Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

UYKUMU 12 saatten 6 saate nasıl indiririm?

27
Cevap
0
Favori
627
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> UYKUMU 12 saatten 6 saate nasıl indiririm?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    70 Mesaj
    Yaw arkadaşlar, yeni domuş bebek gibi nerdeyse 12 saat uyku uyuyorum. Gece bi yatış,ölen anca kalkıyorum. Kalktığımdaa kafama kramplar giriyo. Yaw sanki uykuya susamış adamlar gibi yatıyorum.Heralde uykuda bayılıyom. Şöyle 6 saate falan indirimezmiyiz?

Bu arada, bizim arkadaşın biri 22 saat falan uyumuş.Varmı daha fazlası?

|
    |
    ben bi ara 10 saat falan uyuyordum ve çok uyumak insanı halsiz bırakıyor.
    Ben sana sabah erken saatlerde spor yapmanı tavsiye ederim.
    |
    |
    |
    |
    ilk kalktığında belki halsiz gibi hissedersin ama bilki öyle değilsin. gayet dinçsin
    |
    |
    çok rahatça indirebilirsin önce kendinwe bi yatma saati belirle daha sonra bi saat kur fakat mutlaka kalk öyle saati kapatıpda yatma 3-4 gün böyle devam ettinmi vücüdun alışır zaten 7 saat idealdir
    |
    |

Herkes Haddini Bilecek !
  • Yüzbaşı
    799 Mesaj
    çalar saat kullan
    |
    |

Orjinalden alıntı: icaktan

çalar saat kullan

öle demekle olmuo akşam yatarken kalkacam ulan die kasiosun sabah saat bi çalmaya başlio yeaa kapa bi sussss diip kapatiosun ve uyumaya devam ediosun sanki başka biri kontrolü eline almış gibi
    |
    |

Orjinalden alıntı: jxoch

quote:

Orjinalden alıntı: icaktan

çalar saat kullan

öle demekle olmuo akşam yatarken kalkacam ulan die kasiosun sabah saat bi çalmaya başlio yeaa kapa bi sussss diip kapatiosun ve uyumaya devam ediosun sanki başka biri kontrolü eline almış gibi

biraz da irade meselesi. Kendi kendini gaza getirme meselesi. Ayrıca düzenli bir hayat, düzenli beslenme vs uyku düzenini doğrudan etkiliyor. Birkaç gün zorlandıktan sonra alışıyorsunuz. Askerlik yapanlar iyi bilir
    |
    |

• Yüzbaşı
    679 Mesaj
    Hayatında birşeylerin değişmesi işe yarayabilir. Yani günlük yaşamındaki aktiviteleri değiştirip artırman, seveceğin yeni faaliyetler içine girmen etkili olabilir.
    |
    |
    Ben de hafta sonları 12 saat uyurum. Normali 8 saat. Sen 12 den 6 ya inme bence. bünyen alışkın değilse iyi olmaz.
    |
    |
    hayatımda bir sefer 26 saat uyumuştum..inanmıcaksınız biliyorum..o zaman balıkesirdeydim..pansiyonda..nasıl yorgunum..yol yorgunu..dayım asker o zaman..ziyarete gittim..saat akşam 5..dayımı birliğe bıraktıktan sonra otele döndüm..ve uyudum...kalktığımda şimdi burdada söylenmez ama bacak arama sancı girmiş..o sancının acısına uyandım...direk tuvalet..tam 26 saat..!!!!..tamı tamına..uyumak değil ölmüşüm yani...ve kalktığımda inanırmısınz , hala uykum vardı...
    |
    |

En ideali, mümkün ise 10 gibi yat. Ama mümkün değil ve geceye kalıyorsan 1-2 gibi yat. 1-2 sıralarında yatarsan yarım saat içinde uykuya dalıyorsun genellikle. 9 gibi de kalkabilirsin rahatlıkla. Ayrıca ilk kalktığında ya da uyandığında halsiz olman normal. elini/yüzünü yıkaman ya da bi 3-5 dk yürümen tüm yorgunluğu alacaktır.

3-4'e kalırsan iş vahim. Bu saatlerde yatarsan 11 gibi zorla kalkarsın. 11-11:30 aralığında kalkmazsan 15'e kadar yolu var.. O da zorla kalkarsın.

