Şimdi Ara

Uzak Doğu Alış Veriş Rehberi [ Anket: Ortalama Kargo Teslim Süreniz? ] (194. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.938
Cevap
217
Favori
314.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki

Uzak Doğu Alış Veriş Rehberi [ Anket: Ortalama Kargo Teslim Süreniz? ]

(En Son Oy Tarihi: 19.12.2019)
Giriş

Orijinalden alıntı: araknafobia

quote:

Orijinalden alıntı: Blur

Yeniden Merhaba Arkadaşlar!... Bu günlerde bir Tablet PC çılgınlığı almış başını gidiyor...

Hangi tableti almalıyım? Nereden en ucuzunu bulabilirim? Sorun yaşar mıyım? Sorular, Sorular...

Ben de her gün sizlerden gelen istekler ve mesajlar üzerine bir " Tablet PC - Fiyat & Performans " listesi hazırladım.

Tabletleri ise artık bir dünya markası olan Ainol'den seçtim. Emin olun listedeki hiç bir tablet sizi yarı yolda bırakmayacak!

Daha ucuzunu bulabilen varsa da çıksın, beri gelsin Detay için konunun ilk mesajını inceleyebilirsiniz

Bu vesileyle konumuzun teması da değişmiş oldu, lütfen yeni anketimize katılıp fikirlerinizi paylaşın!...

Çok faydalı olmuş teşekkürler...

Ben teşekkür ederim

• @Blur tablet ile ilgili güncellemen güzel olmuş, teşekkürler.

Ben de tablet alacaklara kendi araştırmalarım sonucu bir kaç tavsiyede bulunayım.

Eğer androide, tabletlere yabancı iseniz alacağınız tabletin fiyatından, donanımından çok kullanan sayısına ve yazılım desteğine bakın.Her ne kadar çok iyi bir cihaz alacak olsanız da kullanmayı bilmedikten sonra bir işinize yaramayacak.O yüzden kullanıcısı bol, incelemesi, yazılım desteği fazla olan cihazlara bakın ki buna uyan markalar Ainol, Sanei ve Onda.

Ben Sanei ve Onda ları 7" aradığım için tercih etmedim.Ainol'un modellerine baktım.

Aurora II içlerinde en kaliteli olanı.IPS ekranı bulunuyor ve işlemcisi, rami ile karşılamayacağı ihtiyacınız yok nerede ise.

Elf II' nin Aurora'dan eksiği IPS ekranı bulunmaması.

Tornado ise aralarında en mütevazi olanı.Elf ve Auroradan eksik yanı HDMI çıkışının olmaması (herhangi bir şekilde görüntüyü bilgisayar, projektör, televizyona veremiyorsunuz) ve ekran çözünürlüğünün düşük oluşu.Bunun dışında tıpkı diğerleri gibi açmadığı film, oynatamadığı oyun yok.Fazlası ile tatmin ediyor.Hepsinin kasası kaliteli ve kullanıcısı fazla.Bu sayede sorununuz olduğunda size anında yardım edebilecek insanlara ulaşabiliyorsunuz.

Marsı bence almayın.Tıpkı Windows XP ile Windows 7 arasında kalmış, Vista gibi.Mars alacağınıza ELF alın daha iyi.

Tornado = Windows XP
    ELF II = Windows7
    Aurora II = Windows7 Ultimate, 64 bit diyebilirim

• Bu arada Monster Studio Headphone Beats by Dr. Dre White Replica İncelemesi yaptım.Konuya buradan ulaşabilirsiniz:
    http://forum.donanimhaber.com/m_64464911/tm.htm
  • Gençler bu monster kulaklıkların replikalarını hangi sitede bulabilirim?
  • Blur hocamın önerileri ve yardımlarıyla bugün şu siparişleri vereceğim büyük ihtimal. Yani Paypal kodum ekstreme gelirse 3 lira gelse yetecek limit yaa Aslında yetiyordu ama gittim yeniden kod istedim

• quote:

Orijinalden alıntı: The Noblesse

Blur hocamın önerileri ve yardımlarıyla bugün şu siparişleri vereceğim büyük ihtimal. Yani Paypal kodum ekstreme gelirse 3 lira gelse yetecek limit yaa Aslında yetiyordu ama gittim yeniden kod istedim

