Şimdi Ara

Uyurken Düşer Gibi Olup Sıçramak!!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
2
Favori
39.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok korktuğumu hatırlıyorum
    O günden beri korku filmi izlemiorm adam gibi ( o gün sinemada okul filmini izlemiştim )

@Sago

Cipsle bağlantıyı kuramadım , ben normal insan gibi yatıp , sabah kalktığımda felçli bi şekilde olduğumu hatırlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: stonekafa54

quote:

Orijinalden alıntı: Frécoß

Yukarda da bi arkadaş söylemiş zaten. Halk arasında "karabasan" denilen şeyin bilimsel adı "uyku felci" dir. Fakat nedense ben bunun bilimle alakası olduğunu düşünmeyip gerçekten halk arasında söylenen şeylerle bi alakası olduğunu düşünüyorum. Hatta bu yüzden 3-4 ay önce bunla ilgili yaşadığım bi olaydan sonra uyumaktan korkar olmuştum.

felç he

Benim dediğim şey o mu ?=
    YOksa konuda bahsi geçen , ani sıçrama mı o ?

Senin dediğin değil. Bu karabasan yani kıpırdayamama , nefes alamama , sesler duyma , bir yerinde ağrı acı vb...

• quote:

quote:

quote:

Yukarda da bi arkadaş söylemiş zaten. Halk arasında "karabasan" denilen şeyin bilimsel adı "uyku felci" dir. Fakat nedense ben bunun bilimle alakası olduğunu düşünmeyip gerçekten halk arasında söylenen şeylerle bi alakası olduğunu düşünüyorum. Hatta bu yüzden 3-4 ay önce bunla ilgili yaşadığım bi olaydan sonra uyumaktan korkar olmuştum.

felç he

Senin dediğin değil. Bu karabasan yani kıpırdayamama , nefes alamama , sesler duyma , bir yerinde ağrı acı vb...

yani şu yazıyı kastetmiyorsun ?

quote:

Küçükken ( belki 10 , belki 11 yaşlarında) uykudan uyanmıştım , ama hareket edemiyordum , kollarımı sağa götürdüm ve sanki bedenimi aynı hizada saran bişey var gibi elim çarptı , yani sanki kemiğimi sağa götürdüm , ete çarptı gibi ama tam olarak öyle değil , 15 saniye sürdü , ve 15 saniye nefes alamadım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

felç he

quote:

Küçükken ( belki 10 , belki 11 yaşlarında) uykudan uyanmıştım , ama hareket edemiyordum , kollarımı sağa götürdüm ve sanki bedenimi aynı hizada saran bişey var gibi elim çarptı , yani sanki kemiğimi sağa götürdüm , ete çarptı gibi ama tam olarak öyle değil , 15 saniye sürdü , ve 15 saniye nefes alamadım.

Konuyu açan sensin sanmıştım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

felç he

quote:

Konuyu açan sensin sanmıştım.

tamam

• Yaz aylarında düzensiz uyku sırasında banada çok oluyor.
  • Adam aniden sıçrama diyor , sizler karabasandan bahsediyorsunuz. İkisi farklı şeyler...

Ani sıçrama bana her gün oluyor , hoşuma da gidiyor açıkçası... Uyurken bir anda taşa takılır gibi , bir yerden düşermiş gibi oluyor.

Uyku felci sanırım 2 kere oldu bana , bağırmak isteyipte bağıramamak , hareket etmek isteyipte edememek gibi oluyor. İlkinde hemen uyku felci olduğunu anladım ve uyumaya devam ettim , ikincisini tam olarak hatırlamıyorum , olmamışta olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Adam aniden sıçrama diyor , sizler karabasandan bahsediyorsunuz. İkisi farklı şeyler...

Ani sıçrama bana her gün oluyor , hoşuma da gidiyor açıkçası... Uyurken bir anda taşa takılır gibi , bir yerden düşermiş gibi oluyor.

Uyku felci sanırım 2 kere oldu bana , bağırmak isteyipte bağıramamak , hareket etmek isteyipte edememek gibi oluyor. İlkinde hemen uyku felci olduğunu anladım ve uyumaya devam ettim , ikincisini tam olarak hatırlamıyorum , olmamışta olabilir.

Ne sesin çıkıyor , ne nefes alıyon , ne hareket edebiliyon.

15 20 belkide 30 sniye sonra geçiyor.Uyumana gerek yoktu be

Sen önceden ne olduğunu bliyormuşsun(uyku felci olduğunu anlaman)
    Ben ne olduğu konusunda hiç fikrim yok , az korkmamıştım , kimseyede söylemedim

• bana kramp giriyor genelde baldırıma o zaman yataktan takla atarak kalkıyorum

halk arasında karabasan denen şeye hiç rastlamadım bugüne kadar. ne olduğunu bilmiyorum ama genelde yorgunluktan olduğunu söyleyenler var. düzenli uyku şart yoksa karabasan da görürsün cinlerle top da oynarsın her bir şeyi yaparsın sanırım psikolojiktir o :)
  • Banada son zamanlarda olmaya başladı . Yataktan düşer gibi olup birden irkiliyorum.Ama aslında düşme gibi bir durum yok.
    Yattıktan kısa bir süre sonra , genelde tam uykuya dalarken oluyor

