Şimdi Ara

Uyudum, hem de iki kere! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
4.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bende de oldu bir kez gerçekten kötü bir duygu normalde çok zor uyurum ,

kuzenimin düğünü için istanbul yapmam lazımdı işlerimi de halledeyim diye sabah 5 te çıktım öğlen istanbula vardım işlerimi hallettim akşama kadar akşam 8 de düğüne gittim gece 12 de çıktım düğünden ankara yoluna düştüm , boluda tadilat varmış 3 saat kuyruk bekledim gece 12 çıktığım istanbuldan ankaraya sabah 7.30-8 gibi gelebildim saat 5 gibiydi herhalde ankaraya 120 km kala kafamın düşüşü ile uyandım bariyerlere
    sürtmeye 10 cm kalmış araç sıfırdı bir benzinliğe girdim elimi yüzümü yıkadım çok kötü bir duygu hakikaten .
  • Ne yazık ki bu yaz aynı olayı yaşadım babam da ben de uykusuzuz, kardeşimin üniversite kaydı için 05.22'de Konya'dan Kütahya'ya gittik, gidene kadar ben kullandım, babam da uykusuzdu gidişte uyuyamadı, dönüşte o biraz uyuyayım dedi;

Hani insan normal göz kırpar ya, gözümü kapattım, açamıyorum, 6~7 sn sürdü, titredim ve kendime geldim, Afyon'u çıkar çıkmaz babama verdim, yolda uyudum, Isparta'ya kadar 2 hata yaptı ( 1.si dönüşü kaçırdı, 2.si kırmızı ışığı farketmedi önümüzde ışıkta duran trafik polisi aracına yavaşça patlıyorduk ki sağına girdi) Isparta çıkışında ver dedim sen yoruldun

Yorgunluk, uykusuzluk dikkatsizliğin temel sebebi oluyor, araçta annem babam ve kardeşim vardı, 120km/s hızda bir kaza durumunda neler olabileceğini düşündükçe kahroluyorum.

• Haklısın hocam Konya-Ankara yolu kadar beni yoran başka yol olmamıştır şimdiye kadar.
  • Geçmiş olsun. Benimde bayramda başıma gelmişti.

Gece uyudum kalabalık olur diye sabaha karşı çıkayım dedim. Sabaha karşı 5 gibi yola çıktım.
    Güneş karşıdan doğdu gözüme vurdukça uykuya biraz daha yaklaştım.
    Birkaç kere kafam sağa sola gider gibi oldu. Uykum zor açıldı.

İyice dinlenmeden ve iyice kendimize gelmeden yola çıkmayalım.
  • Yapmayın arkadaşlar sadece kendinizi değil yanınızdakileri de tehlikeye atıyorsunuz
  • hiç başıma gelmedi, uyuma işlemi sırasında insan kendinden geçiyormuş gözler açık uyuyormuş.
  • benim hikayem şu;askerliğimi kıbrısta yaptım,günde en az 200km yol yaptığım bir görevim vardı arabamda kangooydu.her cumartesi paşaköyden güzelyurta portakal almaya giderdik komutanımla.yine bir cumartesi komutan geldi arabaya bindi güzelyurta çek ali portakal alıcaz dedi mesafem yaklaşık 100km ve hava en az 45 derece sıcaktı.klima full açık güzelyurta vardık ama ölüyordum uykudan artık gözlerimi açamaz olmuştum.portakalları yükledik ben o arada elimi yüzümü yıkadım adam bize portakal suyu ikram etti ama bende tık yok yok böyle birşey sanki bayılıcam..öyle böyle biz dönüş yoluna geçtik komutan arkada uyudu başçavuştu bu arada kendisi ben uyumamak için çamı arada açıp yüzüme taze rüzgar almaya çalışıyordum en sonderken UYANDIĞIMDA!! arabayla yolu ortalamışım karşı şeride geçmişim ve karşıdan otobüs geliyor beni uyandıran şey ise yolları büyük dubalarla ayırmışlar araba onlara vuruyor pat pat pat ben bu sese ve sarsıntıya uyandımaracı şeride soktum kçını kaydırarak komutan uyandı ali ne oluyo dedi bende yok bişey komutanım otobüs dubayı yola atmış onu sıyırdık diyerek kurtardım ama ölümden döndük açıkçası

• quote:

Orijinalden alıntı: Mesudum

quote:

Orijinalden alıntı: hoze78
    Daha önceden geçenler bilir Bolu Tuneli açılmadan önce o Bolu Dağı tam bir kabustu. Çift yönlü trafik ve bir tarafın dağ bir tarafın uçurum. Dreksiyon başında bazen o yanılgya benim de düştüğüm oldu. Ama bana bir şey olmaz demek en büyük yanlış.

Aslında öyle dolambaçlı yollar avantaj. Düz yollarda uyumak daha sık rastlanan bir şey. Öyle hallerde de önümde hızlı birini buluyorum, bir ben onu geçiyorum, bir o beni. O kaybolursa bir başkası. Böylece kafa ve gözler ayık kalıyor.

uzun yolda en çok yaptığım şeylerden biri budur hem yol çok çabuk bitiyor hemde insan dikkatini topluyor seviyorum uzun yolda böyle ufak atışmaları

• quote:

Orijinalden alıntı: caissa

Bizim bir akraba araç kullanırken rüya gördüğünü söylemişti. Yalan söylecek biri de değildir..

