Şimdi Ara

UYKUMU 12 saatten 6 saate nasıl indiririm?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaw arkadaşlar, yeni domuş bebek gibi nerdeyse 12 saat uyku uyuyorum. Gece bi yatış,ölen anca kalkıyorum. Kalktığımdaa kafama kramplar giriyo. Yaw sanki uykuya susamış adamlar gibi yatıyorum.Heralde uykuda bayılıyom. Şöyle 6 saate falan indirimezmiyiz?

Bu arada, bizim arkadaşın biri 22 saat falan uyumuş.Varmı daha fazlası?

• yok artık 22 saat uyunurmu be sallamış o biraz
    ben bi ara 10 saat falan uyuyordum ve çok uyumak insanı halsiz bırakıyor.
    Ben sana sabah erken saatlerde spor yapmanı tavsiye ederim.
  • erken yatmanı tavsiye ederim. düzenli bir şekilde hiç aksatmadan erken yat erken kalk.
  • 12- 1 gibi yat 8-9 gibi kalk. 6 saat uyku yetmeyebilir. 7-8 saat uyku idealdir.
    ilk kalktığında belki halsiz gibi hissedersin ama bilki öyle değilsin. gayet dinçsin
  • çok rahatça indirebilirsin önce kendinwe bi yatma saati belirle daha sonra bi saat kur fakat mutlaka kalk öyle saati kapatıpda yatma 3-4 gün böyle devam ettinmi vücüdun alışır zaten 7 saat idealdir
  • çalar saat kullan
  • quote:

Orjinalden alıntı: icaktan

çalar saat kullan

öle demekle olmuo akşam yatarken kalkacam ulan die kasiosun sabah saat bi çalmaya başlio yeaa kapa bi sussss diip kapatiosun ve uyumaya devam ediosun sanki başka biri kontrolü eline almış gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: jxoch

quote:

Orjinalden alıntı: icaktan

çalar saat kullan

öle demekle olmuo akşam yatarken kalkacam ulan die kasiosun sabah saat bi çalmaya başlio yeaa kapa bi sussss diip kapatiosun ve uyumaya devam ediosun sanki başka biri kontrolü eline almış gibi

biraz da irade meselesi. Kendi kendini gaza getirme meselesi. Ayrıca düzenli bir hayat, düzenli beslenme vs uyku düzenini doğrudan etkiliyor. Birkaç gün zorlandıktan sonra alışıyorsunuz. Askerlik yapanlar iyi bilir

• Hayatında birşeylerin değişmesi işe yarayabilir. Yani günlük yaşamındaki aktiviteleri değiştirip artırman, seveceğin yeni faaliyetler içine girmen etkili olabilir.
  • Ben de hafta sonları 12 saat uyurum. Normali 8 saat. Sen 12 den 6 ya inme bence. bünyen alışkın değilse iyi olmaz.
  • hayatımda bir sefer 26 saat uyumuştum..inanmıcaksınız biliyorum..o zaman balıkesirdeydim..pansiyonda..nasıl yorgunum..yol yorgunu..dayım asker o zaman..ziyarete gittim..saat akşam 5..dayımı birliğe bıraktıktan sonra otele döndüm..ve uyudum...kalktığımda şimdi burdada söylenmez ama bacak arama sancı girmiş..o sancının acısına uyandım...direk tuvalet..tam 26 saat..!!!!..tamı tamına..uyumak değil ölmüşüm yani...ve kalktığımda inanırmısınz , hala uykum vardı...
  • 2. öğretim okuyan biri olarak tavsiyelerim;

En ideali, mümkün ise 10 gibi yat. Ama mümkün değil ve geceye kalıyorsan 1-2 gibi yat. 1-2 sıralarında yatarsan yarım saat içinde uykuya dalıyorsun genellikle. 9 gibi de kalkabilirsin rahatlıkla. Ayrıca ilk kalktığında ya da uyandığında halsiz olman normal. elini/yüzünü yıkaman ya da bi 3-5 dk yürümen tüm yorgunluğu alacaktır.

