasa da fiyat soruyorum sonra pahalı deyip geçiyorum.

• En komigide experle anlasilip sigortadan para almak icin hasar sisirildi.

Sigorta sirketleri de gelip beni soysunlar diye yataga uzanmisti zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde hatasız, boyasız deyip ilanın sonunda 20k hasar kaydı var yazan değişikler var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dalaverede son moda : "Ankara'dan astsubay xxxx bey'e opsiyonlanmıştır"
    Artık kaporası alınmıştır da kar etmiyor, opsiyon palavrası sıkmaya başladılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizim insanımız Türkçe yazamıyor, yazdığını okuyamıyor, okuduğunu anlayamıyor. yanlış sayfaya verilen ilanlar mı dersin ne ararsan var.
    aracımın ne olduğunu yazarım satarken, gelen bakar beğenirse pazarlık yapılır istediği yere gösterir alır gider. ama dürüst olmakta kar etmiyor onu anladım önceki araçlarımda.
    ilana ne yazarsam yazayım millet eksik yazdığımı düşünüp sahtekarmışım gibi hareket ediyor, daha doğrusu çakallık yapıp fiyat kırmaya çalışıyor. araba almak kadar alıcı dolandırıcıların olması da sıkıntı.

eski model araçlara şahsen galerideyse hiç yanaşmıyorum bile. şahıstan istediğim yere gösterebileceğim araçlara bakıyorum. araba alırken 1000 liralık ekspertiz parasını da göze alıyorum, şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım. ama bundan sonra yaşarmıyım bilemiyorum.
  • Detay yazarsan ikna olmuyor millet. Arkadaşımın zor satılacğaını düşündüğüm 92 model aracına verdiği ilanda foto yoktu, açıklaması : "sahibinden temiz"
    iki günde normal piyasa değerinde satıldı :)
  • Yalancılar ve dolandırıcılar her yerde. Benim de aklıma gelen birkaç şey var. Onları yazayım,

-4 satırlık kısa açıklama cümlelerinden birinde koca puntolarla "aracın yedek anahtarı mevcuttur" yazıyorsa
    -fotoğrafın çekildiği yer sanayideki bir dükkanın önüyse
    -plaka ve şase no bilgilerinin hiç bulunmadığı ilanlar
    -sigortanın abartması 20k hasarlı araçlar
    -herkeze selamınalyküm gibi türkçe katili olan ilanlar

araba alırken özellikle aldığınız kişinin mesleğini sormalısınız ve özellikle inşaatçılardan çok çok uzak durmak lazım.aracın en temel özelliklerini dahi bilmeyen kişiler de çok sakat bence.tecrübelerime göre kapalı mekanda ya da hava karanlıkta fotoğraf çeken insanların arabaları dandik oluyor.
    aracı göstermek için yer ve zamanı açıkça ve kibarca yazan insanların arabaları genelde iyi oluyor.
    ağır bakımları yeni yapıldı, 2 bin 3 bin km önce yapıldı gibi ifadeler de bana anlamsız geliyor.arabasını satacak adam gidip 1500 lira satacağı arabaya vermez.

çok dikkatli olun dostlar.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.