Şimdi Ara

Uyumamak İçin Ne Yapmalı...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
51.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese iyi geceler, hemen durumumu açıklayım. Ders çalışmam lazım ancak deli gibi uykum geliyor, artık nescafe de derdime çare olmuyor(günde yarım litre içtiğim için bünye tepkisiz kalıyor artık) çayda sevmiyorum. Ne önerirsiniz ilaç falan var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bi yerden duymuştum.Kola+Türk kahvesini karıştırarak yada başka bir yolla içip kafein bombası yapıyolarmışmış
  • kafanı soğuk suya sok bence baya etkili olur yada biraz üşümelisin eğer üşürsen vücttaki kan dolaşımı hızlanıyor ve uykunu kaçırıyor bende hep işe yaramıştır sende de yarar belki
  • çay içebilirsin mesela

• Cikolatalar da kafein icerir.
  • Ders çalışma esnasında gelen uykunun çözümü yok maalesef. Ancak ders çalışmayı keserek önleyebilirsiniz.

Şaka bir yana çok fazla kahve içmeyin uyumayacağım diye.
  • kola+kahve denicem, artık gelecek yıl burada ülser, gastrit için ne onerirsiniz diye başlık açarım harbi ya kahve ya da çaydan başka bir şey yok mudur? ha birde kafayı soguk suya sokmaktan başka

• ders çalışma senin neyine beynin kaldırmıyormuş işte ondan dolayı uykun geliyor okuldan ayrıl bir iş bulup çalış şimdiden uyku ayağına yatarsan zaten okumanın sana faydası olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: commodore63

ders çalışma senin neyine beynin kaldırmıyormuş işte ondan dolayı uykun geliyor okuldan ayrıl bir iş bulup çalış şimdiden uyku ayağına yatarsan zaten okumanın sana faydası olmaz.

Tamam yarin hemen tip tan ayriliyorum

• kafein bir yerden sonra zararlı arkadaşlar yapmayın, ben hiç içmiyorum şahsen
  • Bunun uykuyla falan alakasi yok. Sayet ben yillarca kendimi bunun gibi sebeplerle kandirdim. Onemli olan kendinin istemesi, is kendinde bitiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: muratkayalı

quote:

Orijinalden alıntı: commodore63

ders çalışma senin neyine beynin kaldırmıyormuş işte ondan dolayı uykun geliyor okuldan ayrıl bir iş bulup çalış şimdiden uyku ayağına yatarsan zaten okumanın sana faydası olmaz.

Tamam yarin hemen tip tan ayriliyorum

• kafanı şartlarsan uyumazsın beynini kullan vucudunu değil
  • Bugun ust donemdeki bir abi eger 3 u 1 arada etkisini yitirdiyse kahveyi kendin yap bol kahve koy dedi, simdi oyle denicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkayalı -- 26 Kasım 2012; 18:17:41 >
  • Tip mi?hangi okul?donem kac?ben de tiptayim

• quote:

Orijinalden alıntı: muratkayalı

Bugun ust donemdeki bir abi eger 3 u 1 arada etkisini yitirdiyse kahveyi kendin yap bol kahve koy dedi, simdi oyle denicem

Kahve diye 3ü1 arada mı içiyordun ?
  • hala uyuyorsun her gün bıkmadınız mı uyumaktan alın şunu dinleyin de kendinize gelin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.