3-4'e kalırsan iş vahim. Bu saatlerde yatarsan 11 gibi zorla kalkarsın. 11-11:30 aralığında kalkmazsan 15'e kadar yolu var.. O da zorla kalkarsın.

Hiç yatmazsan, saat 10:30/12 gibi 1-1.5 saatlik uyku idealdir. gece uykusunun yerini alacaktır. Öğle saatlerinden biraz erken başlamak daha da iyidir.

• sözünüzü dinleyip uyudu galiba
  • quote:

Orjinalden alıntı: velfecir

hayatımda bir sefer 26 saat uyumuştum..inanmıcaksınız biliyorum..o zaman balıkesirdeydim..pansiyonda..nasıl yorgunum..yol yorgunu..dayım asker o zaman..ziyarete gittim..saat akşam 5..dayımı birliğe bıraktıktan sonra otele döndüm..ve uyudum...kalktığımda şimdi burdada söylenmez ama bacak arama sancı girmiş..o sancının acısına uyandım...direk tuvalet..tam 26 saat..!!!!..tamı tamına..uyumak değil ölmüşüm yani...ve kalktığımda inanırmısınz , hala uykum vardı...

bir kere 22 saat uyumustum cocuktum cok kastım uyumak için ne olduysa oldu ertesi günü bir iki saat önce yattıgım saatten kalktım tüm hafta sonum uykuyla geçmişti ilginç bişey

• rahatlıgın verdiği moddaysan biras zor kalkarsın..önemli bir toplantı veya acil bir işin oldugu zaman mecbur kalkıyorsun.

yaklaşık 52 saat uykusuzluktan sora cuma gecesi yattım pazar 12:00 de kalktım yemek yedim tekrar uyumuşum pazartesi normale döndüm..
  • çalar saat ile kalkabilirsen çalar saat kullan kalkamassan evdekılere haber sal onlar seni uyandırsın.
    ilk 2 hafta 11 saat
    2-4 hafta 10-9 saat
    4-6 hafta 9-8 saat uyu
    sonraki haftalar zaten kendiliğinden yerine oturacaktır ve istesende uyuyamassın meraq etme

ben biraz daha uzun zamana yayarak 5 saate kadar ındırmeyi başardım deneyin bayaa zaman kalıyo herşeye
  • bende bi keresinde 19 saat uyumuştum, inanamadım yaaa... gün dönmüş resmen, noolduumu şaşırdım

ama esas rekor 83 saat hiiç uyumadım, ya da uyuyamadım... sınavlardan

pazar öğlenden , çarşamba gece 12ye kadar, otobüste uyudum hemde

ama şimdi en geç 12 de yatar 7 de kalkarım....

uyanamıyosan bol bol su içip yat :)))
  • Yapacak işim yoksa gece 9-11 saat, gunduzde 2-3 saat uyurum.
    Fazla kafaya takmayın, rahatlıgın tadını cıkarın.

İş olunca zaten yerine gore 3-4 saat uykuyla paşa paşa tum gunu geçiriyor insan.

Bu arada, kuzen 35 saate yakın non-stop uyuyarak bu konudaki benim bildigim rekoru elinde bulundurmaktadır; zaten kendisi bunye olarakta, boy-pos olarakta insandan sayılmaz...70lik jack daniels in buyuk etkisi var tabii olayda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesutc37

Sen 12 den 6 ya inme bence.

Abi nereye kadar ya. Yat yat bu iş nereye kadar gidecek. Kasayı genişletecez bu gidişle
  • 12 saatten 6 saate bi günde inmez inerse zaten kafayı sıyırırsın.Sağlıklı olmaz.
    Doktorlar şöle önerior.Yavaş yavaş uyku saatini azaltmak.1 haftada 1 saat şeklinde olursa 5 haftada 5 saat inersin.
    İLk hafta 12 saat 2. hafta 11 3. hafta 10.... diye gider
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.