Hiç yatmazsan, saat 10:30/12 gibi 1-1.5 saatlik uyku idealdir. gece uykusunun yerini alacaktır. Öğle saatlerinden biraz erken başlamak daha da iyidir.
    |
    |

• Teğmen
    155 Mesaj
    sözünüzü dinleyip uyudu galiba
    |
    |

Orjinalden alıntı: velfecir

hayatımda bir sefer 26 saat uyumuştum..inanmıcaksınız biliyorum..o zaman balıkesirdeydim..pansiyonda..nasıl yorgunum..yol yorgunu..dayım asker o zaman..ziyarete gittim..saat akşam 5..dayımı birliğe bıraktıktan sonra otele döndüm..ve uyudum...kalktığımda şimdi burdada söylenmez ama bacak arama sancı girmiş..o sancının acısına uyandım...direk tuvalet..tam 26 saat..!!!!..tamı tamına..uyumak değil ölmüşüm yani...ve kalktığımda inanırmısınz , hala uykum vardı...

bir kere 22 saat uyumustum cocuktum cok kastım uyumak için ne olduysa oldu ertesi günü bir iki saat önce yattıgım saatten kalktım tüm hafta sonum uykuyla geçmişti ilginç bişey
    |
    |

• Yarbay
    2077 Mesaj
    rahatlıgın verdiği moddaysan biras zor kalkarsın..önemli bir toplantı veya acil bir işin oldugu zaman mecbur kalkıyorsun.

yaklaşık 52 saat uykusuzluktan sora cuma gecesi yattım pazar 12:00 de kalktım yemek yedim tekrar uyumuşum pazartesi normale döndüm..
    |
    |
    Anakart: ASUS H87-PLUS | İşlemci: İntel Core i7 4770K | Ekran Kartı: Asus GTX1080 | Ram: Gskill 2*8gb Gskill Ripjaws DDR3 1600Mhz | Hard Disk: Sandisk Extreme 128gb Samsung 1TB | Kasa: C.M Haf 912 GX 750 Psu | Monitör: Samsung 23B550v 23 "| İşlemci Soğutucu: CM Hyper 212 Evo|Ses Sistemi: Logitech Z5500 Cerative SB ZX | Klavye: Logitech G19 | Mouse: Razer Deathadder
  • Yüzbaşı
    552 Mesaj
    çalar saat ile kalkabilirsen çalar saat kullan kalkamassan evdekılere haber sal onlar seni uyandırsın.
    ilk 2 hafta 11 saat
    2-4 hafta 10-9 saat
    4-6 hafta 9-8 saat uyu
    sonraki haftalar zaten kendiliğinden yerine oturacaktır ve istesende uyuyamassın meraq etme

ben biraz daha uzun zamana yayarak 5 saate kadar ındırmeyi başardım deneyin bayaa zaman kalıyo herşeye
    |
    |
    bende bi keresinde 19 saat uyumuştum, inanamadım yaaa... gün dönmüş resmen, noolduumu şaşırdım

ama esas rekor 83 saat hiiç uyumadım, ya da uyuyamadım... sınavlardan

pazar öğlenden , çarşamba gece 12ye kadar, otobüste uyudum hemde

ama şimdi en geç 12 de yatar 7 de kalkarım....

uyanamıyosan bol bol su içip yat :)))
    |
    |
    Yapacak işim yoksa gece 9-11 saat, gunduzde 2-3 saat uyurum.
    Fazla kafaya takmayın, rahatlıgın tadını cıkarın.

İş olunca zaten yerine gore 3-4 saat uykuyla paşa paşa tum gunu geçiriyor insan.

Bu arada, kuzen 35 saate yakın non-stop uyuyarak bu konudaki benim bildigim rekoru elinde bulundurmaktadır; zaten kendisi bunye olarakta, boy-pos olarakta insandan sayılmaz...70lik jack daniels in buyuk etkisi var tabii olayda.
    |
    |

-Canon 700D, Canon Eos M, EF-M 22mm f2, Sigma EX 30mm f1.4, Tokina f2.8 11-16, 18-135STM, 100-400L f4.5-5.6
    - Intel Core i7 4790T, 2x8gb Gskill ddr1600, MSI Z97I Gaming AC, EVGA GTX970 SC, Samsung 850Evo 500gb, Samsung 850 Pro 512GB, Corsair SF450, Fractal Design 202 - Audio Technica ATH-CKS77, Audio Technica ATH-M50, Audio Technica AD900X, Fiio E10K, SMSL SA-60, Wharfedale VR400 Towers, Yamaha SW216 Sub
    -Samsung Galaxy S7, Ipad Pro 9.7 4G, Sony 55w805B, LG IPS226
  • Çavuş
    70 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: mesutc37

Sen 12 den 6 ya inme bence.

Abi nereye kadar ya. Yat yat bu iş nereye kadar gidecek. Kasayı genişletecez bu gidişle
    |
    |
    İLk hafta 12 saat 2. hafta 11 3. hafta 10.... diye gider
    |
    |
Reklamlar
SEO
Masal
haberler
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,473
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.