Hayırlı olsun arkanda ben varım benim sipariş de yolda Bu arada eksiklerin var ya da ihtiyaç duymadınız bilemiyorum
    Bunları da her arkadaşa ayrı ayrı hatırlatmak zor olmaya başladı. Güzel bir aksesuar listesi yapıp ana sayfaya eklesem iyi olacak galiba

mini hdmi to hdmi kablo ( lcd tv bağlantısı için) ve de soft kılıf (her zaman klavye ile taşımak istemeyebilirsin)
    ve de ekran koruyucu şart ama sanırım şimdilik satılmıyor (aklıma gelmişken uyandırayım da eklesinler stoklara) lazım

Bir de PayPal kod mevzusunu anlayamadım PayPal'in karttan çektiği cüz-i miktardan bahsediyorsan o PayPal'ine yattığı zaman alış verişlerinde ne yazık ki kullanamıyorsun (çünkü artık o para PayPal bakiyen sayılıyor, kredi kart hesabından çıktığı için)

Alış veriş için PayPal kodunun gelmesini beklemene gerek yok. Ekstreyi beklersen de daha çok beklersin. O kod sadece hesabını onaylı konuma getirmek için gerekiyor. Alış veriş yapmana bir getirisi götürüsü yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blur -- 13 Ağustos 2012; 5:27:43 >

• quote:

quote:

Blur hocamın önerileri ve yardımlarıyla bugün şu siparişleri vereceğim büyük ihtimal. Yani Paypal kodum ekstreme gelirse 3 lira gelse yetecek limit yaa Aslında yetiyordu ama gittim yeniden kod istedim

Hayırlı olsun arkanda ben varım benim sipariş de yolda Bu arada eksiklerin var ya da ihtiyaç duymadınız bilemiyorum
    Bunları da her arkadaşa ayrı ayrı hatırlatmak zor olmaya başladı. Güzel bir aksesuar listesi yapıp ana sayfaya eklesem iyi olacak galiba

mini hdmi to hdmi kablo ( lcd tv bağlantısı için) ve de soft kılıf (her zaman klavye ile taşımak istemeyebilirsin)
    ve de ekran koruyucu şart ama sanırım şimdilik satılmıyor (aklıma gelmişken uyandırayım da eklesinler stoklara) lazım

Bir de PayPal kod mevzusunu anlayamadım PayPal'in karttan çektiği cüz-i miktardan bahsediyorsan o PayPal'ine yattığı zaman alış verişlerinde ne yazık ki kullanamıyorsun (çünkü artık o para PayPal bakiyen sayılıyor, kredi kart hesabından çıktığı için)

Alış veriş için PayPal kodunun gelmesini beklemene gerek yok. Ekstreyi beklersen de daha çok beklersin. O kod sadece hesabını onaylı konuma getirmek için gerekiyor. Alış veriş yapmana bir getirisi götürüsü yok

Evet hocam aynen ondan bahsediyorum. 6 lira çekti toplamda. 234 lira limit var şu an. Onaylanınca yatar para, 240 ile iyi bir şeyler alırım diye bekliyordum ama olmayacak sanırım neyse hocam soft kılıf daha ucuza gelir sanırım, klavyeyi sallayalım Peh ya neyse yarın telefonu satabilirsem 3-5 bir şey yatırıyım karta da limit açılsın Bu arada evet hocam aşağı kısımda görünüyor indirim

• quote:

Evet hocam aynen ondan bahsediyorum. 6 lira çekti toplamda. 234 lira limit var şu an. Onaylanınca yatar para, 240 ile iyi bir şeyler alırım diye bekliyordum ama olmayacak sanırım neyse hocam soft kılıf daha ucuza gelir sanırım, klavyeyi sallayalım Peh ya neyse yarın telefonu satabilirsem 3-5 bir şey yatırıyım karta da limit açılsın Bu arada evet hocam aşağı kısımda görünüyor indirim

PayPal'in cektiği para PayPal hesabınıza yatacak ama alış verişlerinizde kullanamayacaksınız, yanlış anlama olmasın ;)
    Ya da sadece yerli sitelerde kullanabilir ya da en son çare eğer PayPal hesabınızdaki paraya biraz daha eklerseniz bankaya çekebilirsiniz ancak
    Bu arada klavyeyi tavsiye ederim hem kullanışlı hem de elegant özellikle de webcam ile chat yapıyorsanız eksikliği hissediliyor

quote:

Orijinalden alıntı: paradoksumsu

Gençler bu monster kulaklıkların replikalarını hangi sitede bulabilirim?