Demek bu olay başkalarındada varmış
  • Uykuya dalarken sıçrama herkes gibi bendede ara sıra oluyor, asıl çoçukken beni etkileyen karabasan yada biraz önce sizden öğrendiğim 'uyku felci' Uyku felcini şimdi biraz araştırdım uyurken beden tamamen felç oluyormuş rüyada yapılan hareketlerin yapılmaması için, felç olmasa rüyada yaptığınız en ufak hareketi yapar ve gece insan onlarca kez uyanabilir.
    Şimdi asıl olaya gelirsek Uyurken uyanıyorsunuz Beyin REM durumundan tamamen uyanık duruma geçiyor ama beden felci devam ediyor uyanıyorsunuz bilinciniz açılıyor ama felç geçmiyor, kendimden hatırlıyorum bu durumda bildiğim bütün duaları defalarca okumuştum kendi bedeninize hapsolmuş gibi hiçbir tarafınızı oynatamazken halisülasyanlar görmeye başlıyorsunuz birinin nefesini ensenizde hissediyorsunuz vücudunuzda üstünüzde ceset varmış gibi bir baskı, bu ve benzeri birçok sanrı görüyorsunuz bu 30 saniye hatta 1-2 dakika sürebiliyor ve 5 saat süren vaka bile olmuş, 30 saniye bile sürse ses çıkaramamak serçe parmağınızı göz kapaklarınızı bile oynatamamak, uyanmak isteyip uyanamamak ve görülen halüsülasyonlar duyulan sesler... kalbinizin sesi sizi en iyi koku filmi efektinden bile 10 kat fazla korkutuyor, birde bu durumdan çıkarken kalbiniz heyecandan deli gibi çarpmaya başlıyor yavaş yavaş nefesinizi hissetmeye başlayınca nefes almayı hissetmenin güzelliğini anlıyorsunuz. Okuduğum ve benimde başıma gelen birçok karabasan olayında arkadaşlarınız ailenizin yanında kanepede koltukta uykuya dalarken felç gerçekleşiyor ailenizin televizyonun seslerini duyuyorsunuz hatta onları gördüğünüzü konuştuğunuzu seslendiğinizi sanıyorsunuz ama kıpırdayamıyorsunuz kötü olan siz yanınızdaki bilincinizle görüp birşeyler söylerken kurtar beni diye yalvarırken onlar sizi uyuyor sanıyor ve ses çıkarmamaya çalışıyorlar

• Size oluyormu bilmiyorum ama ben resmen tokat yiyorum uyurken..Aynı o sıçramada yaşanan gibi oluyor ama sanki tokat atıyor birisi..
  • Uzun zaman önce bir yazı okumuştum. Rüya görürken ruh bedenden dışarı çıkar ve o an gördüğümüz olayları yaşarmış. Düşecek gibi olduğunda da ruh aniden bedene geri dönüş yaptığı için bu irkilme yaşanıyormuş. Eğer bedene giriş yapamazsa söylendiği gibi uykuda ölüm gerçekleşiyormuş.
  • Dün gece tam 5 kere oldu , epey yorgundum.

Şimdi aklıma geldi , 2-3 hafta önce sabah uyandım , tekrar uyuyayım dedim ve yaklaşık 10-15 saniye sonra ağzıma yumruk yer gibi kalktım , ağrı , iz yoktu ama gerçekten yumruk yemişim gibi oldu ve çok hoşuma gitti yahu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881

Uzun zaman önce bir yazı okumuştum. Rüya görürken ruh bedenden dışarı çıkar ve o an gördüğümüz olayları yaşarmış. Düşecek gibi olduğunda da ruh aniden bedene geri dönüş yaptığı için bu irkilme yaşanıyormuş. Eğer bedene giriş yapamazsa söylendiği gibi uykuda ölüm gerçekleşiyormuş.

dostum saçmalama..uyurken ruh bedenden çıkarmı...

onun açıklaması şöyle...

bazen çok yorgun olduğumuz zaman gözlerimizi kapattığımız anda beyin direk uyuma moduna geçiyor....beyninizde sizin o gün yaptığınız bilgiler işliyor... bu sıralarda beyin hem bilgileri işlerken hemde uyku moduna geçemeye çalışıyor, aynı anda iki işi yaparken beyninizin kafası karaşıyor... yani anlayacağınız beyin uyku ile uyanıklık arasında gidip geldiği için o irkilmeler oluyor

• Fena bir şey ya tepiniyorum yatakta falan hiç hoş olmuyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Fena bir şey ya tepiniyorum yatakta falan hiç hoş olmuyo.

japonlar buna metal içinde bağlı olmak demiş.
    Mantıklı , çünkü kolunu , ayağını falan oynatırken sanki bişeye çarpıyormuş gibi oluyor.Sanki 2 tonluk zırhla yatıyorsun gibi
  • Daha 2 gün önce rüyamda birine Blok koymak için zıpladım tam elimi kaldırırken duvara vurmuşum onun acısıyla uyandım hala ağrıyor elim artık nasıl bir şiddetle kaldırdıysam elimi
  • Aynı şey bende de oluyor, geçen gün tüm vücudum kasıldı ne yapacağımı bilemedim. Uyuyamadım doğru düzgün.
  • banada olurdu ama bu aralar bir çığlıkla uyanıyorum
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.