Şimdi Ara

Uyku sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çabuk uykum geliyor sınav senesinde uyku için neler yaptınız, uykuyu seviyorum biraz da :D Üniversiteliler daha iyi bilirler her türlü öneriye açığım 1-2ye kadar ayakta kalmam gerekiyor

• Eğer çok hareketsiz kalıyorsanız evde bu uyuşukluğa neden olabilir sürekli bir biçimde yapacağınız ufak sportif faaliyetler daha dinç kalmanızı sağlayabilir. Ben hergün yürüyüş yapmaya başladım yürürken de ingilizce podcast dinliyorum. aynı zaman diliminde iki farklı faaliyet gerçekleşmiş oluyor. Düzenli yürüyüş yaptığımdan beri uyku düzenim daha iyi hale geldi, üzerimdeki uyuşukluğu attığımı söyleyebilirim. Hareketsiz kalınca benim uykum geliyor uyumasam bile boş oturuyordum, üşeniyordum bu az da olsa sportif faaliyet öneriyorum. Ben şuan çok yoğun tempo çalışmadığım için biraz fazla yürüyorum hergün 10.000 adım yaklaşık 8 km yürüyüş yapıyorum ortalama 1.5 saat sürüyor tabi aynı zamanda 1.5 saat listening yapmış oluyorum.

Yani kısaca çok hareketsiz kaldığım zaman uyuşukluk başlıyor, uyku düzenim bozuluyor ve daha çok uyuyordum. Düzenli yürüyüş bana iyi geldi, havalar çok sıcak olduğu için bisiklete biraz ara verdim.

• isetta_1955 kullanıcısına yanıt
    benim için mümkün değil maalesef. 22.30da okuldan çıkıyorum ve eve geldiğimde ders yapmam gerekiyor yani bu yürüyüşü yapıcak vaktim yok maalesef. Ayrıca çok terleyen bi insanım ben 10 dk masa tenisi oynasam terliyorum 1.5 saat falan yürüsem büyük ihtimal eve gelince bitmiş olurum :D
  • Hocam o zaman ılık/soğuk bir duş aldıktan sonra çalışmaya başlarsın bu işe yarar diye düşünüyorum.
  • isetta_1955 kullanıcısına yanıt
    dikkate alacağım teşekkürler
  • Reis Kahve iç suyla karıştırmadan
  • Hocam kan değerlerinize de baktırın.
  • hesabinbiri H kullanıcısına yanıt
    ameliyat olacağım bayramdan sonraki pazartesi bişey olursa söylerler zaten
  • corepride kullanıcısına yanıt
    deneyeceğim hocam ama kahveden hiç hoşlanmıyorum :D
  • Geçmiş olsun hocam bende sınav senesi atlattım badireler burun ve böbrek taşı için çok ciddi birşey değildir umarım.
  • hesabinbiri H kullanıcısına yanıt
    jinekomasti olacağım hocam ciddi bir şey değil çok şükür, keşke şimdi olmasaydım diyorum içimden ders kaçacak diye dersi toparlarız da ödevler falan gelicek ne kadar okula gidemeyeceğim onu da bilmiyorum da girdik işte bu işin altına :D
  • hocam kahve için yada sıkılmayın odanızı havalandırın ve çok sıcak yerde çalışmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yenigeldimsa kullanıcısına yanıt
    teşekkürler öneriler için, baya iyi çekmişsiniz görmüştüm de tyt ayt netleriniz kaçtı
  • tyt batırmıştım yanlış hatırlamıyorsam (bakmak bile istemediğim için doğru düzgün aklımda tutmadım) türkçe 31doğru vardı sosya 11 doğru vardı matematik 27 doğru vardı fen 18 doğru vardı aytde mat 3 boş 1 yanlış fen 1 boş 3 yanlış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.