Arkadaş bir mesaj yukarında incelemesini yapmış, hangi siteden aldığını yazmış. Bu kadar da hazırcı olmayalım

quote:

Orijinalden alıntı: araknafobia

Bu arada Monster Studio Headphone Beats by Dr. Dre White Replica İncelemesi yaptım.Konuya buradan ulaşabilirsiniz:
    http://forum.donanimhaber.com/m_64464911/tm.htm

Eline sağlık

quote:

Orijinalden alıntı: Nodex

@Blur tablet ile ilgili güncellemen güzel olmuş, teşekkürler.

Ben de tablet alacaklara kendi araştırmalarım sonucu bir kaç tavsiyede bulunayım.

Eğer androide, tabletlere yabancı iseniz alacağınız tabletin fiyatından, donanımından çok kullanan sayısına ve yazılım desteğine bakın.Her ne kadar çok iyi bir cihaz alacak olsanız da kullanmayı bilmedikten sonra bir işinize yaramayacak.O yüzden kullanıcısı bol, incelemesi, yazılım desteği fazla olan cihazlara bakın ki buna uyan markalar Ainol, Sanei ve Onda.

Ben Sanei ve Onda ları 7" aradığım için tercih etmedim.Ainol'un modellerine baktım.

Aurora II içlerinde en kaliteli olanı.IPS ekranı bulunuyor ve işlemcisi, rami ile karşılamayacağı ihtiyacınız yok nerede ise.

Elf II' nin Aurora'dan eksiği IPS ekranı bulunmaması.

Tornado ise aralarında en mütevazi olanı.Elf ve Auroradan eksik yanı HDMI çıkışının olmaması (herhangi bir şekilde görüntüyü bilgisayar, projektör, televizyona veremiyorsunuz) ve ekran çözünürlüğünün düşük oluşu.Bunun dışında tıpkı diğerleri gibi açmadığı film, oynatamadığı oyun yok.Fazlası ile tatmin ediyor.Hepsinin kasası kaliteli ve kullanıcısı fazla.Bu sayede sorununuz olduğunda size anında yardım edebilecek insanlara ulaşabiliyorsunuz.

Marsı bence almayın.Tıpkı Windows XP ile Windows 7 arasında kalmış, Vista gibi.Mars alacağınıza ELF alın daha iyi.

Tornado = Windows XP
    ELF II = Windows7
    Aurora II = Windows7 Ultimate, 64 bit diyebilirim

Yazdıklarına aynen katılmakla birlikte, zaten yazdığın sebeplerden ötürü diğer markalara şans vermedim.
    Dünyada artık bir marka olarak tanınmış, en çok satan ve şu an yurt içinde de satışı yapılan Ainol'u ele aldım.
    ve bu markayı yine en ucuza satan, sorunsuz, hızlı, güvenilir ve kendimin de kefil olduğu Buyincoins'ten linkler verdim.
    İlk sayfada eklediğim tüm tabletler göz kapalı alınacak seviyede ve çok ucuzlar. Ancak benim de favorim Aurora II
    Elf II ile olan farkı ise sadece 10 $ !!! Karşılık olaraksa IPS ekran ve 8 GB depolama alanı alıyorsunuz! Kesinlikle değer!
    Edit: Zaten anket sonucu da Aurora II'ye selam çakıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blur -- 13 Ağustos 2012; 7:01:03 >

• Bu arada ebayden sattığım ürünün ücreti paypal hesabıma mı yatacak yoksa kredi kartıma mı? Yani illa harcamam mı gerek yoksa kart limitimden düşecek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Refusal

Bu arada ebayden sattığım ürünün ücreti paypal hesabıma mı yatacak yoksa kredi kartıma mı? Yani illa harcamam mı gerek yoksa kart limitimden düşecek mi?

PayPal hesabınıza yatar
  • quote:

quote:

Bu arada ebayden sattığım ürünün ücreti paypal hesabıma mı yatacak yoksa kredi kartıma mı? Yani illa harcamam mı gerek yoksa kart limitimden düşecek mi?

PayPal hesabınıza yatar

ama o parayı kredi kartıma falan aktarabiliyorum di mi, komple orda kalma olmuyor yani?
  • takip...
  • Beyler Elf II'de ARM işlemci, Aurora II'de IPS var. Hadi IPS'yi anladık, peki ARM değer mi yani? neden daha pahalı indirimsiz fiyatı ELF II'nin?
  • quote:

quote:

quote:

PayPal hesabınıza yatar

ama o parayı kredi kartıma falan aktarabiliyorum di mi, komple orda kalma olmuyor yani?