Bizimde bir akraba hem rüya görmüş hem de rüyalanmış. Uyanınca hemen bir benzinlikte abdest aldım demişti. Dini bütün biridir, yalan söylemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake LaMotta

quote:

Bizim bir akraba araç kullanırken rüya gördüğünü söylemişti. Yalan söylecek biri de değildir..

Bizimde bir akraba hem rüya görmüş hem de rüyalanmış. Uyanınca hemen bir benzinlikte abdest aldım demişti. Dini bütün biridir, yalan söylemez.

Üşenmeyen birisi şu mesajın görüntüsünü alsın, seneye yılbaşında '2012'nin unutulmaz mesajları' konusunda yerini almak üzere

Benzinlikte boy abdestini nerede aldın, nerede giyindin soyundun diye sormadınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 6 Ocak 2012; 16:43:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

quote:

quote:

Üşenmeyen birisi şu mesajın görüntüsünü alsın, seneye yılbaşında '2012'nin unutulmaz mesajları' konusunda yerini almak üzere

hayret yani arabayı kullanırkenmi rüyalanmış yoksa arabanın durduğu yerdemi uyuyormuş

• Hocam öncelikle geçmiş olsun, Allah saklamış gerçekten. Herşeyin anlık olduğu trafikte her daim dikkatli ve tetikte olmak lazım, yorgun ve uykulu iken yola çıkılmamalı, tehlike hissedildiği anda mutlaka dinlenilmelidir.

Buradan tüm araç kullanan arkadaşlara ciddi bir önerim olacak, lütfen böyle bir durumda kaldığınızda aklınıza getirip uygulayın.

Eğer seyir halinde iken uykunuz gelirse ve acil sebepler dolayısıyla yola devam etmeniz gerekiyorsa hemen aracı en yakın akaryakıt istasyonuna çekip, uygun bir yerde,

AYAKLARINIZI SOĞUK SUYLA İYİCE YIKAYIN ve belli bir süre ayaklarınızın ısınmasını önleyin. En keskin uykuya bile en az 1 saat erteleme sağlayacak bir yöntemdir. Kişinin yorgunluğuna ve uyku durumuna bağlı olarak beklenilen etkiyi veremeyebilir lakin el, yüz, ense yıkama, sakız çiğneme, müzik dinleme, aracın içini havalandırma vs. gibi yöntemlerden çok daha etkilidir. Lütfen unutmayın...

• Geçmiş olsun uyku geldimi cok fena oluyor

Tavsiyem özellikle molalarda hareket etmeniz aracın camlarını silin cam suyunu kontrol edin vs. yani kan akışı hızlansın

Vallaği benim o konuda arabada fabrika cıkış donanım var kesinlikle uyumama izin vermiyor.

Yol sesi , rüzgar sesi , motor sesi , mekanik sesler , plastik gıcırtıları vs. vs. yani uykun gelse bile uyuyamıyorsun
  • Benimde başıma geldi böyle bir olay Bodurumdan dönüyorduk normalde gece yolculğunu pek sevmeyiz ancak çeşitli sebeplerden dolayı gece yola çıkmak zorunda kalmıştık. İzmit i geçmiştik otobandan arabada ben hariç 4 kişi vardı 4 üde uyudu bende dayanıyım biraz az kaldı o kadar yolu geldik şimdi bir daha dur şöför değiş uğraşmıyalım dedim devam ettim bi arada orta şeritte gidiyordum sağ ve sol şeritlerde yolcu otobüleri vardı tam aralarından geçiceğim sırada film koptu kendime bi geldim ikiside arkamda kalmışlar fena tırstım tabi hemen camı filan açtı biraz oksijen iyi geldi. Kazasız belasız geldik sonuçta ama birdaha asla :)
  • quote:

quote:

2013 e girerken 2012 yılının unutulmazları listesine girer bu akşam akşam iyi güldüm.

• Eğer antihistaminik türü anti-alerjik haplar kullanıyorsanız da oluyoe böyle durumlar. Ya da başka yan etki olarak uyku getiran haplar kullanıyorsanız.

Alerjim olduğu için anti-histaminik ilaç kullanıyorum. Uzun yolculuklarda uyumamak için yaptığım şeyleri kameraya alsam Çok Güzel Hareketler Bunlar olur
  • 2 sene önce antalyaya gitmek için cuma günü akşam yola çıkmaya karar verdim. gece 1 gibi çıkacaktım yola, cuma günü çıkmamın nedeni 1 gün fazla antalyada kalabilmek içindi, istanbuldan kocaeliye geldiğimde çok fena uyku bastırdı yanımda ailem olduğu için riske atmadım, uygun bir dinlenme tesisinde 2 saat kadar uyku molası verdim sonra devam ettim afyonda yine uykum geldi yine 2 saat uyudum 12 saat kadar yol sürdü 4 saatte molalar 16 saatte gitmiştim

uykusuz yola çıkmak kazayı getirir, yorgun uykusuz kesinlikle yola çıkmayın (kısa 3-5 km yol hariç)
  • Çok uzun olmasa da gece mesela uykumdan uyanıp bir yerlere gittiğim oluyor ama uymamak için benim taktiğim uygun ortam varsa bir nescafe yoksa , redbull ve giderken hareketli , ritimli müzikler.
  • Sirf bu uyku yuzunden cok kotu bir kaza gecirmistik ve arabamiz hurdaya cikmisti
  • bende inanmazdım araba kullanırken nasıl uyuycan diye
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.