Bankaya da çekebilirsiniz ama 10 dolar alt limit, kur dönüşüm farkı ve sabit masraf vardı diye hatırlıyorum. Yani 20-30 TL. çekmek hiç de mantıklı değil.

quote:

Beyler Elf II'de ARM işlemci, Aurora II'de IPS var. Hadi IPS'yi anladık, peki ARM değer mi yani? neden daha pahalı indirimsiz fiyatı ELF II'nin?

Aurora II varken Elf'e bakmamak lazım. Fiyatlara ise takılmayın. Satışa girdiği fiyatlar üzerlerinde kalıyor, zaten güncel olarak indirim oranları yükseltilerek fiyatlar revize ediliyor.

Yani aslında bakacak olursanız Elf'in indirimli fiyatı indirim oranı daha bile yüksek olmasına rağmen Aurora'dan fazla. Sanırım bu da amiyane tabirle "yersen" mantığı

• arkadaşlar bu paypaldeki kur hesaplaması kazığından kurtulma şansı yok mu, hani kredi kartını dolarla çalışır hale falan getirebilir miyiz, yoksa bankada mı bize aynı kazığı atar bu kur hesaplamasında...
  • quote:

Orijinalden alıntı: McMannes

arkadaşlar bu paypaldeki kur hesaplaması kazığından kurtulma şansı yok mu, hani kredi kartını dolarla çalışır hale falan getirebilir miyiz, yoksa bankada mı bize aynı kazığı atar bu kur hesaplamasında...

PayPal asıl kazığı para çekmek istediğiniz zaman atıyor. Zaten 100 kişiden 99'unun para çekmekle işi olmaz

Alış veriş yaparken ise ödeme ekranında "satıcının para birimi" seçeneğini seçerseniz de PayPal'in kur dönüşüm seçeneğinden kurtulursunuz

• quote:

quote:

arkadaşlar bu paypaldeki kur hesaplaması kazığından kurtulma şansı yok mu, hani kredi kartını dolarla çalışır hale falan getirebilir miyiz, yoksa bankada mı bize aynı kazığı atar bu kur hesaplamasında...

PayPal asıl kazığı para çekmek istediğiniz zaman atıyor. Zaten 100 kişiden 99'unun para çekmekle işi olmaz

Alış veriş yaparken ise ödeme ekranında "satıcının para birimi" seçeneğini seçerseniz de PayPal'in kur dönüşüm seçeneğinden kurtulursunuz

kur dönüşüm seçeneği mi çıkıyor usta hiç dikkat etmedim o zaman bire bir mi oluyor dönüşüm...

bir de örneğin bu aurora yı aldık diyelim, gümrükte takılmıyor mu, sonuçta 125 dolar civarında, sınır ise 75 euro... bunun çözümü ne...

• quote:

Şu kılıfın linkini atarmısınız?

• Gençler bu diytrade güvenilir midir? Bilgisi olan beni de bilgilendirirse sevinirim.

Düzeltme: İmlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarjaleti -- 14 Ağustos 2012; 5:19:47 >
  • quote:

quote:

quote:

kur dönüşüm seçeneği mi çıkıyor usta hiç dikkat etmedim o zaman bire bir mi oluyor dönüşüm...

bir de örneğin bu aurora yı aldık diyelim, gümrükte takılmıyor mu, sonuçta 125 dolar civarında, sınır ise 75 euro... bunun çözümü ne...

Daha önce de yüzlerce defa yazıldı çizildi yine kısaca yazayım:

Uzak doğu siteleri bizim mevzuatı bizden iyi bilip ona göre davranıyorlar. Endişe edecek bir durum yok
    Açık açık yazıp da dillendirmek de gereksiz. İçiniz rahat olsun, gönlünüzce alış veriş yapabilirsiniz.

PayPal kur dönüşüm seçeneğini atlatırsanız sadece bankanızın kur değişim seçeneğine mecbur kalacaksınız ki o daha insaflı, yani bir nev-i en ufak zararla kurtulmak ;)

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Şu kılıfın linkini atarmısınız?

Pm olarak sorduğunuz soruda da cevap verdim ama burada diğer arkadaşlar için de faydalı olması açısından belirtelim:

http://www.buyincoins.com/new_en/details/leather-case-usb-keyboard-for-7-tablet-pc-mid-epad-1-product-5792.html

quote:

Orijinalden alıntı: paradoksumsu

Gençler bu diytrade güvenilir midir? Bilgisi olan beni de bilgilendirirse sevinirim.

Düzeltme: İmlâ

ilk kez duydum. Forumda bir aratın bakalım.

• 
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.